Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Már a múltkori írásodtól is leesett az állam, és ez a mostani rakja fel az I-re a pontot!
Gratula, gyönyörű lett! :Y :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) kenand válasza AxBattler (#1) üzenetére


kenand
veterán

:R
Köszönöm szépen!

(#3) scope2007


scope2007
addikt

pffuu nagyon jól néz ki, és a meló sem lehetett egyszerű :)
:R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#4) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Gratulálok én is, köszi a cikket! :R

(#5) orionpark


orionpark
csendes tag

Le a kalappal, nagyon inspiráló a beletett munkád és kitartásod.
A növényekről várható esetleg egy kisebb összefoglaló? A sok mediterrán fajta mennyire bírja a hazai klímát?
Köszi!

(#6) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Nagyon tettszett az írás is, hát még az eredmény! Rengeteg munka, rengeteg pénz, rengeteg idő. Ezt csak úgy tudod véghez vinni, ha szereted amit csinálsz. Respect :R

A sík telek egyszerűbbségével igazad van, de alföldi ember lévén nagyon tudnék értékelni egy hasonlót, mint a tied :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez igen, hatalmas munkát végeztél el jól!

(#8) kenand válasza orionpark (#5) üzenetére


kenand
veterán

Na majd akkor lesz 3. felvonás :)

Addig is érdemes ellátogatni a palmatartok.hu oldalra. Ott beszélgetés zajlik az egyes növényekről, kell-e védelem (csapadék és/vagy vészfűtés) . Sok kép és sok hasznos tanács. Én is ott tanultam meg sok mindent.

Aztán hasznos olvasmányok az egzotikuskertészet cikkei . Rövid leírás mely yucca-k, pálmák, kaktuszok agavek tarthatók a magyar kertekben és milyen védelemre van szükségük.

Pl
yucca gloriosa is szép növény, ha az ember leválasztja a sarjakat, és nyírja, nincs szüksége védelemre

Yucca rostrata, többnyire meg van védelem nélkül is ha már jól begyökeresedett, és jó vízáteresztésű a talaj, de érdemes csapadékvédelmet ácsolni fölé télre, -15 fok alatt nem árt takarás/vészfűtés sem.

Pálmák közül a kínai kender bírja a legjobban a hazai klímát.
2-3 évig biztosan meghálálja az ideiglenes téli házat és vészfűtést.
Ha már jól megerősödött csapadékvédelem elég, de vannak akik egyáltalán nem takarják már. (kicsit kockázatosabb)

Kínai kender (mögötte a yucca csapadékvédelem)


Téli háza vészfűtéssel (mivel 35 éve neveljük, kicsit túlbiztosítva)


Nagyobb kender csapadékvédelme


Vészfűtése Sonoff TH10-zel bekötve (telefonról látom, irányíthatom) fűtőkábel/hagyományos fényfűzér

[ Szerkesztve ]

(#9) myckey


myckey
veterán

Jó látni, hogy megvan az eredménye az elhivatottságnak .....
Remek dolog, mikor az ember odateszi magát, és ilyen meg ehhez hasonló dolgok születnek.
Ezt nem kell magyarázni, önmagáért beszél !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#10) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát ez fantasztikus, nagyon tetszik! :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hatalmas respekt ! :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

ezt nem hiszem hogy valódi, 100% photoshop. ilyen nincsen.
ez valami meseország.

(#13) kenand


kenand
veterán

Nincs Photoshop, csak némi szín korrekció :) (telefonnal, vagy Google Photoval)

Ha MILC-cel fotózom (kerti munkámat nem szoktam csak kirándulás) akkor raw képeken szoktam korrigálni.
De a Photolemur is szép eredményt ad:


(Beverly Hills park)
Színeket/fényeket Photolemur javította.

Képen balra egy Dracena Draco látható. (sajna +5 fok felett kell tartani)
Mint kiderült vétettem az USA törvényeknek, mivel szedtem róla és haza hoztam néhány magot.

És ki is kelt 3

(#14) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Woow, ez brutális munka, még több pénzért, minden eliamerésem!

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#15) kenand válasza DjFlanker (#14) üzenetére


kenand
veterán

Tényleg nem kevés pénz volt, de a munkadíj nagy részét megspóroltam :)

Nekünk az átlagnál fontosabb, hogy ahol élünk rendezett legyen, többet költünk rá és többet dolgozunk rajta.
Így érezzük jól magunkat.
Az egyik munka meg hozta maga után a másikat, omladozó melléképületek, elhanyagolt üres telek stb...

(#16) weiss


weiss
addikt

Nem úgy van, hogy orvos vagy, hogy volt ennyi időd? ;] Grat, szép munka!

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17) kenand válasza weiss (#16) üzenetére


kenand
veterán

Szabadságom 90%-a erre ment. Meg 8+16 órás ügyelet után másnap haza megyek, azaz van egy napom otthon dolgozni. ( - 8 óra bért persze levonják, hisz nem vagyok ott, de sajna az ügyelet nem munka idő, mert akkor 48 óra szabad járna 24 óra után). Ha sokat kell éjjel fenn lennem, nem könnyű másnap, de napközben úgy sem tudnék könnyen elaludni.....
De nem bánom kell a fizikai munka, meg ahogy említettem, mindig megelőzi szellemi munka is (utána olvasás, megtervezés)

[ Szerkesztve ]

(#18) Rockerfater


Rockerfater
friss újonc

Gratulálok, ez tényleg ámulatba ejt, hogy saját erőből és nem egy 8-10 fős brigáddal sikerült megcsinálni. Látványos és igényes térrendezés, pihentető és kényeztető lehet a szemnek. A vizualitás szemre megy és fejből vagy esetleg valami tervezőprogram bevonásával?

:Y :C

[ Szerkesztve ]

(#19) Solten


Solten
addikt

Gyonyoru munka... :C

Saor Alba

(#20) kalmani


kalmani
tag

Nekem egész életemben nem volt annyi szabadidőm, hogy egy ilyen projektet végig tudtam volna csinálni. A kert karbantartására szánt időt el sem tudom képzelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.