Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Én kb. egy jó éve, egy jó kis leárazás alkalmával vettem egy Troughpower 650-es Gold-ot 21-ért ! :D Egy FX-8350-es procit, és egy Asus 290-es kártyát hajtott, és egyiket sem alapon . :D Még játék alatt sem volt hangja . Hát kérem itt kezdődnek az igazán minőségi tápok. Gondolom nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a következő tápom is Thermaltake lesz. :R ;)

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Inkább a szoftver fejlesztési költséget és a kommunikációs modul árát fordítsák valami nagyon jó minőségű ventilátorra, azzal beljebb van a user :P

(#3) AxBattler válasza jedis (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó vételt csináltál!

Egyébként szvsz a gyártó német sorozata (Munich, Hamburg, Berlin) is teljesen megfelel az átlag felhasználónak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) waterman_


waterman_
aktív tag

elnézést az off-ért, de az a nagy SPM felirat egyszerűen sikoltott az SPM fokozatért.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#5) Graphics válasza jedis (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azert elotte mindig nezz utana mi rejlik benne.

Ezek ha jol remlik CWT-sek, mostanaban nagyon sok tap kerult ki onnan :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Normi™ válasza jedis (#1) üzenetére


Normi™
őstag

A minőség szempontjából ezek nem meghatározó tényezők amiket soroltál.Elektronika a lényeg,majd másodsorban zajmániásoknak(mint.pl.én) a ventilátor minősége,a táp modularitása stb...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Jófélék, de az sajnálatos, hogy nincsenek kisebb, "normális" teljesítményű (350-500 W) tápok is. Az én gépem az esetek 95%-ában kb. 55-60 W-ot fogyaszt, ami még egy 300 W-os tápnál is csak 20-25%, egy 600-asnál viszont csak 10%...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) jacint78 válasza AxBattler (#3) üzenetére


jacint78
addikt

Végülis egy codegen is megfelelt annó, mert annál nem jobbak..

type your text here..

(#9) jedis válasza jacint78 (#8) üzenetére


jedis
senior tag

Azért ezt gondold át még egyszer . :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) jacint78 válasza jedis (#9) üzenetére


jacint78
addikt

Nincs ezen mit átgondolni jólismerem a tápokat belülről...

type your text here..

(#11) jedis válasza jacint78 (#10) üzenetére


jedis
senior tag

Persze, a maguk idejében jók voltak, de mutass már nekem egy olyan Codegen tápot, ami biztonságosan kiszolgált volna, egy húzott FX-8350 -est, és egy húzott 290-est . :U Mondjuk egy táp minőségét, az alapból rajtuk lévő PCI-E csatik számából lehet lemérni ( szerintem ). Az én 650-es Troughpower 650-es Gold-omon 4db 6+2 -es tápcsati van alapból. Nézz csak szét a "budget" kategóriájú tápoknál ( ahová a Codegen is tartozik(zott)), hogy egy 650-es tápra mennyit ( mernek ) rakni ők ! Általában 1db 8-as, és 1db 6-os van rajtuk. Szóval akkor vagy az én 650-esem nem 650 ( hanem 800 inkább ), vagy azok nem 650 -esek ( max. 500 ). :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#12) jacint78 válasza jedis (#11) üzenetére


jacint78
addikt

Mondjuk egy táp minőségét, az alapból rajtuk lévő PCI-E csatik számából lehet lemérni ( szerintem ).

:DD :DD :DD

Szerintem ezt ne is feszegessük tovább, nincs is több kérdésem igazából. Ez kb. olyan, mint amikor azt mondják, hogy 4GB-os a videókártya akkor azon minden megy mégha egy GT620 is. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#13) jedis válasza jacint78 (#12) üzenetére


jedis
senior tag

Attól félek, hogy TE nem érted, vagy csak nem akarod érteni. :D De semmi gond, a többiek értik ez a lényeg :K :D .

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) jacint78 válasza jedis (#13) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor tisztázzuk, hogy én tápokat (is) javítok és pontosan tudom, hogy mi a jó minőség és nem kívánok erről egy laikussal vitatkozni értelmetlenül.. :W

type your text here..

(#15) jedis válasza jacint78 (#14) üzenetére


jedis
senior tag

Én már lassan 20 éve "szögelem" a PC-ket, szóval van hangyaf...nyi tapasztalatom nem csak a tápokkal, de minden más komponenssel kapcsolatban is. Sajnos attól tartok kettőnk közül te vagy a laikus(abb) ! :K :D És én is befejeztem :C :R

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#16) jacint78 válasza jedis (#15) üzenetére


jacint78
addikt

Komolyan azt hiszed, hogy attól, hogy alaplapokat csavarozgatsz be már tisztában vagy a hardverekkel és pláne a tápokkal? Jézusom, gondolom te is olyan "szakember" vagy akinek az ámokfutása után dolgozhat az ember két napig, ismerem az ilyet....

Mondjuk egy táp minőségét, az alapból rajtuk lévő PCI-E csatik számából lehet lemérni ( szerintem ).

Ezek után végleg elvágtad magadat, a véleményed kb. annyit ér, mint a használt WC papír... Egyáltalán tudod, hogy, hogy működik egy kapcsolóüzemű táp, vagy, hogy mi is az? :W

type your text here..

(#17) jedis válasza jacint78 (#16) üzenetére


jedis
senior tag

Szóval akkor én, és a hozzám hasonlók itt a PH-n hülye sznobok vagyunk, hogy ugyan azért a teljesítményért, és megbízhatóságért képesek vagyunk dupla árat kifizetni csak azért, hogy arra a sz.r bádogdobozra termálték legyen ráírva, ne pedig hákácé ? :U

"Végülis egy codegen is megfelelt annó, mert annál nem jobbak."

Te meg itt vágtad el magad :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#18) jedis


jedis
senior tag

És akkor egy kérdés mester. Egy ilyen alsó kategóriás márka, miért nem tesz ugyan úgy 4db 8-as tápcsatit a 650-es tápjaira ? Pedig mekkora reklámfogás lenne a cégnek, hogy az ő 650-eseikkel SLI-t, vagy CF-et is lehet építeni. Egy alap netezős géphez, vagy alap multimédiás géphez bőven megfelelnek ezek a tápok ( igaz én akkor is előbb raknák egy ilyenbe 100 wattal kisebb márkásat inkább ), de ha már az ember egy komolyabb HC gamer gépet épít, nem nagyon rúghatnak labdába, csak a legnagyobb márkák. Sokan beleszaladtak már az ismerősi/haveri körömben az ilyen spórolós játékos gépekbe. A gép legfontosabb része a táp, és utána az alaplap,a többi csak utána jön. Aki benne van a "szakmába", ezt jól tudja. Én még ráadásul a márkás tápok mellett használok márkás szünetmenteset is ( APC ). Furcsa mód nekem hosszú évek óta egyetlen egy fagyásom, vagy újraindulásom sem volt, és HW-m sem halt meg soha, de ez biztos csak szerencse ( a hülyék szerencséje tudod ). :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#19) jacint78 válasza jedis (#17) üzenetére


jacint78
addikt

Nem sznobok vagytok, hanem tudatlanok, laikusok! A korzer tápjait is veszik és hatalmasra tartják,mert a laikusnak mindegy, hogy seasonic vagy valami isten tudja milyen kínai gagyi bele van, ha corsair rajta a felirat, márpedig mindegyik megfordul bennük....

"Végülis egy codegen is megfelelt annó, mert annál nem jobbak."

Te meg itt vágtad el magad

Miért is :F Az én, sőt ismerőseim számítógépében egytől egyig 300W-os codegen táp volt és egyikkel sem volt semmi baj, de ettől még egy gagyi szar..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#20) jedis válasza jacint78 (#19) üzenetére


jedis
senior tag

A legtöbb nívós márkának is vannak különböző típusai, amik árban, és minőségben is külön-külön szinteket képviselnek. Ez érthető is, mivel minden gyártó úgy van vele, hogy a piac lehető legnagyobb részét akarja lefedni. Természetesen a legolcsóbb típusokhoz ők is az árban hozzá illő belsőt pakolják. De azért ők sem adják egy bizonyos szint alá, mivel az már a márka hírnevét veszélyezetné. Pl. Thermaltake-ból nincs 5-6000Ft-os táp, míg a fentebb említett hákácé-ból van, ellenben a hákácé-ból nincs 20 EFt-nál drágább, mert azon az árszinten meg már nem tud labdába rúgni a nagyokkal. Pl. a Thermaltake-nak is van középkategóriás típusa, a Munich, és a Hamburg, de azok is 15EFt-nál kezdenek. A felsőkategória alján, ott van a Smart, a topkategóriában pedig a Troughpower, amit 30 alatt nem kapsz.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) jacint78 válasza jedis (#20) üzenetére


jacint78
addikt

Felőlem azt gondolsz amit akarsz igazából... :)

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.