Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Csak így tovább, lehet egy ilyen már rávesz a táblagép vásárlásra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

"A Microsoft tehát az Apple stratégiájától eltérően az internettáblákra nem úgy tekint mint egy megnövelt méretű telefonra, hanem sokkal inkább úgy, mint egy ultrahordozható számítógépre."

Szerintem az a kijelentés több helyen is sántít.
1. Az Apple nem "nagy telefon"-nak titulálta az IPad-et, hanem szintén egy ultramobil számítógépnek (ami netezésre lett kihegyezve), ergo a titulus azonos.
2. hiába tarja a MS is, meg az Apple is "ultrahordozható számítógépnek" a sajátját, szerintem a tabletek a felépítésükből adódóan "csak" netezésre és legfeljebb levelezésre jók, amiben elmaradnak egy notebook de akár egy netbook mellett is.

Összefoglalva; mindketten ultramobil számítógépeknek tartják a magukét, de szerintem egyik masina sem meríti ki a fogalmat.
A sub notebookok már annál inkább!

[ Szerkesztve ]

(#3) Kinder


Kinder
senior tag

Nem túl nagy?

(#4) Wave86


Wave86
tag

Izgalmas 2012-nek nézünk elébe! :))

(#5) omlosz


omlosz
csendes tag

csak jöjjön sok transformer utánzat is :)

(#6) NoMagix


NoMagix
addikt

Kíváncsi vagyok, melyik táblában lesz először Tv tuner vagy támogatás az usb-s tunerekhez!
Kár, hogy az android még nem tudja...

(#7) ROBOTER válasza Angel1981 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

"szerintem a tabletek a felépítésükből adódóan "csak" netezésre és legfeljebb levelezésre jók"

Szerintem pedig a nagy mennyiségű kézi adatbevitel, szerkesztés ami nehézkesebb, de a "csak netezésig" van még egy jó nagy űr.

Raktár/pénztár, oktatás, zene, műszerek (ez utóbbit már amennyiben az oprendszer engedi) stb. Minden, amire szoftvert írnak/optimalizálnak a felülethez.

(#8) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Teljes értékű számítógép, persze. Majd ha nem apró kijelzők kerülnek bele (10" a vicc kategória, 7" meg egyenesen nevetséges méret), majd ha képes lesz tényleg úgy működni, mint egy számítógép, értsd: rá tudsz kötni bármilyen hardvert, amit egy notebookra, hozzáférsz a fájlrendszerhez, a BIOS-hoz is és akár másik op.rendszert is telepíthetsz rá, emellett bővíteni is lehet majd (igen, egy notebookot is lehet, például RAM-mal, vagy bizonyos erős megkötések mellett, de cserélhetsz videokártyát), na majd akkor lesz teljes értékű. Addig csak egy túlárazott divatcikk, még ha a kormány is ilyen eszközökkel lepi meg az alkalmazottait az égbekiáltó válság közepén.
De ha ezt megcsinálják ezekkel, akkor azt mondom már van értelme. 15"-os (nagyon minimum 13"-os) tabletnek i3-as vagy i5-ös processzorral (tudom, úgyis ARM lesz, nehogy kompatibilis legyen az asztali gépekkel..), opcionálisan 4, 6 vagy 8 GB RAM-mal és valami jobb GeForce chippel, és persze teljes, megkötések nélküli funkcionalitással, mint bármely notebook esetében... annak már meglenne az értelme. Ezt kéne összehoznia a MS-nak, meglenne a sikere.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#9) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

A Microsofttól talán az a legjobb megoldás, ha tényleg úgy tekint a tabletekre mint egy hordozható számítógép....

All→M8

(#10) Alexios válasza Rickazoid (#8) üzenetére


Alexios
veterán

15" tablet? Na annak mi értelme lenne, hogy jó nagy lenne, cserébe kényelmetlen lenne használni?

(#11) redmonk'


redmonk'
tag

Nálam a Windows8-tól jön el az idő, hogy tabletet vegyek majd.

!be hard, be ruthless!

(#12) Rickazoid válasza Alexios (#10) üzenetére


Rickazoid
addikt

Kényelmetlen? Gondolom láttál már 15"-os notebookot. Egy 15"-os tablet pont akkora lenne, mint annak a kijelzője. Hol lenne kényelmetlen és jó nagy az? Még csak nem is nagyon lenne nehezebb, mint a maiak. Cserébe nem lenne használhatatlanul pici bármilyen feladatra, mint a 10"-os gépek. Ezeket a divat adja csak el, nem a használhatóság. Hatalmas különbség.

(#13) Everman: mitől lenne használhatatlan egy normális emberi méretű kijelző? Várom az érveket.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#13) Everman válasza Rickazoid (#8) üzenetére


Everman
addikt

"majd ha képes lesz tényleg úgy működni, mint egy számítógép, értsd: rá tudsz kötni bármilyen hardvert, amit egy notebookra, hozzáférsz a fájlrendszerhez, a BIOS-hoz is és akár másik op.rendszert is telepíthetsz rá, emellett bővíteni is lehet majd"

"15"-os (nagyon minimum 13"-os) tabletnek i3-as vagy i5-ös processzorral"

Céget ne alapíts, mert hamar csődbe vinnéd :D
Ebből a szörnyetegből, amit felvázoltál kb. eladható lenne 10-20 ezer, mert pár barkács lelkű geek megvenné, de gyakorlatilag semmire nem lenne jó. Tabletnek használhatatlan lenne, desktop gépnek meg kényelmetlen.

(#14) Gengi válasza Everman (#13) üzenetére


Gengi
senior tag

Pedig valahol igaza van. Nem a 10" az univerzális szám és szentírás én sokkal jobban látnék nagyobbat. Nem feltétlen egy 15-öst ,de egy A4-es méretűhöz már kedvem is volna :).

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#15) Everman válasza Rickazoid (#12) üzenetére


Everman
addikt

"mitől lenne használhatatlan egy normális emberi méretű kijelző? "

Nehéz, kényelmetlen. Egy tablet hordozható eszköz amit legtöbbször kézben tartasz. Egy 1-1,5 kilós tablettel súlyzózzon valaki más :D

Az egyébként is amit te írtál egy egész más kategória, az iPad, Galaxy Tab és társai tabletek, amit te felvázoltál az tabletPC, már egy ideje próbálkozik vele a MS, de bukás volt mindegyik (aminek legfőbb oka mondjuk az ilyen használatra nem igazán alkalmas OS és a megfelelő alkalmazások szinte teljes hiánya).

[ Szerkesztve ]

(#16) kolosanyi válasza Rickazoid (#8) üzenetére


kolosanyi
veterán

Próbálkozott vele a MS. Meg is bukott a koncepció, annak ellenére, hogy egy-két tabletPC-t eladnak, nagyon kevesen keresik. A tablet a tömegcucc...

(#17) Everman válasza Gengi (#14) üzenetére


Everman
addikt

"A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

Ahhoz, hogy megegye, előbb léteznie kellett volna, de ilyesmi ezen a bolygón még nem volt :D

(#18) Kumite válasza Everman (#15) üzenetére


Kumite
aktív tag

Ez igaz. 5 perc iPad2-zés után éreztem, hogy kényelmetlen és nehéz. Nekem nem kellene 10-es tablet, bőven elég lenne kisebb is.
Persze ha kellene egyáltalán tablet...

(#19) kolosanyi válasza Kumite (#18) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát nem tudom, nekem a 2 kilós notebookomat tartani se túl megerőltető. Igaz nem túl életszerű, hogy egy notebookot kézben tarts, de volt már, hogy állva nyomogattam pár percig. Nem a tömeggel volt a baj, mert azt bírtam, hanem a kialakítással. Nem erre tervezték... :)

(#20) Rickazoid válasza Everman (#15) üzenetére


Rickazoid
addikt

A nehézség egyrészt szubjektív, másrészt nem szükségszerű. Még egy 12,7 centivel nagyobb átlójú kijelző sem feltétlenül tenné 0,5-1 kg-mal nehezebbé az eszközt. A komolyabb hardverek már persze megnövelnék a tömeget, de mindig vannak kevésbé komolyabb felszereltségek is. De a mérete miatt még hordozható maradna, állva és kézben tartva is, ez ugye a burkolat kialakításának függvénye lenne, de ha megfognád alulról, hüvelykujjal megtámasztva, másik kézzel használható lenne, egyedül az állva történő két ujjas gépelés lehetősége veszne el vele (bár a két részre osztott billentyűzet erre is megoldás lenne), viszont asztalra vagy ölbe téve 10 ujjal is lehetne már gépelni rajta, már ha valaki képes erre virtuális billentyűzeten.
Nem egészen tabletPC, azoknak ott a fizikai billentyűzet, tablethez max. opcionálisan szerezhető be.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) maki12


maki12
senior tag

lehet hogy majd ''egyszer'' baruházok egyre ha nem 100 ezrekbe kerül!

HTC U11 & Nikon D5300

(#22) robertel


robertel
senior tag

nem tudom ki hogy van vele, de a tablet az számomra az a kategória ami a legfeleslegesebb.
Ha kompakt akkor okostelefon, akár android, akár későbbiekben wp.
Ha meg szövegbevitel, komolyabb dolgok, prezentáció, akkro meg laptop.
Nekem szeritnem soha nem lesz tabletem, a 3-4"-os okostelók böven jók nekem, és azon is mindent lehet.
Ráadásul a mobilfejlesztéseknek köszönhetően 1-2 éven belül meg kell valósulnia amit a microsoft is említett, mégpedig átjárhatóak lesznek az asztali és a mobil programok.
Na én ezt várom, akkor windowsos cuccom lesz mindenképpen telefonban is:)
ha ez meglesz google és ios felkötheti a gatyáját!
Ami még a tablet ellen szól a laptoppal egyetemben az az üzemidő, mig egy okostelefon meghajtva is 1 napot kibír, ez egy laptop, tablat párosnál nem igy van sajnos.
Netbookomra is hiába van ráírva hogy 8 órát is elbír, ez szemenszedett hazugság sajnos..

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#23) Phülöp válasza kolosanyi (#19) üzenetére


Phülöp
addikt

Gondolom, az alkaroddal tartottad, az ujjaiddal kapaszkodtál a kijelző hátuljába, másik kézzel meg nyomkodtad.
Próbáld meg úgy fogni, mint egy tablet-et: a két szélénél, hüvelykujjal gépelve.
Most szólok: lesz különbség...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24) Everman válasza Rickazoid (#20) üzenetére


Everman
addikt

"De a mérete miatt még hordozható maradna, állva és kézben tartva is"

Hát 15"-nál ez eléggé nehézkes lenne szerintem.
Egyébként vannak ilyen méretű célgépek, főként grafikai bevitelhez, ahol nem szempont a hordozhatóság, de ezek nem önálló eszközök és méregdrágák (pl. Wacom Intuos).

"Nem egészen tabletPC, azoknak ott a fizikai billentyűzet"

A legtöbb tabletPC-nek nincs hardveres billentyűzete, amiknek van azt általában Convertible TabletPC-nek hívják pl. az Acer Travelmate C sorozata ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#25) Everman


Everman
addikt

No ez inkább közelebb van méretben:

(#26) sutszi válasza Rickazoid (#8) üzenetére


sutszi
veterán

A teljes értékű számítógép a funkcionalitás és a felhasználás módjára vonatkozik, nem a hardveres felépítésre...

A tablet egy ilyen világ...Ekkora a mérete és ilyen a felépítése.Úgy tűnik nem neked találták ki... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27) tommjee


tommjee
senior tag

Csak Tabletre lesz WP8 ?

(#28) Kumite válasza tommjee (#27) üzenetére


Kumite
aktív tag

Tabletre ÉS PCre lesz Windows 8, nem pedig WP8. WP8-ról az égvilágon semmi kiszivárgott infó sincs, mivel még a 7.1 vagy a 7.5 is csak év végén érkezik.

(#29) Rickazoid válasza tommjee (#27) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az csak telefonra lesz. Win8 lesz tablettől felfelé minden számítógépre.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#30) Xaels válasza tommjee (#27) üzenetére


Xaels
félisten

Ez nem WP8! Ez a Windows 8 ami ARM architektúrát is támogatni fog amihez külön társul egy UI.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) gzbotii


gzbotii
veterán

hmm erdekes, bar tudtomal evel mar befurodtek, h szamiotgepnek neztek a tabletet...
meglasuk, bar olcsobb lesz a tobbi aru:)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32) kolosanyi válasza Phülöp (#23) üzenetére


kolosanyi
veterán

Valójában alulról tartottam a tenyeremben, de most amit te mondtál az logikusabb... :D Viszont notebookot nem lehet úgy használni, mint egy tabletet. Igaz, hogy 13,3-as és nagy kezem van, de nem érem át a hüvelykujjammal a notebookot úgy, mint egy tabletet.

(#33) tommjee válasza Kumite (#28) üzenetére


tommjee
senior tag

bocsi :DDD W8:) :R

(#34) Rolly


Rolly
veterán

Windows 8 tablet (valami x86-os usb csatlakozzó (billnek meg egérnek) és hdmi kimenet ... s már meg is vettem... jqa a full hd-s filmeket bírja :)

(#35) Phülöp válasza kolosanyi (#32) üzenetére


Phülöp
addikt

Az kemény lehetett - ha beleszámolom, hogy egy nyitott laptopnak "kicsit" magasabban van a súlypontja, mint egy szinte kétdimenziós tabletnek. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36) Wave86 válasza Rickazoid (#8) üzenetére


Wave86
tag

Hát, a tablatnek pont az a lényege, hogy nem teljes értékű számítógép, hanem egy ultakönnyű, ultrahordozható eszköz. Itt a felhasználói élményen van a hangsúly és nem a teljesítményen. Senki nem akar ezzel nagyfelbontású terveket (CAD) készíteni, hanem főleg szórakozni, böngészni és e-mailezni. Arra pedig kivállóan alkalmas. A kiegészítő billentyűzettel pedig a hosszabb gépelés is kényelmes. Tehát elsősorban a tablet a netbookot fogja kinyírni! Amúgy igen divatcikk...mindig is irigy lesz rá az, aki nem teheti meg, hogy ezeket beszerezze.

Az a bajotok, hogy minden újdonsággal szkeptikusak vagytok (ez magyar népbetegség), és nem vagytok benne mindenben. Tessék fogyasztani, fogyasztani, fogyasztani (persze ésszel)! :)

(#37) gzbotii válasza Wave86 (#36) üzenetére


gzbotii
veterán

fogyasztani?
ez olyan tipikus amerikai... fogyasz meg tobbet, meg, meg megm meg meg meg meg meg meg :W
vasarolj okosan, azt mi tenyleg kell, szukseges es konyebe teszi eleted..de ne mindent amit a piac diktal :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38) Everman válasza gzbotii (#37) üzenetére


Everman
addikt

"ez olyan tipikus amerikai... fogyasz meg tobbet, meg, meg"

Ez most pont nem jó példa. Egy átlag embernek, aki csak levelezni, netezni, néha zenét hallgatni akar, annak ideálisabb választás egy tablet, mint egy notebook, vagy desktop gép, mivel azt soha nem fogja kihasználni, mert nincs szüksége a többlet tudásra.

(#39) gzbotii válasza Everman (#38) üzenetére


gzbotii
veterán

en nem vagyok a tablet ellen, vennek ha lehetne [penzem ra :P ]
de az attol tipikus amerikai..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.