Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jobb is ha nem az almás cuccokat nyomják a gyártósoron addig is mehet a Xiaomi helyette. :D :DD :DDD

(#2) joey04


joey04
titán

Valahol olvastam, hogy nem is tuti a 2 hónap, lehet csak 2021-ben lesz belőlük valami.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) moleculez válasza joey04 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Az ipar nem igazán tud lépést tartani az évenkénti frissítéssel, nincs újdonság amit béke lehetne rakni a telókba. Itt lenne a nagyszerű lehetőség átállni a 2 évenkénti modellfrisítésre. 2 évente pont összejön annyi új feature, hogy érdemes legyen kiadni rá pénzt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) MarkCsiha461 válasza moleculez (#3) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Szerinted bárki, aki megvesz egy 3-4-500 ezres telefont (11, 11 Pro, 11 Pro Max) félévente fog váltani?Nem hiszem :N

(#5) moleculez válasza MarkCsiha461 (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Fél évente?!?! :F :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) Friczy válasza MarkCsiha461 (#4) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem félévente, hanem kétévente.

(#7) MarkCsiha461 válasza moleculez (#5) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Most olvasom, my bad, nem rég keltem :DD

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

India (nagyon helyesen) most erősen behúzta a féket.

(#9) -Ben- válasza moleculez (#3) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyetértek. :R

(#10) Ádám16 válasza moleculez (#3) üzenetére


Ádám16
addikt

Megveszik évente a népek így is, hülyék lennének ezt meglépni. Lehet, hogy kevesebb fogy, de magasabb az ára jóval, mint pár éve, így kb azonos lehet a profit.

Sajnos az Apple mellett mostanában nem az ész érvek szólnak. Egy óriási, magyarázható előnye van részemről, az pedig maga az iOS. Amúgy amit, ahogy csinálnak a Cook érában, nagyon taszító, és nem user friendly szerintem.

(#11) Ricardo válasza Ádám16 (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

"Amúgy amit, ahogy csinálnak a Cook érában, nagyon taszító, és nem user friendly szerintem."

Konkrétan a profiton kívűl nem sok minden érdekli. Még a termék sem amit eladnak.

(#12) moleculez válasza Ricardo (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Welcome to kapitalizmus. :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) Giovan! válasza moleculez (#12) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan. Zseniális CEO a csávó, megy is a szekér az Applenek :K

Amúgy pont a profitkergetés miatt egy csomó olyan felhasználói elvárásnak adtak teret, amiket Jobs helyből elvetett. Pl. a nagyobb kijelző.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#14) moleculez válasza Giovan! (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon sok változós az egyenlet, egyelőre jól kavarják a lapokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) Ricardo válasza moleculez (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez eddig rendben is van. Csak az a gond ezzel, hogy a Jobs által képviselt mentalitás tette azzá a céget ami most lehetővé teszi ezt. Ez szépen lassan kopik.

(#16) Noukoum válasza Ricardo (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Tim tette ekkora óriássá az Apple-t. Nagyon sok termékkategória jött azóta lére, amin rengeteget keres a cég ráadásul nagyon sok terméket csináltak amit Jobs soha nem engedett volna..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) <Lacy85> válasza INGJOKE (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Most elképzeltem a szitut, hogy valaki le akarja cserélni a telefonját. "Pár hónapot késik az iPhone? Akkor veszek egy Xiaomi-t."
Egész hihetően hangzik. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) joey04 válasza Giovan! (#13) üzenetére


joey04
titán

van sapka, nincs sapka. Jobs ragaszkodott az elveihez, ezért hülye volt, mert nem vette figyelembe az igényeket. Cook nem ragaszkodik ezekhez a dolgokhoz, ha azt látja, hogy nagyobb kijelzővel jobban fogynak, akkor meglépi, ha azt látja, hogy tollat kell adni, akkor kiadnak egyet, mindegy, csak a pénz jöjjön. valaki így látja, valaki úgy, az egyikkel egyetért és azonosul, a másikkal nem. csak akik pl itt is hosszú évek óta ekézik az apple-t, azok mindkét verziót megvetik és fikázzák. és pont ezért nem lehet őket komolyan venni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Ricardo válasza Noukoum (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

Erről beszélek [link]

"Tim Cookot kifejezetten kevéssé érdekelte a termékfejlesztés. Egyre több olyan eset fordult elő, hogy egyes újdonságokat Cook konkrétan a bemutató eseményen, a keynote előadás után, az újságírók számára kialakított demó területen vett tüzetesebben szemügyre."

(#20) Razzul válasza Ricardo (#19) üzenetére


Razzul
senior tag

Így van. Azzal, ha egy cég profitot akár termelni nincs gond, de ha ez a termékein is meglátszik annak előbb-utóbb meg lesz az ára. Rengeteg példát láthattunk korábban erre a történelemben. Ez szerintem az Applere és a fanatikus rajongóikra is igaz, őket sem lehet a végtelenségig fejni.

Stat crux dum volvitur orbis

(#21) <Lacy85> válasza Ricardo (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akárhonnan nézzük, az Apple termékek még mindig ott vannak a top-ban.
Az iPad-nek gyakorlatilag nincs konkurenciája.
A MacBook-ok is bőven állják a sarat. Sok tekintetben jobbak is, mint a vetélytársak.
Az iPhone-nak szintén nem kell szégyenkeznie. A felesleges trendi fícsörök ugyan hiányoznak, de meg lehet nézni pl. az S20 szériát. Ezekben benne van minden, csak épp kb. tech demo a telefon.
Az iMac szintén stabil lábakon áll az AIO piacon. Ugyanezt a minőséget máshol sem kapod meg olcsóbban.
Szóval mi az, ami kikopik?

(#22) NemMo válasza <Lacy85> (#17) üzenetére


NemMo
őstag

Xiaomi topikokban vannak olyanok, akik iphoneról váltottak és képzeld elégedettek. Amilyen dúrva hibákról lehet olvasni az új iphone fórumában én nem lennék ennyire elbizakodott. Csúszik lefelé rendesen megbízhatóságban. Hol van már a soha le nem fagyó ios?

(#23) -Ben- válasza NemMo (#22) üzenetére


-Ben-
veterán

Milyen durva hibákról van szó? Tudnál nekem néhányat említeni? Érdekelne. :R

(#24) Ádám16 válasza -Ben- (#23) üzenetére


Ádám16
addikt

Azért az iOS 13 elején akadtak gondok, maradjunk annyiban.
DE mindig visszahozzák betonstabilra a rendszert pár hónapon belül, ez is tény.

(#25) -Ben- válasza Ádám16 (#24) üzenetére


-Ben-
veterán

Én elhiszem, de várom, hogy valaki leírja ezeket a gondokat...
Egyébként nehéz elképzelni is, hogy az iOS 7 -nél és az iOS 10 -nél rosszabb lett az iOS 13. :DDD De ez a legtöbbször ilyen. Kiadják az új iOS -t, viszont érdemes várni a frissítéssel kb. 3 hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#26) Fecogame válasza INGJOKE (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

:DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27) Giovan! válasza NemMo (#22) üzenetére


Giovan!
addikt

Engem is érdekelne, miben mutatkozik meg ez a nagy csúszás, az iPhone topikokban nem igazán hallok ilyesmiről mostanában.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#28) Giovan! válasza Ricardo (#19) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem feltétlenül a CEO feladata, hogy a termékfejlesztést ellenőrizze. Ő az üzletért felel, azért, hogy a részvényesek elégedettek legyenek, a cég értéke pedig növekedjen.
Hogy Jobs emellett a képernyő méretétől kezdve az ikonok formájáig mindent ellenőrzött, az már az ő dolga volt. De ettől még Timnek nem kell ebben követnie őt ahhoz, hogy tehetséges CEO-nak lehessen nevezni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#29) Noukoum válasza -Ben- (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

mondjuk amikor hónapokig nincs hálózat a szoftver miatt, az elég gáz. hogy csak egy példát hozzak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) Ricardo válasza <Lacy85> (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

A termékeik nem rosszak. A mentalitás amit képviselnek az ami nem igazán az én világom.

(#31) Giovan! válasza Noukoum (#29) üzenetére


Giovan!
addikt

Hm, nekem nem volt hasonló gondom, pedig én is i8-at használok. Szervizben voltál vele?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#32) -Ben- válasza Noukoum (#29) üzenetére


-Ben-
veterán

Sokakat érintett? Egyébként pont ezért írtam: érdemes várni a frissítéssel. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza NemMo (#22) üzenetére


joey04
titán

pont a xiaomi? :DD
ahol az állandó merülés, a billzet problémák, és egyéb nyalánkság a téma? Ahol az ős xiaomi-sok körében bevett magyarázat minden gondra, hogy "ez a xiaomi együttható?" :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) NemMo válasza -Ben- (#23) üzenetére


NemMo
őstag

Nem én mondom ezeket, hanem az iphone tulajok a topikjában. Szoktam olvasgatni. Pár példa. A hűtést nem igazították az előző széria után a mostanihoz és durván melegszik, akár facebookozás közben (még csak nem is játék), azt mutatja, hogy van mobilhálózat közben a valóságban nincs és egy repülő mód ki-be segít csak, néhányszor hívás közben nem reagál a kijelző az érintésre és nem lehet felvenni. Ne essetek nekem ismétlem ezek a tulajok tapasztalatai a fórumból, aki nem hisz nekem olvasgassa a 11 pro max fórumát.

Joey04!
Olvastam több xiaomi fórumban, hogy van aki iphonról jött és elégedett. Nyílván van olyan is aki nem

[ Szerkesztve ]

(#35) Thome


Thome
addikt

Olyan aranyos, amikor vitatkoznak a gyerekek hogy a másik kisautója sokkal rosszabb, mert a sajátja a jobb. :N

(#36) NemMo válasza joey04 (#33) üzenetére


NemMo
őstag

Amúgy nem írtam soha, hogy a xiaomi átvenné az iphone szerepét vagy a helyét, csak arra a gúnyos megjegyzésre reagáltam, hogy lehetetlen lenne az, hogy valaki aki eddig iphonet használt az venne egy xiaomit
Thome!
Nekem most egy huawei p30 pro van

[ Szerkesztve ]

(#37) -Ben- válasza NemMo (#34) üzenetére


-Ben-
veterán

Esetleg nem lehet, hogy a FB app úgy vacak, ahogy van? Korábban is fordultak elő hasonló gondok, majd 1-2 frissítés megoldotta a problémát. Játék alatt nem melegszik annyira, mint a facebook/messenger duótól. Ez azért gyanús.... :U

"néhányszor hívás közben nem reagál a kijelző az érintésre és nem lehet felvenni."

Ez meg már az iPhone 4 idejében is megvolt... :) Nem tudni, hogy mi okozza, de előfordul.

"azt mutatja, hogy van mobilhálózat közben a valóságban nincs és egy repülő mód ki-be segít csak"

Ez viszont tényleg érdekes. Efféle panaszokat olvastam én is, de nem most, hanem még valamikor 2-3 hónappal ezelőtt és mintha a(z) X/XS esetében is problémát okozott volna.

A leírt hibák úgy gondolom, hogy szoftveresek. Előbb-utóbb javítani fogják....

(Mielőtt támadást kapnék: nem vagyok fanatikus és jelenleg nem is iPhone -t használok....)

[ Szerkesztve ]

(#38) Ricardo válasza -Ben- (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért azt el kell ismerni, hogy ilyen jellegű problémák anno nem voltak. A Jobs korszak végével a maximalizmus is a múltba veszett, ami jellemezte őket.

(#39) -Ben- válasza Ricardo (#38) üzenetére


-Ben-
veterán

Hm... Nem tudom. Azt aláírom, hogy az iOS Jobs idejében sokkal jobb volt. Viszont hardveres fronton akkor is akadtak problémák. Elég csak az iPhone 4 -re gondolni..... De sok egyéb apróbb gond is akadt. Összességében jobb volt Jobs idejében, de tökéletesek akkor se voltak, bármennyire is törekedtek erre.

(#40) Ádám16 válasza -Ben- (#39) üzenetére


Ádám16
addikt

Nekem az innováció, a legjobbak akarunk lenni féle törtetés hiányzik Cook részéről.
Ő simán csak legnagyobb cég akar lenni a legnagyobb profittal.

(#41) -Ben- válasza Ádám16 (#40) üzenetére


-Ben-
veterán

Cook eléggé "sótlan" figura. Csak a pénz érdekli. :)

(#42) moleculez válasza -Ben- (#41) üzenetére


moleculez
veterán

Csak ugye azóta a cég értéke is sokszoros lett, a userekből is több lett. Talán ezért is nagyon óvatosak minden újítással, és kivárnak, amíg közel tökéletes az adott technológia. Ez működik is, bármit újítanak, az rendben van. Már rég voltak a piacon smartwatchok, mikor ők kiadták az elsőt. A mai napig használható. De beszélhetünk a faceID-ról is, ami a műfajában etalon. Most megnézzük mit hoznak ki a LiDAR szenzorokból.

A másik, kicsit lelassult az ipar, ma már nem könnyű előkapni farzsebből egy touch ID-t, egy áttörő kamerát. A készülékek eléggé ki vannak maxolva, az átlaguser igényeihez mérten. Úgyhogy én örülnék ha inkább arra is fókuszálnának, hogyan használjuk ki a technológiát. És most nem a szolgáltatásokra gondolok (A TV, -Music Arcade etc) hanem... Nem tudom találják fel újra az üzenetküldést, úgy ahogy sosem gondoltuk. Vagy a napi használatot rázzák fel. Tök mindegy milyen teló van a kezünkben, ugyanúgy ikonokat böködünk... ~15 éve... Ugyanarra használjuk a telókat, ugyanúgy, mégis hiányoljuk a katarzist minden új telónál (ha iPhone, ha nem).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) <Lacy85> válasza moleculez (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem a lassulás a probléma az iparban, hanem az, hogy a minimális újításoknak is brutális felára van.
Úgy drágulnak a mobilok, hogy az embernek égnek áll a haja. Hasznos újítás meg kb. évek óta nulla. Csak a számháború megy. Ramban, utána kamerák számában, most meg újra divat lett a megapixel pöcsméregetés.

(#44) Noukoum válasza moleculez (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért óvatosak az újítással mert ez jár a legkisebb költséggel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) NemMo válasza -Ben- (#37) üzenetére


NemMo
őstag

Persze szoftveres, de 500+ ezer forintért kicsit meredek, főleg hogy a kolléga milyen lenézően beszélt más márkáról. A melegedés állítólag konstrukciós hiba az idei mobilban. EAGEL, aki ős iphonos inkább visszatért a tavalyi szériára. Nekem mindenképpen tervben van, hogy előbb utóbb kipróbáljam az ios-t, mert nagyon kíváncsi vagyok rá, mert biztos nem véletlenül van az, hogy 100-ból 90 ember aki kipróbálja az soha többé nem akar mást. Szerintem talán 1 év múlva egy i11, addigra talán leesik 200 körülire vagy xs-t.
Még eszembe jutott, hogy sokan panaszkodnak, hogy 4gb ram kezd kevés lenni. Engem speciel az appok újratöltése nem igazán zavar

[ Szerkesztve ]

(#46) joey04 válasza Ricardo (#38) üzenetére


joey04
titán

Szerintem Jobs ideje alatt több probléma volt. Pont azért, mert olyan dolgokhoz is ragaszkodott, ami kivitelezhetetlen volt. Szoftveresen és hardveresen is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) janeszgol válasza Giovan! (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Tehetséges ember. Lehetett szidni a raktárost, de annak adok igazat, aki azt írta, hogy több terméket is sikeresen bevezetett a cég a regnálása alatt, továbbá okosan vitték tovább a meglévőket. És természetesen van olyan szegmens, ahol a konkurencia saját magát dobatta ki, viszont ennek ellenére is a legjobb ár/érték arányú, fejlett megoldásokat tette le a cég (tablet, iPad 6 széria, iPad Mini 5, illetve ezek nagyobb megfelelői).

Számomra remek döntés volt, hogy van IPS iPhone is, ráadásul korrekt áron korrekt felszereléssel. Nem az SoC-n spóroltak, hanem...számomra semmin. De jó az óra, jónak tűnik a szoftverszolgáltatás is, mait nyújt a cég (játék).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) Ricardo válasza joey04 (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Voltak hibák akkor is. A stílusa is (ahogy tudom nem volt könnyű vele olgozni), de az elvitathatatlan , hogy odafigyelt arra amit a cég amit vezet, mit ad ki a kezéből. Elképzelhetetlen lett volna olyan , hogy csak a sajtótájékoztató után néz meg valamit.
Az elmúlt időszakban jóval nagyobb az elégedetlenség az iPhone felhasználók táborában. Az iOS már messze nem úgy kerül kiadásra mint előtte. Csak később frissítésekkel lesz rendberakva. Hiba volt régen is, de alp hibák amik az utóbbi időben vannak nem volt jellemző. Nem használok iOS termékeket, de a fórumokat, híreket követem (ezzel gondolom tisztában vagy), és én azt látom, hogy a felhasználó táboron belül is ez a vélemény..

(#49) Ricardo válasza janeszgol (#47) üzenetére


Ricardo
félisten

"több terméket is sikeresen bevezetett a cég a regnálása alatt, továbbá okosan vitték tovább a meglévőket. "

A Watch fejlődési iránya kimondottan tetszik, jó irányban halad. hasznos funkciókkal bővül időről időre.

(#50) Noukoum válasza janeszgol (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan. De az árazás és a userekhez való hozzáállás eléggé gyalázat. Viszont a szupport az eszközökön elég jó, más kérdés hogy a legutóbbi frissítés megint kinyírt jó néhány készüléket ami elszomorító. Én azonnal kukáznám az összes terméküket ha velem csinálnának ilyet. Váltok én ha úgy érzem itt az ideje, azzal késztessenek hogy adnak valamit ne azzal hogy elvesznek..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.