Hirdetés

2021. szeptember 28., kedd

Gyorskeresés

(#1) arn

arn
félisten

Syno 500-600 euros nasokba is belerakja az 1gbe halot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) martonx

martonx
veterán

Hú de vártam már az új normális vassal rendelkező AsusTor nasokat, hogy végre megszabadulhassak a fos QNAP-tól :) :C

Én kérek elnézést!

(#3) Balika911 válasza arn (#1) üzenetére

Balika911
nagyúr

Bele, Reddit szerint megjárták az Intel hibás vezérlőjével. Más gyártót érdemes nézni ha ez fontos, jövőre pedig remélhetőleg a Syno NAS-okban is terjed a 2,5 GbE.

[ Szerkesztve ]

(#4) Agyturbina válasza Balika911 (#3) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Ebbe Realtek van nem?

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#5) Balika911 válasza Agyturbina (#4) üzenetére

Balika911
nagyúr

Nekem is a Realtek rémlik, de nem mondom 100%-ra.

(#6) bteebi válasza Balika911 (#5) üzenetére

bteebi
addikt

Jó az is, csak bírja a tempót.

Az 1 GB RAM-ért amúgy az ötletgazdákat igazán pofán lehetne vágni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) martonx válasza bteebi (#6) üzenetére

martonx
veterán

Egy otthoni felhasználásra szánt NAS-ban mire nem elég az 1GB ram? Torrentek (ahol szintén nem cél, a több ezer torrent párhuzamos futtatása :D ) fussanak rajta, meg a DLNA, file share ki tudjon szolgálni 1-2 stream-et, és ennyi. Szerintem.

Jelenleg egy ilyen szarom van: TS-228 | Hardware Specs | QNAP
Ebben is 1 GB ram van, de nem a vassal / teljesítményével van bajom, hanem az okádék OS-ével.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#8) Balika911 válasza bteebi (#6) üzenetére

Balika911
nagyúr

Erre is azt mondom csak amit lentebb, hogy ha kevés az 1 GB RAM, akkor olyat érdemes venni, amelyikben több van. Ez a belépő sorozatuk. A következőben (Nimbustor) már 2 illetve 4 GB az alap, és 8 GB-ra bővíthető (de a gyakorlatban talán többre is).

[ Szerkesztve ]

(#9) arn válasza Balika911 (#3) üzenetére

arn
félisten

A dsm nagy ur.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Tal2 válasza martonx (#7) üzenetére

Tal2
tag

Talán ha virtuális gépet, dockert akarsz rajta futtatni, akkor kevés lehet.

(#11) Tal2 válasza arn (#9) üzenetére

Tal2
tag

Így van! :DD

(#12) Tal2

Tal2
tag

Én túlzottan optimistának tartom az ethernet sebességet. :D Való életben nem hiszem, hogy ez a NAS képes lenne az 1Gbit sebességet is teljesen kihasználni :Y

(#13) martonx válasza Tal2 (#10) üzenetére

martonx
veterán

No igen, de ne keverjük már össze a szervereket és a Nas-okát. Szervernek nyilván édeskevés egy ilyen belépő szintű Nas.

Én kérek elnézést!

(#14) Tal2 válasza martonx (#13) üzenetére

Tal2
tag

Persze! De akkor sem elrugaszkodott elvárás mondjuk home Assistant és pihole futtatasa. Ahhoz meg tényleg kevés a ram.

[ Szerkesztve ]

(#15) Balika911 válasza arn (#9) üzenetére

Balika911
nagyúr

Ha nagyobb, mint a 2,5 GbE, akkor ez van. :) Vagy, az XS szériában adnak 10 GbE-t, de az az ára miatt is inkább üzleti kategória már.

A DSM 7-tel monduk épp most calippóztam egy jót, mert nem akart föltelepülni rá a Plex szerver. Szerencsére a honlapon volt már frissebb, mint amit fölajánlott a DSM, az kézi telepítés után elindult.

[ Szerkesztve ]

(#16) martonx válasza Tal2 (#14) üzenetére

martonx
veterán

Pihole-t nas-on? Minek? Annak nem a routeren kell futnia, hogy értelme legyen?
Home Assistant az mi? Küldenél linket hozzá?

Én kérek elnézést!

(#17) arn válasza Balika911 (#15) üzenetére

arn
félisten

En nem is fogom a 7.1ig :D

(#18) Graphics válasza Tal2 (#14) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Ez egy NAS.

Amit Te írsz, egy másik felhasználási terület, amihez másik eszköz kell.

(#19) Dragon3000 válasza bteebi (#6) üzenetére

Dragon3000
addikt

Ha ugyanolyan realtek van benne, mint az alaplapomon, akkor nem lesz gond vele, volt, hogy hálózaton keresztül másoltam át több, mint 20TB-ot és végig ment 270MB/s körüli sebességgel.

(#20) Tal2 válasza Graphics (#18) üzenetére

Tal2
tag

a poén az, hogy nem kell másik eszköz. Ugyanúgy tudhatja.

(#21) Tal2 válasza martonx (#16) üzenetére

Tal2
tag

Pihole, mint a neve is mutatja alapvetően egy Raspberry-re írt software. Nem a routeren fut. Én most vettem egy nas-t és tervezem, hogy az RPi4-ről átköltöztetem a PiHole-t is. A lényeg, hogy a routeren a lokális DNS szerverként a Raspberry ip címét, vagy a NAS ip címét kell megadni, hogy hatékony legyen minden lokális gépen a pihole. A HomeAssistant pedig egy DIY otthon automalizálási software. Keress rá a google-on, vagy youtube-on.

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.