Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

Mostanában a sony nem egy világi tv-ket gyárt,vagy nem csak mostanában?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Sony-nak mostanában nem jönnek össze a dolgok tv fronton.

(#3) Sicilian válasza aram01 (#1) üzenetére


Sicilian
addikt

Nekem régebben sem jöttek be a Tv-i....

nothing is true everything is permitted..

(#4) k.


k.
őstag

Azért azt illik megjegyezni, hogy ennek a sorozatnak az 52 és 60 colos változatai normálisan megjelennek, a többi modell szintugy. Ezek késnek, nemhiszem hogy alapjaiban megrengetné a sonyt ez a 2 modell-hányat is mutattak be? baromi sokat....- hiánya.

(#5) defiant9


defiant9
tag

Pár hónapja volt hír hogy nem ad nekik a Samsung nagy fényerejű fehér LED-et.
Olyan áron biztos nem amivel versenyképes lehetne egy tömegeknek szánt TV..
Nyilván ez a kulcsfonotsságú komponens, egyéb alkatrészeket már bármelyik ázsiai dzsunkacég össze tudja kapirgálni.

(#6) elefant válasza k. (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez a sorozat két tagból áll.

ez a kettő késik most.

12 új modellt mutattak be, amelyek között van ilyen is, olyan is, 6 vagy 8 3D-s, a többi, kisebb nagyobb, ilyen-olyan kiegészítő szolgáltatásokkal.

(#7) Depression válasza k. (#4) üzenetére


Depression
veterán

Pont ezek a legkeresettebbek. Ha nem is vágja földhöz őket, az csak azért lesz, mert a régebbi TV-i ott lesznek a polcon.
Egy VB-t kihagyni viszont nagyon nagy gáz.
De a 3D nekem nem kellene.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

szóval kiegészíteném az előzőt, csk közben belecsúsztunk egy csőtörésbe, és lejárt a szerkeszthetési idő:

van még az LX900, HX900, HX800, HX700, ezek a szériák adják az említett tucatnyi modellt.

(#9) k. válasza elefant (#6) üzenetére


k.
őstag

Tehát:
Ez itt 52 colos
Tehát rendben, hogy van más széria de 4 modell van ebböl a sorozatból, abbol 2 késik. A többi nem.

(#10) Cyrin


Cyrin
addikt

biztos ők is összekavarodtak a saját ezerféle modellszámozásukban. :D

(#11) dezz válasza defiant9 (#5) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a Samsung a nagy fényerejű LED-ek egyedüli, vagy akár csak legfőbb gyártója... (Nem, nem az.) De a panel elvileg eleve a háttérvilágítással együtt egy termék, komponens, és most hagyták ott a Samsungot, ha jól emlékszem, ezentúl a Sharp (jé, ezt sem tudtam, hogy ez egyike a "bármely ázsiai dzsukacég"-eknek) paneljeit használják. Az elektronikát meg a Sony gyártja magának, legalábbis a chipek nagy részét és magát a panelt. Itt is előfordulhat anyagbeszerzési probléma, vagy késhet egy új chip gyártása.

(#12) ilyen_85 válasza elefant (#8) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Az NX sorozat késéséről egyelőre még nem volt szó, sőt, igazából én már jó rég óta úgy tudom, hogy június végén érkeznek, ha így nézzük ez nem késés :P :)

Az LX900 szintén valamikor júniusban jön gyanítom megpróbálják behozni a VB előtt, a HX900-ról egyelőre nincs infó.

A HX700-ból hétvégén sikerült eladni az utolsó darabot :B egyelőre 2-3 hónap múltán igérik a következő szállítmányokat.

De még mindig ott az EX3 EX4 a kisebb méretekben, az EX4 és EX5 a nagyobbakban és a HX7-esekkel sincs elméletileg gond. Amiből tényleg fog fogyni az van.

Ja igen távirányító:) azért mehet az ipari kémkedés egészen, a komolyabb készülékeknél, valahogy mindenki a távirányítót kezdte el tápolni :)

Samsungéknál a 9000-es sorozathoz adnak "különleges" távirányítót, amit opcionálisan meg lehet majd vásárolni külön is, bár kérdés, hogy mennyire lehet majd ténylegesen kapni. Ezzel elméletileg egy kis kijelzőn tudjuk követni a tv-n zajló eseményeket. Kíváncsi vagyok, hogy jutott az eszükbe, ha a Logitech Harmonikat nem vesszük számításba :D Na mind1, a Samu tulajok a mellékhelységben sem fognak lemaradni a VB-ről :D

Az NX8-as távirányítója pedig kb. olyan, mintha a Logitech MX Air-ből merített volna pár ötletet :) nem lövök le mindent, de pl. egész használhatónak tűnik a drag and drop szerű funkció, csak éppen tv készülékek között :)

Tényleg izgalmas év elé nézünk, remélem:)

[ Szerkesztve ]

(#13) Vidala


Vidala
senior tag

Egy másik totyikban már hírül adtam, de ide is beteszem a rossz hírt a Sony rajongóknak és azoknak akik még vártak volna fellendülést a cégtől ezen a téren: A Sony kiszáll a tévégyártásból

CoVboy Forever!

(#14) ElEvEn11 válasza Vidala (#13) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ja-ja! Nekem nagyon úgy tűnik, hogy záros határidőn belül valóban teljesen kiszállnak a TV bizniszből. Túl sok dolog nem jött be nekik az elmúlt néhány évben ezen a területen. Már nagyon messze van a Trinitron korszak.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#15) Duree


Duree
veterán

Újabb Sony baklövés
Vajon meddig bírják?

duree54

(#16) defiant9 válasza dezz (#11) üzenetére


defiant9
tag

Ez volt a korábbi hír. Szerintem egyértelmű hogy a fehér LED miatt nem tudnak tömegesen kihozni ilyen TV-ket, ez az egy alaktrész ami miatt nincsenek tesco gazdaságos LED háttérvilágítűsú TV-k, egy sima xxFL hátérvilágítást beszerezni már senkinek nem okoz problémát. A hátérvilágítás előtti LCD és az azt vezérlő elektronika pedig a Sony-nak sem lenne gond, ha a dzsunkacégnek sem az.

Samsung előny a Sonyval szemben a LED LCD TV-k terén
A Sony versenyhátrányának oka, hogy nehezebben jut hozzá az új él megvilágítású LCD TV-k legfontosabb alkatrészéhez, a fehér fényű LED-ekhez, a Samsung-nak viszont saját cég szállítja ezeket.
A Korean Times internetes riportja egy neve elhallgatását kérő Samsung illetékest idéz, aki szerint a Sony sikertelenül próbált a Samsung Electronics-tól olyan él megvilágításra használható fehér LED-eket beszerezni, melyek az úgynevezett „LED TV”-k kulcsalkatrészei. A Sony egyelőre nem kommentálta a hírt.
...
Eddig a Samsung Electro-Mechanics alkatrészgyártó szállította az él háttérvilágító LED modulokat a Samsung Electronics-nak. Idén áprilistól azonban már működik a „Samsung LED” elnevezésű, az említett cégek által 50:50 százalékban létrehozott közös vállalat.

A Sony az utóbbi céggel remélt szorosabban együttműködni az él megvilágító LED chipek beszerzésében, sikertelenül. Partner nélkül viszont a japán gyártó számára nehéz lesz bővítenie kínálatát a piaci növekedés szempontjából fontos LED TV termékkörben. A Samsung viszont abban bízik, hogy versenytársai kínálatában csak 2010-ben jelennek meg a fehér LED-es él megvilágítású készülékek.

(#17) k. válasza Vidala (#13) üzenetére


k.
őstag

Elolvastad?
Eladja 1(azaz egy, azaz one) gyárát a Sony. Hogy ez miért jelentené a kiszállást azt nemigazán értem.....

(#18) dezz válasza defiant9 (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

Oké, végülis lehet. Csak az a furcsa, hogy számos kisebb-nagyobb cég gyárt fehér LED-eket (az alapját képező "chip"-pel együtt).

A dzsunkákban nem ugyanazok a panelek vannak, mint a jobbakban.

(#19) Vidala válasza k. (#17) üzenetére


Vidala
senior tag

Elolvastam. Sőt más piaci híreket is. A globális LCD eladásokat 2009-ben 140 millió darabra teszik. A Sony folyamatosan veszít a piaci részesedéséből, így sikerült 10% alá esnie, ami ugye kb. 14 millió daradot jelenthet. Ez a gyár 4 millió darabot termelt. Nem is tudom mire kéne gondolni. Biztos így akar újra feltörni. ;]
De, hogy teljesebb legyen a kép azt is olvastam, hogy indiában 30%-ra akarja növelni idén a részesedését, igaz ott az egész piac lehet év végére 2,7 millió darab.
Azzal együtt, hogy a globális árrése csökken az LCD gyártásnak, gondolom ott lát profitlehetőséget, meg ott még el tudja adni a "vackait". Mivel a világ többi részén a Samsung és mostmár az LG is csúnyán lekörözte.
(A cikkben említett 57 mínusz 15 gyárból nyilván nem mindben TV-t gyárt, gondolom te is kikövetkeztetted)

CoVboy Forever!

(#20) Ares_lovag válasza Vidala (#19) üzenetére


Ares_lovag
tag

Csak eladásban. Minpségben nem. :) LG képjavíttó elektrónikája nem híres mintsem hírhedt. Samsung kiválóan értékesít reklámokal megtámogatva csillogó kávákat. :) Samsungé ronda ezért nem vették. :) Kép meg kit érdekel, hisz mindenkinek azt mondják otthon jobb lessz. :) Jobb mert nincs melette másik. :) Pai és a JVC is kiszál. Szerintetek azért mert szarok voltak?:) Ha ezt hiszitek komolyan baj van vletek.

A ész korszaka végetért. Ez már a bírkák korszaka. beee

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.