Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

egyre érdekesebb irányokat vesz a HPC. kíváncsi vagyok ebből mi lesz és hogy ez mondjuk harrdveresen hogy is fog kinézni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Petykemano


Petykemano
veterán

Különös, hogy 2 hét múlva bemutatásra kerül a Milan-X, de egyetlen leak se volt róla.
Ez arra utal, hogy valójában inkább csak beszélni fognak róla, esetleg bemutatnak egy félkész CPU-t, de a tényleges termékrajt inkább hónapokra, mint hetekre van. Ez mondjuk nem meglepő, ha abból indulunk ki, amit Lisa Su mondott, hogy év végén kezdődik a tömeggyártás. Ezzel együtt most is biztos lesz valami teljesítmény táblázat, hogy hol és miben fog ez előnyt biztosítani.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) #16939776 válasza Petykemano (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

esetleg bemutatnak egy félkész CPU-t

Szerinted 3 hónappal a feltételezett start előtt, még egy betokozott, működő Milan-x CPU-juk sincs, amit Lisa Su meg tudna mutatni a közönségnek?!

Trolling harder. Pls. :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Petykemano válasza #16939776 (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Az, hogy mi a működő és bemutatható darab, azért némileg nézőpont kérdése.

Olyan tesztpéldányuk biztosan van, amivel méréseket végezhetnek (tehát nem szimulációt), es olyan darab is lehet a kezében, amin rajta van a v-cache legalább félig-meddig, de nem biztos, hogy az a darab tényleg működőképes.

Szerintem az fog történni, hogy bemutatnak táblázatot, esetleg grafikonokat, felmutatják a tesztpéldányt, és Lisa Su azt fogja mondani, hogy "sampling in the following months"
Ha jól emlékszem, eddig csak a sorozatszám szivárgott ki, valószínűleg a következő hónapokban fognak megjelenni a teszteredmények.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#5) #90088192 válasza Petykemano (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Itt azért egy kicsit más világ van, tudod Intel bácsi mennyi kötbért fizet az el nem készült HPC miatt.
Az AMD ezt NEM teheti meg, akkor sem ha leszakad az ég.
Vagyis ott van a termék 100% mert különben lőttek az AMD-nek az factum.

(#6) Petykemano válasza #90088192 (#5) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem emlékszem, hogy valahol találkoztam volna olyan információval, hogy a Frontierbe V-cache-sel szerelt EPYC processzorok kerülnének.
Lehet, hogy elkerülte a figyelmem. Hol írták, hogy a Frontier epyc is kap v-cache-t?? A cikk úgy fogalmaz, hogy a Milan-x általános célra, a Trento pedig a frontierbe megy.
Én meg csak a Milanxről beszéltem. A Frontiert már építik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) #90088192 válasza Petykemano (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor én értettem félre, elnézést. :R

(#8) Darmol válasza Petykemano (#2) üzenetére


Darmol
senior tag

" de egyetlen leak se volt róla"
Ne te, itt vóna legalább egy lik. Gugli első találat a "Milan-X"-re.
[AMD Epyc 'Milan-X' Specifications Emerge in Leak]
:DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#9) Petykemano válasza Darmol (#8) üzenetére


Petykemano
veterán

Rendben, fogalmazhattam volna pontosabban. Olyan leakre gondoltam, Ami vmilyen mérés.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.