Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Fiúk-lányok! Ha a teljes nyereség 105%-t az apple és a samsung tette zsebre, akkor kérlek ne beszéljetek veszteségről a többieknél. Azt negatív profitnak hívják. ;)

Amúgy durva, hogy ennyire nem éri meg mobilt gyártani és mégis ennyien próbálkoznak vele. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Syl válasza Polllen (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Mi mindenre képes a kreatív könyvelés ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Aron1988 válasza Polllen (#1) üzenetére


Aron1988
tag

Persze, a vezetőség lapátolja ki a dollár százmilliókat valami ügyes könyvelői trükkel, azt veszteségnek van az a pénz feltüntve. Nem kell egyiket se sajnálni. Szeretnék én annyit keresni, mint pl. a Sony egy 26. irodájában frissen kinenevezett középvezető.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hátha egyszer megèri deficitet termelni na:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ezt meg ki számolta ki? Mert a 105% nem tudom hogy jöhet ki. Akkor ha van még másik 100 cég egyenként 1% nyereséggel, akkor azoké meg a másik 100%???

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) Remekelek28 válasza elfelejtette (#5) üzenetére


Remekelek28
őstag

Bonyolult képlet :)

(#7) Taybore


Taybore
aktív tag

Én nem a 105%-on akadok ki.
"Microsoft 3%-os, [...] veszteséggel zárt"
"A Canaccord szerint egyébként a [...] a Microsofté 2%, [...] volt 2015-ben"
Ez akkor most hogy is van? :F

(#8) berzebub válasza Taybore (#7) üzenetére


berzebub
aktív tag

Az egyik a piaci részesedés a másik meg a nyereség/veszteség.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#9) laci_csk


laci_csk
senior tag

Hogy lehet egy valaminek, ba'rminek a 105%-at elvinni? Azert ne legyunk mar ennyire elmenve hazulrol. Azert ez a forditas magyarra megol minket. Lehet itt a magyar afa kozbeszol.
Mar lattam ilyet elelmiszeren hogy egyik nyelven ennyi % az a valami, a masik nyelven tobb vagy kevesebb. Gondolom az inflacio miatt.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#10) seria válasza Polllen (#1) üzenetére


seria
tag

Amúgy durva, hogy ennyire nem éri meg mobilt gyártani és mégis ennyien próbálkoznak vele.
Ez nekünk csak jó! :)

(#11) moma


moma
őstag

Elég jól mutatja, hogy kiadja el drágábban a portékát, mint amit ér.

we all deserve a bit of luck.

(#12) Agrippa22 válasza moma (#11) üzenetére


Agrippa22
tag

"Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni" - tartja a mondás.

(#13) MartOOn


MartOOn
addikt

Azert valaki magyarazza el nekem hogy hogyan lehet ekkora különbség az apple es a samsung között?

En ezeket szurtem le, lehet tevesen

A samsung tobb telot ad el
Az araik kb egyformak
Megis az apple 91% vs samsung 14% a nyereseg?

Tehat kb ugyanolyan aron kevesebb ertekesitessel hogyan lehet ennyivel tobb nyereseget osszehozni figyelembe veve hogy az Apple termekek sem ujrahasznositott budipapirbol vannak?

Marketing es fejlesztés gondolom mindket oldalon van. (trollok kimeljenek hogy ki honnan mit lop vagy miert nem fizet licenc díjat)

Tehat engem komolyan erdekelne egy valoban hozzaerto valasza, nem topik-vandammokra vagyok kivancsi, hogy ez megis hogyan. Elhiszem csak szeretnem megerteni.

Koszi.

Szerk: esetleg samsung az also kategoriat bukoban arulja es a felso nem hoz annyit hogy ezt kiegyenlitse? Tobbet költ marketingre? Hisz apple csak bejelenti h jon a kov gen es már boritekolhat sok millio eladast mig samunak ez csak az S-szeriara es max a note-okra igaz a tobbit erosen reklámozni kell.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#14) laci_csk válasza MartOOn (#13) üzenetére


laci_csk
senior tag

Egy ifon osszeallitasi es gyartasi koltsege sokkal kevesebbe kerul. Ennyit a minosegi arurol.

Xperia XZ3

(#15) MartOOn válasza laci_csk (#14) üzenetére


MartOOn
addikt

Sztem egy s5 se kerulhetett 50dollarnal többe... Nem itt lesz a megoldas sztem.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#16) laci_csk válasza MartOOn (#15) üzenetére


laci_csk
senior tag

Hat bizony kerul az meg 150-be is, es meg annal is tobbe. Vagynak errol tudositasok hogy melyik mennyibe kerul eloallitani.

Pontosabban 250 dollarba az S5. Nezd meg itt: https://www.google.ro/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=mennyibe%20kerul%20egy%20galaxy%20s5%20eloallitasa

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#17) Ribi válasza MartOOn (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Almának nincs olcsó telója.
Samunál valszeg nagyrészt az olcsóbb telókból jön ki a profit amin nem tudnak annyit szakítani mint az alma.

(#18) Simid válasza MartOOn (#13) üzenetére


Simid
senior tag

Nem vagyok hozzáértő, de ha megnézed, hogy melyik készülékből mennyit ad el a Samsung akkor látható, hogy eladásainak nagy részét az olcsóbb mobilok adják. Szerintem a termékpalettájuk is katasztrófa az Applehöz (vagy akár sok más androidos gyártóhoz) képest. Sokszor a saját termékeikkel versenyeznek, miközben az Applenél van egyszerre 3-4 termék forgalomban és az mind a prémium kategóriában. Szóval röviden: a samu rengeteg mobilt ad el, de főleg szűk árréssel az Apple meg kevesebb - de még mindig nagyon sok - cuccot, viszont jóval nagyobb nyereséggel.

(#19) Straw válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


Straw
senior tag

Több különböző országbeli leányok esetén csinálnak olyat néha veszteséges legyen az adott leány, mert akkor nem kell utána adózni, a pénz persze meg van csak át mentik másik egy leányvállalathoz ahol kedvezőbbek az adózási feltételek.Így hát van olyan szitu hogy megéri :)

42

(#20) Agrippa22 válasza MartOOn (#13) üzenetére


Agrippa22
tag

Apple-nek nincs low-cost telója, se tabletje.
Samu azokból ad el a legtöbbet, viszont azokon csak pár dollár haszna van. Így mondjuk övé a legnagyobb részesedés, de abból még nem lesz profit. (Főleg, hogy a low-cost telók általában csak eltántorítják az embert az adott márkától, így nem fognak beruházni a drágább verzióra)

(#21) MartOOn válasza Ribi (#17) üzenetére


MartOOn
addikt

Erre adodik a kerdes ha alma felsokategorian hozza a profitot meg samu az alson akkor miért nem latok annyival tobb almat a kezekben mint samu S vagy Note szeriat osszesen. Valami még mindig santit. Almabol is rengeteg 5-5St sot 4s-t is latok meg hasznalni, ezek ezekben a szamokban nem is szerepelnek, 6-6s-t meg nem latok annyival tobbet h indokolja a 91 vs 14 aranyt. Bar usa piac döntő lehet...

Agrippa: almanak nincs tabletje? Waaat? :D gondolom csak eliras volt... Eleg sikeres az iPad szeria... :)

Akkor viszont kategoriakra bontva kellene megnézni a szamokat. S+Note vs 6+6s

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#22) GML


GML
őstag

Esetleg meg kellene nézni a főkönyv többi számát is, mert így egy kicsit csalóka lehet. Pl az almánál az adózás előtti nyereség van, a samsungnál pedig a teljes mobilos üzletág, már adózás, osztalék és egyebek utáni összeg. Akár.

(#23) laci_csk


laci_csk
senior tag

Kar is ezzel foglalkozni,ez csak egy szenzaciokelto baromsag.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#24) alkatraz3000 válasza laci_csk (#14) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Egy iPhone előállítási költsége is van annyi, mint a többi highend droid. Nézz utána nyugodtan.

Más:
Tavaly sem voltak mások ezek a számok. Egyszeruen hiába ad el több telefont a Samsung, ha az valami 10-20.000 közti mobil.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) laci_csk válasza alkatraz3000 (#24) üzenetére


laci_csk
senior tag

Utananeztem es kevesebb, kb 20-25 %-kal.

Es biztos hogy a koreai tobb fizetest is kap mint amennyit az apple ad egy kinainak.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#26) hroberto


hroberto
veterán

Ez eddig sem volt titok, hogy az Apple brutális haszonkulccsal árulja a termékeit. De úgy tűnik ez még mindig sokaknak megéri.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27) janeszgol válasza MartOOn (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem az lehet a megoldás, hogy az Apple nem nagyon adózik, ezért annak az eladott árát számolják, míg a Samsungnak az adózott jövedelmét. De ez egy tipp. Amúgy szerintem is aránytalan a különbség.
De majd jön valaki olyan, aki elmagyarázza, mert én sem értem.

(#29) MartOOn válasza Aron1988 (#28) üzenetére


MartOOn
addikt

Na ezeket az osotoba kommenteket kertem mellőzni... :U

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#30) zborai válasza MartOOn (#15) üzenetére


zborai
csendes tag

Az almanak van sajat op rendszere,a samsungnak meg nincs es fizet telonkent az androidert.
Es az olcsobb verziokon is android fut.
Esetelg meg egy ok amiert az alma tobb profitot hoz.
De azert vicces hogy a samsung gyartotta azthiszem a 60%-t az almas csippeknek,es meg igy is nyeresegesebbek.

(#31) Halkow. válasza Aron1988 (#28) üzenetére


Halkow.
senior tag

Napi :DDD komment, egyébként 50% körüli a nyeresége egy iphone után.

(#32) Fitzgerald válasza MartOOn (#21) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Bar usa piac döntő lehet..."

Meg is válaszoltad a kérdést magadnak. De nem csak az USA-ban erősek, hanem Nyugat-Európában is.
Az hogy itt nálunk inkább a droid megy a prémium kategóriában, nem sok vizet zavar ebben az egész dologban.

(#33) Wesder válasza zborai (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Nem az Androidért fizet, hanem a Google Certification-ért. A driod ingyenes...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) laci_csk válasza MartOOn (#29) üzenetére


laci_csk
senior tag

Sajnos sok igazsag van benne.

Ha osszeadod azt a sokminden "aprosagot" amit tobben is leirtunk, mar meg is van a profit nagy resze, a hianyzo keves az meg az almat meltanyolja, es lehet hogy az lenne a valosag.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#35) Quqesz válasza MartOOn (#13) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt kellene első körben megnézni ki adta ki az infót és kinek szól. Ez sztem a részvényeseknek szól,meg a leendő részvenyeseknek szól. Az alma sok hasznot hozz egy-egy készüléken, mert kb 60-80e a bekerülési költség és tudjuk mennyiért adja. Amerikában meg szolgáltatókon keresztül fillérekért adja,ezzel felturbózva az eladásokat. Ne a magyar piacból induljunk ki. Nekem is sántit ez az arány,mert bár a samu alacsony kategóriás telón kevesebbet szakít, de árban és eladásban már nincs annyira elmaradva a csúcskategóriában. Ha ezek az adatok igazak lennének,akkor már rég felkötötte volna magát az összes gyártó. A másik, hogy sztem kb 5 év és átrendeződik a piac. Az alma sem hoz már akkora változást,mint Steve idejében, és lesz gyártó ki meglépi(gondoljunk csak vissza a nokia esetére!)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#36) Lord Sidious válasza laci_csk (#25) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A samu sem koreaba gyartatt... Az Apple meg nem ad fizetest l, azt a foxconn teszti. Ne legyel ennyire szemellenzos :) az, hogy mit mebnyiert gyartanak pedig... Anyagkoltseg lehet kevesebb az Applenel, de ott boritekolhato minden evben egy 50+millios gyartasi mennyiseg is, amire nagyobb a kedvezmeny a bergyartotol. A samunal egy high end modellnel mar regota nincsenek 20-30 millio pluszos eladasok. (De olyan koltsegekrol ne is beszeljunk, mint logisztika, marketing, k+f, support, amibe az Apple romma veri a samut, amiota ott is megszunt a premium szerviz tamogatas, pl. Mo-n)

(#37) laci_csk válasza Lord Sidious (#36) üzenetére


laci_csk
senior tag

Azert irja rajta "Made in Coreea" mert Kinaban csinaljak?

Xperia XZ3

(#38) Quqesz válasza zborai (#30) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A chip gyártás más szektor a samun belül,nem adják hozzá a telefon eladásokhoz. Minden gyártó van amit vesz, és van amit maga gyárt. Ez mindég is így volt.

laci_csk
Sajnos ők is egyre többet kínában gyártatnak és boltosok szerint romlott is a minősége. De ezek inkább az alsóbb kategóriás készülékek. LG is koreában gyárt felső szegmensben, de alsóbban már van made in china..

Azért ennél a kimutatásnál az nem reális, hogy pl a huawei is eladott 100milla cuccot és csak pár százalék lenne.......ami másik felvetendő kérdéa, higy ugye a tiszta nyereség azért kevés-e a többi cégnél, mert kevesebb nyereséget realizálnak pont a fejlesztésekbe való visszaforgatás miatt. Ugye almáéknál kiépült kb minden, kicsi a termékpaletta nem kell akkora összegeket beleforgatni fejlesztésekbe,mint egy feltörekvő gyártónak,így aki nem nyereséget realizál,hanem visszaforgat persze hogy kevesebb nyereséget tud felmutatni.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#39) Quqesz válasza Quqesz (#38) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gondoljunk csak bele, hogy egy kiadott gyártás költsége(bérmunka) mindég kevesebb, mint amikor a cég saját maga fejleszt/gyárt/készít előállítási szerszámokat,munkafolyamatokat,labort fejlesztésre. Bog írta mikor a huaweinél volt, hogy minden maguk fejlesztenek és gyártanak,még az előállítási szerszámokat,robotokat is! Ez a qurva nagy lóvé és bizony ez benyalja rendesen a nyereséget.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#40) laci_csk válasza Quqesz (#38) üzenetére


laci_csk
senior tag

A csucskeszulekeket Koreaban gyartjak, mint anno a Nokia is Finnorszagban gyartotta a csucskeszulekeit.

Erdekes a megjegyzesed hogy romlott is a minosege a kinaban gyartottaknal, megforditva akkor az ifonnak milyen jo lehet a minosege? Maskulomben latjuk is hogy milyen "jo" a minosege a sok selejt eladasaval evrol evre, amit az emberek ugysem visznek visssza hogy kicsereljek csak keves aranyban. Persze a legfontosabb hogy az alma logo legyen rajta hibatlan.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#41) Polllen


Polllen
nagyúr

A számolás módja nélkül felesleges találgatni. Lehet ez az igazság. Lehet a samu simán eltünteti a nyereségét, ahogy a többiek is.

Már meg is lett, amit kerestem. :B

"He’s comparing smartphone market shares with mobile device operating profits, and only where they are available. (Chinese manufacturers are not required to disclose profits, so they don’t.)"

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) Csapoati válasza laci_csk (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha a tiédre "Made in Coreea" van írva, akkor az tuti fake. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#43) Quqesz válasza laci_csk (#40) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az ifon minőségét személyesen nem tudom,de ismerőseim közül többen is vitték már vissza ilyen-olyan hibával(aksi,térerő). Mondjuk minden gyártónal van egy hibaszázalék, kár tagadni.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#44) alkatraz3000 válasza Quqesz (#43) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Persze en is mar vagy 20x vittem vissza, kapok uj telefont ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#45) Lirion


Lirion
addikt

Azért se lesz ez a statisztika valós, mert az apple profitjába itt benne van a többi terméken elért haszon is, de még az app store és itunes nyereségek is. Ilyenek a samsungnál (és a többi gyártónál) nincsenek..
A másik, hogy az apple az egyetlen cég, amelyik kizárólag felsőkategóriában árul, az összes többi nagyrészt középkategóriában értékesít, így esélytelen, hogy bármelyik megelőzze az apple-t profitban. De legalább mindenki csámcsoghat megint azon, hogy mennyire túlárazott az iphone.. ;]

(#46) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nincs ebben semmi meglepő. Essig is ez a két gyártó fölözte le a vásárlókat.

(#47) Milán82 válasza MartOOn (#13) üzenetére


Milán82
csendes újonc

Én évek óta követem ezeket a dolgokat. Első körben azt kell megérteni, és felfogni, hogy ha az iPhone egy külön vállalat lenne, több profitot termelne mint a Microsoft, és a Google együttvéve. Ez a termék egy óriási lehetőség. Az apple vezérkara vérprofi amerikai üzletemeberekből, és egyéb szakemberekből áll. Tudni kell hogy: AZ IPHONE ELADÁSOK ÉVRŐL ÉVRE NAGYOKAT NŐNEK, MINDIG MEGDÖNTVE AZ ELŐZŐ REKORDOKAT. MINDEMELLETT AZ APPLE ÖSSZESSÉGÉBEN ÉVRŐL ÉVRE EGYRE MAGASABB ÁTLAG ELADÁSI ÁRON TUDJA ELADNI A MOBILOKAT, EZZEL PÁRHUZAMBAN NÖVEKSZIK A TERMÉKEN AZ ÁRRÉS IS. A vállalat évről évre egyszerűsíti a logisztikát, illetve nyírbálja a beszállítói listáját. Olyan piaci pozícióban vannak, ahonnan a leginkább alkuképesek. Mindenki szeretne az apple beszállítója, bérgyártója lenni. Tim Cook, a vállalat jelenlegi vezérigazgatója, pont ezekért volt felelős 2011-ig, a kinevezéséig. Teljesen leépítette a beszállítói láncot, csak a legszükségesebbek maradhattak. Akik maradtak, azokból viszont évről évre, termékről termékre egyre kedvezőbb feltételeket tudnak kicsikarni az alkuképes pozíciújuk miatt. A másik ilyen dolog, a termékmix. Az applenél patika mérlegen tervezik meg a várható érdeklődést/fogyást, és a termékmix össz profitjának alakulását. A tervezés zsenialítását bizonyítja h a termékmixek évről évre nagyon profitot könyvelhetnek el összességében, úgy h a telefonok előállítási költsége is megugrik olykor. Legutoljára az i6 plus volt kiemelten magas előállítású. Évi 240 millió prémium kategóriás telefon, 630 dolláros átlag eladási áron (a jelenlegi termékmix eredménye, az eddigi legmagasabb ) egyszerűen eszméletlen pénzhalmot generál. Nézzük a samsungot. Rengeteg pénzt költenek reklámokra. mindenkinél többet, sokkal sokkal többet. Ez azt is bizonyítja h nem bíznak kellőképpen a termékeikben. A telefonokkal kapcsolatos víziójukat évről évre változtatják a piac ( leginkább az apple viselkedése után ), amit a felhasználók nem vesznek yó néven, és rontja a márkahűséget is. Hogy értsd: Samsung galaxy s5 ( külön terminált neveztek el róla London legnagyobb repterén, csak érdekesség a samsung PR okádásaiból ) Szal galaxy s5. műanyag hűz, ugyanakkor cserélhető akku, IP67-es vízállóság, bővíthető SD. Galaxy s6 Fém ház, akku és SD bővíthetőség nélkül. A samsung szerteágazó termékpalettáját még ők maguk is papírrol olvashatják a meetingeken, egyszerűen kezelhetetlen a porfóliójuk és érthetetlen ez az üzleti stratégia. Ok, h le akarnak fedni minden igényt, de amikor a 10. ugyanolyan képességű telefont adják ki fél éven belül más névvel, az egyszerűen megmagyarázhatatlan faszság. Ezeknek a termékeknek a fejlesztése is tetemes összegbe kerül. A samsung ugye maga gyárt házon belül rengeteg dolgot a készülékeibe, ergo spróolhatna, sokkal többet mint az apple. ( Mivel az apple még a bérgyártónak is fizet az előállításért, a samsung nem. Mindezek összessége ( értelmezhetetlen termékmix, hatalmas PR költségek, új termékek fejlesztése ) azt eredményezik h sok sok felesleges pénzt önt ki a vállalat az ablakon, amit akár meg is spórolhatna, de nem teszi. A másik dolog az, h az általáuk promotált csúcskészülékeik kb a töredékei eladásban a belépő szintű,és középkategóriás modelljeikhez képest, amit úgy kell érteni h abból adnak el hatalmas volument, ami olcsóbb, és amin papírvékony árréssel dolgoznak. ( Szemben az apple-lel, ami a méregdrága csúcs készülékekből ad el annyit. A maradék kb 1/10-ed eladási darbaszám képviseli a flagship modelljeiket, ami nem elég ahhoz h berúgja a vállalati profitot. Ez évek óta így megy. Az apple egyre nagyobbat megy a prémium kategóriában, főleg a samsung kárára, mert az egyre inkább zsugorodik ( csökkenek a prémium készülék eladásai, csúcs az SIII-as korszak volt 2013-ban, mélypont az S5 korsza volt 2014-ben ) Most kicsit jobb a helyzet, de meg sem közelíti a válallat a 2012-es, 2013-as eredményeit. És ezt nem lehet a piac telítődésére fogni, mivel hatalmasat nő a piac a samsunggal együtt. Csakhogy a termékmix az olcsó telefonjaira fókuszál, míg a drágák egyre inkább a háttérbe szorulnak. Vélhetően a magas eladási ár miatt. A felhasználóknak az android, és android közi különbség nem ér meg +100eze Ft-ot. Egyszerűen a samsungnak nincs olyan dolog a kezében, ami indkolná, feléjük terelné a prémium telefonra vágyókat. Egyre több ember választja az új kínai feltörekvőket, főleg a cég árazása miatt. A samsung lehet az új Nokia, aki évekig uralta a piacot, de jelenleg képtelen belátni, és kezelni hogy manapság már mindenki képes szuper, gyors, és szép okostelefont gyártani. Ez lehet a cég nagy veszte hosszútávon. Lassan nem tűnik ki semmiben a többiek közül, csak az ultra magas eladási árakkal.

(#48) Lord Sidious válasza Milán82 (#47) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Tejesen joknaz ervek es ezeket olvastam en is Apple szakforumokon, de az Apple evrol evre nem emeli az iPhone-ok arat, hanem marad az elozo szinten. A dollar-euro kulonbseg valtozik es a forint-euro, amik negativan hatbak az arakra. A termekek eloallitasi koltsegei is minimalisan dragultak az evek folyaman. (Tobb es dragabb komponens kerul belejuk) ettol meg az arres ~200-250%-ra van belove. A ceg beveteleinek 68-71%-at az iPhone termekcsalad termeli ki. Iden a cel, hogy a Mac vonalat is feljebb tormaszak, amibe kulcs a skylake proci csalad es az iPad-ek csokkeno eladasainak megforditasa, aminek az elso probalkozasait ha minden igaz, akkor marciusba meglahtatjuk egy iPad Air 3 szemelyeben.

(#49) Tibee86 válasza Aron1988 (#28) üzenetére


Tibee86
veterán

Imádom a kommentjeidet. :D

(#50) Milán82 válasza Lord Sidious (#48) üzenetére


Milán82
csendes újonc

Az átlag eladási ár alatt nem azt értettem hogy évről évre drágábbak az adott típusok, hanem azt h összességében ( amelyből az átlag is vonódik ) magasabb az eladási ár. Tehát több fogy a drágábbakból. Ez is jótékony a profitra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.