Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NKing


NKing
tag

Csak nekem tűnik kevésnek a 2 év? Ráadásul a nő megint gyereket vár, ki garantálja, hogy arra vigyázni fog?

(#2) chepavel válasza NKing (#1) üzenetére


chepavel
aktív tag

Nem, nem csak Te! Szerintem nagyon kevés.. :F

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3) Killing


Killing
addikt

Az ilyen minimum akasztást érdemelne.
Mellesleg b***nak dolgozni, de erre van idő.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) Jhonny06 válasza NKing (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem sok a 2 év az ilyeneknek. Tarkón lövés.

(#5) Lenry válasza Killing (#3) üzenetére


Lenry
félisten

ezen én is gondolkoztam már, hogy ez a sok koreai netfüggő egyébként miből él?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) FoxiestFox válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1

(#7) zazahoho


zazahoho
őstag

kötelet nekik :W

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8) ]Phobos[ válasza NKing (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nem, én a legjobb indulattal adnék 20 évet alsó hangon, de egy percet nem engednék el belőle.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#9) sbazsi


sbazsi
veterán

letöltik a büntetést. :U :W

egyébként a fentieken kívül én minimum eltiltanám őket az internettől/internetes játékoktól a születendő gyermekük 18 éves koráig...

(#10) Killing válasza Lenry (#5) üzenetére


Killing
addikt

Lássuk be, ők takarékosak, az internetfüggőség olcsóbb mint az alkohol függőség. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11) Solten


Solten
addikt

:( Ez a ket humanoid letforma csak szimplan elmebeteg...

Saor Alba

(#12) e=mc² válasza Killing (#10) üzenetére


e=mc²
őstag

viszont az alkohol fuggoseggel kozvetetten az allamot is tamogatod....

Ambulimax Provider

(#13) dezz


dezz
nagyúr

Elképesztő. Ha a Blikkben olvasom (ami nem szokásom, de mindegy), azt hittem volna, kacsa. Így viszont azt gondolom, egy durva esete az amúgy egyre jobban terjedő szerepjáték-függőségnek. Amit egyre többen az életük szerves részének tekintenek és egy idő után majd visszautasítják, hogy ez függőség. Aztán jön a Mátrix. ;]

(#14) Killing válasza e=mc² (#12) üzenetére


Killing
addikt

Nagyfateré mindig jobb. :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) vans?


vans?
őstag

:( És ez egyre rosszabb lesz. Lehet, hogy munkanélkülivé is emiatt váltak...

hábm bábm

(#16) Metalfan válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


Metalfan
senior tag

És vajon miben különbözne a tarkólövés attól, hogy előbb a magzatot ölik meg, például kivágják az anya hasából? :F Gondolkozni kellene az ilyen kijelentések előtt... főleg, ha más esetekben meg elítéled azt, hogy állapotos nőket ölnek meg.

szerk: ez nem csak neked válasz, hanem a többi "haljon meg" típusú hozzászólónak is.

[ Szerkesztve ]

(#17) echterion válasza Metalfan (#16) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, ezt így reggel 5-kor olvasni szarul esett. :O
Nehéz kérdés a tarkólövés, de a következő gyereküket biztos, hogy elvenném tőlük. Aztán ugyanannyi kaját adnék nekik is, mint amennyit ők adtak szerencsétlen gyereküknek.

**********

(#18) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

2 év??? Meg enyhítő körülmény, hogy megbánták? Aztán majd bekerülnek a 21. századi börtönbe, ahol plazmaTV meg gigabites net van, és éljen Hawaii... :(
Legalább fele annak a 2 évnek kőfejtés lenne, hogy fel is fogják, mit tettek!

(#19) Narxis


Narxis
nagyúr

Csak emlékeztetőül: pár hekkelt modemért amcsiknál 40 évet osztottak ki...

Azért is kevés ez a 2 év mert tuti nem fognak leszokni a netről, vagyis nem tudják majd kontrollálni, tök mindegy milyen terápiára küldik őket, tartósan, minimum 5-10 év kellene, talán ennyi idő alatt rá is döbbennek, hogy mit tettek.

Thanos was right.

(#20) wednesday válasza e=mc² (#12) üzenetére


wednesday
őstag

Meg rengeteg pénzzel is lehúzza. Kórházi számlák, egy ideig segélyen tengődés, nem dolgozik, nem fizet adót, TB-t stb. Ráadásul a gyerekkora is tiszta pénzpazarlás volt az államnak, mint "befektetés". Iskoláztatás, egészségügy, családi-pótlék, egyéb dolgok.

(#21) kételkedem válasza Narxis (#19) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem biztos, hogy bármikor bármire rá fognak döbbenni. Biztosan nem épelméjűek, ráadásul szenvedélybetegek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) EmberXY


EmberXY
addikt

Segélyből is futja internetre? Akkor én mi a francnak dolgozok?.... fura emberek vannak, egy biztos, kikötözném őket valami forgalmas tér közepére, és azt csinálnának velük az emberek, amit akarnak.
Az ilyen emberek nem emberek, nem tudom felfogni, hogy létezik olyan dolog, ami nagyobb prioritást kaphat a saját gyereküknél... lassú kínhalál lenne az elfogadható.

:W :W

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#23) Morden24 válasza EmberXY (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Segélyből is futja internetre? Akkor én mi a francnak dolgozok?

Gondolom költői, de hát valszeg azért, mert normális embernek nem merül ki ott a világ, hogy legyen áram, net meg "valami" kaja :)

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Morden24 válasza Morden24 (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pardon, lekéstem a szerkesztésről.

Én a sok tarkónlövés és 20 év kötél mellett azt nem értem, hogy ha a probléma fennáll, akkor a bíróság miért nem szabhat ki kötelező érvényű rehabilitációs programot az elítélteknek? Ha jól tudom, többek között Dél-Koreában is vannak erre intézetek (legalábbis valahol olvastam ilyesmit...) - vagy ha mást nem, akkor kötelező foglalkozás és folyamatos mentális vizsgálat.

Amúgy ami engem érdekelne, az az, hogy megtarthatja-e a gyereket, vagy azonnal elveszik tőlük?
Munkanélküli, kereset nélküli anya, börtönben ülő apa, gondatlanság miatt elhalálozott tesó. Szerintem nincsen kérdés.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Metalfan válasza echterion (#17) üzenetére


Metalfan
senior tag

Én is elvétetém a gyereket tűlük, viszont egyből keresnék is nekik nevelőszülőket. A szülőket meg inkább 20 évre kellene lecsukni, mint kettőre.

[ Szerkesztve ]

(#26) Angel1981 válasza Metalfan (#16) üzenetére


Angel1981
veterán

Támogatom az álláspontodat!
Valóban szörnyű eset, és bűnös anya, de nem kéne halálbüntetéssel fizetnie - amit egyébként sok más esetben kiszabhatónak tartok.
Nem tudjuk a pontos körülményeket sem, csak egy zanzásított hírt hallottunk róla - lehet, lennének enyhítő körülmények is. (Pl. koraszülöttként lehet egyébként is voltak szervi bajai, és nem kizárólag az alultápláltság okozta a halálát.)
Emlékszem, kb. 4-5 éve volt egy hír, hogy Dél Koreában egy fickó belehalt a WOW-ba, mert 10 napon át nem aludt semmit, és az idegrendszere felmondta a szolgálatot.
Nem sokra rá kiderült, hogy egy szó sem igaz az egészből, csak a WOW iránti függőségre akarták felhívni a figyelmet....

[ Szerkesztve ]

(#27) Morden24 válasza Angel1981 (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valóban szörnyű eset, és bűnös anya, de nem kéne halálbüntetéssel fizetnie - amit egyébként sok más esetben kiszabhatónak tartok.

Lehet, hogy nekem gyér a fantáziám, de te tényleg úgy gondolod, hogy egy anya, aki halni hagyja az egyetlen gyermekét, annak nem kéne halállal fizetnie, de sok más esetben meg kiszabnád?
Eztígyhogy... :F

Ofkorsz feltételezve, hogy a hír igaz. Ami egyébként elég valószínű, ha már egyszer bírósági ítélet született róla.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28) Angel1981 válasza Morden24 (#27) üzenetére


Angel1981
veterán

Eztígyhogy?
Van olyan, hogy "gondatlanságból elkövetett", van olyan, hogy "előre megfontolt szándékkal elkövetett", van olyan, hogy "különös kegyetlenséggel elkövetett", van olyan, hogy "visszaeső gyilkos". Folytassam, vagy érted a célzást? Nem minden gyilkosságra jogos válaszlépés az elkövető életének az elvétele.
Valahogy nem hiszem, hogy azzal a céllal horda ki és szülte meg, hogy majd megöli.
Felhúzzátok magatokat, ítélkeztek össze-vissza, holott könnyen lehet, hogy kis idő múlva már nagyokat röhögtök egy környezetetekben lévő poénon - amire a cikkben szereplő anya nem hiszem, hogy képes lenne, hiába, hogy az ő felelősségét állapította meg a bíróság.
Egy szó mint száz, szvsz Őt a felelőssége ellenére jobban megviselte az eset, mint itt bármelyikünket, úgyhogy hagyjuk az igazságosztó szerepet.

[ Szerkesztve ]

(#29) Morden24 válasza Angel1981 (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Folytassam, vagy érted a célzást?

Értem a célzást. Ettől még a helyzet az, hogy az anya nem adott a gyerekének enni. Ahhoz pedig nem kell túl értelmes embernek lenni, hogy ha valamit nem etetek, az feldobja a pacskert.
Tehát igazad van, törvényi szinten ez gondatlanságból elkövetett emberölés. Morális szinten pedig durvább, mint egy rablógyilkosság.

És nem kell a Kistigrisekig elszaladni az ilyen esetek miatt. Itthon is cikkeztek nemrég esetről, ahol az alkoholista szülők kevés híján éhen halatták a gyereküket (nem rajtuk múlott).

Egy szó mint száz, szvsz Őt a felelőssége ellenére jobban megviselte az eset, mint itt bármelyikünket, úgyhogy hagyjuk az igazságosztó szerepet.

Tisztázzuk: én nem mondtam, hogy golyót érdemel. Ellenben ha "sok esetben" ki kéne osztanom kötelet, akkor nem lenne túl messze a listámon az ilyen eset, függetlenül attól, hogy alkoholista, drogos vagy esetleg MMO-függő. Egykutya.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#30) Jhonny06 válasza Metalfan (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván nem úgy, hogy állapotos, de nálam ez a megbocsájthatatlan kategória, sorry..

(#31) Metalfan válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem a sitten, a gyereke és az internet nélkül, egy penészes cellában valószínűleg elmerengene azon, hogy mit csinált, és hol szúrta el a dolgokat :U Nem mondom, bizonyos esetekben én is támogatom a halálbüntetést, de azt a véleményt nem lehet kiérdemelni egy gondatlanságból elkövetett emberöléssel. Minimum egy szadista sorozatgyilkos kéne legyen ahhoz, hogy azt mondjam "jó, ezt nem lecsukni kellene, hanem úgy ölni meg, ahogy ő is gyilkolt".

ui: egyébként az is furcsa, hogy egy olyan online játékon függtek, ahol egy virtuális gyereket kellett felnevelni, miközben a sajátjukkal nem törődtek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.