Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Kiváncsi leszek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Szakiii


Szakiii
addikt

Lassan ők is kezdik majd érezni hogy telített a piac, és nehezebb lesz érvényesülni.

(#3) Richie86


Richie86
senior tag

Csődbe menni biztosan nem fognak.

(#4) edward2 válasza Richie86 (#3) üzenetére


edward2
addikt

? Mármint a véleményed szerint soha? Gondolom 2000ben a Nokiaról is ezt mondták.

Amúgy semmi meglepő nincs. Engem az lep mrg ez a hanyatlás nem korábban kezdődött már. Az iPhone SE meg semmit sem fog javítani a statisztikán.
Különben biztos vagyok benne, hogy iszonyat pánik lesz a tőzsdén...

(#5) Richie86 válasza edward2 (#4) üzenetére


Richie86
senior tag

Úgy láttad, azt írtam, hogy soha? Nem írtam ilyet. De azért mert nem adnak el annyit, mint tavaly ilyenkor, hűha... Kicsit kevesebbet tömhetnek a zsebükbe a részvényesek. Talán majd ez motiválja a céget, hogy még jobban rágyúrjanak a fejlesztésekre. De akkor most a kedvedért helyesbítek: Csődbe menni mostanában biztosan nem fognak. Az meg, hogy mi lesz pl. 2030-40-ben senki sem tudja. Lehet addig csődbe mennek ők is, meg a Samsung, LG stb. és új gyártók lesznek.

(#6) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

"Halálának 75. Évfordulója" ???!?!?!?! Idén halt meg.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#7) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem lehet állandóan növekedő eredményeket elérni.

A térerő veled van!

(#8) Richie86 válasza Balint1408 (#7) üzenetére


Richie86
senior tag

Ezt mondom én is.

(#9) undersance válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


undersance
tag

Eddig ez az év félrefordítása, csodálatos! :))

(#10) edward2 válasza Richie86 (#5) üzenetére


edward2
addikt

Akkor jó ha nem ezt mondtad. Amúgy a tőzsde egyáltalán nincs elájulva attól ami az Apple körül történik. Könnyen - 10%ot várok változásban.

(#11) laci_csk válasza edward2 (#4) üzenetére


laci_csk
senior tag

Es szerinted a Nokia csodbement? :N
Vilagelsok a telekommunikacios berendezesek gyartasaban....

Amugy az apple fele annyit tarolt mint a samu: http://www.gsmarena.com/samsung_ships_double_the_smartphones_as_apple_in_q1-news-17876.php

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#12) sti válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


sti
tag

Én is csak lestem hogy miafasz :D

[ Szerkesztve ]

(#13) laci_csk


laci_csk
senior tag

"Az Apple egy nappal később fog újabb fejezetet nyitni saját történelmében, ugyanis április 26-án teszi közzé..." ez az elso mondat is nagyon fura, hiszen ma apr 21.-e van, es egy nap utan nem 26 lesz. :F Talan meg kellett volna emliteni az aprilis 25.-et hogy ehez viszonyitsunk.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#14) edward2 válasza laci_csk (#11) üzenetére


edward2
addikt

Mármint a Nokia Systemsre gondolsz.

(#15) laci_csk válasza edward2 (#14) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igen a Nokiara. Mert ha annyira akarsz itt akadekoskodni a Nokia mobilreszlegevel, tudatom veled hogy az is letezik es gyartja tovabbra is a Nokia nevu telokat. Szoval nincs csodbemenve senki.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#16) edward2 válasza laci_csk (#15) üzenetére


edward2
addikt

Akadékoskodni éppen te akadékoskodsz és ezen a nüanszon rugózol, hogy a Nokia még életben van. Ja papíron. Korábbi önmagához képest meg nem létezik.

(#17) laci_csk válasza edward2 (#16) üzenetére


laci_csk
senior tag

Jol van, akkor neked nincs Nokia, nekem van.

Xperia XZ3

(#18) Richie86 válasza edward2 (#10) üzenetére


Richie86
senior tag

Nem igazán követem nyomon a tőzsdét.

(#19) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Ez elég fura egy ferdítés lett...

"Igaz, csak egy nappal, és várhatóan nem is lesznek kedvező számok, persze a karácsonyi időszak egyébként sem szokott sok jóval kecsegtetni."

Az érdekes, hisz mindig a karácsonyi szezon a legerősebb és nem csak az Apple-nél.

"A cégnek az elemzők szerint először kell majd az utóbbi évekkel ellentétben csökkenő tendenciáról számot adni, már ami a negyedéves iPhone eladásokat illeti. A folyamatos negatív értékek annak köszönhetőek"

Most akkor először csökken, vagy folyamatosan negatívak az értékek? :)

"A riport közzététele egyébként nem ezért késik, hanem Bill Campbell halálának 75. évfordulója miatt"

Ez is érdekes, tekintve, hogy idén április 18-án halt meg az úriember, így nehezen lehet 75. évfordulója a halálának.

(#20) Lirion válasza edward2 (#16) üzenetére


Lirion
addikt

A csőd nem azt jelenti, hogy korábbi évekhez képest jelentősen kisebb volumennel üzemel, ezt ugye tudod? :U

(#21) Goose-T válasza Lirion (#20) üzenetére


Goose-T
veterán

Meg azt sem, hogy eladták egy másik cégnek az egyik részlegüket még időben, amit az a másik cég a földbe állított. Aztán a pénzzel a zsebükben röhögtek a markukba, utána pedig megvettek egy rivális céget. :DDD Ráadásul még annyira kis volumenűnek sem nevezném a Nokiát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) Richie86 válasza Goose-T (#21) üzenetére


Richie86
senior tag

Ne piszkáljátok, hiszen az Apple is erre a sorsra juthat, és megmondta, hogy -10%-ot csökkennek a részvényárak is ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) énvagyokaz^^ válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

Ugyanezt néztem én is, még googleba is rákerestem:D

(#24) Balint1408 válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


Balint1408
aktív tag

Gondolom az 75 éves akart lenni, csak elírták.

A térerő veled van!

(#25) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lehet még kozmetikázni addig.

(#26) oliverhr


oliverhr
csendes tag

Mindjárt jön Vers aka VersION és úgy rendberakja itt mindenki multi-jövőképét, hogy csak nézhettek.

(#27) janos1988


janos1988
addikt

A temérdek milliárd ropogós dollárt biztos kölcsön formájában gyarapítanám a helyükben, nem ilyen hiper-szupi központba ölném.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#28) Freiherr válasza janos1988 (#27) üzenetére


Freiherr
őstag

Az csak aprópénz.A nagy lóvé néhány offshore cégbe van átportolva.

XXX

(#29) edward2 válasza Goose-T (#21) üzenetére


edward2
addikt

Finnország nyögi a nokia halálát de biztos minden rendben van.

(#22) Richie86
27.-én itt találkozunk. Piszkálni meg csak olyan tudna akit komolyan veszek. Ne viccelj.

(#30) Goose-T válasza edward2 (#29) üzenetére


Goose-T
veterán

Attól, hogy már nem tud eltartani egyedül egy egész országot, még eléggé prosperáló cég. Arról volt szó, hogy csődbe ment, de attól elég messze van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) laci_csk válasza edward2 (#29) üzenetére


laci_csk
senior tag

Neked fogalmad sincs miket irogatsz ide. A Nokia megvette nemre'g az Alcatelt valami 19 mlliard dollarert, a legnagyobb uzlet eddig, es igy most vilagelso a kommunicacioban, (a harmadik volt), te meg temeted, meg hogy finnorszag nyogi. Mit nyog, a fejlodest? :W

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#32) Wesder válasza laci_csk (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Tudod, ha nem gyàrt telefont, akkor màr sz@rt sem ér ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) Richie86 válasza edward2 (#29) üzenetére


Richie86
senior tag

Hogy érted, hogy 27.-én itt találkozunk? ;]
Szerintem ne erőltesd a trollkodást, meg a spekulációt...

(#34) strogov válasza edward2 (#29) üzenetére


strogov
senior tag

Finnország az adóbevétel csökkenést nyögi. Ettől még a Nokia a világ egyik legnagyobb cége, csak már nincs szem előtt, mert nem csinál divat termékeket.
Volt időszak amikor gumicsizmában utaztak, volt amikor mobiltelefonban. Az idők változnak, és úgy néz ki a profil váltáshoz nagyon értenek.

(#35) Lami66


Lami66
őstag

A profitot kétféleképp lehet szinten tartani. Vagy az eladott darabszámot kell szinten tartani, vagy ha kevesebbet ad el akkor azt drágábban. Az Apple-t ismerve nem tudom mi akadálya van az utóbbinak.

(#36) laci_csk válasza strogov (#34) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nincs szem elott nekunk itt a MA-n, mert itt altalaban csak telefonokrol beszelunk, de valoban a vilag egyik legnagyobb cege koze tartozik, ezert zavart hogy a masik mar "csodbe" kuldte oket. :O

Xperia XZ3

(#37) Parallaxis válasza laci_csk (#31) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Nokia megvette nemre'g az Alcatelt valami 19 mlliard dollarert

Az Alcatelt a kínaiak vették meg már jóval régebben, a Nokia az Alcatel-Lucent-et vásárolta meg.

te meg temeted, meg hogy finnorszag nyogi.

Nyögi bizony, nem is kicsit. Amikor a Nokia a csúcson volt egy évtizeddel ezelőtt, a finn GDP 4%-át adta a társaság és a vállalati adóbevételek 21%-a származott a cégtől Finnországban. 2009-ben már csak a GDP 1,6%-át és az adóbevételek 2,6%-át biztosította a cég, mostanra ez még jobban lecsökkent.

(#38) laci_csk válasza Parallaxis (#37) üzenetére


laci_csk
senior tag

ja

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#39) #67656192 válasza Parallaxis (#37) üzenetére


#67656192
törölt tag

Kár volt eladni.. Hiányoznak a piacról...

(#40) edward2 válasza Richie86 (#33) üzenetére


edward2
addikt

-8.5%.

Trollkodás meg erőlkedés. Bővítsél szókincset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.