Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Elég nagy a fejetlenség. :D A prociknál még mégúgy jellemző lesz majd, a sok skalpoló indián tuner nekiesik majd jópár példány fejének. :)) Látva azt hogy a 10 magos verzió 100 fokos 4,7 ghz-en tuti.

[ Szerkesztve ]

(#2) Baryka007 válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


Baryka007
őstag

Igen, mert most kell elkezdeni fejleszteni... Amikor az AMD kiadta a Ryzent, meg nemsokára a Threadrippert ... Eddig jó volt a Hawaii a kényelmes fotelben ;]

(#3) Manbal


Manbal
senior tag

erre most már én is azt mondom hogy kabaré... fájna nekik alapból forrasztani?

(#4) subaruwrc válasza Manbal (#3) üzenetére


subaruwrc
félisten

+1

kicsit megkavarta őket az AMD és kapkodnak... meg hablatyolnak is egy sort persze

(#5) ->Raizen<- válasza Manbal (#3) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azt a pár centet is meg akarják spórolni, úgy tűnik be vannak sz@rva a vörös ripper elég jó lehet akkor a 12/16 maggal.

(#6) #22145024


#22145024
törölt tag

"Ez egyébként a kupaktalanítást is megnehezítené, mivel kívülről nem látszik, hogy az adott processzor pasztát vagy forrasztást használ."
Nem értem, miért kiskorúsítják le ennyire a felhasználókat :F
Remélhetőleg a gyári szám alapján azért azonosítható lesz, hogy melyik milyen technológiával lett "kupakolva" az adott példány

(#7) Lacika112


Lacika112
aktív tag

ez van amikor fikázzák az amdt hogy áhh ezek úgyse tudnak jó procit csinálni, aztán amikor kidobják a ryzent olcsóbban több maggal megy a kapkodás
ohh intel mikor tanulod meg hogy ne nézd le az amdt? 3X pofára esett már így mégse tanul belőle

milyen fura hogy a forrasztást meg lehet oldani, mondjuk 185W vel ez már nagyon minimum

kapkodás, kapkodás, kapkodás

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#8) Abu85 válasza #22145024 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aztán vagy vár a meglepi belül vagy nem. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Hi, my name is Intel and welcome to Jackass

(#10) ZsiványEgyes


ZsiványEgyes
csendes újonc

Vihar a biliben. Ezek a procik nagyrészt vállalati környezetbe kerülnek, ahol a stabilitás a fontos, szóba sem kerül a tuning. Itt pár rekord döntögető az a szűk réteg, akinek a paszta jobb alternatíva.

Én személy szerint 3 éve nem tuningolok, pedig nem ilyen kategóriás procim van. Előtte meg napok mentek el 1 mhz-ért is akár, állítgatással, feszeléssel, teszteléssel.

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Minden egyes ilyen hírnél be kell írni?
1. A forrasztás miatt különböző hőtágulási együtthatójú anyagok egymásnak feszülnek
2. A mechanikai stress repedésekhez vezet
3. A repedések meg csökkentik a megbízhatóságot
4. Magyarán kipurcan a processzor hamarabb, ha forrasztva van. Igen, lehet hogy kisebb a hőmérséklet, de így jobban tűri a nagyobb hőmérsékletet.

Nem értem miért sír mindenki, hogy a 16 magos X-es proci nincs forrasztva. Ezeknek a nagy része HEDT-be megy, és nem vérpistike tuningos pécéjébe. Meg hogy az intel nem tudja mit csinál... persze.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) MegalodonS válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


MegalodonS
őstag

Jo kis zsakbamacska proci lesz,mert nem tudod mit huzol majd ki,a kupakot vagy az egesz magot :C :C :C

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Remélhetőleg a foglalat is változni fog. Az a biztos, akkor nem lehet baj. ;] :DDD

Blindmouse: szép felsorolás, alapjaiban bár igaz, de AMD procik mégsem hullanak... biztos valami csodaszerrel forrasztanak ott.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) FatMonster


FatMonster
tag

Aki nem szállt fel még a Zintel sz0pórollerére, itt az alkalom! :DDD

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Mr Bond 007 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Tudod van az az árszint ahol már elvársz bizonyos dolgokat... Itt már igenis gáz a paszta a kupak alatt.

[ Szerkesztve ]

(#16) ZsiványEgyes válasza Blindmouse (#11) üzenetére


ZsiványEgyes
csendes újonc

Ez negatív az intelre, még ha nem is igaz, így itt a helye, minél többször.

Azt is feltételezem, hogy a 3 legnagyobb proci mindenképp forrasztva jött volna, de így most lehet egy kapkodásnak fejetlenségnek tűnő cikket kreálni, a többség úgy sem jön rá, csak csámcsog rajta.

(#17) #85552128 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

No akkor azt mond meg miért nem valami folyékony fém pasztát használnak a takony helyett ami most van ? Mert konkrétan senkit nem érdekelne, hogy mi van a kupak alatt ha az úgy tenné a dolgát ahogy elvárható lenne egy prémium termék esetében. De nem így van, szinte az összes pasztázott K-s proci előbb utóbb "hőlimit" miatt fullad ki a tuningból ami a szar die-ihs hőelvezetés miatt van. 10-20 fokokat lehet nyerni delid után csak a paszta cseréjével és normális visszaragasztással (nem annyi vastag trutyival mint eredetileg van).
Ennyire retard helyzet is régen volt már, az egyik gyártó forraszt, de olyan "tuningpotenciál" mellett gyakorlatilag feleslegesen. A másik meg hiába ad ki jól tuningolható procikat ha elrontják ilyen idióta húzásokkal...

[ Szerkesztve ]

(#18) arn


arn
félisten

amugy nem kellene eloszor megvarni a teszteket? :) egyelore van egy olcso de nem eppen hibatlan ryzenunk, itt meg ket total uj platform lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Amugy hogy a fenebe forrasztjak a kupak alatt ? Mi a technikaja? :)

OK

(#20) ZsiványEgyes válasza arn (#18) üzenetére


ZsiványEgyes
csendes újonc

De igen.

Egyébként ha az amd pasztáz így nézne ki:

"AZ AMD a felhasználók érdekeit szem előtt tartva döntött a pasztázásról. Akik úgy döntenek, hogy jobban ki szeretnék használni a processzorban rejlő lehetőségeket, kis kézügyességgel akár jobb minőségű és hővezetésű pasztára cserélhetik a gyárit. Ezzel komoly előnyre tehetnek szert az intel elmaradott, forrasztásos technológiára épülő processzoraival szemben."
:DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) awexco válasza Blindmouse (#11) üzenetére


awexco
őstag

Az a 0,1 miliméter roppant sokat tud tágulni :D
Egyébként meg a széleinél gumírozzák szal tud kifelé tágulni :D
Harmadrészt nem most kezdtek el először procit tokozni .
Mit gondolsz egy terméket nem tesztelnek ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#22) bunfi válasza Blindmouse (#11) üzenetére


bunfi
őstag

Ez mind igaz, csak azért egészítsük ki a képet azzal, hogy a félig-meddig idézett írásban a hőciklust -55 és 125 °C között zajlik le. Ez azért lássuk be asztali gépnél kevéssé valószínű.

Azért sír mindenki mert egy hitvány szar megoldás, és anélkül, hogy tuningolnád is érezteti a hatását a hangosabb hűtésben pl.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#23) Oliverda


Oliverda
félisten

Forrasztás as a feature

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) arn válasza bunfi (#22) üzenetére


arn
félisten

hat allitsd ugy, hogy ne zorogjon :) ha az intel 100 fokos procikat akar, akkor legyen 100 fokos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Manbal válasza bunfi (#22) üzenetére


Manbal
senior tag

"érezteti a hatását a hangosabb hűtésben pl."

meg a jóval magasabb hőmérsékletben... nekem nem kell olyan cucc ami tuning nélkül 85 körülire melegszik... delidelve persze jobb mint a forrasztott, de azt meg bevállalni... még tool-lal se merném sztem

(#26) Blindmouse válasza #85552128 (#17) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Gondolom tudod, hogy a fém vezeti az áramot. Gondolom megemlítem, csak a teljesség kedvéért azt is, hogy az CPU árammal működik. És ha oda megy az áram ahova nem kellene, az nem jó.

Tessék, itt vannak leírva a problémák, úgyse olvassa el mindenki mert csak a hate megy:
https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/research/2008-vol12-iss-1-intel-technology-journal.pdf
8. oldaltól. Lényeg az, hogy a indium-os forrasztással már akkor is csak a gond volt, amikor elkezdték.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) Cifu válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valószínűleg a zseniális Intel mérnököknek és (figyelem: irónia!) egészen biztos nem a pénzügyi osztálynak köszönhető az is, hogy a gyári paszta lecserélésével jelentősen javítható a hőátadás.

A mihez tartás végett az én i5-3570K-s procimnál épp a múlt héten néztem meg, hogy azonos tesztprogramok, azonos beállítások és kb. azonos szoba-hőmérséklet mellett a hajdan betonstabil (de 79°C-ot elérő) procim immár throttling-olt. Hát mondom biztos elöregedett az MX-4 a proci és a hűtő között, pasztázzuk újra. Ugyan az az eredmény.
Őőőő... Hát akkor bizony jobb, ha megpróbálom a delidet. Megtörtént, erre az 5 évvel ezelőtti hőmérsékleti maximumnál 6°C-al alacsonyabbat mérten a teszteket megismételve. Szóval legalábbis ez alapján nekem úgy tűnik, hogy a gyári paszta nemcsak, hogy gyengébb minőségű, mint a piacon elérhető jobb paszták, de a jelek szerint ugyanúgy hajlamos az elöregedésre...

Ezek után én némileg kétkedve olvasom azt, hogy majd a pasztázott proci hosszabb életű lesz a forrasztott procihoz képest... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) proci985 válasza Lacika112 (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

185W gyakorlatilag a legen meghutheto maximum. a csucs duplatornyos hutok (D15 pl) kb 0,25C/W hutest tudnak 2x90m3/hs ventivel. valos 180Wos fogyasztast pl a 3.6os orajel es 1.45V korul jaro q6600aknal lehetett latni es ott a topik joresze epitett vizet hasznalt, az akkori csucs 2x6fazisos P35-DQ6ok meg adott esetben 2 evet birtak aztan elfustolt a VRM alattuk. A kupak itt nagyobb, de a leghutok azota nem igazan lettek jobbak.

kerdes mennyi meleg elfogadhato a chipnek, meg hova fer el a VRM.

Cifu: Der8auer ahogy szetkapta az alapjan a HEDT paszta nem oregedne

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) Raymond válasza ZsiványEgyes (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Troll account es Intel idiotasaga/toketlenkedese ide vagy oda, ez a hozzaszolas minimum egy Gold Internet Award-ot meger annyira a fejen talalta a szoget!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) ->Raizen<- válasza MegalodonS (#12) üzenetére


->Raizen<-
veterán

;]

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem bement pár telefon: visszamondanánk az összes X299-es megrendelést, ha nem forrasztjátok az IHS-t. Erre "picit" elgondolkodtak rajta, hogy megér ez 2,65USD-t/cpu, meg a keletkező selejtet, cserébe hogy eltudják adni majd a CPU-t. :DDD

De lehet hogy csak a - vásárlói - hangulatot javítják a start-ig, és nem csinálnak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#32) #85552128 válasza Blindmouse (#26) üzenetére


#85552128
törölt tag

Gondolom tudod, hogy ennek az égvilágon semmi köze nincs hozzá ? Vagy szerinted ha a delidesek megtudják oldani, hogy leszigetelik filléres dolgokkal az IVR-t - ami a Skylake után egyébként már nincs is a die mellett - akkor egy milliárdos RND-vel rendelkező cég nem tud kitalálni valamit ?
Arról nem is beszélve, hogy ha egyszer fel van kenve nem "megyeget" az sehova.

[ Szerkesztve ]

(#33) awexco válasza Z_A_P (#19) üzenetére


awexco
őstag

Szerintem csöppentenek egy kevés ónt a magra majd rádobják a sapkát .

Lehet nekem rémlik rosszul de az ón 180c˙ körül folyósodik Viszont valami olyan rémlik , hogy a szilícium nem szereti tartósan a 80C˙nál többet . Bár ha gyorsan rakják rá a kupakot és az ón menyisége kevés akkor kárt nem okozhat . Robotok tudnak nagyon gyorsak lenni :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#34) Reggie0 válasza awexco (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Indiummal mar 156 fokon is lehet forrasztani.

[ Szerkesztve ]

(#35) ->Raizen<- válasza Reggie0 (#34) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kiadhatták volna a skylake procikat forrasztva akkor meg lett volna kb a stabil 4,8-5 ghz talán nem túl drága hűtővel, na de vannak itt akik meg tudják oldani eme problémámat. :DDD

(#36) Manbal


Manbal
senior tag

még 1 valami a témához:

nem értem ha az Intel úgy döntött hogy a HEDT vonalat pasztázzák (10 magig), akkor miért nem lehet azt rendesen megcsinálni? miért tudnak ügyes mesteremberek -25-30 fokokat elérni egy újrapasztázással?! miért nem lehet legalább ezeket a procikat profin pasztázni... technológia és akár ember is lenne rá, csak hát baromarcú a vezetés...

(#37) CsigaGyilkos válasza #22145024 (#6) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szvsz ez így egy elég problémás történet lesz az Intelnél. Ha valaki nem tud róla és kupakolni szeretne... :F
Jó lenne ha ezt a forrasztásos eljárást végre alkalmaznák a hétköznapi fogyasztóknak szánt cpuknál!

(#36) Manbal
Pof*tlanság az egész. Koncepció: Vedd meg jövőre a +200MHz-el gyorsabbat 1,5x áron... De most már nem fogják tudni ezt a tendenciát fent tartani!

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#38) fanti


fanti
addikt

Most ez valami óriási nagy kegy az Inteltől, hogy majd forrasztani fog a szar pasztája helyett?!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#39) Dr. Romano válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Persze hamarabb döglenek. Leszámítva azt hogy a tonnányi kiszórt forrasztott "775-ös" Xeont a mai napig működnek a normális hőfokukkal majd 10 év után.
Ellenben a 5200+-os procim meg már alap órajelen és feszültségen 70 fokos IDLE volt amíg le nem kupakoltam és el nem távolítottam alóla a porrá alakult fogkrémet.
Hasonló volt a helyzet a GTX 580-as VGA-mnél ami süvített mint állat, de itt sajnos már nem tudtam eltávolítan a kupakot, ezért inkább adtam is el. Ha lehet azóta kerülöm a kupakos, fogkrémes vga-kat,

Lényeg a forrasztás van rá kis esély hogy megreped (ha valaki látott ilyet szóljon), azonban a paszta 100% hogy kiszárad! Ez a nem mindegy...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) Reggie0 válasza Manbal (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert sorozatban gyartani nem ugyan az a mufaj, mint kezileg 1-1 darabot?

(#41) #16939776


#16939776
törölt tag

Ne írjunk már ennyi marhaságot. Eddig is meg tudták oldani a sokezer dolláros xeon-oknál is - degradálódás nélkül - a forrasztást. Talán most is sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#42) Manbal válasza Reggie0 (#40) üzenetére


Manbal
senior tag

az lehet, de gépet is lehetne profin beállítani erre a célra, biztos vagyok benne hogy kivitelezhető lenne... csak hát biztos belekerül pár ezer plusz dolcsiba, és a vezetők így nem tudnak újabb szigetet venni maguknak... :(

(#43) Cifu válasza #16939776 (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem az érdekesebb kérdés nem az, hogy megtudják-e oldani a forrasztást, hanem inkább az, hogy mi a francért állt neki cipőpasztát kenni a proci és a kupak közé az Intel... :U

Jah, gondolom ördögtől való a gondolat, hogy az ilyen húzásoknak köszönhető, hogy éves szinten 10 milliárd dolláros nyeresége van...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Reggie0 válasza Manbal (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a plusz par dolcsi a baja, hanem a nagyobb hibaarany a szukebb turesek miatt, ami allando koltsegnovekedest okoz, nem csak egy egyszeri beruhazas.

(#45) GreatL


GreatL
őstag

Remélem a kavarttyal együtt az árak is lecsillapodnak majd mindkét nagy procigyártónál pár év alatt mire cserés lesz az i7-4790k.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#46) #16939776 válasza Cifu (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha bontatlan CPU-val+intenzív 24/7 OC-val elmenne 5 évet egy ilyen CPU, pasztaszáradás/túlmelegedés/foglalatvetemedés/VRM-halál nélkül, akkor nem lenne ekkora - stabil - bevétel, ez igen valószínű. :)

Mivel xeon-oknak el kell menni min 3 évet egyhuzamban, és törekedni kell az olcsó hűtésre ezért kötelező a forrasztott kupak, és az időben stabil működés.

[ Szerkesztve ]

(#47) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nekem a pasztazassal sem lenne problemam, ha ertelmes paszta lenne. De ehelyett valami bohoc megoldasra szavaztak, ami onalloan meg piackepes sem lenne. :W

[ Szerkesztve ]

(#48) Abu85 válasza ZsiványEgyes (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi köze van ennek a hírnek az AMD-hez? Vagy ez csak egy félresikerült flame-kísérlet?

(#29) Raymond: Miért érné meg? Pont annyira lenne baj a paszta ott, mint itt. Elhiszem, hogy a fanok nem tudnak máshogy gondolkodni, de hogy te sem az végtelenül elszomorít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) keIdor


keIdor
titán

Nagyon nem tetszik ez az irány, fél évente új alaplapok jönnek, a Z370-nek sem adok fél évet, mert jön a Z390. Most meg ez... X299-nél is nagy lesz a fejetlenség.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) lase92 válasza b0rZ (#9) üzenetére


lase92
csendes tag

Ezen jót mosolyogtam! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.