Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h-yle


h-yle
addikt

Respekt és tisztelet!

Egyelőre csak röviden átfutottam, de nagyon jó kis írásnak tűnik, és abszolút hiány pótló szerepet tölt be.

Köszi! :R

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#2) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ja, az engem is erdekelene hogy fogsz reszvenyt venni ott... En az BUX-on probaltam szerencset 6 evvel ezelott kb 2 evig nem volt rossz. Bar most mar tuti egy fillert sem raknek be oda... :DDD

Sok sikert amugy tuti kovetni fogom...

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Pedig most kellett volna reszvenyt venni:D Valamelyik amerikai legitarsasag hat eves csodvedelmi hire most megint elojott, hirtelen 75%-ot estek is a reszvenyek. Most valakinek megerte bevasarolni belole. :)

(#4) h-yle válasza #06658560 (#3) üzenetére


h-yle
addikt

United Airlines :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) fLeSs válasza h-yle (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

biztosan véletlen volt... ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) benczeb


benczeb
aktív tag

szuper cikk, szivesen olvasnek folytatast...
nehany honapja en is kereskedesen gondolkodom, azonban viszonylag keves infom van. tudnal ajanlani esetleg szakmai anyagot? angolul is ok.

koszi

(#7) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Izgalmas írás. Az én pénzem nagy része is részvényekben van, de én inkább hosszú távon gondolkodom. Rövid távon a vásárlási jutalékot is vissza kell nyerned ami nem ritkán 5-6%, igy legalább 8-10% emelkedés szükséges pár nap alatt. Ráadásul a T+1 eladás sem egyszerű.
Várom a fejleményeket. Jól járt aki az olajár csökkenésére fogadott. Két hónap alatt 30%-os nyereség.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#8) fLeSs válasza CriticalHit (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A vásárlási jutalék annyi, amennyi. Jól kell brókert választani, egyelőre ezért (sem) élesben fogom csinálni. Az USA piacokon az interactivebrokers.com-nál lehet a legjobb tranzakciós díjakkal kereskedni, de hozzájuk drága a belépő (10000 USD), ezért még várok.
Jó még a Saxo Bank és a thinkorswim.com is, de ezeknél már drágább, 5 USD a minimális tranzakciós díj.

Itthon a legjobb a fio-bróker, tranzakciónként 8-10 USD, ami nekem már drága. Ha hónapokra vásárolnék, akkor ez nem lenne gond, de swingelésre túl drága. Sztem még az 5 USD is az (500 USD-s kötésnél ez 1+1% - eladás és vétel vagy fordítva), de már elfogadhatóbb.

Részvényeknél nincs T+1, leadod a megbízást, és azonnal teljesül.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) fLeSs válasza benczeb (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Korábban találtam egy olyan torrentet, hogy "FULL LENGTH TRADING BOOKS", a mérete 2,46 GB, és csak kereskedéssel kapcsolatos könyvek vannak benne pdf formátumban.
Sztem te is keress vmi hasonlót.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Franklin


Franklin
addikt

Átfutottam a cikket és meglepő hasonlóságok vannak benne a pókerezéshez adott tanácsokkal... de gondolom ez nem véletlen, hasonló terület mindkettő :-)

(#11) fLeSs válasza CriticalHit (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyébként ha nem titok elárulod, hogy hosszú távra miket vettél, mikor vetted őket és meddig szándékozol megtartani őket? Csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) #06658560 válasza CriticalHit (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

De meddig fog ez igy maradni? Hamarosan elindul majd szepen felfele, es valoszinusitheto a korabbi ar elerese is.

(#13) Crytek


Crytek
veterán

Én is vettem részvényt jól szopok is vele sajnos de csakis a telhetetlenségem miatt.
Humet részvényt vettem 93 ft-ért felment 107-ig és nem adtam el :(
Most 47 forinton áll 500 ezres "veszteségem van" de még nem adom el addig nem csak elvben de ez mire felmegy megint :(

Next PC Upgrade: 2022

(#14) Hedgehanter válasza Crytek (#13) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Meg is erdemled ha Humetet vettel..... En is vettem belole annak idejen a hatalmas rally elott de en meg idoben kiszalltam ..

(#15) Crytek


Crytek
veterán

Munkahelyemen ahol dolgozok sokan vagyunk benne ebben.volt a nagy fellelndülése amikor 147-ig felment elkezdet visszacsökenni mondom belevágok.
Munkatársaim is vettek többért is :( 93-ért megvettem még lejebb ment majd nemtudom mennyi idö után újra mengindult. ekkor 107 ft volt a max de én naiv hülye fejjel többet akartam de nem ment feljebb nem adtam el.
Hát most várhatók elég sokat mire legalább 100ft ig felmegy mert akkor kiszállok már.
Most gondolkodok egy olyanon hogy most beleölnék még pént most 47ft-ér vennék akkor az összes humetem árát nem kéne megvárnom mig 93 fölé megy mert levinni 65 ft-ra ahol ha már eladom nyereségem lenne rajta.De most ez a 65 ft elérése is pokolinak tünik.

Ez van basztam hallgatni haverra aki jártas ebben ha halgatok rá :( De ez a mult csakis én tehetek róla.
Azért bízom benne megfog indulni.

Next PC Upgrade: 2022

(#16) fLeSs válasza Crytek (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó hogy leírtad ezeket, mert két újabb fontos szabály jutott az eszembe, ki is fogom vele egészíteni a bejegyzésemet.

1. SOHA, SOHA, SOHA ne átlagolj le! Ez az amire te készülsz...

Mi van akkor ha a büdös életben nem megy feljebb a részvény ára? Vagy legyünk optimisták, mi van ha csak 5 év múlva éri el azt az értéket amire te "vágysz". Egy részvényben bízni nem lehet, nincs olyan, hogy nem eshet tovább az árfolyam, mindig van lejjebb.
2. Diverzifikáció. Az egész alaptőkét soha nem szabad egyetlen instrumentumba belepumpálni. Egyéni tolerancia kérdése, hogy az illető hány felé osztja el a pénzt, minél több felé, annál kisebb az esélye a nagy veszteségnek.

A további pénzeden én inkább olyan részvényt vennék ami emelkedni fog, és nem a Humetből vennék még többet.

Btw eleve a magyar tőzsde olyan halott, hogy annál rosszabb nem is lehetne, én nem vennék magyar részvényt akkor se, ha pisztollyal fenyegetnének. :D Alacsony forgalom, pangás, a volatilitás egy nagy nulla, és alig van értelmes megjátszható részvény.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) fLeSs válasza Crytek (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyébként látva a Humet grafikonját biztosan nem vennék többet belőle. Jó esélye van 40-ig esni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Crytek válasza fLeSs (#16) üzenetére


Crytek
veterán

Hát éppen ez az énsem nagyon akarok átlagolni mert tényleg mivan ha lejebb megy ezt sosem lehet tudni,de ha meg nem teszem ezt pl 1 hónap múlva a 70 forintot verdes akkor meg vágom ereimet nem tettem meg :(

Ez a baj a részvényekkel sosem lehet max áron eladni és legalacsonyabb áron venni :(
Másba nem akarok belevágni mert ez is bőven elég volt egy életre első befektetésem és ha kitudok szálni bukás nélkül soha többet részvényezés.Csak 1 kis pluszt pénzt akartam erre minusz fél millió eddig :W (szerencsére csak elvben eddig.)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#19) fLeSs válasza Crytek (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, de ezt írtad:

"Most gondolkodok egy olyanon hogy most beleölnék még pént most 47ft-ér vennék akkor az összes humetem árát nem kéne megvárnom mig 93 fölé megy mert levinni 65 ft-ra ahol ha már eladom nyereségem lenne rajta."

erre mondtam, hogy én nem a Humetből vennék még pluszba, hanem mást vennék.
pl. MOL-t.

De ez nem ajánlattétel, azt csinálsz amit akarsz. :)

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Crytek válasza fLeSs (#19) üzenetére


Crytek
veterán

Én meg írtam hogy soha többet egy db-ot nem veszek semmit ha ebből kitudok szállni abbahyagm a rákba (nem az én idegzetemnek találták ki) és mellette sem veszek mást!

Next PC Upgrade: 2022

(#21) fLeSs válasza Crytek (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De azt is te írtad, amit beidéztem. :D
Amúgy nekem 8.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Üzérkedés, egy azok közül, amiket nem kedvelek.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) concret_hp


concret_hp
addikt

figyelemmel fogom követni :)

viszont a helyesírásra jobban figyelj!

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Felkerült a blogba az első számomra érdekes részvény.
Azt hiszem, hogy legközelebb már nem fogok ennyit magyarázni, mert nem okító céllal szeretném írni ezt a blogot, hanem elsősorban magamnak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Telefunen válasza fLeSs (#24) üzenetére


Telefunen
őstag

Pedig nagyon hasznos volt és szerintem szerintem sokan hálásak vagyunk az egyszerű és érthető formai megfogalmazásért.. (illetve nem itt teszünk fel buta kérdéseket, hanem először utánanézünk)

(#26) fLeSs válasza Telefunen (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezt elhiszem, de elég kimerítő mindent elmagyarázni. :D
Ha valakit érdekel a technikai alakzatok témaköre, akkor ITT megtalál mindent. Én is ezt olvastam el.
A kereskedéssel kapcsolatban pedig EZT is érdemes megnézni, ez legalább magyarul van, de egyébként rengeteg külföldi blog létezik, amik még mindig folyamatosan frissülnek.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs válasza fLeSs (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyébként is ilyen kis írásokban nem is lehet mindent elmagyarázni, könyveket írnak erről a témáról, szóval nekem elég reménytelen vállalkozás lenne, főleg mert még én is csak kezdő vagyok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyik barátom ezzel foglalkozikkb. 4 éve, 2 éve csak ebből él. Kb. 2 évet részvényezett, illetve BUX-ra spekulált, azóta átállt daytrade-re. Olaj, angol font árfolyam, egyéb nyersanyagok, stb... esetleg továbbíthatok neki egy-kérdést...

x gon' give it to ya

(#29) Elydan


Elydan
aktív tag

Grat a cikkhez. Ha lesz egy kis időm jobban áttanulmányozom :K

(#30) einstein


einstein
senior tag

Örülök a blognak. Én is nemsokára szándékozom belépni a tőzsdei kereskedés világába. :)
Én is úgy terveztem, elsőre csak papíron kereskedek, és ha beválnak a taktikáim, később már pénzzel. Előtte nem árt azért jobban megismerni a technikai elemzés elméletét...

(#31) Воланд válasza einstein (#30) üzenetére


Воланд
titán

Én nem régen lettem bróker egy külföldi cég magyar leányvállalatánál és csak két dolgot tudok a dologhoz hozzáfűzni:
1 (ami inkább a brókereknek szól): ALWAYS BE CLOSING
2 (ami már az ügyfélnek is): STOPLOSS!
Sok sikert a dologhoz, ha kell segítség akkor pm!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) fLeSs válasza Воланд (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A stoplossról szó esik az írásban is, de mi az hogy "ALWAYS BE CLOSING"?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) Воланд válasza fLeSs (#32) üzenetére


Воланд
titán

Körülbelül ez.:D

Úgyebár egy bróker munkanapja abból áll, hogy canvas-antisale-SALE. És a hangsúly itt a sale-n van, akkor kell closolni, vagyis behozni az ügyfelet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Воланд


Воланд
titán

Ja és ráadásul nagyon jó, hogy átlátod a stoploss lényegét, de sok ügyfél van aki nem vágja, hogy ha beszakad az a sz@r akkor el kell adni. Meg lehet nézni, hogy mi lett a Fannie Mae-vel, a Freddie Mac-kel, jah meg a Lehman Brothers-el.

Szerk: Closeolni, még az előzőhöz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) bobace


bobace
őstag

Nagyon tetszik az írás és maga a tőzdetéma is. Tudom nagyon amatőr kérdés, de mennyivel érdemes belevágni, vagyis mennyi a legkisebb befektetés, amivel már van értelme?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#36) fLeSs válasza bobace (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Minél kevesebb, hogy minél kevesebbet bukjál az elején.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) bobace válasza fLeSs (#36) üzenetére


bobace
őstag

Én is így gondolom. de mennyi az a kevés? 10k, 100k, 1m (jó ez nekem már rengeteg, és azért 100k veszteséget is megérzek szépen)?

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#38) fLeSs válasza bobace (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát ez már csak rajtad áll, hogy mennyi veszteséget tolerálsz öngyilok nélkül. :D

az elején okosabb, ha csak papíron kereskedsz amíg megismered magadat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) bobace válasza fLeSs (#38) üzenetére


bobace
őstag

értem. papíron mi történik? nézek/csinálok pár görbét egy adott cégről, veszek gondolatban pár részvényt és várok, hogy mikor adtam volna el, aztán ha eladtam tovább nézem, hogy mit csináltam rosszul/jól. a cselekvési görbe írásod igencsak találó, tuti buknám a dolgot hasonló szinten. valami jó linket esetleg tudsz mutatni, hogy hol érdemes az alapoknak utánanézni? vagy az írásaid idővel mindenre választ adnak :DDD

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#40) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Én is próbálkoztam tőzsdézéssel, néhány tapasztalat:

1.Szerintem érdemes megvárni, egy igazi nagy összeomlást (ha 5-6 év, akkor is).Én is az 1997-es orosz válságnál kezdtem, Matáv 700 Ft, emlékszem annyira nem volt igény a jegyzésre, hogy mindenki annyit kapott amennyit jegyzett.

2.A jó vételnél, csak az eladás nehezebb, és az újravétel. 700 Ft-os Matávot eladtam 1300 Ft-on, felment 2000 Ft fölé, majd visszavettem 1200 Ft-ért.Még mindig megvan. :))

3.Érdemes a trendet követni, mindenki a piacot akarja megb@..., de többnyire ez fordítva szokott történni.5000 Ft-on vettem MOL-t, 5 évig vártam, 10000 Ft-on eladtam, persze, hogy 20000 Ft-ig ment.

Szerintem, most is várható egy hatalmas, 50-60 %-os krach, amilyen 2000-ben volt a technológia részvényekben.

(#41) norbi1992


norbi1992
tag

Hát a mai naphoz lehet valami értelmeset szólni??(főleg ha otp részvényt birtoklunk :DDD ) mondjuk a válságok után mindig nagy növekedés van

(#42) fLeSs válasza norbi1992 (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

akinek volt esze az legkésőbb tavaly októberben eladta.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) norbi1992


norbi1992
tag

lehet nem ez volt életem legjobb döntése :DDD :O , mondjuk pár év múlva majd lesz valami :DDD úgyse sok lóvé volt (200 ezer) amiből új gépet vettem volna úgyis ami most fele annyit se érne ,mint a részvények :DDD (tudom , hogy nem így kell nézni a gépvásárlást)

(#44) fLeSs válasza fLeSs (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tegyük hozzá: és azóta shortolja. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

..

(#46) fLeSs válasza Hedgehanter (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nincs miről írni, esés van mindenhol...
longra nem látni egyetlen egy értelmes részvényt sem.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) Hedgehanter válasza fLeSs (#46) üzenetére


Hedgehanter
őstag

ja, halal van mindenhol kemenyen......

(#48) Padisah


Padisah
tag

OTP részvényeket kellett volna megcsípni, amíg ennyire marha alacsonyan voltak, de talán még most is érdemes.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#49) fLeSs válasza Padisah (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link] és [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) Hedgehanter válasza Padisah (#48) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En varnek a helyedben egy ket napot legalabb, de inkabb 1-2 het...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.