Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Csak van még jövője a Symbiannek. :)

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#2) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A Lumia hatás nagyon ott van, mint kb a samunál az S3 hatás. :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#3) Воланд


Воланд
titán

az is egy jo kerdes, hogy van-e egyaltalan ertelme lumiasitani az asha keszulekeket? szep es jo a lumiak formavilaga, de kezd egy kicsit sok lenni igy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Amit nekem jelent az Asha: a szép, okostelefonnak álcázott, de valójában buta, gagyi és drága sorozat.

(#5) AMD Power válasza Воланд (#3) üzenetére


AMD Power
titán

Próbálják egységesíteni a külsőt is? Nagyon szerintem nem kéne összemosni a Asha meg a Lumia szériát. Külsőre meg főleg nem.

(#6) meroly válasza Воланд (#3) üzenetére


meroly
veterán

Pedig már más szériákat is megfertőzött a lumia hatás, lásd 206 és 301.... :U

Impossible is nothing

(#7) Próféta


Próféta
tag

"Kérdés persze, hogy mennyire érdemes zárt rendszerű modellekkel kísérletezni a 100 euró körüli árszegmensben"

Szerintem ebben az árszegmensben nagyon sok ember keresgél telefont és köztük sokan vannak akiket még mindig nem érdekel, hogy egy telefon okos-e, vagy sem.
Most komolyan. Szerintem a felhasználók döntő többségét nem érdekli, hogy droid, vagy windows, vagy s40. Azt se tudják mi az. Láttam olyat aki Lumiát vett, mert Nokia és menő, de ugyanúgy csak telefonálásra használta. Akkor meg ezek is jók. Trendi kinézet, érintőképernyő, nem lóg ki a többi közül, telefonálni is lehet vele, oszt jó napot.

(#8) AMD Power válasza Próféta (#7) üzenetére


AMD Power
titán

Eladásoknak biztos jót tesz majd. Bár ma már a sima Ashák is jól fogynak.

(#9) sanyijedi válasza Hiperwolf (#1) üzenetére


sanyijedi
őstag

hogy jön ide a symbian!?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#10) sing1ep1ayer válasza Próféta (#7) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem az a baj velük, hogy túl drágák a tudásukhoz képest. Azaz elvileg sokat tudnak, de a gyakorlatban már rengeteg feature használhatatlan rajtuk (például borzalmas kamera, őrületbe kergetően lassú böngésző... satöbbi.) Sokkal olcsóbban is lehet készüléket venni csak telefonálásra és értékelhetetlen minőségű képek készítésére. Vagy ha máshonnan közelítem meg: az árukért egy normálisabb belépő szintű droidot is kapsz.

(#11) AMD Power válasza sing1ep1ayer (#10) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben is van valami. De még a mai napig sok ember a külső miatt veszi meg a telefont. A tudás csak másod vagy harmad rendű. Azoknak ez pont jó lesz.

(#12) BlackLamb válasza Próféta (#7) üzenetére


BlackLamb
tag

+1

30e ft-ért nem vesz az ember lumiát, és itt nem a szolgáltatói árra gondolok, nyilván ezt is el lehet majd vinni 10e-ért. Androidot igen de az olyan is... Szóval aki ért hozzá, és csak korlátozottan van szükséges "számítógépre" az megveszi ezt mert szép és az ára is mérsékelt. Aki meg nem, az csak a szépségre és az árra van tekintettel :)

(#13) Próféta válasza sing1ep1ayer (#10) üzenetére


Próféta
tag

Teljesen igazad van. De az a droid nem Nokia, hanem egy ZTE vagy Huawei, ami a vásárlónak nem cseng bizalomgerjesztően hiába mondja neki az iskolás gyereke, hogy apa ezzel több mindent lehet csinálni. Apa meg anya csak telefonálni akar, de azért nem baj, ha az érintőképernyős, mert mégis az a menő, de ne zavarják már össze mindenféle lehetőséggel. ;]

(#14) kekegsm


kekegsm
őstag

Szerintem van értelme:
-Sok ember nem ért hozzá, de bizonyos funkciókra (email, internet) szüksége van. nekik nem lehet elmagyarázni, hogy ezt vagy azt kell telepíteni, meg rootolni, meg hasonlók, ami egy Androidnál előfordulhat (nem kell a flame, de az olcsó Androidos mobilok nagy része gány, FC-zik, stb, nem működik egy csomó funkció, aminek kellene, stb. Látszik hogy olcsók)

-Sok embernek számít a kinézet, és valljuk be, ezek a telefonok szépek

-Sok ember nem kíván több alkalmazást telepíteni, mint amit ezek a telefonok adnak

-Még mindig sokkal olcsóbbak, mint az olcsó Androidos telefonok.

-Általában jobban bírják akksival is.

Magamnak nem vennék, de asszonynak simán.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#15) Dominó85 válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

Ennyi. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#16) sing1ep1ayer válasza kekegsm (#14) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Természetesen van értelmük, különben nem nyomná őket a Nokia. Biztosan megvan a maguk célközönsége, és valóban szépek is, ezt még én is elismertem. Sőt, komolyan gondolkodtam egy Asha 309-en asszonynak másodtelefonként korábban, de rájöttem hogy nem éri meg.
Egy androidos készülék is tudja alapból mindazt, amit egy Asha, ergo nem kell rootolni, nem kell rá semmit telepíteni, nem kell semmi bonyolultat csinálni rajta ha nem akarsz vagy nem tudsz. Ha pedig úgy döntesz hogy mégis telepítesz rá valamit, megkockáztatom hogy talán még könnyebb is végrehajtani a Google Play-ből, mint az Ovi-val (vagy mi most épp a neve) bohóckodni. Az olcsó droidon sem nehezebb beállítani a levelezőben a fiókot és bár felhoztad hogy a minőségük, funkcióik működése gány, hát ez itt sincs másként. Az Ashák kamerája szégyenletes, a böngészőjük használhatatlan, a levelezés, internetes funkciók, billentyűzet megintcsak nehezen kezelhetőek a kis képernyő és annak alacsony felbontása miatt. Példaképp egy ZTE Blade milliószor jobb vétel, mint egy Asha 309 és nagyjából egy árban lehetnek. A másik oldalon pedig ott van az, hogy valaki csak telefonálna és sms-ezne, néha készítene egy-egy fotót, ilyesmi. Nekik teljesen felesleges 20-30 ezret kiadni a készülékért, ha tizedennyiért vehetnek egy erre alkalmas mobilt bármelyik bevásárlóközpontban.
Szóval megvan az Asha célközönsége, de hogy azok nem tudatos vásárlók, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#17) Totis


Totis
aktív tag

Azért a 30000.-Ft-os árszegmensben a dualSIM miatt megállja a helyét. A képek alapján van rajta LED is.
Szerintem elég ok ember van aki a telefont csak telefonálásra használnja/használná. Mivel eléggé egyszerűen lehet az S40-et használni illetve bizonyos funkciók ezen is megtalálhatóak (ébresztő/csengőhang mp3-ból, zenehallgatás esetleg rádió, naptár, gondolom most már megfelelő e-mail kliens) sok embernek elég lehet a tudása.
Amúgy nem gond, hogy érződik a Lumia hatás a design-ban. 2 SIM-es telefont keresünk a feleségemnek de a régi Asha sorozat élőbe nem tetszett neki.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#18) kolosanyi válasza Hiperwolf (#1) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nincs, mivel nem használják. S40 nagyon nem ugyanaz, mint az S60...

(#4) sing1ep1ayer
Teljesen egyetértek!

(#7) Próféta
A usert tényleg marhára nem érdekli, hogy milyen rendszer fut a telefonon. Ellenben az fura lesz, hogy az ismerősök ugyanannyiért droidot, vagy akár házon belül előző generációs WP-t vettek és navigálnak, meg játékokat telepítenek orrba-szájba (mást nem csinál úgyse a telefonján a többség). Továbbra se értem az Asha koncepciót.

(#19) Lirion válasza Próféta (#7) üzenetére


Lirion
addikt

Én azon szoktam jókat derülni, mikor a droid júzer büszkélkedik, hogy az ő telefonja 3-4 napokat bír, aztán mikor megmutatja az aksi állapotjelző diagramot, akkor látszik, hogy wifi egy percet se ment, kijelző használat és ébrenlét is csak elvétve volt (ami szükséges a napi 3-5 perc telefonáláshoz) és a merülés 80%-ban az op rendszernek köszönhető..

(#20) Ricardo


Ricardo
félisten

Pofás. Az eddigi ASHA készülékek nem fogtam meg. szerintem jót tehet neki a lumiásodás.

(#21) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Mindegy itt mit mondunk,gondolunk.Miért gyártja ezeket a Nokia?Viszik mint az állat.Észak-Afrikában nagyon mennek az ashák azt olvastam.Miért?Mert sok gyártó oda be sem teszi a lábát max. a csúcstelójával a módosoknak,gondolom.Nokia meg ott van ezekkel a félokos telefonokkal.A Szudáni jómunkásembernek ez a csúcs.

(#22) Ati1979 válasza sing1ep1ayer (#16) üzenetére


Ati1979
veterán

Van egy csomó ember, akit nem érdekelnek ezek a dolgok. A telefont leginkább telefonálására veszi. A lényeg, hogy erre alkalmas legyen a készülék, és emelett jól is nézzen ki. Az, hogy milyen operációs rendszer meg kamera van rajta az nem lényeges. Rengeteg ember van aki az sem tudja mi az android vagy symbian viszont a nokia név elég jól cseng számukra. :)

Ezen felül valamilyen szinten követni akarják a trendet, és nem akarnak 5-6 éves telefonnal járni, de sok pénz nem akarnak vagy nem tudnak rá költeni.

Szerintem ennek az igen széles vásárlói körnek kíván megfelelni a nokia. Ahogy írtad, biztos hogy a nem a tudatos vásárlók azok akik ilyet vesznek.

(#23) AMD Power válasza Ricardo (#20) üzenetére


AMD Power
titán

Csábítóbb lesz az biztos. Jobban is fog fogyni mert pofásabb lett.

(#24) meroly válasza AMD Power (#23) üzenetére


meroly
veterán

Egy bizonyos rétegnek igen, bár a fekete elég szolid, csak a zongoralakk ne lenne.
De jól látom, hogy legalább a 301-es hátlapja olyan mint a 3500 volt kb, nem olyan fényes mint a 206-os ugye?

Impossible is nothing

(#25) bajaki válasza Воланд (#3) üzenetére


bajaki
őstag

Valahogy én is így vagyok ezzel. Hasonló a véleményem a Samsung telefonjairól/tabletjeiről is.
Ne csak a belsőre koncentráljanak hanem arra is, hogy lehetőleg ne ne nézzen ki z összes telefonjuk ugyanúgy.

(#26) gzbotii


gzbotii
veterán

Eleg pofas lett...mint UI mint a keszulek szempontjabol. Oszinten, kepeket nezve azt hittam valami smartphone

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#27) Pirosász válasza gzbotii (#26) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Szerintem ezek már kisokostelefonok lesznek.Ezt is jól csinálja a Nokia most.Szerintem a 20-50 ezer közötti droidokkal versenyeztetik őket.Adott esetben jobb választás is egy jó Asha kisokos,mint egy 30 ezres Samsung,Android-dal.Persze csúcs Nokia Asha nem lesz,nem is ez a feladata a családnak.

(#28) prolad


prolad
őstag

A leírtak alapján simán versenytársai egy belépő droidnak. Már csak az e52 utódját kéne kiadniuk

(#29) Ricardo válasza gzbotii (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Az UI nem is látszik :)

(#30) Sztif válasza meroly (#24) üzenetére


Sztif
aktív tag

A 206-nak matt a hátulja, mindegyik színnél.

Szerintem se rossz ötlet, ha Lumia idomok költöznek az alsó kategóriába. Én szeretem a kicsit kocka hatást, a rendes téglatest formát, ezért nálam a Samu ugrik a levesbe. Megnézitek ők vagy az LG is viszi a design-t lefelé. Amúgy egy normál billentyűzetes telefonnál ami megkívánja a téglatestet, pont jól áll a Lumia-hatás.

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#31) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ezeken amugy milyen OS fut? Csak mert az S40 mindossze maga a grafikus felulet. (ha jol tudom...)

(#30) Sztif

Az igaz, hogy a legtobb LG nem valami szep, de pl. az Optimus 7 kifejezetten jol nez ki. (Eloben sokkal szebb, mint kepeken...)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) Zsoltesz93 válasza sing1ep1ayer (#10) üzenetére


Zsoltesz93
tag

Röviden próbálnak okostelefonok lenni.

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#33) Luck Dragon

Hát akkor a 302 ,vagy E72 qwerty-utodra már nem is merek számítani ha ilyen gomb navi rendszer kerül az új asha sorozatba. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Totis


Totis
aktív tag

Azt észre vettétek a képeken, hogy ez vagy két telefon vagy 1 telefonnak a 2 koncepciója?
A felső jobb oldali képen fizikai gomb van míg az alsó jobb oldali képen érintős?

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#35) sz.balazs.95 válasza Totis (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ja. Plusz néhány képen van valami átlátszó burok, ami ránézésre nem eltávolítható.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A Nokia most már szinte minden kategóriában ügyel az egyedi és szép dizájnra, ami valljuk be a többi gyártónál még sokszor a drágább modellek esetében sincs mindig így. :K

(#37) calocsay válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


calocsay
tag

Az átlag 20 ezer forintos árat tartanád drágának? Ne vicceskedjünk már! A piacon a legjobb ár/érték arányú készülékek közül az ASHA a No.1. Épp azokat célozza meg, akik a fingós appok helyett igazi és használható funkciókat akarnak és ennyi. Letöltheted te a jövő hetet is, ha az okostelefon felhasználók 97%-a egy kezén megszámolja mennyi appot használ a valóságban. Ehhez meg aztán baromira nem kell okostelefon, elég a feature megoldás. Hát ennyi. Van itt még piaca az S40-nek bőven!

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.