Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Korrekt árak. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Televan74 válasza Patice (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

De benne van a Club 3D felár. :D

Régen mindig Club 3D kártyát szeretem volna magamnak,csak ámulva néztem a magazinokba a hirdetéseiket.Sose tellett Club 3D kártyára

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) IO.sys


IO.sys
őstag

Gecc, mekkora helyesírás fail!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#4) dabadab válasza Televan74 (#2) üzenetére


dabadab
titán

Konkrétan jóval olcsóbb, mint a Belkin (abból a kétméteres 30 dollár).

DRM is theft

(#5) Yodafon


Yodafon
senior tag

8k? Pár kurva drótért? :Y Mégis miért?

I'm gangsta!

(#6) balajti válasza Yodafon (#5) üzenetére


balajti
tag

A sodrási technológiáért. A kubai szivar is drága, mert hosszúcombú lányok sodorják, pedig csak" pár kurv@ levél" ;]

(#7) -=RelakS=- válasza Yodafon (#5) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jó, hát ez árban már felső kategória. Én 4ezeré vettem HDMI kábelt, hátha azon felismeri a gép a 4K60Hz-et. Persze, pont annyira nem, mint az olcsó tyúkbélen, szóval máshol van a hiba :D
Ráerőltetni CRU-val rá tudom, szóval a rendszer képes a fenti felbontásra.

Amúgy meg egy nagyfrekvenciás kábelt nem biztos, hogy egyszerű megtervezni. Minél nagyobb a frekvencia, annál hamarabb hajlamosak elhalni benne a jelek, meg a külső zavarokat sem szeretik annyira.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8) Televan74 válasza dabadab (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én 2000 forint alatt vettem ezt,2 éves garanciával.Számomra a Club 3D és a Belkin is csak magas árú termék,ahol van egy név mögötte amit meg kell fizetni.Nem a minőségükkel van bajom,mert tudom hogy ezek a termékek valószínűleg nem a bóvli kategória..Csak ha nem lenne ott a Club 3D logó akkor fele áron meg lehetne vásárolni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) dabadab válasza Televan74 (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Én 2000 forint alatt vettem ezt"

Igen, ez egy hagyományos HDMI kábel, ezek olcsón mentek, tök más kategória, ez olyan, mintha egy 2080Ti-s hírre bekommentelnéd, hogy a te 1050-ed mennyivel olcsóbb volt :)
Most kifejezetten a 48G-s darabokról van szó, azon belül meg ennél a kábélnél olcsóbbat még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) cbmfan


cbmfan
senior tag

nincs RGB verzió? skandallum!

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#11) MaxxDamage válasza Patice (#1) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen!
Én ilyet vettem [link] (12k) és ez kicsit túlárazott volt.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12) Televan74 válasza dabadab (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Bocs, szövegértelmezési probléma volt,vagyis félre olvastam vagy nem is olvastam el a végét. Nem tudtam hogy 2.1 -ről van szó. :R

Ez nem is rossz ár érte. De nem vagyok benne biztos hogy nekem 1080p -re megérné e megvenni.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Szimpatikus árazása van. Én mindenesetre megvárom a komolyabb gyártók kábeleit is. Anno is jó jártam velük. Evek óta nem kellett kábelt vennem, mert a régiek is viszik a 4K/60-at. Az Audioquest és a Kácsa Silverem is. Meg ugye addig ezek felselegesek is, amíg az eszközök otthon nem tudják a 2.1-et...

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#14) dabadab válasza Televan74 (#12) üzenetére


dabadab
titán

"De nem vagyok benne biztos hogy nekem 1080p -re megérné e megvenni."

Segítek: nem :)

A mostani kábeled 4k@60Hz-ig jó, ilyen kábelre akkor lesz szükséget, ha a 4K-t 144 Hz-en akarod tolni vagy ha 8K-t akarsz (bár az csak max 30 Hz-en megy).

(#13) DudeHUN: bármelyik HDMI 1.4 High Speed kábelnek vinnie kell a 4k@60-at, nem kell ehhez vagyonokat költeni a kábelre.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) -=RelakS=- válasza dabadab (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudtad, hogy az aranyozott érintkezős, oxigénmentes környezetben ezüstből jó irányba húzott kábelen keresztül még a színek is szebbek? :D

Lehet, hogy nem pont ilyenek a szövegek az ilyen gyártóknál, de kb hasonló.
kábel
zajgátló kupak a nem használt portokra :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16) jézusom válasza dabadab (#14) üzenetére


jézusom
addikt

60as 4kt a 2.0 tudja.

(#17) dabadab válasza jézusom (#16) üzenetére


dabadab
titán

Nincs 2.0 kábel, a HDMI 2.0 is a HDMI 1.3-ban bevezetett high speed kábeleket használja a HDMI 1.4-ben hozzáadott ethernetes kiegészítéssel (ami a videót nem befolyásolja).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) #72042496 válasza jézusom (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

8 biten, YCbCr 4:2:0 mellett a HDMI 1.4 is, de ez a maximuma. 10 bithez (HDR), YCbCr 4:2:4-hez, RGB-hez már kell a HDMI 2.0. (Én itt közben az interfészről kezdtem írni, nem a kábelről.)

(#17) dabadab: A Premium High Speed jelölést vezették be a 18 Gbps-hez, de a Hamán kívül nemigen láttam olyan gyártót, amelyik él is vele. Inkább csak a dobozon és adatlapon jelzik, hogy adott kábellel megy a 4K@60.

De sima high speed kábellel nem kell mennie, és az olcsó kábeleim egy részével nem is megy. A normálisabbakkal (valamilyen dobozos Hama a legtöbb) azért nincs gond, legalábbis úgy két méteres hosszig, én olyanokat használok.

[ Szerkesztve ]

(#19) DudeHUN válasza dabadab (#14) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Vinnie kellene. De sajnos nem mindig valósul ez meg. Btw. az 5-7 ezer forintos kábelt nem nevezném vagyonoknak.

Gamer for Life

(#20) sb válasza DudeHUN (#19) üzenetére


sb
veterán

De az már garis probléma. A spec szerint vinnie kell, nincs más lehetőség.
Ez olyan mintha vennél egy FHD TV-t, de kisebb felbontású lett "véletlen".

@-=RelakS=-
500k-s kábel? :Y Ez vmi aktív 15km-es kábel vagy mi? :D

@Televan
Nekem volt Club3D vga-m, talán 7- vagy 8800GT. Úgy rémlik egyáltalán nem voltak drágák a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#21) -=RelakS=- válasza sb (#20) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szinte bármely random audiofil cucc árától eldobnád a hajad szerintem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22) sb válasza -=RelakS=- (#21) üzenetére


sb
veterán

A 15k-s kábelektől is el szoktam, de ilyet még nem láttam. :)

(#23) dfdfdf válasza sb (#22) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ez már tuti szűz szőke druida lányok vérében lett áztatva :-D

(#24) -=RelakS=- válasza dfdfdf (#23) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha jól emlékszem, olyasmit magyaráz, hogy ezüstből van? :D
Most meg nem nézem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) lezso6 válasza sb (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) Janus27


Janus27
tag

Nem értem hogy mit sokalltok ezeken az árakon??????
Szerintem meg túl olcsó! Egy HDMI2.0-ás 1.5 méteres Monster kábel 13 ezer körül kezdődik!
Ha valaki tud linket, hogy honnan lehet rendelni akkor már vennék is belőle!

(#27) D.Va


D.Va
senior tag

Nálunk a pc bótba egy kedves törzsvásárló (aki tényleg tele van pénzzel) menőzött hogy ő 40.000 (Negyven ezer!!) forintért vett HDMI kábelt, és az ő egy milliós TV-jén azzal szebbek a színek mint az olcsó 3000 Ft-os kábellel... :U
Good job :C Ülj le fijam egyes. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) dabadab válasza Janus27 (#26) üzenetére


dabadab
titán

"Egy HDMI2.0-ás 1.5 méteres Monster kábel 13 ezer körül kezdődik!"

Jó, de a Monster arról szól, hogy a tájékozatlan ésvagy buta vevőket megszabadítsák a fölösleges pénzüktől.

(#27) -RARA-: itt a házimozis topik is tele van ilyenekkel és megsértődnek, ha valaki felveti, hogy ez nyilvánvalóan hülyeség :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) -=RelakS=- válasza dabadab (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Merhogyakábelen nem egyesek és nullák mennek, hanem feszültségszintek, stb...

Akit meg nem hülyítettek meg a megfelelő oldalak marketingszövegeivel, az meg fogja a fejét

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) #72042496 válasza dabadab (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Monster HDMI kábeleit az egyik forgalmazó agyon-vissza dicsérte nekem, hogy ez a gyártó milyen alaposan tesztel, egyes típusokat bőven 18 Gbps fölötti átvitelre, ami egyedülálló. Azt is hozzátette, hogy a gagyi kábelek miatt romlanak el az erősítőkön a HDMI portok, és ők már csak Monstert tartanak, annyira bevált márka.

Kíváncsiságból aztán utánanéztem Amazonon, több Monster HDMI kábelnek is. Csak egyet linkelek (ez épp egy 27 Gbps-re tesztelt darab), aztán mindenki döntse el, hogy melyik véleményre menyit ad.

(Én az első bekezdést nem bírtam röhögés nélkül leírni.)

[ Szerkesztve ]

(#31) IamMenyus válasza D.Va (#27) üzenetére


IamMenyus
tag

Ekkora ziccert kihagyni... Ott az ideális vevő-jelölt, elég lett volna elmagyarázni neki hogy 40-ért már kezd jó lenni egy hdmi kábel, de ha látná milyen a 'barátokközt AQ Diamond HDMI-vel a set-top-box és tv között, akkor már rendelné is, mert épp van rá egy jó akció....

Amúgy meg miért ne lehetne jobb?

Ha a régi olcsó 1.3 kanócon nem fért át a 10bit, a drágábbikon viszont átmegy akkor már mérhető előnye van az utóbbinak.

(#32) dabadab válasza IamMenyus (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy meg miért ne lehetne jobb?

Ha a régi olcsó 1.3 kanócon nem fért át a 10bit, a drágábbikon viszont átmegy akkor már mérhető előnye van az utóbbinak."

Mert ez nem így működik. Ha valami nem fér át a kábelen, akkor nem az történik, hogy romlik a képminőség, hanem az, hogy nincs kép. A HDMI-ben nincs semmi fallback mechanizmus, nem ellenőrzi, hogy amit átküldött, az átért-e és ha nem, akkor lejjebb veszi a paramétereket, hanem átküldi, aztán lesz, ami lesz.

DRM is theft

(#33) -=RelakS=- válasza dabadab (#32) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha a régi olcsó 1.3 kanócon nem fért át a 10bit, a drágábbikon viszont átmegy akkor már mérhető előnye van az utóbbinak.

Elég mérhető előny, ha az utóbbival van kép, az előbbivel meg nincs, nem? :DDD

Amúgy értem, amit mondasz. Arra azért kíváncsi lennék, hogy az analóg képtovábbítás idején mennyi ilyen vakítás volt, hogy "jajj, ezzel a kábellel szebbek a színek", és pont annyi alapja volt, mint egy HDMI kábel teszt esetén.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34) DudeHUN válasza dabadab (#32) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Így van. Ezért van az, hogy például a gagyi high Speed kábel 1080p-ig tök fasza. De egy 4K HDR esetén meg csak lesel miért fekete a képernyő.

Gamer for Life

(#35) D.Va válasza DudeHUN (#34) üzenetére


D.Va
senior tag

Csakhogy nekem a tag nem azt mondta hogy nincs kép (am FHD TV-ről volt szó) hanem azt mondta hogy szebb a kép a 40 ezres HDMI-vel... Ja meg unikornisok nem ugráltak ki a képernyőből?? :D
Elhiszem hogy szebb volt a kép de akkor igencsak elszívott egy mariskát... :P

(#36) D.Va válasza -=RelakS=- (#33) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát egy 500 ft-os óccsófos meg egy 5000 Ft-os minőségi SCART kábel közt pl óriási különbség van képminőségben... de ugyanez igaz az analóg hangkábeleknél is... (a szimmetrikus jelkábeleknél viszont pl nem nagyon van zavar az erőben - ezeket pl studió monitorhangfalaknál használják és analóg jel megy rajta)
De általánosságban az analóg jeleknél igencsak számít a kábel minősége. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza D.Va (#36) üzenetére


dabadab
titán

Igen, analóg technikánál a gagyi meg a normális között tényleg komoly különbség van, de mondjuk ott is létezik a parasztvakító kategória, ahol minden sokba kerül, a vakteszttől meg félnek, mint ördög a szenteltvíztől :D

A témában egyébként az örök kedvencem az aranyozott optikai kábel marad :DDD (A második meg a videofil ultramenő HDMI kábel, amire odaírták, hogy 1080p már nem megy át rajta - mindkettőt a Kácsánal láttam)

DRM is theft

(#38) -=RelakS=- válasza D.Va (#36) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én nem az 500 és az 5000 forintos közötti különbséget vitatom (kétszeres áron vettem zajszűrős koaxot, és lőn kép a konyhabeli tévén, analóg is digitál is), hanem az 5000 és az 50000 forintos közötti különbséget.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Nekem 3 ezer ft ot megért az 1 méteres ebből a kábelből, a noname kábelek is ennyik.

[ Szerkesztve ]

(#40) kalmani


kalmani
tag

Nem értem mi ez a hiszti a pár ezer forintos kábel miatt.
A nagymenő Hi-Fi-sek milliós kábeleken vezetik a hangfrekvenciás jelet. Ezen kábelek minősége nagyban függ attól, hogy a gyártó sintoista szerzetese hány áldást mondott rá.

(#41) sb válasza lezso6 (#25) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Életmentő link! :)
Most már legalább tudom mi volt black friday-en az a pár 1.4M-ról 2200Ft-ra leárazott cucc. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) D.Va válasza -=RelakS=- (#38) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát nyilván mindenhol megy a parasztvakítás... Na meg a gazdagokat is le kell húzni ha már van lé... Ők meg meg is veszik hogy legyen mivel "menőzni" :C :DDD

(#43) -=RelakS=- válasza lezso6 (#25) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez valahogy elkerülte a figyelmemet.

Csak egy kérdésem van: WTF?! :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44) Tengri


Tengri
senior tag

Club 3D kábelek jóval vékonyabbak, mint a Roline hasonló tudású 2.1-es kábelei.

A roline a piros, és a mellette levő fekete a Club 3D 10k-s kábele...hogy tudták belepréselni? :Y

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.