Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ennyi pénzért 8 megapixeles ultra, meg MTK - kösz, nem. :(

B.Cs.

(#2) Legendd válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

A 12T Próról csináltam videót (linkelni most nem akartam). Nem rossz telefon, de pont a régebbi modellek ára teszi tönkre. Meg hogy igen, 8 MP a nagylátó és nincs vezetékmentes töltés. Persze a 120W kárpótol meg az eSIM is, de na. Azért már messze nem az az árazás, mint a Mi 10T idejében.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#3) Dreadloord válasza Legendd (#2) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Az ára nem lesz annyira gond, a 12t pro is 2 hónap és 300 alatt vehető lesz valószínűleg..

Legendd: Opticai zoom-al hogy áll?

Céges rendezvények fotózására keresek mobilt, és a jelenlegiben csak digitális zoom van, így túl közel kellene menni a fotókhoz sokszor, ami zavaró.

Pixel 7 pro-nak lesz talán 5-szörös optikai zoomja, ami I14 prot is megveri, azon filózok még.
Vagy ilyen célra melyik csúcsteló lenne jó?

(#4) xhege válasza Dreadloord (#3) üzenetére


xhege
addikt

S21/S22 Ultra 10x optikai zoom.

(#5) kDaViD18


kDaViD18
újonc

Őszintén kit érdekel a széleslátó kamera? Lol A legtöbb ember nem fotóz sokat és ha igen akkor is a főkamerával, csúcs hardver , közel csúcs kijelző, 5000mah akksi 120Watt töltés és eSim, a főkamera elég jónak tűnik és optikai stabilizátor is van , jobb lett volna a fém keret, de ennyi pénzért annyi kompromisszum, hogy szar a makró meg a széleslátó közepes az teljesen vállalható, aki 3 csúcskamerát akar az vegyen 450-500-ért telefont 🤷 , lehetne jobb , de a mai trendek alapján ez egy jó ajánlat, nem igazán értem azokat akik a 2 másodlagos kamerán meg a müanyag hátlapon hepciálnak amikor ez a telefon 100-200-al olcsóbb mint egy flagship , ez az ára , az árkülönbség elég nagy ahhoz, hogy ezt elnézzék az emberek , de manapság divat szidni a Xiaomi-t , van amikor jogos persze , de itt nem igazán

(#6) novinyul válasza kDaViD18 (#5) üzenetére


novinyul
veterán

Ez már nagyon nem jó ár Xiaomi fronton. Ennél sokkal jobb áron ott a Realme GT2 Pro(Ráadásul most még akciózzák is a Lurdy-ba) De akár Samsung, OnePlus vonalon is vannak jobb ajánlatok.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#7) Lami66 válasza Dreadloord (#3) üzenetére


Lami66
őstag

Én erre inkább egy rendes fényképezőt vennék, töredék áron, amiben a zoom sokkal jobb minőségű, mint bármilyen telefonban

(#8) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

200mpx aztán nagyon kell... Mellé pont ideális választás az a hulladék 8mpx-es ultraszéles. Reálisan nézve, az ilyen telefonoknak nem szabadna nyitóáron sem 200 pénznél többe kerülni.

(#9) joey04 válasza kDaViD18 (#5) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) bollokcs80 válasza Legendd (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Néztem a videód, ott is kommenteltem. :R Egyetértünk, ezt az árat nem indokolja se a chiphiány, se a háborús infláció/árfolyam. Az S21FE-met nem adnám oda érte, pedig pár éve nagyon szerettem a Xiaomit.

B.Cs.

(#11) bear_ válasza bollokcs80 (#10) üzenetére


bear_
aktív tag

Ez a felrakták a sz@rt a polcra esete.

(#12) koshmar


koshmar
őstag

A 8mp ultra széles tényleg pocsék, csak akkor hasznos ha abszolút nem számít, hogy bármi éles legyen a képen :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#13) doooo


doooo
veterán

Nem lesz ezekből sláger...

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ennyi pénzért pedig ebből jó vételek lesznek.

Nézzük meg hol tartanak a többiek.

A 12T kifejezetten jó ajánlat ezzel a MediaTek procival.

Ha 250-ért vihető, akkor ez bizony jó lesz, nem jobb mint minden más persze, mert kifogás mindig is lesz, főleg egy Xiaomi-ra.

De legutóbb beszélgetve szolgáltatóval elmondták, hogy Samsung - Apple -Xiaomi, ez megy.
Open marketen kérdés, de ott is mindig találnak maguknak.

Tesztre leszek kíváncsi, mert a Realme-k is erősek.

De minden drágul, csak nem vagyunk hajlandóak elfogadni. De azért egy nagyon csúcs 450-ért , vagy ez 250/350-ért, nos én az olcsóbb modell esetén a 200 ezres különbséget el tudom költeni másra is, és ugyanarra használnám. Az én esetemben indokolatlan lenne a drágább.

Könnyen vagyok, 160 ezerért vettem az F4 GT-t, ha az nincs már rég Realme-re váltok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) doooo


doooo
veterán

Az egyikről már van is teszt: [link]

(#16) Graphics válasza doooo (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Google Translate a 8MP-es ultraszélesről:

Íme egy kiemelkedő meglepetés! Számtalan 8 MP-es ultraszéles fotó mintáját vizsgáltuk meg, és a legtöbb, ha nem az összes, közepes, vagy a legjobb esetben jó. Ami szerintünk a középkategóriás ultraszéles kameráknál rendben van.

De a Xiaomi 12T 8 megapixeles ultraszéles kamerája kiváló képeket készít (hasonló lövöldözős készülékekhez képest). A képek hihetetlenül részletesek, kiváló élességgel, pontos színekkel, nagy kontraszttal és jó dinamikatartománnyal. Még jobb, hogy a zajcsökkentés is profi, valamint az automatikus torzításkorrekció.

Az általunk készített fotók természetes és élethű visszaadást kínálnak, különös tekintettel a használt szenzorra és objektívekre, ezért köszönjük az itt végzett munkát.

Tehát nem szar.

A GSMArena pedig elég jó értékelést hozott erre a modellre. Hogy sláger lesz-e? Esélyesebb, mint a 12-es modellszéria.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) SkyLine3000 válasza Graphics (#16) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Részlet a szentírásból...
Csak azt nem értem, ha a 2017-es LG V30-ba tudtak tenni 13mpx-es, egész jó szélest, akkor egy 2022-es, felsős Xiaomiba miért nem lehet? És jópár másikba sem?
Másrészről meg gáz, hogy még mindig a megapixel növeléssel akarják eladni a telókat, elhitetni az emberekkel, hogy minél több, annál jobb lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics válasza SkyLine3000 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd el az egészet, nem másolom be ide mindet.

Az első teszt, majd jön a többi, aztán leírják vagy ezt, vagy a cáfolatát. Én csak másoltam. Meg annyit véleményeztem, hogy nem szar.

( engem személyszerint hidegen hagy az ultraszéles , lövök egy képet és annyi. Erre mondjuk legutóbb egy Realme 9 Pro+ volt az alkalmas, aminek meglepően jó volt a kamerája szerintem, a többi nevetség kamera nem érdekel.)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) roli543


roli543
őstag

340 ezerért 2MP-es makró. Na itt vàlt nevetségessé az egész… mert 2 kamerával nem lehet ma mobilt eladni…. :W

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#20) dilajoska1 válasza Graphics (#16) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát én megnéztem az ultraszéles fotókat. Nagyon messze vannak a kiválótól.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#21) Graphics válasza dilajoska1 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kiválót sem én, sem a tesztelő nem írt elvileg.

Ott a pontos szöveg, amit a Google fordító kiadott, ott a kép. De én nem ajnároztam úgy, mint a teszt.

Szerk: Akkor marad a benéztem effektus. Köszönöm ,hogy kiigazítottál. Eredeti angolt érdemes olvasni. Kiváló élességet írnak, a kamerát alapvetően közepesnél jobbra értékelték, ez szerint a szövegértés része a feladatnak. :D :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) dilajoska1 válasza Graphics (#21) üzenetére


dilajoska1
őstag

"De a Xiaomi 12T 8 megapixeles ultraszéles kamerája kiváló képeket készít (hasonló lövöldözős készülékekhez képest). A képek hihetetlenül részletesek, kiváló élességgel, pontos színekkel, nagy kontraszttal és jó dinamikatartománnyal. Még jobb, hogy a zajcsökkentés is profi, valamint az automatikus torzításkorrekció."

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#23) kbyte1024 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem olyan rossz az a 8100! Tapasztalatból irom

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#24) Graphics válasza kbyte1024 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van egy régi becsípődés.. talán még 10 évről... Azóta van egy MediaTek ellenesség emberekben. De aki bemegy a boltba, annak Hótmindegy...

Ez ilyen. Én is Snapit használok, de az MTK-t könnyebben tudtam anno flashelni. Manapság meg mindegy.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) doooo válasza Graphics (#16) üzenetére


doooo
veterán

Ez a fordító még mindig javításra szorul... :DDD
De egyébként igen, a 8 megapixeles széleslátók között egyértelműen kiemelkedő a minősége... de képzeld el milyen lenne 12 megapixelen, vagy még nagyobb felbontáson (másik szenzorral, stb). Mert hát lássuk be, simán beleférne. Pláne, hogy volt képük 2 megapixeles makrókamerát is odarakni mellé, amire jobb semmit sem mondani (mert csak rosszat lehetne amúgy is).

Ellenben a főkamera egész jó. Rossz lencsét raktak a szenzor elé, és így láthatóan vannak problémák a szélek felé, de a képek középső 2/3-a tényleg jó (kíváncsi is voltam erre az új szenzorra, a HM6-ra). A növényzettel is egész jól megbirkózik, a felhők meg az égbolt meg kivételesen valósághűek mindegyik képen (nyilván a szoftver is ügyes ebben).

[ Szerkesztve ]

(#26) klaya86


klaya86
senior tag

Papíron nem rosszak ezek, az árazás olyan amilyen. Elég lejtmenetben van a xiaomi szerintem(nálam biztos) régebben sokkal kezdezőbb ár /érték arányú cuccaik voltak. Olvasgatva a xiaomi fórumokat, face csoportokat, kurv@ sok szoftveres hülyeségük van. Nyilván az évi 60 kiadott típusra nehéz normális szoftvert összerakni. 300ért már inkább samsung, esetleg realme,oneplus. Hibába a specifikáció nagyjából rendben lenne, ha szoftveresen jön a szívás.

(#27) Graphics válasza doooo (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem legtöbbször a főkamera képessége foglalkoztat, őszintén szólva nem szoktam nagyon állítgatni. Előbányászom a telefont, fotózok párat és annyi. Amilyen módban és ahogy van.

Én ezért legtöbbször a főkamera képességeit nézem, a többi mellékes, számomra lényegtelen, de ezek az én preferenciáim.

Ebben az esetben a főkamera jónak tűnik, van OIS is szerencsére, amit sokszor emlegetnek.

@klaya86: Ez még mindig egy 600 Eurós készülék, mármint az olcsóbb 12T. Drágább nem lett mint eddig, viszont a remek fizetőeszközünk mélyrepülésben van.

Az évi 60 kiadott típus egy remek szám, de csomó átnevezés, a készülék azonos kódnéven és szoftveren van, így ezeket veheted egy kalap alá. Ha érdekel a dolog szívesen linkelem az évi kiadott típusokat, de ebből a táblázatból lehet látni, hogy mi az, ami azonos.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Graphics válasza klaya86 (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

pl. [link]

De még akad jó pár azonos.

Persze, javaslom a Realme-t, mindenképp próbáld ki azt is. Remek készülékek, alacsony hibaarány, szoftveresen elég hasonló mondjuk.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) klaya86 válasza Graphics (#27) üzenetére


klaya86
senior tag

Ha egy kalap alá vehetek jópár típust, akkor főleg gáz, hogy nem tudnak normális szoftvert összetákolni. Anno poco F2 prom (ami szoftveresen még a legjobbak között volt) is tudott meglepetéseket okozni. Több órányi netes böngészés, adb /fastboot progival vagy 20 alkalmazás offolva. Így lett használható :B ennek ellenere nfc hol működött, hol nem, Bluetooth hol csatlakozott magától, hol nem, képernyő tükrözés tévére az arra szolgáló ikonnal nem ment, csak beállítások menüből. De ezekkel még el lehetett lenni, mert alapvetően okés volt a teló. Ja 140ert vettem. Közel 2.5 év után most ugyanez a kategória duplája, cserébe jóval több szoftveres bug.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bzs77


Bzs77
tag

11t-met 130 ért vettem. Asszonynak 125 ért ,de pár héttel előtte 120 is volt. Ezeknek is esni fog rendesen az áruk,annyit pedig simán meg fognak érni. Szerk: 2015- ben egy lg g3-at vettem ha jól emlékszem 126 - ért. Az egy kalap szar volt a 11t- hez képest,és az ára is egy havi fizu volt akkor . Ma ez a 130 lófasz.( Én is szaré-hugyé melós vagyok).

[ Szerkesztve ]

20 dkg telefonért nem adok többszázezret.

(#31) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Amit eddig láttam ettől a hp1-től nekem tetszik. Samsung remélem még többet kihoz majd belőle. De ez 8mp széles meg 2mp makró.. :(((

(#32) Luck Dragon válasza novinyul (#6) üzenetére

Egyetértek veled.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) Francia91 válasza kDaViD18 (#5) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem Redmi Note 10 Pro telefonom van, és fotózgatok elég sokat, és igenis használom az ultraszéles kamerát kb 50% arányban, elég jól megkomponált képeket lehet vele lőni. Bár hozzá kell tegyem, hogy a gyári kameraalkalmazás el van felejtve, helyette egy gondosan beállítgatott GCam van használva, ezerszer értékelhetőbb minőségű képeket lő, mint a gyári szoftver
Amúgy meg az Asus ZenFone 8 tudott kapni egy igen jónak mondható ultraszéles kamerát ezen árkategórián belül, így jogos a felvetés az ultraszéles kamerára vetítve

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

750 eur? Annyiért dugják fel oda...170.000 Ft-os telefonbo 320.000 Ft-osat csinálnak és még azt mondják hogy nem nézik hülyének a vevőt ...

[ Szerkesztve ]

(#35) tomboy0013 válasza klaya86 (#29) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Poco F2 Pro-ba tudtak a főszenzoron kívül 2 másik használható szenzort pakolni hátra. Ma már ezt nem kapod meg dupla áron sem a Xiaomi-nál. A MIUI miatt nálam eleve felejtős már a márka (katasztrófa a szoftver) , de ezek a 2 megapixeles vackok verik ki nálam leginkább a biztosítékot ha a speckókra nézek.

(#36) klaya86 válasza tomboy0013 (#35) üzenetére


klaya86
senior tag

Jó, hát 300ert 2 meg 8 mp 😃 azt nem említettem szándékosan, elég kínos.

(#37) zorzy4 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez a fúj gagyi MTK korszak, már nem ért véget?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38) doooo


doooo
veterán

Annyira megörültem a bejelentés után azonnal publikált 12T tesztnek, hogy észre sem vettem a pár órával azután publikált 12T Pro tesztet :DDD : [link]
Lássuk azt a 200 megapixelt...

(#39) Elit3Zotya válasza doooo (#38) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Szerintem nem rossz.
Az 50mp-es opció elég érdekes is. A kínai moto verzióban is megvolt ez a lehetőség, de kivették az eu változatból, úgy látszik itt meghagyták a választást.

(#40) dilajoska1


dilajoska1
őstag

12t pro-val készült képek nagyon ocsmányak! :Y Brutálisan olajfestmény az egész.

A sensor sikerült ennyire rosszul vagy a Xiaomi pakolt elé egy nagyon gyenge lencsét?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#41) juuzer válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


juuzer
addikt

A számból vetted ki a szót. :DD

Bár inkább MTK, mint Snapdragon. (Aka a mobilos Intel. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#42) doooo válasza Elit3Zotya (#39) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem sem rossz. A Motorolánál sokkal jobb, "összeszedettebb". De Motorolától függetlenül is, mindenképp megállja a helyét, jó fényben is, este is.
Van még a jövőben hova fejlődni, de van benne potenciál, normális szoftverrel biztosan jó lesz a későbbiekben is ez a 200 megapixeles dolog (az S23U-ban meg már úgyis újabb generációs szenzor lesz, nem a HP1; hivatalosan persze még mindig nincs megerősítve, de ahogy látom, simán bevállalhatják, a hw ezen része nem lesz probléma).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.