Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Vajon ez a függetlenítés a jelenleg élő hűséggel rendelkező telefonokra is vonatkozik?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2) -szp- válasza DrBubo77 (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ha január végén, vagy azt követően jár le a hűség, akkor igen.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) Polllen


Polllen
nagyúr

Kíváncsian várom, hogy ez miként hat a kínálatra. Mert most elég siralmas.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ez a függetlenités a prepaidos ügyfelekre is vonatkozik?

(#5) tomazin


tomazin
veterán

Azért vannak itt igen izgalmas pontok.
(meg baromságok is, hogy 3x kell értesíteni. ha valaki egyszer nem olvassa el a számlát. 3at sem fog)

A határozott idejű helyébe lépő, határozatlan idejű szerződés nem lehet hátrányosabbak a korábbi, határozott időtartamú szerződés feltételeinél.

vagy nem lehetnek vagy hátrányosabb

[ Szerkesztve ]

(#6) UnA válasza DrBubo77 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Általában nem szokott változni egy régabbi szerződés ilyen esetekben, de itt gondoltak erre is: "A törvényalkotók úgy döntöttek, hogy a változásokat a korábbi szerződésekre is alkalmazni kell, amennyiben azok a kihirdetéshez képest legalább 90 nappal később (2018. januárjában), vagy azt követően járnak le."

(#7) DrBubo77 válasza -szp- (#2) üzenetére


DrBubo77
addikt

120 nap múlva lép hatályba, tehát már október végétől hatályos.

De a szerződéseknél mi a mérvadó? A szerződéskötéskor vagy a hűségidő lejártakor kell hatályban lennie a törvénynek?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8) -szp- válasza DrBubo77 (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

A törvény október végén lép életbe, onnantól kell számolni a 90 napot, ezért a január vége. Ha január végén még tart a hűségidő, akkor arra a szerződésre is érvényes a tv.

szerk.: igazad van, javítom.

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) DrBubo77 válasza UnA (#6) üzenetére


DrBubo77
addikt

Megnéztem a közlönyt alaposabban. Erre a következő pont vonatkozik:
163/I. § (1) Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény módosításáról szóló 2017. évi LXXXVIII. törvénnyel (a továbbiakban: 2017. évi LXXXVIII. törvény) megállapított 127.  § (4d)  bekezdést a  2017. évi LXXXVIII. törvény hatálybalépését megelőzően megkötött, a  2017. évi LXXXVIII. törvény hatálybalépésekor hatályos határozott időtartamú előfizetői szerződésekre is alkalmazni kell

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10) tibor72 válasza DrBubo77 (#9) üzenetére


tibor72
tag

Remélem a szolgáltató automatikusan küldi majd, a törvényi előírás szerinti szerződés módosítást és nem nekem kell majd "kilincselni" , hogy érintett vagyok ez ügyben.......

(#11) Akelaus válasza DrBubo77 (#7) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ó a francba, pont október elején jár le a hűség, és le is akarok lépni, de ahhoz kellene a független telefon! :O

(#12) Aszpik válasza DrBubo77 (#9) üzenetére


Aszpik
tag

Akkor ha jól értem akkor amit aláírtam 2 éves szerződést az UPC-vel 2019. június -ig azt kell módosítania 2018. júniusáig? :))

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#13) gerii válasza Aszpik (#12) üzenetére


gerii
addikt

Jó kérdés, mert akkor most éri meg 2 éves hűséget vállalni, majd lesz belőle jóárú 1 éves. :D

Mi a helyzet például a telekom otthoni kedvezményes csomagjaival, ha lejár a hűségidő? A kedvezményeket meg kell tartaniuk felém, vagy a teljes árra fog felmászni a havidíj?

(#14) DrBubo77 válasza gerii (#13) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem nem fogjál módosítani, mert:
(4c) Az előfizető kérésére a határozott időtartamú előfizetői szerződés 24 hónapra is megköthető, ha az előfizetői szerződés megkötéséhez készülékvásárlás is kapcsolódik.

Mivel aláírtad a készülék mellé a 24 hónap hűséget, így az a te kérésedre történt. Másképp nem írtad volna alá. ;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#15) Aszpik válasza gerii (#13) üzenetére


Aszpik
tag

Az Eht. 127. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:
„(6) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott,
az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak
a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél.”

Ezek alapján nem emelhetnének, ha meg emelnek bármikor mondhatod, hogy "pusszantás". Vagyis én igy gondolnám.

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#16) Aszpik válasza DrBubo77 (#14) üzenetére


Aszpik
tag

Akkor ez további kérdéseket vet fel :) Mivel ez tv+internet+vezetékse telefon szolgáltatás és nem tartalmaz készülékvásárlást :)
Mert gondolom ezen törvény nem csak a mobil szolgáltatásokra vonatkozik.
1. § (1)2 E törvény hatálya kiterjed
a)3 a Magyarország területén végzett vagy területére irányuló elektronikus hírközlési tevékenységre, valamint minden olyan tevékenységre, amelynek gyakorlása során rádiófrekvenciás jel keletkezik,

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Olcsóbb nem lesz, akkor inkább már nem lesz.De valahogy biztos be fogják hozni a szolgáltatók,más nem akkor az a szolgáltatások árain.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Stauffenberg válasza Akelaus (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is megszívtam, mert szeptemberben jár le a hűségem a Telekomnál, mennék át a Telenorhoz korlátlan mobilnetezni, de ugye így az októberi hatályba lépéskor az én szerződésem már lejár. Nem kapok ingyen készülék függetlenítést, 15 ezer forintot meg nem ér (egy 2 éves LG G4-re felesleges már ennyit költeni).

(#17) Televan: Akár pozitív irányba is mozdulhat a dolog, mert így rá lesznek kényszerítve, hogy szabad szemmel is látható kedvezményt adjanak a hűségidő vállalásáért cserébe (különben a kutya sem ír alá), másrészt meg így élénkülhet a verseny is (előfizető elszipkázás reményében). Persze tudom, túl szép, hogy igaz legyen, eddig is gyanúsan tökugyanolyan volt mindhárom nagy szolgáltató ajánlata, amit a Telenor az olcsó korlátlan mobilnettel elkezdett felrúgni. Meglátjuk mi sül ki ebből.

[ Szerkesztve ]

(#19) zoli62


zoli62
addikt

Magyarul, a hatályba lépéskor érvényes összes két éves hűségszerzőszerződést egy év időtartamúra kell módosítani? A jogszabály mobil és vezetékes szolgáltatásokra egyaránt vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#20) Béééla válasza tomazin (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Azért az értesítés igenis jó pont, Telenornál jött az SMS hogy "kedves ügyfelünk, lassan be kéne fizetni a csekket", rózsaszín T-nél csak az jött hogy "hehehe késedelmi díj mert nem fizetted be időben" (asszony intézi a csekkeket és szereti összevárni)

Bélabá

(#21) trec12


trec12
addikt

Mobilos flottákra is érvényes lesz gondolom. Mert most ott is kettő éveznek szinte mindenhol. Amúgy meg egyszerűbb lesz szerintem a szolgáltatóknak a készülékeket eleve függetlenül adni. Kíváncsi leszek az egy éves árakra emelkednek-e?

[ Szerkesztve ]

(#22) Stauffenberg válasza Béééla (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont nem ilyen értesítésről volt szó, hanem a szerződés lejártát megelőzően kell háromszor értesíteni az ügyfelet, hogy hamarosan lejár.

Egyébként meg tök mindegy, hogy küld-e értesítőt a hamarosan lejáró számláról a szolgáltató, ha "összevárod" és nem fizeted időben, rádobják a késedelmi díjat. Én Telekomos vagyok, mindig ugyanakkor jön a számla és mindig ugyanakkor jár le, írsz egy havonta ismétlődő emlékeztetőt az általad kedvelt naptár alkalmazásban és így mindig figyelmeztetve vagy.

Sőt, én levelezésre a Google Inboxot használom, látom, hogy megjött az elektronikus számla, oldalra söpröm és beállítok egy dátumot, hogy mikor figyelmeztessen újra (általában a lejárat előtt 2-3 nappal), de általában rögtön mobilon keresztül kifizetem, 2 percet vesz igénybe és tök értelmetlen megvárni a többi számlát is. Én meg feledékeny vagyok, de azért el lehet kerülni a késedelmes fizetést, nem kötelező a szolgáltató anyáskodását várni.

(#23) trec12


trec12
addikt

"A határozott idejű helyébe lépő, határozatlan idejű szerződés nem lehet hátrányosabb a korábbi, határozott időtartamú szerződés feltételeinél."

Ez a ktv-net-tel. kombóra is vonatkozik szerintetek? Magyarul az esetleges kedvezményes árnak kell maradnia azoknál az ügyfeleknél akik megtartják a szolgáltatást a határozatlan időre is?

De szerintem erre is lehet egy olyan megoldás amit a Telenor csinált a Hello Data csomagokkal, eleve hűség nélküliek. Illetve itt van a Telekomtól a Flip szintén hűség nélkül jöttek ki vele.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dark Archon válasza Akelaus (#11) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezért kell Sony-t venni, mind gyárilag független, mint anno a Motorola-k. A törvény miatt lehet, hogy más telefonokra sem éri meg a vacakolás.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#25) zarayg


zarayg
aktív tag

Ezek szerint, ha év elején (febr) kötöttem 2 évet "véletlen" a T-vel, akkor ez módosulni fog majd 1 évre és akár bontható is lesz, ha lejár az 1 év?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#26) tomazin válasza Béééla (#20) üzenetére


tomazin
veterán

Olvastad a hírt? Arról kell értesíteni, hogy lejár a hűséged...nem a számlád fizetési határideje.

Ezt a két évet kötöttem, módosulni fog egy évre dolgot meg nem is értem...miért módosulna? 2évre kötöttél szerződést? Igen. Kijött egy törvény, hogy 90nap múlva nem lehet ilyen szerződést kötni, csak akkor és akkor..igen.
A kettő között nincs reláció. Sőt örülj annak, hogy bizonyos kedvezmények vonatkoznak rád belőle.

[ Szerkesztve ]

(#27) Dark Archon válasza zarayg (#25) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szövegértés...

"A kétéves hűség a jövőben csak az előfizető kifejezett kérésére köthető meg"

Béééla: vannak még, akik a postán állnak sorba csekkel? Nem tudom, nekem van jobb dolgom is.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#28) gretzky77 válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


gretzky77
veterán

". A törvény a kihirdetést követő 120. napon lép hatályba, tehát idén októberben. A törvényalkotók úgy döntöttek, hogy a változásokat a korábbi szerződésekre is alkalmazni kell, amennyiben azok a kihirdetéskor még életben vannak"

Én ezt úgy értelmezem,hogy mivel a kihirdetés most történt,így ha most érvényes szerződésed van akkor nem szívtad meg!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#29) Akelaus válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én most matekozok, hogy megéri-e az ájfon 5s-t megcsináltatni majd, és úgy lelépni. Ha maradnék még feltöltőkártyás megoldással is rosszabbul járnék a Trénél. Jelenleg, mert én naiv azt gondolom valamit csak lépnek a Telenor korlátlan netes csomagjaira, vagy a feltöltőkártyás csomagokra ahol legalább a netet is lehet használni külföldön. Kár, hogy ennél a törvénynél 120 nap a hatálybalépés, bezzeg más törvényeknél... ;]

Arra azért kíváncsi leszek hogy is lesz ez a hűség utáni függetlenítés. Elküldik a kódot? Be kell vinni a készüléket?

Dark Archon: valahogy nem vonz az a márka. És nem, nem vagyok alma mániás. :B

gretzky77: Én meg nem így értelmezem. Hiszen most csak kihirdették a törvényt (hétfőn), de még nincs életben. Az majd október végén lesz esedékes.

[ Szerkesztve ]

(#30) -szp- válasza gretzky77 (#28) üzenetére


-szp-
aktív tag

Javítottam azt a mondatot, köszi a figyelmeztetést! Az életbe lépéshez képest kell nézni, nem a kihirdetéshez. köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#31) fornettisuti válasza Béééla (#20) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mutasd be az asszonynak az internet világát, kb. minden számlát be lehet fizetni online, időben otthonról vagy mobilról pár perc alatt, és nem lesz késedelmi díj sem. Üdv 2017-ből.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#32) fornettisuti válasza -szp- (#30) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ez nem volt evidens valakinek?🤔

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33) Stauffenberg válasza gretzky77 (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Rosszul volt megfogalmazva a mondat, mivel a hatályba lépéskor még érvényben lévő határozott idejű szerződésekről volt szó. Szóval nekem szeptemberben jár le, megszívtam. Ha pár héttel később járna le, ingyen függetlenítené a Telekom a G4-em.

(#34) gretzky77 válasza -szp- (#30) üzenetére


gretzky77
veterán

:R
Azt hittem így a jó,de akkor sajna mégse!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#35) trec12


trec12
addikt

Ha valaki ma vagy holnap stb.. ír alá kettő évet mobil előfizetésre készülék nélkül tulajdonképpen egy év múlva megszűnik a hűség? Jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#36) Somatom válasza fornettisuti (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem tudtam, pedig azt gondoltam, hogy ismerem az internet világát. Segíts! Kezemben a teló nettel, zsebemben a befizetendő lóvé. Hogy kell csinálni ezt az online befizetést?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Ez egyébként az internet előfizetésekre is vonatkozik? Arról nem írnak...

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#38) joergie válasza trec12 (#35) üzenetére


joergie
őstag

Namost. Jól értem e: kijött egy törvény(módosítás), és levan írva a cikkben ugyanúgy kb szakzsargonnal átfogalmazva az egész. Azért olvasom, hogy ne kelljen gondolkodnom, csak emésztett formátumban jöjjön az információ. Ha gondolkodni akarok, meg bogozni, akkor olvasom a közlönyt. Én nem lettem okosabb a cikket olvasva...

Amúgy kb ugyanez a kérdésem. Ha most aláírok 2 év hűséget kábeles tv-net-telefon kombóra, akkor az gyakorlatilag 1 éves lesz?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#39) flatline#2


flatline#2
tag

Vannak benne azért örömteli dolgok.

Pl. nem lehet majd kedvezőtlenebb a csomagod, ha lejár a hűség. Na én pont ezért hosszabbítottam Trénél, mert 8.000 ft helyett rögtön 11.000 ft-ot számláztak volna ugyanazért.
Akkor úgy voltam vele, hogy hát ezek kb. ugyanazt adják, akkor hosszabbítok egye fene.
Amúgy eredetileg a Digi márciusi indulására vártam volna, de arról azóta sem hallottam....

Korábban írta valaki, hogy szerinte alapból függetlenül fogják majd adni a telefonokat.
Szerintem is így lesz, inkább nem szenvednek a folyamatos függetlenítsük a telót 1-2 év után történettel, kivétel azoknál, akiknek van jelenleg érvényben szerződése.

Amúgy a Tré is ad korlátlan netet 2017.08.31-ig, ha a Mobil L vagy XL csomagban vagy.
Ez amúgy egy összeválogatható csomag a Mobil L 5.500 Ft + a net amit kérsz hozzá. Viszont nyár végéig mindegy, hogy milyen netes csomagot kérsz mellé, ha Mobil L-ben vagy, akkor kapsz korlátlan netet, csak aktiválni kell. Ez nem reklám, csak azért írom, mert itt egy kolléga írta, hogy kb. pont addig tart Trénél a hűsége, hátha tud az infóval valamit kezdeni, vagy persze bárki más is.

Csak arra figyeljetek, hogyha tarifát akartok váltani hűség alatt, akkor csak felfelé válthattok, tehát picit biztos többet kell fizetni.

Utána meg remélem kitalálnak valami korlátlan net opciót, lehetőleg nem Bitcoin áron :D

[ Szerkesztve ]

(#40) tamass.szabo válasza Dark Archon (#27) üzenetére


tamass.szabo
tag

Anyám (öregek otthonában ápoló) kiküldi valamelyik nyugdíjast, ők ráérnek :))

[ Szerkesztve ]

(#41) UnA válasza Somatom (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

A pénzt és a mobilt kiteszed az asztalra egymás mellé, és ráolvasásokat suttogsz meditatív állapotban. Amint a pénzt elnyelte a teló, már utalhatod is.

(#42) qqcqqc válasza tamass.szabo (#40) üzenetére


qqcqqc
őstag

És ad hozzá meghatalmazást is? Mert a postán hétfőtől csak személyivel és lakcím kártyával adhatsz fel csekket, és a más nevére szóló csekk esetén meghatalmazást kérhetnek.

(#43) tamass.szabo válasza qqcqqc (#42) üzenetére


tamass.szabo
tag

Pfft, ez most komoly?

(#44) tibor72 válasza UnA (#41) üzenetére


tibor72
tag

:DDD

(#45) flatline#2 válasza qqcqqc (#42) üzenetére


flatline#2
tag

Csak 3.600.000 Ft befizetés fölött.
Szerk.: Úgy látom akármikor elkérhetik a személyit, de ez normál körülmények között elvileg csak opcionális, csak a fenti összeg felett kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#46) Stauffenberg válasza Somatom (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mennyivel komfortosabb az élet, ha bankszámlára és nem a zsebébe kapja valaki a bérét... :)

#akinekneminge

(#47) ProEvoFan válasza fornettisuti (#31) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én fizetek neten meg postán is.Hidd el rengetegen vannak a postán akik csekket fizetnek.

(#48) Somatom válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ja. De, még csak 2017 -et írunk. Hol van még a kánaán?! Az sem jó, ha valaki csak az internet világát ismeri. Nem árt néha körülnézni a valóságban is, mert különben csúf tévedésben lesz az illet. Pl. az online fizetés függőségeit illetően.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Béééla válasza Dark Archon (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Szerencsére a mi postánkon gyakorlatilag nem kell sorban állni :)
Ha meg az ember bevásárolni megy akkor még nem is kerülő.

@fornettisuti
Mutasd be az asszonynak az internet világát, kb. minden számlát be lehet fizetni online
Az mind szép és jó de egyszer akartam beállítani csoportos beszedést és sokadjára se sikerült aktiválni és akkor nagyon jó a befizetési bizonylat amikor befizetett számla ellenére ugrál a szolgáltató.

Bélabá

(#50) Jeanne d'Arc

Szuper hír! :R

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.