Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

Bravo, nekem eszembe nem jutott volna egy CPU-hutot egy API-val osszekapcsolni. Brillians! :C :C :C :C :C

(#2) kriszpontaz válasza Fiery (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

:DDD

(#3) gyiku válasza Fiery (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

foleg 8 vagy tobb maggal :D

hüllő

(#4) ->Raizen<- válasza Fiery (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azé kell ez hogy le ne főzze a kávét a proci dx12 alatt nem? :d

(#5) Yutani válasza Fiery (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megmosolyogtató marketing húzás, de DX12 alatt végre feljönnek az FX-ek. Már nem is kell a Zen annyira... :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#6) he7edik. válasza Fiery (#1) üzenetére


he7edik.
addikt

Mindig van lejjebb...

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#7) Abu85 válasza Fiery (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) stratova válasza Fiery (#1) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem csak kicsit kelendőbbé szeretnék tenni, egyben felhívni a figyelmet arra, hogy normálisan portolt DX12-es címek alatt már nem olyan rossz alternatíva a 3-4 modulos FX. kár hogy ennek az egésznek 2011-2012-ben kellett volna megtörténnie.

Pl Hitman esetében [i7 6700 DX 11 = 100%]

GTX 980 TI
DX11: i7 6700 100% [72,5 fps] vs. FX-8370 57% [41,5 fps]
DX12: i7 6700 94% [68,3 fps] vs. FX-8370 90% [65,2 fps]

Fury X
DX11: i7 6700 100% [78,2 fps] vs. FX-8370 47% [37,0 fps]
DX12: i7 6700 95% [74,2 fps] vs. FX-8370 83% [64,9 fps]

[igen Radeon még mindig érzékenyebb az egy szálas teljesítményre]

Abu :D

[ Szerkesztve ]

(#9) leviske


leviske
veterán

Ebből a hírből én azt szűrtem le, hogy még mindig aktívan gyártanak Vishera-kat amiket csomagolni kell. Ennyire 0 közelire vitték volna az évek során a GloFo-tól megrendelt mennyiségeket, hogy nem ragadtak raktáron?

(#10) Cody007


Cody007
csendes tag

Hát ez vicc... aki most akar gépet újítani és képes az FX et megvenni... hát szerintem az igen csak nem gondolta át. Ennyi idős, elavult procit újonnan most már tuti nem vennék meg. és árban sem sokkal olcsóbb egy intelnél, ami azért korszerűbb alternatívákat kínál.
Amúgy meg márciusról volt szó az AM4 nél. Utána valahol áprilist olvastam. Itt van április vége és sehol semmit. Jólvan AMD... valahogy kezd elmenni a kedvem tőle, pedig érdekel milyen lesz. :F

(#11) erkxt


erkxt
tag

Ezek a hűtők sz.rt se érnek. Visítani fognak a ventik mint állat. Szerintem senki ki se veszi a dobozból. Én már alapból rendelek mellé egy 10-12 ezer forintos toronyhűtőt. És igen hol van az AM4????? Se híre se hamva. Már én is intelre váltottam. Pedig esküszöm mindig is AMDm volt. :(

(#12) zolee5016 válasza erkxt (#11) üzenetére


zolee5016
őstag

És igen hol van az AM4?????
Troll ON
eddig a foglalat maradt, a procik változtak
most a proci marad ,a foglalat és a hűtő változik
Troll Off
:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#13) Cifu válasza stratova (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezekben a számokban csak az a szép, hogy Intel alatt a Dx12-ben alacsonyabbak, mint Dx11-ben... :U

Köszöntjük a szép új API-t...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Madárpók válasza erkxt (#11) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A nagy Wraith jelenleg a legjobb gyári CPU hűtő amit proci mellé adnak. Az Intel hűtők kicsik, a hőelvezetésük pocsék, csak azért nem forr alattuk a CPU, mert energiahatékonyak.

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Külön meg lehet majd vásárolni a Wraith-et?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) Cifu válasza AxBattler (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudomásom szerint hivatalosan nem. Persze a használtpiacon / aprón felbukkanhat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) stratova válasza erkxt (#11) üzenetére


stratova
veterán

Nem lett olyan rossz:

(#18) MongolZ válasza stratova (#17) üzenetére


MongolZ
addikt

Hmm, impresszív.

(#19) Habugi válasza Fiery (#1) üzenetére


Habugi
addikt

Eltelt pár év de lassan kezdik felmérni annak a rétegnek a képességeit akik ~80% közeli "lefedettséghez" juttatták pl. az NV-t.. ;] :))

Egyébként ma még nem nevettem olyan jót mint a #1 kontra #7 alkalmával, teljesen kész, kösz srácok! :C

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#20) tailor74


tailor74
őstag

(#1) Fiery: óriási! :DDD

Mondjuk a válasz se rossz. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Volt hasonló hűtőm, de ez hulladék... Rendes hűtőt kellene inkább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) nyunyu válasza Cody007 (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát ez vicc... aki most akar gépet újítani és képes az FX et megvenni... hát szerintem az igen csak nem gondolta át. Ennyi idős, elavult procit újonnan most már tuti nem vennék meg. és árban sem sokkal olcsóbb egy intelnél, ami azért korszerűbb alternatívákat kínál.

Attol fugg, mirol valtasz.

Mar joideje szenvedtem egy 6 eves Phenom II X4 procival, mert keves volt az egyszalas teljesitmenye, viszont 3 eve DDR3-ra valtas miatt lecsereltem alatta az alaplapot AM3+ foglalatura.

Igy most megusztam az alaplap+memoria+huto cseret, 2 honapja bepattintottam egy hasznalt FX-6300-at 20k-ert, es voila, 40%-kal nott az egyszalas teljesitmenyem, plusz 4 helyett 6 mag duborog, ha valami tudna tobb szalat kezelni.

Intelre valtas nem nagyon volt alternativa, mivel 20k kornyeken csak 2 magos procit kapni, plusz meg egy alaplapot is kellett volna vennem, meg a vizhutesemre uj lefogatot gyartatni, mivel annyira regi, hogy a 775 utani Intel socketeket nem tamogatja.

Mostanaban amugy csak a meglevo kisebb Amd procik AM4-es verzioi jonnek, FX-eket valto Zen valamikor az ev vegen erkezik az uj foglalatba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) AxBattler válasza Cifu (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Remek... :U
Tipikus AMD: gurítanak valami jót, aztán nem nyomják eléggé.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) Yutani válasza Graphics (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát volt hasonló hűtőd, de ez hulladék.

Aha, értem. :C

#tarcsad

(#25) lee56 válasza Habugi (#19) üzenetére


lee56
őstag

Hát igen, marketingben ők se kutyák. :) Ez a szuperképességük, na meg hogy a mexvellt jól kigyomlálták, hogy csíkszélességváltás hiányában is vonzóbbak lehessenek perf/wattban, megtette a hatását.. De várhatóan a böjtje is el fog egyszer jönni.. Szegény 80%. ;]

Na ja, Abu cikk boszorkánykonyhájában miket ki nem kotyvaszt néha, nem semmi. :D

(#8) stratova : Hát igen jó szokásuk szerint elébe mentek a jövőnek kicsit megint. De hát ők már csak ilyenek. :)
Amúgy van még olyan érzésem, hogy ezt a modulos felépítést is viszont látjuk még később valamikor..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#26) djculture válasza nyunyu (#22) üzenetére


djculture
félisten

Ha normális lap volt a phenom2 alatt tényleg megéri. De ha valami 10-20 k-s lap akkor hiába az fx támogatása is mert a gyenge táprésze ezeknél folyamatosan azzal jár hogy visszaveszi az órajelét a proci. Nekem sajnos ez utóbbi volt úgyhogy jobban megérte egy legolcsóbb 4460 i5 50k meg egy 20k-s új lap alá, mint majd 45-ért fx meg még vagy 30 ezerért egy lap amibe nem throttlingol.

[ Szerkesztve ]

(#27) lee56 válasza djculture (#26) üzenetére


lee56
őstag

Azért ez túlzás, 15k-ért is lehet korrekt lapot kapni ami nem trottyol, 20-25k körül viszont már olyat is, amivel a nagyobb OC se gond, szóval nem ennyire vészes a helyzet, nincs olyan nagy különbség mint látni véled. Jó gyártót és modellt, esetleg revíziót kell választani, ami sok utánajárással jár, de lehet olcsóbban is jót venni AMD lapok közül is.

No Comment

(#28) rottenbull


rottenbull
senior tag

Mar nagyon varom az Intel valaszat. Erre lepniuk kell, maskulonben mehetnek a levesbe.

(#29) Cifu válasza rottenbull (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mit kellene lépniük? Nem ennyire jók az Intel gyári hűtők, viszont annyival kevesebbet fogyasztanak és ezáltal annyival hűvösebbek azok a procik, hogy még azokat is bőven megfelelő hőmérsékleten tudják tartani...

@Duliee: Awww.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Graphics válasza Cifu (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Irónia volt szerintem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Szerintem a 6300-4300 procikkal kellett volna kezdeni a váltást, a 8 magosokhoz már túl hangos egy ilyen. Írom ezt saját tapasztalat nélkül.

(#32) ViZion


ViZion
félisten

OK, új hűtő... :U
Valami Zen hír nincs esetleg? :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) rottenbull válasza Cifu (#29) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nemmondod ?

(#34) olle válasza Madárpók (#14) üzenetére


olle
senior tag

Intel i5 6600K még egy alap hűtőt sem adnak a procihoz. 75K. Értem én hogy OC meg minden. :D De emlékszem hogy a FX-9590 hez vagy melyik procihoz még vizhűtőt is adtak.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#35) Fücsök007 válasza ViZion (#32) üzenetére


Fücsök007
őstag

Fogyasztásban clock to clock nagyjából azonos lesz a jelenlegi 14nm-es intel procikkal, de még magasabb frekvencián nem tesztelték a kiküldött mérnöki példányokat. Az A0-ás stepping még Intel esetében is alacsony órajelű procikat jelent, A1 stepping-ről pedig még nem tudni semmit. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) nyunyu válasza djculture (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha normális lap volt a phenom2 alatt tényleg megéri. De ha valami 10-20 k-s lap akkor hiába az fx támogatása is mert a gyenge táprésze ezeknél folyamatosan azzal jár hogy visszaveszi az órajelét a proci

Alulfeszelve hasznalom alap orajelen, igy nem throttlingol az olcso lapom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) Griff55


Griff55
senior tag

Igazából nem értem miért erőltetik ezt a Wraith coolert :F Aki komolyabban akarja használni, az úgyis vesz egy vízhűtést vagy egy tényleg minőségi léghűtést. Felesleges ez a hype eköré a középszerű hűtő köré

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#38) Abu85 válasza Griff55 (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Wraith hűtő mellé nem kell minőségi léghűtés. Pont az a lényeg, hogy kiváltsa azt. Vízhűtésre már át lehet térni, de ez igényfüggő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) zseko válasza nyunyu (#22) üzenetére


zseko
veterán

Én is egy Phenom II 905e-t váltanék. Úgy számolom, hogy nekem már megérhetné a most kijövő AM4 progi is, és valamikor jövőre váltani majd zen-re.

HR24.hu

(#40) nyunyu válasza zseko (#39) üzenetére


nyunyu
félisten

AM4-hez memoriat is kell cserelni, mivel az DDR4-et hasznal.

En ugy vagyok vele, hogy alaplap+memoriacserevel megvarom, amig karacsony kornyeken megjelenik a Zen, aztan addigra eldol, hogy Zent, vagy valami i5-6xxx Intelt erdemesebb-e venni az ujfajta RAMok melle.
Most viszont nem latom ertelmet beleugrani egy vadiuj platformba, amirol egyelore nem sok informacionk van, max annyi, hogy azt Amd igerget valamit.
(Hja, anno az AM3+-ba is igertek Piledriver utani procikat, azert nem valtottam 3 eve AM2-rol Intelre...)

De addig is kellett valami, ami gyorsabb, mint a regi Phenomom, igy kezenfekvo megoldasnak tunt egy FX-6300 beszerzese.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) djculture válasza nyunyu (#40) üzenetére


djculture
félisten

Azért megnézném azt a gyorsulást hogy mekkora, a tesztek szerint egy 980-as phenom2 pl 10%-ot ver egy fx 6300-ra. Persze ez laptól hogy mb mennyin megy meg sok mindentől függ..

[ Szerkesztve ]

(#42) Veneno


Veneno
újonc

Hát igen, ezt már évekkel ezelőtt meg kellett volna lépni. Bár a mostani 7.5W-os cerkámnál pont az a gond hogy a gyári hűtés időnként kikapcsol majd kis idő múlva újra felpörög, jó lenne már ha nem kellene venti a cpukra. :U (lásd Core M)

(#43) nyunyu válasza djculture (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

2700MHz-n jart a regi procim, mostani 3500MHz alaporajelen.
Egy szal only World of Tanks regebben be-beesett 20fps ala, ahogy elfogyott a proci ereje, most az uj procival megvan a minimum 30fps.
Lenyegesen nagyobb novekedes, mint amennyit az orajel kulonbseg indokolna.

980 viszont 3700MHz-s, onnan tenyleg nem erdemes 3500MHz-s FX-6300-ra valtani, mert alig lesz koztuk kulonbseg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) Raysen623


Raysen623
addikt

Nemrég vettem egy 8350-est a 4170 helyére, ugyanabba a lapba. Lényegesen és érezhetően jobban fut minden. A hűtő sosem volt téma egyik gyártónál sem: korábbi Intel procimon is egyedi full réz hűtő volt, ezen is egyedi hűtő van, gyárit ki sem próbáltam csak megnéztem. Majd ha egyszer eladom a procit, akkor jól jöhet hozzá egy 0km-es hűtő (jobban néz ki a csomagolás).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#45) MongolZ válasza Fücsök007 (#35) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha ez igaz, akkor azért az besz*rás.
Kezdem várni a Zent...

(#46) Razenhell


Razenhell
tag

Ezzel a hütővel a dx12 is jobban fog menni, "ÁEMDÉ WRÉJTH" :D
Ekkora izgalommal várom mááár!

(#47) zseko válasza nyunyu (#40) üzenetére


zseko
veterán

Kellenek teszterek is :) és nincs türelemem már várni még egy évet. Egyébként ha cserélek, úgyis kell mindent cserélnem, AM3-as lapom van. Ha AM3+ lenne, akkor már rég vettem volna bele egy 6300-at, és jóccakát'. Valamint intelt nem szívesen pénzelném, fizetik helyettem bőven mások :DDD, viszont amd valóban kicsit lutri. Egyébként abban bízom, hogy a most majd valamikor kijövő első széria is mindenképpen erősebb lesz a mostani procimnál, persze nem nulla napos vásárlást tervezek, hanem teszteket azért nézek.

HR24.hu

(#48) #06658560 válasza stratova (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyi volt a környezeti hőmérséklet? Vagy ezek ΔT értékek?

(#49) stratova válasza #06658560 (#48) üzenetére


stratova
veterán

A teszt innen származik, de nekik nem ez a fő profiljuk. Aida Experttel mértek (ami náluk a kezdeti terheletlen értékkel nem volt jó barátságban).
A ΔT így alakul másutt, de a THW is egész jó tesztet készített róla.

(#50) lee56 válasza Cifu (#13) üzenetére


lee56
őstag

Most hogy mondod, ez tényleg érdekes. Van erre van valami magyarázatod Abu, vagy esetleg valaki, aki még szakavatott a témában?

(#8) stratova : Akartam volna még hozzátenni, hogy jobb később mint soha. :)

PS.: Lehetne több a szerkesztési idő.. No de akkor vonjon le mindenki legalább egy "hát igen"-t is a korábbi hsz-emből :)

No Comment

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.