Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ted_Beneky válasza somogyib (#48) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

"Ez ismerős."

Sajnos több annál, ez ma az általános. Házfelújításban vagyunk két éve és olyan szakival még nem találkoztunk, aki ne így viselkedett volna.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#52) Chibass


Chibass
tag

Hihetetlen szép lett, minden elismerésem. Nekem csak kicsi kertem van kb 270 m2, de én is szeretném feldobni egy sütögető kiépítésével, a magas ágyáson is elgondolkodtam és a kerti csapot is szeretném ilyen gabion kövekből körülölelni, ha lehet ilyet egyáltalán.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#53) kenand válasza Chibass (#52) üzenetére


kenand
veterán

Lehet, csak a fantáza szab határt mit tudsz gabionból körbevenni.
Írd be pinterest gabion...

(#54) a2d2


a2d2
addikt

Gondolom te is úgy vagy vele hogy családiház mellett nem kell edzőtermet is fizetni. Gratulálok!
Én is mindig kitalálok valamit, gyakorlatilag folyamatos az elfoglaltság - pince, kis halastó, pincetetőn söröző, drótkötélpálya, akácos erdő (hogy legyen alapanyag a projektekhez), kalóz vár. Most épp egy kisház készül gyerekeknek amiből tároló lesz ha megunják (reciprok zöldtetővel, tapasztott fallal, ...).

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55) kenand válasza a2d2 (#54) üzenetére


kenand
veterán

Így van, nekem is folyamatosan jár az agyam, de a kedvesemnek is vannak ötletei :) (persze nem is gondolja mennyi munkával jár...)

(#56) copass


copass
veterán

nem semmi. gratu. gondolom te se mered összeírni a végén hogy mennyi az annyi!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#57) sztanozs


sztanozs
veterán

Azta, mi kicsit kisebbnek állunk neki és segítséggel... Ez nagyon durva - és nagyon pöpec.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#58) kenand válasza copass (#56) üzenetére


kenand
veterán

Hát csak a nagyokat tudnám.....de lassan ráköltöttem annyit (telek árával együtt), mint amennyiért eredetileg vettem a házat, de pedig már az elején is voltak olyanok amik lehúzásra kerültek pl. ablakcsere).... fűtés szerelők engem is nagyon lehúztak majd egy évig voltunk 500E-1M közötti folyószámla hitelben......

De mindennel együtt (munkámat nem számítva) kb egy 50-55m2 VIII-IX ker új lakás ára....

ablak eredeti állapotában

lecsiszolva, átfestve

(#59) Polllen


Polllen
nagyúr

Nagyon szép lett! Le a kalappal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#60) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Nagyon durva, legmélyebb gratulációm, hogy ezt mind saját kézzel csináltad. Tőlem sem áll távol a háztáji építkezés és kertészkedés, de én már a negyedének sem álltam volna neki, őrület milyen szép lett le a kalappal. :R :R

(#61) kenand válasza copass (#56) üzenetére


kenand
veterán

És részletfizetésben ment :) 7 év alatt... első körben volt 5M jelzálog hitel+ 1M folyószámla hitel is, de csak lefogyott...

(#62) stickermajom


stickermajom
addikt

Lenyűgöző, gratulálok!

A lapvibrátor saját, vagy bérelted? Herkulesnek néz ki. Pont térkövezés előtt állok és azon gondolkodtam, hogy a megspórolt munkadíjból igazából vehetnék is egyet..

(#63) kenand válasza stickermajom (#62) üzenetére


kenand
veterán

Béreltem, már én is gondolkodtam rajta, hogy jó lenne egy kisebbet venni...többször kellhet majd...
1x úgy jártam hogy dolgozni akartam de nem volt benn a kölcsönzőben, szerencsére van egy másik kicsit drágább kölcsönző is.
Hobby térkő roppantót biztosan nem bánom, hogy megvettem, így lett fűhengerrel is.

(#64) AxBattler válasza stickermajom (#62) üzenetére


AxBattler
félisten

Most, hogy írjátok, megnéztem: kisebbek már kaphatóak 100k HUF körül, nem gondoltam, hogy ilyen olcsó! :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#65) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Körbeszaladtam a cikken, hűhh ez nagyon komoly lett.

Elismerésem, ez tényleg gyönyörű, és nem semmi meló :R

Mi most a házat rakjuk rendbe, de utána jön a kert, habár jóval kisebb, de okosan ki szeretném csinosítani.

Idén füvesítés volt ,de igazából csak azért, hogy ne a parlagon hagyott terület legyen már ott. Ezt majd újra kell gondolni.

Amint kész a ház pörgetjük tovább a gondolatokat, ez nagyon jó kis ihletet adott

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) stickermajom válasza AxBattler (#64) üzenetére


stickermajom
addikt

Kérdés mennyit ér egy kisebb. HERKULES RP 800 B 100k Bauhausban, 1 év gyártói, 5 év Bauhaus garanciával és 820kg kompressziós nyomást tud. Ház körül vajon elég ennyi?

(#67) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nagyon szép lett! Ennyi tömeget/követ megmozgatni nem semmi!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#68) kenand válasza stickermajom (#66) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem igen. Ha nem lennék ismét folyószámla hitel közelben :( én is elgondolkodnék rajta, még az üres telek előtti rész rendezése hátra van, ott is kellene döngölni...

(#69) carr


carr
őstag

Anyám borogass! Kínai rizsföldek itthon! Még hasznos is!
:DDD
Szuper lett. bocs a szarkazmusért.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70) snake1977


snake1977
őstag

Ez pazar lett :Y Nem semmi meló lehetett vele, a látvány az lenyűgöző! :C :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#71) kenand válasza snake1977 (#70) üzenetére


kenand
veterán

:R :R :R
Köszönöm mindenkinek!

(#72) Vesa


Vesa
veterán

Jut eszembe...ha a munkád kapcsán is ilyen igényes vagy, akkor hozzád megyek orvosi kezelésre! :D (csak előbb írd meg, milyen (szak)területen dolgozol, egyáltalán a betegellátásban vagy-e? :) )
Kiváló sebészem már van, neki köszönhetem az életemet, azóta jó barátom is lett...

A tudomány a valóság költészete!

(#73) sztanozs válasza Vesa (#72) üzenetére


sztanozs
veterán

Ilyen precizitással szerintem plasztikai sebész :R

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#74) kenand válasza Vesa (#72) üzenetére


kenand
veterán

Elég aprólékos munkát végzek, ami igényli a percizitást, de nem plasztikai sebész, bár a jó ízlés oda sem árt ( 1x 6-od évesen asszisztáltam műtétnél plasztikai sebésznél, segítenem kellett, hogy az emlő implantátum feltöltése egyforma-e és ízléses-e :) )
1. cikkben említettem, hogy be kellett mennem egy infactushoz, invazív kardiológus, olyan aki koszorúsér tágítást végez szívinfactusban

(#75) Strezi


Strezi
őstag

Gratulálok, nagyon komoly munka!
Bár nem az én stílusom, de ami jó azt el kell ismerni :R Rengeteg szabadidőd lehet, amit igen hasznosan töltesz :C

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#76) ricsip


ricsip
addikt

sub

-

(#77) kenand válasza Strezi (#75) üzenetére


kenand
veterán

Az a jó, hogy mindenkinek más tetszik, különben minden egyforma lenne (mint a sociban)

Sok szabadidőm nincs, ügyelettel+behívásos ügylettel többet dolgozom mint az átlag honpolgár, de tény hogy a szabadidőm nagy részét erre fordítom.

[ Szerkesztve ]

(#78) BiP


BiP
nagyúr

Erre tényleg nincsenek szavak, mennyi meló, energia lehet mögötte. Mindezt igényesen. Gratula. :C :R

(#60) Babetta-X: Negyedének? Én kb. a tizedétől infarktust kapnék, előre. A kertben molyolás meg tereprendezés nem az én műfajom, nem szeretek nekiállni, sokszor már a tervezésnél elhal a dolog. (ehhez nincs is meg a tudásom). De ha nekiállok, akkor már kitartóan megcsinálom, amit kitaláltam.

(#75) Strezi: Ezen gondolkodtam én is, hogy mennyi idő is benne van. Sokat segít, hogy az ügyeletek miatt teljes napokat rá lehet szánni. Napi 8-10 óra munka után hazaérve késő délután már nehezen áll neki az ember, főleg, hogy csak 2-3 órát van csak világos, amíg lehetne csinálni valamit. Aztán gyakrabban nem lesz belőle semmi.
Pedig minden nap 2 órát beletolni ugyanúgy vezet(het)ne eredményre. Csak nehezebb nekiesni, a kifogás hamarabb érkezik, mint az akaraterő-löket :(

(#79) kenand válasza BiP (#78) üzenetére


kenand
veterán

Én szoktam kivenni egy hét szabit, akkor haladok a legjobban...

(#80) kenand válasza BiP (#78) üzenetére


kenand
veterán

Meg 24 óra munka -kevés alvás - után azért nem olyan szuper a szabadnap, 9-1/2 10-e érek haza, ráadásul előfordul, hogy utána 15:30-tól meg behívós ügyletes vagyok másnap reggelig, azaz ha infactus van 20 percen belül be kell mennem (éjjel is).
Komoly otthoni munka hétvégenként és szabadságon történik (ráadásul 1 hétvégi napon 24 órás ügyeletes -fizikálisan a kórházban vagyok-, egy másik hétvége szombat+vasárnap meg behívós vagyok -ha jön a telefon 20 percen belül megyek, egy adott hónapban)

[ Szerkesztve ]

(#81) Eastman


Eastman
őstag

Gyönyörű munka, gratulálok hozzá!

(Haver mielőtt építkezni, tereprendezni kezdett volna, vett egy használt Bobcat-et. Kiszámolta az összes bontási, alapásási, földmunka költséget és anno jobban járt így. Aztán a végén jól eladta.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82) kenand válasza Eastman (#81) üzenetére


kenand
veterán

Ne hidd, hogy én is nem néztem már meg a jófogáson.....de túl drágának találtam....
De pl jofogásról van emelőbékám és a nagy Agavet és főnix pálmát kis raklapon azzal mozgatom

Egy éves kép, most sajna már kitolta magát, meg kellene emelnem valahogy (motor kiemelő, daru stb) aztán láncfűrésszel megkurtítani a gyökerét, majd visszatenni...azt gondoltam 3-4 évre meglesz a nagy edényben, de sajna 1.5 évet bírt ki.

[ Szerkesztve ]

(#83) Strezi válasza kenand (#82) üzenetére


Strezi
őstag

De durva! Milyen "praktikák" kellenek :Y

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#84) Eastman válasza kenand (#82) üzenetére


Eastman
őstag

Derekad? Jól van?

A motorkiemelőt látom használhatónak. Innen nézve.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#85) kenand válasza Strezi (#83) üzenetére


kenand
veterán

Nagy agave americanat így ültettem át (sajna teleltetni kell hidegtűrése max -5 fok)

Rákötöttem egy kötelet, a fa gerendába beletekertem egy kampót, majd csigával felhúztam, levágtam rókla flexel a régi műanyag edényt, majd beleengedtem e nagyobb edénybe. (képen látszik a béka is)


A fa gerenda nem elég magas, meg a főnix vagy 300kg, nem akarom/merem felhúzni rá....

Motor kiemelő lehet egyszer megvételre kerül :)

Sőt van olcsóbban is

[ Szerkesztve ]

(#86) Eastman válasza kenand (#85) üzenetére


Eastman
őstag

Az első linket felejtsd el! Személyesen ismerem őket. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#87) Strezi válasza kenand (#85) üzenetére


Strezi
őstag

Az is szép! Nekem óriási fügefám van a gyümölcsösbe, arra is mondják, hogy teleltetni kell. Asszony takargatja is a kicsiket a kertben, de ez meg remekül megvan, igaz déli fekvésű hegyoldalban.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#88) kenand válasza Eastman (#86) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, csak azt dobta először (eddig nem is kerestem rá, fogalmam sem volt mennyibe kerül), de 1x én is rendeltem tőlük, de soha sem szállították a posta pontra (még az a szerencse, hogy utánvétes lett volna)

Mivel egyre nagyobb növényeket kel átültetnem előbb-utóbb be kell vállalnom valami hasonlót...

(#89) Eastman válasza kenand (#88) üzenetére


Eastman
őstag

Úgy képzeld el, hogy én konkrétan személyesen ismerem őket. ;) Káposztát sem...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#90) kenand válasza Strezi (#87) üzenetére


kenand
veterán

Fekvés sokat számít, datolya szilva sokat termett nálam is (elment a nyaralóval), itthon ültettem 2-t de azok még kicsik.Viszont a gránátalma idén terem először, egyiken igen szép bolti méretű termések vannak
Én is csak a tövét takartam


[ Szerkesztve ]

(#91) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nem semmi meló van benne, gratulálok. :K :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92) Vesa válasza kenand (#85) üzenetére


Vesa
veterán

Ha a gerenda nincs elég magasan, akkor ez a kiemelő nem lesz használhatatlan? Ez alacsonyabb, hogyan lehetne vele kellően magasra emelni azt a hatalmas pálmát?

Eastman
Én egyszer rendeltem tőlük egy fúrószár készletet, az megjött rendben, de köszönjük a tanácsot, jobb tisztában lenni ezekkel a webshopokkal. Akkor feketelistára tettem őket.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#93) wierra


wierra
senior tag

Respekt és tisztelet mind a kiváló teljesítményért, amit a kertedbe tettél (nagyon mutatós lett), mind ezért, hogy nem voltál rest összefoglalni és megosztani a blog keretein belül! :R

Lávakő talajtakaróval kapcsolatban érdeklődök, hogy milyen kiadóssággal lehet számolni tapasztalataid szerint? Ahogy olvasom legalább 3 cm vastagon javasolt teríteni; 1 zsákkal hány m2-t lehet így lefedni?

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#94) Doki42


Doki42
őstag

Grat, nagyon jó. Van benned "kurázsi" 😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#95) kenand válasza Vesa (#92) üzenetére


kenand
veterán

Úgy hogy a gerenda felett ott van a plafon, a kiemelő raja meg vékony mellette elmehet oldalra a pálma koronája talán,...kb 1m-rel kell felemelni, hogy le tudjam húzni alóla a "cserepet",
persze jó lenne kipróbálni egyet mielőtt elköltök sok tízezret..

(#96) kenand válasza wierra (#93) üzenetére


kenand
veterán

Sajna nem túl sok van egy zsákban, nekem a körbekerített részre fél raklap ráment . Talán 1-2m2 egy zsák, de már nem emlékszem. biztosan. Nem volt olcsó, emiatt is kerestem később sima kavicsot, vagy bazaltot..

(#97) Eastman válasza Vesa (#92) üzenetére


Eastman
őstag

"Falumbéliek". Hárman üvöltöttek velem az irodájukban miután a vaterán leütött termék nem csak, hogy nem is létezett a készletükön, hanem a "kolléga szabadságon volt" és azért kellett két hétig várnom az én megkeresérem után az ő válaszukra.

Annak tudatában indultam el hozzájuk személyesen, hogy az adás-vétel után értékeljük egymást, 100%-os vagyok, és még soha, senkinek nem adtam negatívot, kedves voltam, de határozott és tele kérdésekkel. Na azok nem tetszettek ott.

Aztán még kétszer belefutottunk a jómodorba amikor gyorsan beszaladtunk valami szerszámért, alkatrészért. De azok már nem az én ügyeim voltak, hanem a kollégáimé. OK minden, ha nem kérdezel és nem reklamálsz. ;] :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#98) kenand válasza wierra (#93) üzenetére


kenand
veterán

Kicsit matekoztam neked azt írja 1m3 1550kg a lávakőből. 1 zsákban 25kg-ot ír de szerintem 20kg így azzal számoltam. 3cm vastagon
1m3 3cm vastagon 33 m2-re lehet kiteríteni.
77 zsák egy köbméter

azaz 1 zsák 0.4m2-re elég (ha még is 25kg-os akkor meg 0.5m2-re

(#99) Peltár válasza kenand (#95) üzenetére


Peltár
aktív tag

Mi egy ilyen láncos emelővel szoktunk nehezebb dolgokat emelgetni, húzni, vonszolni.
https://youtu.be/cP06zfKLns0
Flasencug , láncos emelő ki hogy ismeri. Egy izmosabb darab (1-2 tonna) meglepő dolgok emelésére is képes. Itt a három lábú állvány ami érdekes és kint használható csak, vagy a házba be kell építeni fém gerendát a plafon alá oldalra jó a hagyományos fa gerenda is. A háromlábú állvány vagy kútásó állvány praktikusabb, persze kinti használatra és stabil talpakat alá. Vagy ha valakinek van zseton, elektromos csörlő,
de egy jó minőségű, karbantartott Flasencug elnyűhetetlen. Nálunk ha probléma volt az a mihez is rőgzitsem, de eddig 3-4 komolyabb emelési folyamatnál kisegített minket. Pici hátrányok vannak vele, lassan emel, és zajos, + a láncokat figyelni kell hogy szépen fussanak.
A "béka" az jó ötlet volt, pláne ahol lehet használni is mert elfér és sík a terep.

(#100) X Factor


X Factor
addikt

Te jó ég, keresem a szavakat. Úgy aki, mind otthon magaépitte nagyrészt ahol jelenleg lakik, plusz amúgy rengeteg ház körüli dolgot amúgyis megcsinálok szépÍtgetek, plusz párommal mi is most kezdtünk telket rendben rakni, úgy pláne tudom érétkelni, hogy ilyen jóizléssel és rengeteg munkával ezt a csodát mi idő lehetett kialakÍtani.

Állam leesett, minden tisztelet. Amennyiben hajlandó vagy kertépitéssel foglalkozni, engem ezzel a referenciával meggyőztél és már adnám is le a megrendelést :D

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.