Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hangyász2


hangyász2
aktív tag

2011? Visszamegyek, megcsinálom a világ legjobb telefonját, és kinyírom az iPhone-t.

[ Szerkesztve ]

(#2) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

"A Snapdragon 875 elvileg 2011 első negyedévében kerül forgalomba."

Szerintem 2021 akart az lenni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#3) doooo


doooo
veterán

Hát azért elég fura, hogy még be sem mutatták hivatalosan, de már gyártják... arról nem is beszélve, hogy ősz végén szokták bemutatni a következő évi csúcsot (az adott csúcs-Exynossal egy időben).

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Sarah Connor ajánlásával. :D

(#5) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

"Igen, tudjuk, hogy a snapdargon egy virág, de gyártó ragaszkodik a sárkányhoz. Előfordulhat, hogy más nyelvterületeken egyébként nem oroszlánszáj, hanem sárkányszáj, és akkor helyben vagyunk. [+]"

Snapdargon?

(#6) Segal


Segal
veterán

Kezdem úgy érezni jövőre végre összeáll(hat) valami olyan telefon amire már érdemes lehet majd lecserélni az S8+t :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

8K 60fps lesz? :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#8) Polarstar válasza Fred23 (#4) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez jó volt! :DDD Telitalálat! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Felénk tátikaként ismert a virág.

(#10) AliceWake válasza hangyász2 (#9) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Igen, az az :K

Köszi mindenki, javítok :R

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#11) _flamer válasza Fred23 (#4) üzenetére


_flamer
aktív tag

:DDD :DDD

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#12) moleculez válasza AliceWake (#10) üzenetére


moleculez
veterán

csattanósárkánynak is jó :DDD
Erről a angolról fordított használati útmutató jut eszembe, ahol lefordították a Media Playert mint médiajátékos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) #30610944


#30610944
törölt tag

Készül a következő Qualcomm csúcsszett

Ehhez meg jostehetseg sem kell.
:C

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

5 nanométeres SoC, több hely marad az akkunak. :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#15) INGJOKE válasza pusszycat (#14) üzenetére


INGJOKE
veterán

Vagy lehet kisebb is a telefon, annak a cseppnyi statisztikailag kimutathatatlan csoportnak, akinek minden is nagy. :DDD :DDD :DDD

(#16) rigoberto


rigoberto
őstag

Köszönjük, ez hasznos volt. ;]

(#17) beyruth82


beyruth82
veterán

Gyengusz lesz...

(#18) Kampó


Kampó
senior tag

Kövezzetek meg,
De még s865el se nagyon terjedtek el a telok .. jó néhány 200+e Ft is nyilván. De minek is ez a évente új SOC? Tèbyleges èrvek èrdekelnek, kell a nèpmek ennyire? Volt snapdragon 845 ös telom most visszalèptem 835 re ès nem tudom elképzelni mi a francra nem elèg , az állandó e-pènisz meg benchmarkbuzulason kívül. Mióta nem antutut meg geekbenchet nézegették állandóan valahogy marhára nem èrdekel hogy a telom csak 237.000 et gurít nem 470et... Mert napi használatba semmi nem akasztja meg. Pedig csak egy Z2 force.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#19) t72killer válasza HUNNIA1920 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindíg is mozgott bennem valami, hogy anno az sgs2-nél egy ütősebb telót kellett volna venni, és tessék :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Juhaszatti válasza beyruth82 (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mihez? A 865 sincs kihasználva.

(#21) t72killer válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Irónia. Egyébként meg laptopprocinak lehet tényleg nem elég erős.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) #40047616


#40047616
törölt tag

Szerintem a 845-óta ezek az újak már tényleg csak ep*nisz méregetésre jók. Nincs olyan alkalmazás vagy játék amire kevés lenne. De majd mindjárt jön fuxosbömbis kolléga és megmondja hogy ez mind gyenge szar. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Fred23 válasza t72killer (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tippre még annak is bőven elég erős, csak mivel nem x86-os, van néhány korlát.

(#24) t72killer válasza Fred23 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, mondjuk első körben jó lenne rá egy full funkcionális office, makrókkal meg mindennel. Ez persze nem az ARM/qualcomm sara, a M$ cseszik kiadni. Képszerkesztők, mint DXO, Adobe/Photoshop detto.

Azt viszont már nem tudom, hogy alkalmi videószerkesztéshez (pl vágás+4k->fHD leméretezés) mennyire lenne elég egy ilyen. Tartok tőle, hogy a vas is soványabb lenne, mint modern egy 4magos intel/AMD.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Fred23 válasza t72killer (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Vágtam már videót a jelenlegi telómon, ami csak SD835-ös. Nem volt gyors, de tragikusan lassú sem. Viszont a SD875 sac/kb 3x olyan gyors lesz, mint a SD835. :)

Kéne nagyon így már a cserélhető akku is a SD875-ös szintű telókhoz, mert ezek ilyen teljesítmény mellett már nagyon sokáig elegek lehetnek egy átlagos user számára!

[ Szerkesztve ]

(#26) Juhaszatti válasza Fred23 (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A mostani akkuk is cserélhetők szervizben. :P
A felhasználó által cserélhető akkukat viszont nem kívánom már vissza. Manapság többek között azért is tudnak jóval nagyobb akkukat tenni a telefonokba mint pár éve, mert nem lehet őket kivenni, így nem kell rájuk vedőburkolat. Ezzel helyet takarítanak meg, amit plusz kapacitásra lehet használni.
Nem sírom vissza a kisebb akkukat, pláne hogy a telefonok fogyasztása is egyre csak nő, még ha a procik elvileg takarékosabbak is. Most is rengeteg a panasz hogy milyen hamar merülnek a telefonok, hát ha még visszatérnénk a kivehető akkukhoz. Persze lehetne játszani azzal, hogy van 2 akkum aztán felváltva töltöm őket és cserélgetem, de szerintem nem sokan akarnak már ilyesmivel vacakolni.
2-3 év után 15.000ft-ból megvan most a csere, a legdrágább telefonoknál is. Szerintem ez élhető kompromisszum, a hosszabb üzemidőért cserébe.

(#27) Plazmacucci válasza #40047616 (#22) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a 800 óta ez a szöveg megy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) #40047616 válasza Plazmacucci (#27) üzenetére


#40047616
törölt tag

És nincs benne igazság?

(#29) t72killer válasza Fred23 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vágni könnyű, átkódolni, átméretezni macerás.

#26: ha nem arra recskáznának a gyártók és a júzerek egy része, hogy papírvékony legyen a teló, bőven beleférne a cserélhető akksi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Plazmacucci válasza #40047616 (#28) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs. Egy részt kell a fejlődés, másrészt meg az S800 szint nem igaz, hogy még mindig elég mindenre, mikor a szoftverek (ebbe beleértve az OS) hardver igénye nő. A ma kapható új, olcsó gagyi procikkal meg ne hasonlítsd össze egy 5 éves csúcs hardvert, mert nem fair és nem is helyes. Autós hasonlattal élve ha ez igaz lenne, mindenki 30 éves kocsikkal járna.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) dilajoska1 válasza t72killer (#29) üzenetére


dilajoska1
őstag

Keress rá a Samsung Galaxy Book S-re. Youtube-on van róla pár teszt. Snapdragon 8cx-re is rákereshetsz.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) #40047616 válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


#40047616
törölt tag

S845-től írtam és nem hasonlítgattam mással....

[ Szerkesztve ]

(#33) t72killer válasza dilajoska1 (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekesek ezek, csak hiányos a szoftverkörnyezet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Plazmacucci válasza #40047616 (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs jelentősége, 2-3 év távlatából ugyan az lesz a felállás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35) aprokaroka87 válasza #40047616 (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

8k@60 fps av1-et ki tud hajtani cpu-ból egy snapi 865?:)

(#36) #40047616 válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nem de minek a 8k? Van olyan tv-d vagy akármilyen megjelenítőd ahol lenne értelme? Vagy úgy is vehetjük hogy 100 emberből hánynak van vajon? Az ilyen dolgok helyett inkább az akkumulátor használat csökkentésére (tudom a kisebb csíkszélességgel csökken) és arra kéne rágyúrniuk hogy ne kelljen venntillátor egy telefonba.

(#37) #40047616 válasza #40047616 (#32) üzenetére


#40047616
törölt tag

Plazmacucci: Továbbra sem értem hogy mire írtad ezeket a hozzászólásomra. Vagy nem tudsz szöveget értelmezni vagy rossznak válaszoltál..

[ Szerkesztve ]

(#38) koxx válasza Kampó (#18) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert ez viszi előre a technológiát, ez a fejlődés útja. Ha nem kell neked ne vedd meg ilyen egyszerű. Minek vesz valaki Bugattit amikor egy Ford Mondeo is elvisz A-ból B-be. Gondolom te sem crt monitort használsz egy pentium 3-as gépre kötve.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#39) Plazmacucci válasza #40047616 (#37) üzenetére


Plazmacucci
félisten

- Szerintem a 845-óta ezek az újak már tényleg csak ep*nisz méregetésre jók.
- Szerintem a 800 óta ez a szöveg megy.
- És nincs benne igazság?
- Nincs.

End of story.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) #40047616 válasza Plazmacucci (#39) üzenetére


#40047616
törölt tag

"A ma kapható új, olcsó gagyi procikkal meg ne hasonlítsd össze egy 5 éves csúcs hardvert, mert nem fair és nem is helyes." Erre lennék kiváncsi és utánna lesz end of story...

(#41) aprokaroka87 válasza #40047616 (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

2-3 év múlva lehet majd 8K lesz a standard csúcs...

+ meglesz az előnye hogy egy 4K@60fps videót a cpu mellény zsebből meghajt, akár olyan formátumok esetében is ahol nem érhető el a hardveres gyorsítás.

A fejlődés sokszor azért is kell, hogy az ami pl 3-4 éve még elég komoly erőforrást igényelt, az mostanra lehet 3-ad annyi erőforrást igényel hardver oldalról, 3-ad annyi erőforrás meg jelentheti azt hogy pl 50%-al kevesebb energiát igényel.

Persze kell optimalizálás is, de optimalizálni szerintem előre nem lehet nagyon.

(#42) #40047616 válasza aprokaroka87 (#41) üzenetére


#40047616
törölt tag

Elfogadom a véleményed mert van benne valami, még ha nem is értek vele teljesen egyet. Te legalább tudtál írni egy épkézláb választ arra amit írtam. (Úgy látszik már ez is nagy szó itt)

(#43) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#41) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nem inkább a gpu hajtja meg :U ?

Más:
[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#44) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gpu vagy vpu elvileg, de csak azt amit tud hardveres szinten, úgy tudom.

Pl egy az snapi 660-as telefonom h266-ot már nem hiszem hogy megtud hajtani hw-ból

Az meg elvileg hamarosan érkezik

[ Szerkesztve ]

(#45) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#44) üzenetére


dilajoska1
őstag

Az lehetséges.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#46) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#45) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy néztem av1 1080p@30 fps még nem igazán okoz gondot neki, 4k@30 fps már elég erősen küzdelem a számára:D

pedig h264, h265, vp9 4k@30 fps simán megy cpu-ból, max a hdr meg ilyenek fognak ki rajta.

Elég nagy esély van rá hogy pl a YouTube át fog állni av1-re, már csak az a kérdés hogy az ös kövület h264-et fogja kukázni, vagy a vp9-et.

(#47) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#46) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen a 4k az S855-ön is kifog. A 1080p-t szoftveres dekódolással lejátsza de hang az nincs.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#48) Fred23


Fred23
nagyúr

(#49) koxx válasza Fred23 (#48) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Johetnek az 1300-1500€-s flagshipek. :o

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#50) Fred23 válasza koxx (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

Remélem, lehozzák a középkategóriába is a 90/120 Hz-et! A baj az, hogy sok egyéb igénye is van az embernek, és simán kijöhet úgy, hogy vagy irreálisan sokat költ valami olyanra, ami gyorsan veszít az értékéből, vagy rosszkedvűen húzza-halasztja folyamatosan a cserét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.