Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HUfantom


HUfantom
őstag

Pont úgy kell, mint egy hűsítő szellő a meleg nyári napokon :)
Vagy egy hideg sör :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2) zetor2000 válasza HUfantom (#1) üzenetére


zetor2000
senior tag

A probléma ezekkel az szokott lenni, hogy nincs hazai ékezetekkel, ha van, akkor nem doubleshot, ha még az is, akkor meg az, hogy tejfölöspohár anyagból van. Ja, és nincs nagy enter, meg ilyesmi. Vagy ha még az is, akkor meg csak 68...86 gombos, TKL klavikra van, rendes 10x gombosokra nincs. :D Ja, és nincs világítóshoz...
Semmi nem jó, kis piac vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3) Szeleya válasza zetor2000 (#2) üzenetére


Szeleya
tag

Pontosan.
Pl nekem tetszik. Bár a mostani Duckymon furán nézne ki a fehér házban.

(#4) arn válasza zetor2000 (#2) üzenetére


arn
félisten

Usa layout kell :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) dqdb válasza zetor2000 (#2) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jelen állás szerint doubleshot ABS lesz MT3 profillal, azaz nemhogy magyar nyelvi támogatás nem lesz, de amerikai és brit angolon kívül más sem. Vastag, 1,5 mm-es oldalfalakat kapsz, világítással nem lesz kompatibilis, UK ISO támogatás lesz, valószínűleg ehhez hasonló base kitre lehet számítani. Ez a készlet a legelterjedtebb kiosztásokra megfelelő 60%-110% mérettartományban, de vannak hiányosságai (split space, 6u space, Alice, 1800, ortho, Ergodox), az majd idővel kiderül, hogy kapunk-e 3277 vagy Susuwatari szintű kiegészítő kiteket vagy sem.

Ha linkelthez hasonló lesz a base kit, akkor az utóbbi időben futott MT3 ABS készletek alapján 3-5 hónapos teljesítésű GB esetében 90 dolláros árra lehet számítani 80 dolláros első napos árral, ha azonnal kapható lesz, akkor 110 dollár környéki árra lehet számítani, amin a Noctua névhasználat ára dobhat egy keveset.

Az MT3 profil a legmagasabb profilok egyike, magasabb az átlaggamer billentyűzeten előforduló OEM profilnál. A kupakok felülete sem az azokon megszokott hengeres, hanem szférikus kialakítású meglehetősen mély bemélyedésekkel. Gépelésre szerintem messze a legjobb profil, játékról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6) gygabor88


gygabor88
tag

Kicsit meglepő volt számomra, hogy a noctuával meg kell állapodni, hogy barna kupakszettet gyártson valaki. A TPU cikk elég sejtelmes: "the whole thing started as a simple design render on social media, which garnered enough attention for Noctua to get in touch and purse the idea formally".

(#7) Allihoppa válasza arn (#4) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

USA layout-os billentyűzetet használok már tizen + éve, mióta a legelső Razer billentyűzetem beszereztem, de a mai napig magyarra van állítva a Windowsban a billentyűzet. :D Mondjuk van magyar billentyűzetem is, de az csak a test benchnél. :D

Nekem egyébként a membrános Razer bill. jobban bejött, mint ezek a mechanikusok habár már mehám van, mert kb. 10 év szolgálat (brutál igénybevétellel, többszáz rage csapkodás) után a Razer beadta a derekát. :D Jobb fajta, drágább bill a mecha de nem érzem annyira minőséginek és tartósnak, mint a Razert. (Aorus K7) A Razerről annyit, hogy az egerei és a fülesei tapasztalatom szerint elég hitványak voltak tartósság szempontjából. (Barracuda, Piranha, Deathadder 2012?)

Azt sajnálom egyébként, hogy nincsen membrános billentyűzetből minőségi, enthusiast kategória semelyik gyártónál sem, pedig megnyernének. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Synthwave válasza zetor2000 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább az a gond, hogy nem igazán van slim profilos PBT kupakszett, nemhogy ISO, de ANSI se...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Synthwave válasza gygabor88 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A konkrét színkódpárost le lehet védetni.

----------------------------------------------------------------------------------

(#7) DUPPLY: "Azt sajnálom egyébként, hogy nincsen membrános billentyűzetből minőségi, enthusiast kategória semelyik gyártónál sem, pedig megnyernének"

A kettő alapból kizárja egymást. Mármint a membrános és az enthusiast. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) dqdb válasza Synthwave (#8) üzenetére


dqdb
nagyúr

F10 normál méretű MX kapcsolóra, de ezt inkább az ellenségemnek se :D kicsit magasabban ott van a hasonlóan borzalmas G20 és a kevésbé rossz XDA

MBK Kailh Choc kapcsolókra, de ez csak ortóra jó

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11) Allihoppa válasza Synthwave (#9) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Régen, miért volt ilyen akkor? :D Nyilván változik a trend, hype stb., de kár hogy ezzel együtt eltűnt, mert én nagyon szerettem a Razer Tarantula-t, de ott volt például a Logi G15 is. :) De egészen a G510S-ig (2013) membránosak voltak a Logik. Jó eséllyel nehéz lenne eladni jó membrános bill-t mert a jelentős többségnek az van a fejébe, hogy mechát kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#12) Csandi válasza Allihoppa (#11) üzenetére


Csandi
őstag

Azok nem enthusiast-ok egyrészt, másrészt azért kell mechát venni mert jobb :)

(#13) Allihoppa válasza Csandi (#12) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Tudod mennyi pénzt kértek értük amikor futottak? A Giga az egy jó 40k-s mecha billentyűzet de, van hogy fél évre-évre szögre akasztom és használok helyette valami occó/régi membrános billt, mert egyszerűen megunom, a régi Razert nem cseréltem le 1x sem olcsó billre, mert nagyon szerettem. :)

Nagyon nem érzem a késztetést, hogy mechát használjak, casual játék vagy munka szintjén nem befolyásol semennyiben. Ha ütném 12-14 órát a CS:Go-t valami komolyabb ligában biztosan mechát használnék, mert a feedback és gyorsaság tekintetében nem igazán van másik út, de ezt leszámítva nem érzek semmi hátrányt egy olcsó billentyűzet esetén. Viszont egérnél, egérpadnál, fülesnél annál inkább. 20k alatt egeret, 10k alatt egérpadot, 40k alatt fülest nem is nézek, mert az alatt nem igazán fedi le semmi az igényeimet, habár lehet van néhány kivétel, de billentyűzetre csak akkor költenék 3-4 ezer forintnál többet, ha keményen esportolnék, amit jó eséllyel nem fogok, egyébként meg ott van a mecha, amennyit használom szerintem engem is túlél. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Szeleya válasza Allihoppa (#13) üzenetére


Szeleya
tag

Dehát az rgb billentyűzet az plusz 30fps :))

(#15) Synthwave válasza Allihoppa (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól, hogy valami drága, még nem lesz enthusiast cucc.

"20k alatt egeret, 10k alatt egérpadot... nem is nézek"

Pedig nyugodtan lehet. Csak előtte gyere a vonatkozó topikokba. ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------

(#14) Szeleya: Azért a billentyűzet mechanikus volta nem feltétlenül garantálja a háttérvilágítás meglétét. :))

-------------------------------------------------------------------------------------------

(#10) dqdb: Tehát akkor gyakorlatilag nuku, pláne, hogy nekem gusztán színes darabok kellenének, pl. valami ilyesmi:

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) zetor2000 válasza arn (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Big Enter kell, mert az szép, és szabványos is. :D
Mellesleg nem értem, hogy miért nem csinálnak meg minden gombot minden készlethez. Annyival nem drágább, mint amennyivel több vevő lehetne.
Nem csak magyar, hanem cseh, orosz, lengyel, finn, svéd dán... kiosztások vannak, 20-50 gomb+, egy fröccsöntőgépnek nem probléma, de másfélszer-kétszer ennyit szerintem sokan fizetnénk, ha meg lehetne venni.
Egyszer ki kéne CADezni a double shot kupakszettet, rendesen kitesztelni, és nyomatni rettenetes volumenben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17) Szeleya válasza Synthwave (#15) üzenetére


Szeleya
tag

Igen, tudom. :)) pusztán vicces kedvemben voltam a munkaidő alatt :C

(#18) arn válasza Allihoppa (#7) üzenetére


arn
félisten

Retrogepekhez vettem egy regi membranos cherryt… szvsz nem rossz :) de a hetkoznapokban jobb a mechanikus. Korabban mindig angol volt minden, megszoktam, csak a lokalizaciom magyar. Fejleszteshez is jobb az usa kiosztas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) dqdb válasza Synthwave (#15) üzenetére


dqdb
nagyúr

A minél laposabb kupak általában sokkal több félreütést eredményez, hiába néz ki jobban, így az eleve nem túl nagy népszerűségű XDA is visszaszorult, a G20 pedig már eleve inkább mém volt, mint gyakorlatban tömegek által gépelésre használt profil (mert nem is erre találták hanem például pénztárgépekhez). 2019 óta nem futott XDA group buy, ez van IC fázisban, de ki tudja hogy lesz-e belőle valami. A design ööööö, színesnek legalább színes :D Ha kipróbálnád a profilt, akkor tudok kölcsönadni egy XDA készletet.

Akadnak ilyen átmenetes darabok, bár általában vagy a bal felső sarokból a jobb alsó felé szokott menni az átmenet, vagy felülről lefelé a sorokban. Nemrég ért véget a KAT Great Wave GB vagy egy hónapja a KAT Space Dust, valamint GMK is szokott lenni, csak hirtelenjében ez a kettő ugrott be.

Még ennek, az MX vonalon alacsonynak számító profilnak van a fejlesztése folyamatban, amely jónak néz ki, mert úgy laposabb a DSA/KAM párosnál, hogy azokkal megegyező mélyítést hoz és az egyes billentyűk jól elkülönülnek egymástól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Na már most, a feketében mi a varázslat?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Allihoppa válasza Synthwave (#15) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

kb. 15 éve volt amikor elkezdtem PC-n játszani, annyi évvel a hátam mögött ismerem a preferenciámat, bár némi elfogultság is van bennem. :) Nyilván nem az ár az elsődleges, viszont az ismertebb gyártók felsőházában megtalálható termékek szerintem Enthusiastnak számítanak. :) Ezekre az árakra lehet inkább azt mondanám, hogy egér >10k, pad >6k, füles >30k, de amilyen infláció és deviza romlás van inkább túllőttem egy kicsit. Nyilván nem ártól függ, hogy mi az Enthusiast, nem is azt akartam ezekkel a küszöbökkel szemléltetni.

Nem mondom, hogy nem követtem el sose hibát, mert van elfekvőben 3db Zowie egér is, ami a klasszikus MX518-hoz nekem a futottak még kategória, pedig drágábbak voltak az MX518-nál. :)

Egérpadból viszont nem sokat próbáltam, mert kb. a megjelenése óta taposom a QCK Heavy-ket (már a második van), ha az emlékeim nem csalnak a legelső QCK-t, amit vettem 10 éves korában cseréltem újra, mert már elkezdett lebomlani a gumi kompozit róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) fatpingvin válasza gygabor88 (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

valószínűleg nem simán a színárnyalatokról van szó hanem arról is hogy ne legyen konfliktusütközés. simán színárnyalatért perelni erős lenne, a noctuából nem nézem ki de mondjuk egy appleből simán. normális cég rájön hogy ingyen reklám, akkor meg már adja hozzá a nevét is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) fatpingvin válasza Synthwave (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

mit gondolsz a scissor switch billentyűzetekről? azok milyenek legyenek?

példaként hozom fel a cougar 200K-mat amit jópár éve használok

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) DzsannyX válasza fatpingvin (#22) üzenetére

A Noctua barna színe vélhetően (most nem csináltam védjegykutatást, de meg lehetne tenni) nemzetközi szinten védelem alatt álló színvédjegy. Mivel ezt ún. áruosztályokba (bécsi és nizzai osztályozási rendszer) lehet levédetni, mint a nizzai 9. osztály, ami a számítógépek és számítógépes perifériákra vonatkozóan ad védelmet egy színvédjegynek vagy színkombinációs védjegynek, így a Noctua színvédjegye egy billentyűzet esetében is oltalom alatt áll, ha ebben az áruosztályban levédették. Márpedig ez valószínű, hiszen ebben az osztályba esik a processzorhűtő is, mint számítógépes hardver. Emiatt ilyen színvédjegyet egy billentyűzet esetében sem lehet alkalmazni a termék megjelenítésére a Noctua engedélye nélkül.
Persze lehet, hogy a Noctua jó fej lenne, és nem perelne, de ki tudja...

(#25) Synthwave válasza fatpingvin (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ami még mozgatna, az a 6KRO-s TKL chiclet (65-75 %-os), de ilyen létezéséről nem tudok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) mekker válasza fatpingvin (#23) üzenetére


mekker
őstag

Én nem vágyom mechára. Bár alacsony profilos membránossal is elvagyok, ha nincs ollós/pillangós kéznél. Cougar 200k-t én nem említeném pozitív példaként. Nálam 2 darab ment vissza gariba, harmadik helyett már a pénzem kértem vissza. Logi MX Keys, vagy üzleti notik - nagyjából itt ki is merül a minőségi ollós mechanika szerény tapasztalatom szerint.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#27) fatpingvin válasza mekker (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

én kb 5 éve használok egyet, két billencs jött fel de mindkettő javítható volt. nekem fontos hogy halk legyen kicsi de létező travellel. van amúgy javaslatod alternatívára ami nem anyagi csőd és vezetékes?

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) mekker válasza fatpingvin (#27) üzenetére


mekker
őstag

Jó bill lett volna a Cougar, szerintem én rossz szériát fogtam ki, mert olvastam, másnak is volt vele gondja. Nálam random többszöri leütésérzékelés volt, törések, zárlat, és a világításból egyedül a narancs volt használható, mert villogott a pwm. Vicces történet volt, mert 8-9000 volt használtan, és később visszakaptam a teljes árát kp-ban a szerviztől.

Apple magic keyboard ollós talán még. Logi K380, ha nem zavar a hülye kiosztás. Dell KB216, ha membrános is megfelel. Satechi billeket is néztem iponon, de abból nem garantált, hogy találsz ISO kiosztásút.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#29) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
lesz belőle Cherry profilos dyesub PBT variáns is (ami a profil miatt az átlagos háttérvilágításos billentyűzetekre nem lesz az igazi)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30) dqdb


dqdb
nagyúr

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
elindult a group buy

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.