Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Isee


Isee
senior tag

Hát..... Nem is tudom, az első rész jó volt, a második elment, a harmadik meg átlagos :D
Remélem tudnak valami újat mutatni majd zombis filmek terén. :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

Nem is olyan régen néztem végig ezeket a Resident Evil filmeket, és hát... szóval bevallom, én soha életemben nem játszottam egy RE játékkal sem, de ha azok is olyan kibeb_szottul unalmasak, akkor nem zavar, hogy kihagytam.

Jó, én sajnos alapban ásítok a legtöbb "horror"filmen (nem azért, mert kurva kemény gyerek vagyok, hanem azért, mert töb izgalom van egy halom szennyes zokniban), de azért ezek tényleg elég szar filmek. Az egynek még volt valami cselekménye, egyekutya. A kettő már tulajdonképpen csak egy halom egymás után vágott nem túl izgalmas hentjelenet volt, a három meg ugyanaz, csak kisebb költségvetésből, gagyibban.

Szóval nem mondanám, hogy várom. Más kérdés, hogy játékadaptációt még nemigen láttam, függetlenül a kiinduló játéktól. Egyszerűen nem törődnek ezekkel a filmekkel, csak lepotyognak a futószalagról, aztán remélik, hogy a fandom elég nagy része választja a mozit a warez helyett, és ennyi... :(

Sectumsempra - For Enemies

(#3) D1Rect válasza Morden24 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem a játék után, az első résznél a "Ez meg mi a tököm volt?" érzés kerített a hatalmába.

(#4) Morden24 válasza D1Rect (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ööö, nekem már a nevekkel is gondom volt. Mosómedve város és Esernyő vállalat után már nehezemre esett komolyan venni a szemem elé táruló dolgokat.

Na meg a zombifilmek amúgy is - szerintem - a stílus legalját képviselik. Azt a zónát, ahová manapság csak a B kategória merészkedik, és nem véletlenül. Ez a Resident Evil filmsorozat meg egy miliméterrel sem mutatott túl a totál kommersz "braaaaaains! braaaaains!" zombifilmeken, tehát ha Jovovich üvegvágó hegyességű mellbimbóját nem veszem extra tartalomnak, akkor tényleg maradnak a 10/2 kategóriában. A 10/1-et azoknak a filmeknek tartom fent, amiktől olyan ideges leszek, hogy le akarom dönteni a tévét. :DDD

szerk.: Tényleg, tud valaki olyan játékadaptációt mondani, ami volt? Én még elfogadhatót is alig...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) aram01


aram01
nagyúr

1szer meglehet nézni kategória

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) P00By válasza Morden24 (#2) üzenetére


P00By
nagyúr

Pontosan ugyan ez a véleményen. Én is nemrégen láttam a filmeket.

(#7) Ifju válasza Morden24 (#2) üzenetére


Ifju
aktív tag

Maximálisan egyet értek veled, csak azt akartam hozzáfűzni, hogy tudd, hogy a játék első része még '97 körül valami isteni produktum volt...
Akkoriban életemben nem f*stam még úgy játékon, mint abban egy-két jelenetnél. Volt benne rengeteg gondolkodtató, logikai feladvány is, akció is, történet, játékhossz, új helyszínek, és keményen fogyatkozó lőszer és limitált mentési lehetőség... egyszóval a játék nálam csillagos ötös volt. De a film... :/ Igazából azt is mondhatnánk, semmi köze nincs a játékhoz.
Amúgy Racoon City, és Umbrella Corp. angolul igenis jól hangzanak, de ha lefordítod kacagsz :C

szerk: köszi, szerkesztettem sztaki szerint racoon, raccoon - mindkettő jó.

[ Szerkesztve ]

(#8) Morden24 válasza Ifju (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Simán elhiszem, hogy a játék jó volt, ezt nem is vonom kétségbe.

Mellesleg a Raccoon City, Umbrella Corp. akkor hangzik jól angolul, ha nem tudsz angolul. Tartok tőle, hogy egy angol ugyanúgy röhög rajta, mint egy angolul tudó magyar :)

...oké, az Umbrella Corp. tényleg nem olyan gáz, de a Raccoon City, na az azért igencsak... :DDD

Egyébként angol dvd-ket láttam, de a mostani magyar szinkron-színvonal mellett nem lepődnék be, ha a fordító kisiparosok lazán leMosómedveváros-oznák az egészet :D

szerk.: Raccoon-nak írják, és a mosómedvét is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Lesz 4?:D erre nem számítottam, bár a 2 és 3 elég gyengus volt a 2-őn elaludtam, nemrég volt tv-be a végét sikerült elkapnom amiről pár éve lemaradtam, az 1-nek még volt egy kis feelingje.

[ Szerkesztve ]

(#10) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Az első rész elment, és igazából 1-2 jelenet kivételével nem sok köze volt a filmhez. A második átlagos film volt, de elég jól visszaadta a játék hangulatát.

A harmadik...hmm. Nem értelek titeket. Semmi köze nem volt a játékhoz, dög unalom volt a film. Összesen talán 3x voltak zombik, azok is ultra hiperaktív kaszabolós matrixzombik, igazából nem is értettem mitől zombik. Az meg ahogy a főhősnő varázsol...mi ez? Harry Potter? A Resiben mikor lövöldöztek tűlabdákat? Sivatagos helyszín, szar akció. Ritka filmek egyike, de ilyen sz@rt szerintem még életemben nem láttam. Ha csak magában nézem a filmet, akkor trágyadomb, ha viszont a játékokhoz viszonyítom, akkor egy rakás szemét. 1/10.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11) TazLeacher válasza Morden24 (#8) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mert aztán a Sátoraljaújhely annyival jobb? :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) D1Rect válasza TazLeacher (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem a tűzgolyó volt a film legjobb 10 másodperce. Persze nem azért mert olyan jó volt, hanem mert a többi volt kicsit gyengébb.

(#13) plus44


plus44
veterán

Nálam 1percig tartott a Resident Evil láz. Minek húzzák ezt ennyire? Rém unalmas, semmi izgalom, semmi újdonság. Megnézni persze megnézem majd, mint eddig is, különben hogy alkotnék véleményt róla, de okulva az első 3 részből, nem fűzök hozzá sok reményt.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) Morden24 válasza TazLeacher (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, de ki is röhögném, ha a sátoraljaújhelyi Cseresznyepálesz Bt. magyar zombikat gyárt :D

Sectumsempra - For Enemies

(#15) TazLeacher válasza Morden24 (#14) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha belegondolsz az egész szórakoztatóipar tele van ahsnlókkal, amik magyarul elég viccesen hangzanak. Ott van ugye Fazekas Henrik, de akár említhetjük az egyik legősibb médiasztárt, Miklóst, az egeret is... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16) Thome válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Thome
addikt

Ezt az idézeted beletettem az aláírásomba, ha nem gond:

"Ha csak magában nézem a filmet, akkor trágyadomb, ha viszont a játékokhoz viszonyítom, akkor egy rakás szemét." :)

(#17) mephi666 válasza Morden24 (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is nemrég néztem újra... elkapott mostanában a trilógia/quadrológia láz... az elmúlt hónapokban 4nap alatt lenyomtam a terminator sorozatot, 3nap alatt a keresztapát, aztán lazább filmekből 1nap alatt elintéztem a resi trilógiát meg tegnap az alien sorozatot is :) (gyűrűk ura karácsony környékére néz majd be bővítettben... csak sok sör meg popcorn kell hozzá)

nekem a resi sorozatról számokban ez a véleményem:
1. rész: 7pont, lehet kicsit túlzás, de a helyszínek meg a hangulat+zene emelt rajta sokat...
2. rész: 5pont, itt-ott jókis akciójelenetek voltak benne... alice kezdett tényleg átmenni neo-ba, de elment... nemesis karaktere meg kellett nagyon :) a resi3ban fosatott rendesen...
3. rész: 2pont, szinte említésre sem méltó, mekkora sz@rt csináltak belőle... alice tökösebb lett, mint egy wesley snipes (lsd: pusztító) és olyan kombókat nyomott, amik erősen kiváltották belőlem a wtf? életérzést... übergagyi tucatfilm lett :(

a 4. rész meg nem tudom milyen lesz... szerintem sok sör meg xanax kell hozzá... pb-s misit beleteszik chris redfield-nek? nemá... :( majd a szappanoperákba illő benézéseivel sokkolja a zombikat, vagymi? főleg a resi5 játék után, ha valaki megnézi abban chris alkatát és összehasonlítja scofield-ével, az szerintem úgy pörög majd a hátán a röhögéstől, mint a kemotoxos légy :( tömören leírva: 0 elvárásom van azzal a filmmel szemben...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Morden24 válasza TazLeacher (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogy a zeneiparról ne beszéljünk, Joe Cocker-rel az élen :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19) mephi666 válasza Morden24 (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

és mit szólsz a puncicababákhoz? ;] ;] ;] (pussycat dolls)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) eszgé100 válasza BalaNce87 (#9) üzenetére


eszgé100
őstag

mindegy is, hogy elaludtál, mert azt a kevés hentelős jelenetet is kivágták belőle, amitől még nézhető volt. úgy már nem is tudom kinek szánták.

ezek a fordítások nem gyengék, még sosem gondolkoztam ilyeneken :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#21) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ez a film csak azt adja amit var tole az ember, semmit de azt jol.... :D En szeretem pont az elobb alitottak miatt...

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Éppen valamelyik nap néztem végig a trilogy-t. :D

(#23) atike


atike
nagyúr

Várom. Hátha. Az tény, hogy az első részt még eddig nem érte utól az egyik folytatás sem...

(#24) joeshow válasza Morden24 (#4) üzenetére


joeshow
csendes tag

Szerintem volt néhány elfogadható játékadaptáció(még ha nem is teljesen dolgozták fel a játék cselekményét de a hangulat nekem átjött) de kettő kifejezetten tetszett, szerintem a Hitman és a Silent Hill nagyon jó filmek lettek nagyon jó játékok alapján.

PhoneBio: Alcatel 303 - Nokia 3310 - Sony Ericsson Z600 - Sagem my700x - Sony Ericsson p910i - Sony Ericsson P1i - Sony Ericsson X1 - HTC Legend - HTC Desire - Samsung Galaxy SIII

(#25) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem tudom mit nyafogtok, pop corn movie-nak 10/10 az összes, bár nálam 2-1-3 a minőségi sorrend. - a 2. rész pörgősebb.
Másfelől nem értek egyet, hogy n+1. agyatlan zombie film lenne, szó van benne arról, hogy a T vírus egy újabb evolúciót indíthat el, pl. az a "varázslás" amit kolléga említett pszichokinetikus energia. Persze ezt a mélyebb story ziccert valóban kihagyták, de a lehetőség adott, az akció maximálisan rendben van, eléggé darkos, a színész válogatás sem rossz. Nekem bejön.

Lehet már kapni itthon a 3. részt?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#26) TazLeacher válasza ]Phobos[ (#25) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

De könyörgöm, ez nem Resident Evil...pszichokinetikus energia? Ennek mi köze a Resident Evil-höz?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#27) HaaS


HaaS
addikt

Szerintetek a lézerkard, mint olyan, az le van védve? Én nyomulnék valami kafa rubinvörös fénykarddal, akár a Resident Evilben is, de a legszebb mégis valami olyasmi lenne, hogy Táltos paripám 3: Az Erő veled van (avagy: A midi-kloriánok áramlása)...

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#28) Morden24 válasza joeshow (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én általában ezt úgy szoktam értékelni, hogy mint film (nem mint adaptáció) megállja-e a helyét.
A Silent Hill-t a napokban vettem meg ilyen teszkós kukázós módszerrel. Nem voltam valami nagy véleménnyel róla, de közepesnek tényleg elmegy.
A Hitman-ben van valami, az talán az egyetlen, ami önálló filmként (tehát nem a játékot szerető egyénként nézve) kihozhat az emberből pozitív véleményt.

Sokkal többet viszont te sem tudsz szerintem mondani :D

Sectumsempra - For Enemies

(#29) Morden24 válasza ]Phobos[ (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Másfelől nem értek egyet, hogy n+1. agyatlan zombie film lenne

Minden agyatlan zombifilmben van egy ziccer: t-vírus, idegenek, mágia, őrült tudós. Mindegyikben csak egy gyenge magyarázat arra, hogy miért is kelt lába a temetőnek. Mindig csak kihagyott ziccer.

Sectumsempra - For Enemies

(#30) mephi666 válasza Morden24 (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

ajánlom akkor a bárányok harapnak c. horrorparódiát :) (ha még nem láttad) jó kis kritika az átlag horrorfilmekről... adott itt is a szitu, hogy vannak a békés bárányok, amiken kísérletezgetnek és elszabadul a pokol :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

#26: ebbe a "mennyi köze" dologba inkább ne menjünk bele, mert én is tele tudnám sírni a PH!-t más filmeket flamelve ;)

#29: igen, csak ez legalább annyira nem hihetetlen/ futurisztikus. Van eleje, közepe és a végére is tettek célzásokat a 3. részben. Kerek, viszonylag logikus, van benne párbeszéd, kevés érzelgés stb., jó akció, meg hentelés. Szóval azért nem egy Hullajó :N :D

Nekem tetszik, no!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#32) beatkeksz válasza ]Phobos[ (#31) üzenetére


beatkeksz
tag

Lesz 4.dik rész? Vki linket addddd?

Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szímát, melyin serenrodbn vnanak a bteűk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek. pwd by cOKyY

(#33) Isee válasza ]Phobos[ (#31) üzenetére


Isee
senior tag

Valamilyen szinten igaza van ]Phobos[-nak, mert tényleg eléggé sok film van, aminek az alaptörténetébe belevariáltak olyan szálakat is, aminek sok köze nincs a kerettörténetéhez. Igaz, lehet benne valami, hogy mutálódik a "T-Virus", és ilyen mellékhatásai vannak, de azt meg kell jegyezni, hogy ez csak a főszereplő tesztalanynál van így, nem pedig minden zombinál...
Nem is tudom hogy nézne ki, hogyha az éhes vérengző zombi csak úgy telekinetikusan repítené ki a fejekből az agyat..... Ránéz---->hörög---->ssuuuuutty---->nyami nyami :DDD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#34) Morden24 válasza ]Phobos[ (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azzal semmi gond nincsen, hogy neked tetszik :)

Én is szeretem a Kommandót pl., de azért elég szar ;)

Más kérdés, hogy szerintem elég 'hihetetlen" az, hogy megzombul a népség, akiknek persze tápanyagra nincsen szükségük, mert dekádokig elélnek, csak úgy placebóból vágynak a húsra.
Ezért nem szeretem a sci-fi zombifilmeket. Mágia, átok meg ilyesmi "jól" meg tudja magyarázni, miért jár egy "hulla". De persze ez is egyéni ízlés kérdése.

Legalább Jovovich jó nő. Ennyit mindenképpen ér a film :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#35) ]Phobos[ válasza Morden24 (#34) üzenetére


]Phobos[
senior tag

"Legalább Jovovich jó nő. Ennyit mindenképpen ér a film :K "

:K

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#36) joeshow válasza Morden24 (#28) üzenetére


joeshow
csendes tag

Hát igen, többet én sem tudnék mondani ami megfogott. A Silent Hillnek volt egy hangulata ami nagyon tetszett és jó hogy nem a 25* horror szerű film ami azzal paráztat hogy mutatnak egy mezőt 20 percig majd hirtelen egy hatalmas durranás. A Hitman pedig pont a játék miatt tetszett annyira, amikor TPS nézetben mutatják a filmben a fószert és ugyanúgy mozgatja a karját mint a játék hőse(csak az egyiket és azt élesen befelé) az hatalmas volt.:D De igazad van több jó adaptációt nem tudok mondani.

PhoneBio: Alcatel 303 - Nokia 3310 - Sony Ericsson Z600 - Sagem my700x - Sony Ericsson p910i - Sony Ericsson P1i - Sony Ericsson X1 - HTC Legend - HTC Desire - Samsung Galaxy SIII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.