Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Jók ezek az Asrock lapok. Bár már nem csak az alsó árkategóriában versenyeznek, ahol indultak.

(#2) csib41


csib41
aktív tag

A háromutas cf 16/16/16 vagy 16/16/8 vagy 16/8/8-ban műkszik?

(#3) mghltm válasza csib41 (#2) üzenetére


mghltm
addikt

ketutas 16/16, haromutas 16/8/8 ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) csib41 válasza mghltm (#3) üzenetére


csib41
aktív tag

Köszi! :R

(#5) Daywalker válasza csib41 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

A manual szerint kétkártyás 16/16, a háromnál 16/16/4!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Cadal válasza mghltm (#3) üzenetére


Cadal
őstag

Tévedés! :)

990FX Extreme4
3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4 @ x16 mode; (B)PCIE5 @ x4 mode)

990FX Extreme3
3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE3 @ x16 mode; PCIE4 @ x4 mode)

970 Extreme4
3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4), or dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4) ;

970 Extreme3
2 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2 @ x16 mode; PCIE4 @ x4 mode)

[ Szerkesztve ]

(#7) vanhalen


vanhalen
senior tag

Eddig is kajoltam az Asrock deszkákat, de újabban egyre jobban tetszenek :)

(#8) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Jól néznek ki és sztem az áruk sem vészes.

(#9) bdlackoo


bdlackoo
tag

cepek meg jok de mikor jon man BULDOZER?????

dinosaurs are jesus ponies

(#10) csucsbicep válasza bdlackoo (#9) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elvileg okt 12.

(#11) #65675776


#65675776
törölt tag

Kár, hogy még mindig nem tudják értelmesen elrendezni a slotokat...

(#12) F34R


F34R
nagyúr

hú de csinos ez az asrock lapka ;]

(#13) bozont


bozont
veterán

Kár hogy most még csak 1-2e Ft különbség van a 970 Extreme 3 és 4 között, annyit megér pluszban a 4.

(#14) Cadal válasza #65675776 (#11) üzenetére


Cadal
őstag

Ezt már rengetegszer olvastam tőled. Most már komolyan érdekelne, hogy mit tartanál megfelelő kialakításnak. :K De tényleg, írd le vagy mutass egy jó kialakítású lapot. :)

(#15) aag


aag
őstag

A cikk kicsikét el van szúrva, mert hol Extreme3-ról, hol pedig 4-ről beszél. Íme egy mai kínálat az IPON-nál:

(#13) bozont: Több mint 10e Ft van köztük már.

[ Szerkesztve ]

(#16) bozont válasza aag (#15) üzenetére


bozont
veterán

Nincs elszúrva a cikk, az új Extreme 3 modellekről beszél: [link]
Az Ipon kínálatával meg nem értem mire akarsz célozni

A több mint 10e Ft gondolom 1e akart lenni, legalább is bolttól függően én 1000-1500e Ft különbséget látok csak.

[ Szerkesztve ]

(#17) Daywalker válasza aag (#15) üzenetére


Daywalker
addikt

Eh, köszönjük az ipon reklámot:) Vagy ami az iponnál nincs, az nem is létezik? :DD Tudom, hogy péntek van,ilyenkor már én is tompább vagyok, de kérlek olvasd el újból a hírt és értelmezd a szövegét. ;)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) aag válasza bozont (#16) üzenetére


aag
őstag

A több mint 10e Ft gondolom 1e akart lenni

Mutass rá példát!

(#19) bozont válasza aag (#18) üzenetére


bozont
veterán

Úgy tudom boltot nem nagyon lehet linkelgetni, de pl Iponban is 1500Ft a különbség. És még mindig a 970 Extreme 3 vs 970 Extreme 4 lapokról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#20) aag válasza bozont (#19) üzenetére


aag
őstag

Rosszul tudod, be lehet. Én nem látom az 1500 Ft különbséget, de nemérdekes. Mondjuk, hogy én tévedtem. :B

(#21) bozont válasza aag (#20) üzenetére


bozont
veterán

:U

[ Szerkesztve ]

(#22) Enton válasza bozont (#21) üzenetére


Enton
addikt

Én pont a héten nézelődtem, és pont ezt a 970 ex4-es néztem ki én is. 26k-ért nagyon jó lap.
Egyelen egy hibája a non sli. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23) bozont válasza Enton (#22) üzenetére


bozont
veterán

Tudja az SLI-t, egyedül a 970 Extreme 3 nem tudja. Nézd meg az összehasonlító táblázatot amit nemrég linkeltem, ott jól látszik mi a különbség a különböző Asrock 9x0 lapok között.

[ Szerkesztve ]

(#24) aag válasza bozont (#21) üzenetére


aag
őstag

:R

(#25) Daywalker válasza Enton (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

Biza, a kollégának igaza van, az 970 Extreme4 tudja, a 3 nem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26) miresz


miresz
veterán

Végre elhagyták azt az undorító kékes-lila színű foglalatokat.Ez pozitív,de miért kell 2011-ben ps2 foglalatot rakni egy alaplapra? Ráadásul kettőt?Miért nem lehet 1ps2-öt tenni rá amibe bele lehet dugni az egeret és a billentyűzetet is. Nekem 880GExt.3-am van de már azon is 1ps2 van és felette 2 db usb.

(#27) djculture válasza miresz (#26) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem meg legyen minden lapon minden régi port is.Bármilyen hihetetlen néha jól jön és enni meg nem kér hogy ott van.

(#28) aag válasza miresz (#26) üzenetére


aag
őstag

de miért kell 2011-ben ps2 foglalatot rakni egy alaplapra? Ráadásul kettőt?

Azt nemtudom, de szerintem nagyon pozitív, hogy van kettő. Például az ősrégi PQDI allergiás az USB-s eszközökre. Csak akkor működik helyesen, ha nincsen egyetlen USB-s eszköz sem bedugva. Ilyenkor aztán aranyat ér ez a két PS2 dughely. Meg az a kis gusztustalan-zöld egér csati, ami USB-ből PS2-őt csinál.

(#29) miresz válasza djculture (#27) üzenetére


miresz
veterán

Ízlések és pofonok,de én pl.úgy választok lapot,hogy lehetőség szerint minél kevesebb "régi" csatlakozó legyen rajt.Mondjuk én nem használok semmi régi kacatot sem,én annak is örülök,hogy végre az IDE csatlakozót is elhagyták.

(#30) Atocha


Atocha
senior tag

Üdv!

Idézném, hogy " Két olcsóbb modellel bővítette... ". :)

Nos nem tudom, hogy mennyit keresnek a Prohardver - amúgy részemről tisztelt - írói, de én sajnos nem eleget, hogy ezeket az "olcsó" lapokat megvegyem. Oké, nézőpont kérdése, mert ha van egy 200ezres lap, ahhoz képest ez olcsó! Vagy ha keresek havi 1 millát, a 200k-s lap is olcsó. :)

Nekem az olcsó valahol 10-és 15k huf közé esik.

Bocs ha megbántottam valakit. ;)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#31) Cobra. válasza Atocha (#30) üzenetére


Cobra.
őstag

Az Extreme3 olcsóbb, mint az Extreme4 (még ha a 970-nél vicces is az árkülönbség).

PS2 port az elmúlt 8 évben nekem se hiányzott, de a nemrég vett Asus 970-esen azért hiányolom a floppy csatlakozót. Mondjuk tény, hogy az elmúlt években csak bios frissítésre meg Memtest futtatásra használtam floppyt.

(#32) zuzu000


zuzu000
őstag

Az a vicces hogy 1 honapja meg csak 23 volt az ex4-es lap :DD

(#33) mghltm válasza Cadal (#6) üzenetére


mghltm
addikt

valoban tevedtem! :K en mas gyartok megoldasait vettem alapul, ahol 16/8/8 felosztas szerepel. koszonom a javitast! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#34) Enton válasza Daywalker (#25) üzenetére


Enton
addikt

Akkor ezt most benéztem, mondjuk nem egy lapot néztem meg mire ezt választottam magamnak.
De így már legalább nincs semmi hibája. Teljesen korrekt. :C

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#35) Killer01 válasza Atocha (#30) üzenetére


Killer01
őstag

Szerintem 1,5-2 hónap és az általad írt ársávot fogják közelíteni. Hacsak a forint nem hasal el megint valami xy nyilatkozat kapcsán :D Mindig azt hiszem, hogy ennél lejjebb nem mehet, és persze mindig tévedek...

(#36) djculture válasza miresz (#29) üzenetére


djculture
félisten

Én szeretem a "kacatokat",pl az olyan idés dvd irókat mik nem a vedd meg és gányúl írok és 1 év múlva kidobhatod érában készültek.

Atocha
Nem csak te vagy így,34 ezres lap azért nem igen olcsó.Az a baj a mostani folyamatos foglalatcsere meg elavulás miatt értelmetlen drága lapot venni aztán egy év mulva kb lehet másikat venni.Mindig van valami hülyeség amit nem támogat egy régebbi lap.

[ Szerkesztve ]

(#37) miresz válasza djculture (#36) üzenetére


miresz
veterán

Ezért is mondtam,hogy ízlések és pofonok.Én pl.évente2x használom a dvd írót,ha valamit ne adj isten ki kell írni.Telepítéstől kezdve mindent usb-ről csinálok,mert sokkal gyorsabb.De mindenkinek más az igénye és ez így van jól,így kerek a világ! :)

(#38) #65675776 válasza djculture (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért kell másik lapot venni egy év után? Kényszerítenek rá fegyverrel?

(#40) djculture válasza #65675776 (#38) üzenetére


djculture
félisten

Mert jön valami kütyü amit épp nem támogat vagy nem jó hatásfokkal kezel.Nem rólam van szó én elvagyok egy régivel is én az ügyfelek hozzá állásáról beszélek.Most épp az usb3 miatt van csere meg hogy ddr3 1333 at lekell cserélni 1866 os ramra és azt kezelő lapra/procira,demár kérdezgetik hogy pcie 4.0 mikor terjed majd el.Jövőre majd jól jönnek a pcie 4.0 ás foglalatok és kártyák aztán a cikkben emlitett lapok is mennek a polcra vagy az apróra fél áron.Nagyon felgyorsult egy termék elavulása ha így nézzük és ezt te is láthatod.

[ Szerkesztve ]

(#41) Srodney válasza miresz (#26) üzenetére


Srodney
senior tag

azért hogy ne keljen elővenni a régi gépet egy kis nosztalgiára,jah hogy neked erre nincsen szükséged?-hát keress olyan lapot ahol az van amit csak te szeretnél...

(#42) #65675776 válasza djculture (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Mert jön valami kütyü amit épp nem támogat vagy nem jó hatásfokkal kezel."

Mint pl?

"Most épp az usb3 miatt van csere"

Miért? Mi az, ami igényli?

"ddr3 1333 at lekell cserélni 1866 os ramra és azt kezelő lapra/procira"

Merthogy?

"demár kérdezgetik hogy pcie 4.0 mikor terjed majd el.Jövőre majd jól jönnek a pcie 4.0 ás foglalatok és kártyák aztán a cikkben emlitett lapok"

Még a PCI-E 3.x sem jelent meg a piacon sehol, a 4.x szabványnak pedig még csak a váza se nincs meg.

Nem látom egyik esetben sem a kényszerítő hatást.

(#43) miresz válasza Srodney (#41) üzenetére


miresz
veterán

Én mindig úgy veszek lapot,hogy azt nézem,hogy az legyen rajt ami nekem kell. :DDD :DDD Miért,te hogy veszel lapot? Ez olyan jól sikerült hozzászólás volt részedről,hogy felkerült a PH-s aranyköpések közé. :DDD

(#44) truptik válasza bdlackoo (#9) üzenetére


truptik
csendes tag

Május 40-én.

Have gun, will travel. Paladin.

(#45) goyo206


goyo206
aktív tag

Upp, jó kis lapocska ez az 970 Extreme3, ráadásul nagyon baráti áron hozzá lehet jutni!
Köszönjük! Tapasztalat még csekélyke, egyelőre elég sokat szívtam vele, h. a RAM-ot belőjem 2000-re!
Ilyesmiben esetleg tapasztalatokat meghallgatnék! Ki, hogyan, mit, merre, stb.! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#46) zozzi1977 válasza goyo206 (#45) üzenetére


zozzi1977
csendes tag

Hello légszíves oszd már meg te ,hogy csináltad mert nekem csak 1600 hajlandó menni,,,,,
Ez a configom:
Corsair 6GB 2000MHz XMS3 KIT DDR3 Memória
AMD AM3 FX 6100 3,3/3,6GHz Turbo GHz AMD Bulldozer FX Series
Asrock 970 EXTREME3 sAM3+ Alaplap AMD970 DDR3 2100MHz SATA3 USB3.0 ATX Asrock Alaplap

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.