Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Polllen válasza krx21 (#97) üzenetére


Polllen
nagyúr

a régi igényesebb játékosok ezért hátrányba szorultak

Egy ps3 vagy xbox 360 tulaj pontosan milyen hátrányba szorul a mostani generációval? Náluk a viszonyítási alap az előző generáció.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102) krx21 válasza Polllen (#101) üzenetére


krx21
nagyúr

A viszonyítási alap ne az legyen... Hanem a relaív elvárható teljesítmény, ami az előző generációban jobb volt...
Most őszintén te a ps4 megjelenése idején nem vártad alapnak a 1080p 60fps-t?? Ha nem akkor nem neked készül az esetleges erősebb ps4...

[ Szerkesztve ]

(#103) cyberkind válasza Polllen (#101) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk hogy nincs semmi új és minőségi mint anno, emlékezzünk vissza hogy a 360-ra és a Ps3-ra milyen játékok debütáltak és folytatódtak, ellenben itt ahol csak a Remastered láz van ami jó, de ezért felesleges volt az új generáció.

Paranormal Cocktivity

(#104) #52815360 válasza Polllen (#101) üzenetére


#52815360
törölt tag

Mint x360 tulaj : meg sem vettem a ps4 -et, 1080p alatti 30fps döcögésre jó az x360 is.

(#105) dunc válasza b. (#99) üzenetére


dunc
nagyúr

Az ütne! 😉

(#106) Polllen válasza cyberkind (#103) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a gép teljesítményétől teljesen független. Erre próbáltam utalni. Azon megy a szájtépés, hogy a gép teljesítménye kevés és ezért nem jó a játékosoknak. Pedig nem erről van szó. A játékok azért szarok, mert nem szentelnek rájuk kellő energiát. Azok a nagy címek, amiket hiányolsz egy szerényebb hw-n is képesek voltak nagyon sikeresek lenni, mert jól komponálták meg őket.

Nem a ps4 hw tehet arról, hogy nem tudnak eredetik lenni a kiadók.

krx21

1080p60fps. Mindenki ezt várta, mert ezt mondták. Azóta eltelt 1-2 év. A régi igényes játékosok, ha a grafika számít csak, akkor az új generációval lényeges javulást kaptak.

Mindenért a hw-t hibáztatjátok, pedig az csak egy eleme annak, hogy élvezhető alkotás szülessen.

xRagna

Volt xbox 360-m és ps3-m is, de az új játékok egy-két kivételtől eltekintve kritikán alulin futnak. Persze split screen-nel még mindig a legjobb móka, nagy bánatom pl. hogy ennél a generációnál ezt egyre gyakrabban elhagyják... Így meg egy jobb pc mellett feleslegessé válik számomra a konzol.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#107) r3play


r3play
újonc

Szerintem tiszta felesleges 4K (bár ezzel biztos nem mindenki ért egyet), de ha mégis jön, akkor szerintem nyugodtan várhatnak vele a PS5-ig. Ezzel elvennék a konzolnak a legnagyobb előnyét. Inkább foglalkozzanak az exklúzív címekkel. Nem a grafika a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#108) Zanik válasza b. (#98) üzenetére


Zanik
addikt

És One-on van Crash Bandicoot? :P ;]

Nekem nincsenek illúzióim. Tudom, és tisztában vagyok vele, hogy mint ahogy minden más profitorientált cég, úgy a Sony (ill. a Microsoft), és az összes játékkiadó és fejlesztő cég a pénzemre hajt. Az, hogy én miért és mennyi pénzt vagyok áldozni, az pedig már az én döntésem, engem minősít. Én pl. a Black Ops 3-ért nem adnék egy fityinget sem, de ettől még nem ítélem el azokat, akik igen. Ellenben a Firewatch-ért meg az Unravel-ért nem sajnáltam a pénzt. Ahogy most a The Day of the Tentacle-ért sem fogom. És lehet itt azon filózni, hogy valószínűleg a 35 millió PS4 tulaj minden nap fröcsögve szidja a Sony-t ezért a "fosért", amit ki mertek adni a kezükből, de én meg próbálom hinni, hogy a felhasználók csak egy kis százaléka ilyen, és többségük meg inkább szépen csendben otthon játszik a konzoljával, a többit meg leszarja. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#109) cyberkind válasza Polllen (#106) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor ha már más a téma, engem még az zavart nagyon hogy The Last of Us is képes volt 60 alá zuhanni, oké, nem sokszor és nem zavaró, de ha egy saját címnél ez tud lenni akkor mit várjunk egy multiplatformtól.

Paranormal Cocktivity

(#110) Polllen válasza cyberkind (#109) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyértelműen a fejlesztők sara. Az itt követelt erősebb hw csak elfedné (ha elég erős lenne) és nem megoldaná, hogy nem optimalizáltak tovább.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#111) cyberkind válasza Polllen (#110) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez csak részben igaz, elég csak megnézni a Naughty Dog nyilatkozatait az Uncharted 4 és a 60fps viszonyáról, nem ez vinné el a játékot, de ha már ők sem tudják kihozni a gépből akik kb a legjobbak akkor a többitől sokkal rosszabb minőséget várhatunk minden téren.
Nálam is volt mindkét konzol, de mivel főleg az exkluzívokkal játszottam nem volt bajom a teljesítménnyel.

De ez az egész a VR-ra megy ki, a 4K és társai rohadt lassan terjed, én is ha veszek egy nagyobb tv-t az is "csak" FHD-s lesz mert elég és jó mindenre.

Egy új konzolnak csak a Polaris-sal van értelme, máskülönben ugyanez az elégedetlenség lesz mint most pár embernél.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#112) krx21 válasza Polllen (#106) üzenetére


krx21
nagyúr

A hardvert persze... Illetve a hardvert is. A helyzet az, hogy a komolyabb optimalizáció még több idő. Vagy az jobb lenne, hogy 4-5 évig készülne egy játék. Így is sokáig kell várni egy komoly címre...
Számomra az alulméretezett hardverre a legjobb példa, az hogy a Uncharted 4 sem tud 60fps lenni, mikor az volt a cél. És a Sony legbelsőbb fejlesztő csapata készítette, naughty dog... Ha ők nem tudtak igazi nextgen grafikát 1080p 60fps-ben akkor sajnos más sem fog csinálni... Nekem ők voltak az utolsó reményeim...

cyberkind: Most látom majdnem te is ugyan ezt írtad... :K

[ Szerkesztve ]

(#113) Döglött Róka válasza myckie2 (#83) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha bevétel szerint túlteljesítette az elvártakat akkor felőlem bármelyik grafikabuzi pattoghat, a jelenlegi generáció nem bukott meg. Erőlködni persze lehet:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#114) pomorski


pomorski
őstag

Biztosan emlékeztek még Gaurav Khanna-ra, aki asszem 16db PS2 (vagy PS3?) gépből épített magának szuperszámítógépet a szimulációihoz. Úgyhogy egy erősebb PS4-nek Gaurav Khanna is nagyon örülne rajtunk kívül... :DD

[ Szerkesztve ]

(#115) krx21 válasza Döglött Róka (#113) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyáltalán nem erről volt szó... Kicsit olvass vissza.

(#116) Kisgépkezelő válasza Döglött Róka (#113) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Talán majd a PS5 (és az XB2) megjelenésénél üthet vissza, hogy a jelen generáció sok téren nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A mostanit azért vettük meg rengetegen, mert a korábbi 2-3 generáció egyértelműen sikeres és tartós volt. Lehet, hogy a mostaniak még egész jól fogytak, de nem vagyok benne biztos, hogy ugyanilyen tolongás lesz a következő generációért.

(#117) #52815360 válasza Kisgépkezelő (#116) üzenetére


#52815360
törölt tag

A Wii is jól fogyott :K

(#118) Polllen válasza cyberkind (#111) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elfogadjuk azt az állítást, hogy erre a hw-re nem lehet írni 1080p60 fps-sel futó programot? Nem, mert van akinek sikerült.

Az, hogy miért nem akarják/tudják összehozni a 60 fps-t szerintem egyszerű. Nem ez a végcél.

krx21

Régen azt mondták a játékokra, hogy a megjelenés akkor lesz, amikor elkészül. Tudom, ma már nagyon felpörgött a világ és nincs türelme senkinek se várni, de akkor meg kell hozni a kompromisszumot.

A naughty dog is meghozta, nem lesz 60 fps, mert nem fér bele az időkeretbe. A grafon nem akarnak butítani, marad a 30 fps.

Erősebb vas esetén ugyanez lenne. Szebb lenne és ugyanúgy 30 fps. Mert a nextgen graf kell, bármit is jelentsen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#119) krx21 válasza Polllen (#118) üzenetére


krx21
nagyúr

A lényeg, hogy mindenképpen több lenne a kernyőn, még ha ugyanúgy 30fps is lenne...
Ezért lenne jó egy erősebb darab, amit úgy kellene méretezni, hogy a 30fps-es ps4-es játékokat tudja 60fps-el, és talán akár 4K felbontásban... Csak kár, hogy ehhez legalább 500wattot fogyasztana a gép, a jelenlegi technológiával... Mondjuk minden játékhoz kellene egy pach... De ilyenre még nem volt példa a konzol történelembe...

(#120) #52815360 válasza Polllen (#118) üzenetére


#52815360
törölt tag

Szóval akkor feltételezhetően miért is készül egy erősebb ps4? Mert a jelenlegin is elfutna a Flappy Bird 8k -ban és ez azt jelenti, van akinek sikerült :DDD

(#121) Polllen válasza krx21 (#119) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy erősebb darab jobb lenne, de a mostani fejlesztői hozzáálláson nem változtatna. Nem ez kell a jobb játékokhoz.

A 4k gaming meg egyelőre pc-n is elég erőforrásigényes, ilyen kis méretben, megfelelő hűtéssel szerintem még elérhetetlen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#122) cyberkind válasza Polllen (#121) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem a hűtés a legnagyobb gond hanem a megfizethető hardver hiánya mert még a Titan X Sli-n is vannak gondok és az aztán rohadt sokba kerül.

Úgyhogy ez a megfizethető 4K 2020 előtt nehezen lesz elérhető normálisan.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#123) Polllen válasza cyberkind (#122) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az elérhetőt gazdaságosan értettem.

Kb. addigra van reális esély arra, hogy új konzolgeneráció érkezzen.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#124) cyberkind válasza Polllen (#123) üzenetére


cyberkind
félisten

Elvileg 18 körül jön a Polaris, úgyhogy ki tudja.

Paranormal Cocktivity

(#125) Döglött Róka válasza Kisgépkezelő (#116) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Persze, majd visszaut:D Amilyen hype van korulottuk meg tobben veszik. Joslatokat meg tartsuk meg a josnoknek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126) Peat;) válasza #52815360 (#117) üzenetére


Peat;)
veterán

A Wii olyan új, illetve nem új de kiforrott és egyszerű formájában okosan tálalt élményt rakott le a boltok polcaira ami népszerűséget kölcsönzött neki.

Az xbox one-nál mérsékelten, de a ps4 esetében abszolút a grafikai állatoknak szóló marketing ment mindenhol, igazából ez volt az egyetlen újdonsága a gépeknek: grafikai upgrade az előző genhez képest.

A ps4-bél most bejön a VR ami valós és egyetlen plusz funkció az előző genhez viszonyítva, ez már valami, de lehet aggódnak attól hogy nem megfelelő grafikai szintet fognak prezentálni a szemüvegben. Ettől függetlenül ez egy tök jó teszt és a ps5-öt jóval felkészültebben rakhatják össze, szerintem azt kell előrehozni jövő év karácsonyra és nem kell itt bohóckodni upgrade hülyeségekkel.

(#127) b. válasza Zanik (#108) üzenetére


b.
félisten

Jelenleg 14 konzolom van :) van rajtuk Crash is szerencsére :)
Amúgy egyet értek minden szavaddal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#128) #41133696


#41133696
törölt tag

Mind a két nagy konzol manufaktúra már eleve gyenge cuccal rukkolt elő anno. Szóval várható volt.

(#129) Zanik válasza b. (#127) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem egész életemben eddig 1db konzolom volt/van: egy PS4.
Kb. 27 év PC gamerkedés után (ha a Commodore 64-et is PC-nek vesszük) jutottam el tavaly oda, hogy konzolt vegyek, de nem bántam meg. Persze azért PC-t is megtartottam! :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#130) #41133696 válasza Zanik (#129) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos ezen gondolkozom én is, viszont megvárom a 2.0-t belőle.

(#131) b. válasza Zanik (#129) üzenetére


b.
félisten

Nekem lassan 30 éve van számítógépem és kb 25 éve konzoljaim. Még a konzolt ( ha lehet annak nevezni ) anno a Videoton Tv komputerrel kezdtem, majd Sega, Nintendo, ezek közöl meg is van még néhány. Playstationból és Xboxbol az összes gen megvan, kivéve a ps4,de azt is megszerzem, ha lesz rá keretem. A legbüszképp az eredeti japán Dreamcastomra és saturnomra vagyok, de imádom az N64 és gamecube konzolt is, bár ez utóbbi javításra szorul már sajnos.
Xbox one-t nyereményjátékon nyertem, így került hozzám ez a generáció is, de őszintén megmondom, ezek közül nem akartam megvenni semmit, mert nincs rájuk igazán csábító játék. Az első talán ami megfogott, a Forza 6 volt, pedig nem vagyok nagy autóverseny fan.

Többet játszok én PC-n, szeretem azt is, sőt jobban szeretem. Aki azt mondja, hogy mert sok fejlesztés megizé bizé, azt vagy nem ért hozzá vagy ultra legújabbra vágyó vérpistike. Egy 4-5 éves i7-I5 procival és egy 950 karival el lehet játszani simán ma is. 3 éve raktam az oprendszerem( igaz frissült 10 re) 3 év alatt egyszer költöttem a gépre, amikor leváltottam a 750 Ti karit egy 960 ra, ami 25 ezer pénzembe került.Szóval jó játékplatform a PC is, úgy gondolom, de a PS1 a best a mai napig, játékfelhozatalból, sokszínűségből, és az akkori időben valóban lehidaltató grafikától.
Medievil, Crash, Tekken,,Resident Evil, GT,ls a csúcs Silent hill ezek a címek a konzol debütálása után 2 éven belül jelentek meg. Mind olyan játék cím, ami miatt egyenként is megérte volna venni egy PS1 konzolt, nem hogy együtt, Hol van ez most? Ez a sokszínű, egyedi, exkluzív felhozatal? Na ezért kakukkolás ez a gen nekem, 4K ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#132) Djuree


Djuree
félisten

nagyon kellene, mivel most minden játék megy 1080p-n, legalább 60fps-el és már nincs hova fejlődni. :W :o hogyne....inkább azt oldanák meg hogy ne 30fps legyen, jó esetben, inkább 24 sajnos...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#133) Jhonny06 válasza oriic (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Itt a gond az lenne leginkább szerintem, hogy hogyan oldanák meg a játékokat. Mert két kiadást biztos nem fognak csinálni, és nem biztos hogy minden PS4 tulaj tudna váltani az új gépre. (max valamilyen olcsó becseréléses módszerrel)"

Mondjuk azt technikailag nagyon egyszerűen meg lehet oldani, hogy kiadnak egy alapból "4K-s játékot" és ha érzékeli, hogy az új konzolod van, akkor olyan felbontáson/beállításokkal futtatja, ha meg egy régi, akkor annak megfelelően. De abban egyetértek, hogy elég hülyén nézne ki, hogy két PS4 között nagy különbség van 1-1 játék esetén, nem lenne pozitív visszhangja a gamerek körében, az tuti.

(#134) Def26 válasza Jhonny06 (#133) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem inkább örülnének neki az igazi gamerek. A többieknek meg tök mindegy, mert nem változik semmi.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#135) oriic válasza Jhonny06 (#133) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, ezt írtam fentebb is. Kérdés, hogy ezzel a módszerrel mennyire növekednének meg a játékot méretei például, hiszen most is van bőven 40-50 gigás mérete egy-egy alkotásnak.

(#136) Jhonny06

:D :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#136) Jhonny06 válasza oriic (#135) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sorry, azt a részt már nem olvastam el (túl sok komment).. :DDD :DDD

(#137) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Egy esetben lenne elfogadható ez a lépés. Ha valami jelképes összegért ki lehetne cseréltetni.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#138) #52815360 válasza Gilberto (#137) üzenetére


#52815360
törölt tag

Már miért lehetne kicserélni? Azt kaptad, amiért fizettél.

(#139) Németh Péter

Nincs is ilyen teljesítményű hardware a piacon. Még az új Polaris-t is WQHD-vel promózták, pedig az még majd csak jön valamikor. Ha meg az árazást nézzük, akkor ilyen teljesítményt csak valami olyan prémium árazású PS4-el tudnak csak a közeljövőben megtenni, ami jelenleg elképzelhetetlennek tűnik. Persze lehet, hogy jövőre már sokat változik majd a helyzet hardware fronton és már ennek az előszelét érzik...

(#140) pomorski válasza b. (#131) üzenetére


pomorski
őstag

Óóó a TV computer... Nekem is volt olyan gépem, talán életem második számítógépe volt. Nekem sajnos csak két játékom volt hozzá. Az egyik a Turbó Rudi, a másik pedig valamilyen űrhajós-lövöldözős. Ezen két játékot igen könnyen megtanultam végigvinni, így egy idő után unalmassá vált a játék. Így lett elővéve a géphez kapott BASIC feliratú könyvek tartalmával kezdtem el ismerkedni. Érdekes volt...

(#141) X-Master válasza b. (#131) üzenetére


X-Master
tag

PS1 forever! Nekem is ott figyel a kisszobában a képcsöves TV mellett. Amit az akkor tudott, az hihetetlen volt. az enyém 98-as gyártású és még most is hibátlanul működik. Silent Hill első részét kb. 2 éve játszottam ki, nem semmi volt. Meg a Gran Turismo 2 a többszáz autóval meg tuninggal akkoriban, valami űrtechnika lehetett. Annyi jó és változatos, különleges játék nem nagyon van más konzolra. És nincs DLC, fizetős multi meg mikortranzakciók és frissítések.

(#142) b. válasza X-Master (#141) üzenetére


b.
félisten

Így van. nem volt rinya, hogy nem ismerték még a ki a konzolt, kell neki 3 év mire tudnak rá írni megfelelő játékok.
Akkoriban nem is oktatták szinte sehol, magukat képezték a szakemberek,sokkal kevesebb pénzért, még is már a megjelenéstől elérhető volt sok jó játék, 2 éven belül meg olyan címek kerültek az asztalra, amik mai napig meghatározó címek, lásd S. Hill, Resident, GT. Ez kellene ma is. és igen akkoriban 27 ezer volt a keresetem és 45 ezer volt a ps1 de 6-7 éven át meghatározó szórakozást nyújtott. Ezeket felejtették el ma már. 4K kell mert attól menő lesz a gép... hogyne.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#143) Lajos8721 válasza krx21 (#119) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

4K-ban 60 fps ?? ne nevetesd ki magad,,,,az pécén egy skylake i7-el és radeon fury-val is lehetetlen,,,az majd talán a playstation 7-ben lesz,,mint alapfeature....A PS4-en egyenlöre a 30 fps is betud esni,és még csak full hd sem kell hozzá (droppok,microlag,smootholás)

[ Szerkesztve ]

(#144) krx21 válasza Lajos8721 (#143) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszönjük Emese... :K

(#145) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#146) mlinus


mlinus
őstag

továbbra is állom, hogy a 4k a videókra vonatkozik, nem pedig a játékokra. Képes lesz 4k-s képet kitenni, de a játékok natív felbontása nem fog változni.

pl a GDC-n is rengeteg slide-ban azt bizonygatta a Sony azért jó a PSVR mert csak egy SKU van, és így könnyű optimalizálni.

(#147) CsonkaImo válasza mlinus (#146) üzenetére


CsonkaImo
addikt

4k videót már most is képes lejátszani. Egy Intel IGP is képes.

(#148) Cassi válasza CsonkaImo (#147) üzenetére


Cassi
senior tag

Ha minden igaz, a mostani két konzolban csak HDMI 1.4a csatlakozó van, ezt biztosan lecserélik 2.0-ra. A HDMI 2.0 a 60fps módon kívül támogat más extrákat is, pl. 10 bites színt, ami kelleni fog a Sony-nak a nagyobb színmélységű Netflix UHD videók támogatásához. Az alap játékmód azért továbbra is a FHD lesz.

(#149) CsonkaImo válasza Cassi (#148) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen már elég elavult a hardware, de 30Hz-en simán megy a 4K.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.