Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) r4z


r4z
nagyúr

Csak ezt ne szúrják el... :O :U :(

[ Módosította: bolondember ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#2) BoneDragon


BoneDragon
veterán

SE és az MT? Na nee ez valami elírás :DD

(#3) r4z válasza BoneDragon (#2) üzenetére


r4z
nagyúr

Lehet hogy WP7-nél kötelező lesz és megcsináltatják Almáékkal... Úgysem ellenfelek az Apple-nek.

(Haha, Almáékkal fejleszttetik a Windózukat :DD :DD)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4) Morden24 válasza r4z (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mi köze a szoftver gyártójának a hardver gyártójához ebben az esetben? :F

Sectumsempra - For Enemies

(#5) RaveForce


RaveForce
veterán

xbox és ps szolgáltatások egy készüléken wow. ez azért nagy lenne.

#1 RazorGTR

ez itt nem menő.... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#6) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Áll leesik, szem skiszárad, hosszú idők óta az első SE amit várok :Y
Hajrá SE ez nagyot üthet..

(#7) r4z válasza Morden24 (#4) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a WP7-nél elvárás lesz a Multi-touch, azt valahogy be is kell programozni, nem? A hardver adott, de ha ilyen sokáig tart az SE-nek a 2.1-re való optimalizálás is Androidnál, gondolom mennyit szívhatnak a duplaérintésen...

(Ha teljesen hülyeséget mondok, bocs, nem vagyok ma magamnál túlzottan. Persze azt sem mondom, elvárás lesz a a MT, csak "mi lenne ha..." alapon próbálok fejtegetni)

#1 Bocsánat-bocsánat

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#8) babosmiki


babosmiki
addikt

Had jöjjön, várjuk!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#9) erdoke válasza r4z (#7) üzenetére


erdoke
titán

OS szinten támogatott a MT, a HW-nek pedig kötelezően tudnia kell.

A legjobb aláírás a héten

(#10) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Juhéé! Az X8 után jöhetne valami jobb mutatvány is.

(#11) sunsaw


sunsaw
tag

A multitouch alapkövetelmény, amelyik telón nincs legalább 4 pontos érzékelés és kapacitiv multitouch, arra nem enged az MS WP7-et rakni, ez szabaly. Ugyanigy kötelezö a minimum 5mpx-es kamera, villanofeny, iranytü, GPS, accelerometer, 800x480-as kijelzö, stb. MS komoly követleméyneket támaszt a telefonokkal szemben.

Windows Phone 7 Developer

(#12) HardRic válasza sunsaw (#11) üzenetére


HardRic
addikt

Helyes! Igy lehetnek hardverzabalo jatekok, nem kell figyelni a kicsikre, mint androidnal.

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Helyes. Már csak az a kérdés hogy milyen kialakítást kap. Teljes érintőt kicsúszós qwerty-vel, vagy Aspenhez hasonló kialakítást?

(#14) sunsaw válasza Ricardo (#13) üzenetére


sunsaw
tag

Erre nincs megkötés, a gyártók szabadon gyárthatnak hozzá QWERTY-t, de amugy az operácios rendszer helyzetérzékeny bevitelt tesz lehetövé... mit értek ez alatt... ha olyan mezőbe kell irni, ami számot vár, az on-screen keyboard számokat mutat (magától!), ha chtelsz, van smiley gomb, ami vagy kisképecskéket (szines) vagy sima karakteres smiley-kat jelenit meg... ugyanigy, web cimnel van dedikalt www. és .com gomb, stb, tehát intelligens. Automatán helyesirást ellenöriz ÉS javit, lényegében gyorsabb lesz vele irni, mint egy rendes asztali Word-del (feltéve, hogy tudsz angolul), a keresögombra bejön bing, ami mellett ha nyomva tartod a gombot, hangfelismerés alapján keres arra a szóra ,amit bemondasz... ez lehet weblap, étterem a neten (stb), kontakt, alkalmazás a telefonon stb, mesterséges intelligenciát fog alkalmazni, hogy éppen mi a logikus választás, több esetén felajánl egy gyorslistát. A Windows Mobile-lal ellentétben, Zune-nal fog szinkronizálni, tehát nincs több Sync files az eszköz csatlakoztatásakor a gépre, ezen kivül Wifi-n is fog tudni szinkronizálni, automatikusan, ha a megfelelő hotspot közelébe ér. Ezt arra találták ki, hogy amikor jóember hazamegy, rádugja töltöre a telót, alszik másnapig, és a zenék és képek a telóról, vagy tök mindegy, két irányban szinkronizálnak mindenféle emberi interakció nélkül (csak menjen a számitogép ugye). ugyanigy wifin lehet majd file-okat le és feltölteni, tehát microsoft feltett szándéka, hogy számüzi a kábeleket a winmobilos világból meg a szinkronizációs programokat, mindent az eszközök saját maguk fognak intézni egymás között, csak power kell. az egyetlen kötelező kábel a töltö lesz :) szóval lesz itt nagy mutatvány, ha kijön a WP7, nem véletlen, hogy iPhone gyilkosként emlegetik... egyébként aki meg akarja nézni, hogy hogy is fog ez kinézni élőben kb, annak itt egy video:

Változtatunk a játékszabályokon!

Itt Joe Belfiore programmanager (nem meglepő módon angolul) elmondja, hogy mit is kell várni a telótól, specifikációk, hogy megy majd a dolog és persze prototipusokkal demozik.

mod: A teljes konferencia videóanyaga, több órányi WP7 platform bemutatással, megér egy belenézést talán

[ Szerkesztve ]

Windows Phone 7 Developer

(#15) sunsaw


sunsaw
tag

Amúgy nem értem miért erőlteti mindenki a QWERTY-t, én megnéznék egy csak TOUCH SCREEN-es WP7-et is már... amiket eddig mutattak (DELL és LG) mindegyik tartalmazott ilyet, nekem momentán szerintem nem hiányozna :F Na mindegy, év végére bejön a dömping, 30 millió WP7-hez minden gyártóra szükség lesz :) HTC Mondriad-ban bízom, hogy szép lesz, HTC szépeket szokott tervezni többnyire.

Windows Phone 7 Developer

(#16) madstunt


madstunt
addikt

hohó. az első xperia ami nem tudja felkelteni az érdeklődésem. nemhittem hogy lesz ilyen de mégis.

(#17) Ricardo válasza madstunt (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

Hol olvastad hogy Xperia lesz?

(#18) madstunt válasza Ricardo (#17) üzenetére


madstunt
addikt

a hatodik érzékem mondja plusz az hogy a sonyericssont ismerve eléggé valószínű.
xperián kívűl csak az entertainment unlimited sorozatba kerülhetne mivel a walkmant ugye lenyomták az olcsó szegmensbe(ahol az 1GHz azért nemigazán ismert...)

[ Szerkesztve ]

(#19) z0d1AK


z0d1AK
veterán

1GHz-s két magos proci? :Y
Ezen csak nekem akadt meg a szemem, vagy ennyire le vagyok maradva? Már itt is több mag?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) erdoke válasza sunsaw (#11) üzenetére


erdoke
titán

HVGA is megengedett felbontás, az előírt giroszkóp és iránytű pedig elég vicces, hiszen az OS első verziói nem fogják ezeket támogatni (forgatás se lesz). :D

(#19) z0d1AK
Igen, a Cortex-A9 alapvetően MP Core, és állítólag még az idén tömeggyártásba kerülnek verziói.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) z0d1AK válasza erdoke (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

És ugyan olyan elven vannak megvalósítva, mint asztali platformon? Mármint úgy értem, hogy egymás mellett két mag?
Elég durva azért, hova fejlődtünk:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22) ivrana


ivrana
csendes tag

Valami hatalmasat kell durrantania a W-nak, hogy fel tudja venni a piaci versenyt a 2 óriással szemben. Az a baj, hogy nagyon le van maradva a WinMo, és nem tud újat nyújtani.

(#23) erdoke válasza ivrana (#22) üzenetére


erdoke
titán

Mezei "teló" júzernek nagyon le van maradva, aki csak a gyári csicsára hajt.
Amíg egy Sense-et vagy Mobile Shellt jobban lehet skinezni, mint egy szifont, addig nekem megfelel...

A legjobb aláírás a héten

(#24) sunsaw válasza erdoke (#20) üzenetére


sunsaw
tag

Igen, a HVGA-t csak később fogják piacra dobni, még az életképességében sem vagyok biztos mellesleg, a nagyobb verzióval fog debütálni. Ezt nem tudom honnan vetted, hogy az első verzió nem fog iránytüt meg giroszkópot támogatni, ugyanis fog! Giroszkópot 100%, már alkalmazást is irtak rá, sőt még a prototipusokon is futott fizikailag. Forgatás is lesz, sőt már az emulátor is tudja!

Többieknek: Igen, egy magos dual proci lehet a telóban, legalább 1Ghz-es snapdragonra kell számitani, de azt hiszem a DELL már az ujabb 1,33Ghz-es procival akarja szállitani a telefonjait.

Windows Phone 7 Developer

(#25) erdoke válasza sunsaw (#24) üzenetére


erdoke
titán

http://www.electronista.com/articles/10/06/16/wp7.not.shipping.with.gyroscope.support/

A legjobb aláírás a héten

(#26) sunsaw válasza erdoke (#25) üzenetére


sunsaw
tag

Kevertem a giroszkópot a helyzetérzékelővel, sorry, my fault!

Windows Phone 7 Developer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.