Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

jogdíjjat?
Gratulálok! :W

(#2) Füleske


Füleske
addikt

Valahogy csak meg kell élniük az ilyen szervezeteknek.
Sajnos a válság miatt kevesebb cd/dvd/memóriakártya fogy , így újabb bevételi forrás kell.
Jahogy akkor sokan külföldről szerzik majd be ezt is ? Nem baj , majd kitalálnak más bevételi forrást is...
:W

(#3) Dave™


Dave™
nagyúr

Jogdíjam és jogdíjat helyesen. Amúgy teljesen jogos a felvetés, majd ezt is szlovák forrásokon keresztül szerezzük be, ha már ennyire pofátlanok.

(#4) Jocy


Jocy
aktív tag

Hát ha ez igaz, akkor már ezt is kinntről kell hozatni.......Hihetetlen, hogy ebben az országban ilyen legálisan működő rablóbandák lehetnek......

(#5) tildy válasza jerry311 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint látható a helyesírási hibáim időközben javítottam. De köszönöm, hogy jelezted .
A jogdíjjam szerintem két j a birtokos eset miatt. (pl. lámpája, jogdíjja) , de ennek még utánanézek . Dave: köszi, javítottam. (MOst jönne jól operába magyar helyesírás ellenörző, mert csak angol van benne.... )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) pschio


pschio
őstag

én elvből nem veszem meg azt amin rajta van a matricájuk. még egy ekkora élősködő féreg bandát mint ezek... Az még oké lenne, hogy van az írható médiumokon jogdíj (de persze nem annyinak kéne lennie annak sem). De hogy azért fizessek, mert a saját képeimet mentem rájuk... SOHA! Tudom, hogy más országok gazdaságát erősítem azzal, hogy külföldön veszem meg, de inkább ez, mint ezeknek a puhatestű élősködőknek a zsebét tömjem.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) Dave™ válasza tildy (#5) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tollam, lemezem, radírom stb. Szóval nem.

Ja és nem innét, hanem innen.

[ Szerkesztve ]

(#8) LaCeeN


LaCeeN
tag

Megkéne már kérdezni Magyarország legismertebb és legsikeresebb előadóit hogy mégis mennyi pénzt kaptak az artisjustól...

szlovák autók, szlovák dvdk, szlovák pendriveok ugyanitt eladók :DDD (csak vicc)

(#9) Morden24 válasza tildy (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, és nem valakinek a mája, hanem májja? Ezt szerintem igencsak rosszul tudod.

Mellesleg:

Milyen jogon fizessek jogdíjjat pendrivera -> Na ez aztán tuti nem
fileimat -> Ezzel is lehetne mit kezdeni, pl. file-jaimat, vagy fájljaimat.

A "cikkhez" meg annyit, hogy nem kell itthon vásárolni. Nem, 2K-s pendrive-ot sem.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10) tildy válasza Morden24 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérlek benneteket ne ezen menjen már a téma. A jogdíjat két j-vel elírtam , rosszul írtam, javítottam, ne csámcsogjunk már többet rajta. A jogdíjam dolgot meg rosszul tudtam, ennyi. Kéretik nem szétoffolni ezzel kapcsolatban a topikot.

No ha még az ízes jászsági szóhasználatom is cincálásra kerül.... (innétet szoktunk használni, ahogy a darázs is nem megcsípett, hanem megcsípott ... de ha ez ennyire gond... )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Mi a ***** rokonukat képzelnek??? El kell takarodni ebből az országból, ez már röhely. A4-es papírlapra mikor lesz jogdíj??? Ébresztő! Rá tudok firkantani dalszöveget, kottát mindent!!!

:W

[ Módosította: Racecam ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) _Scythe_ válasza wwenigma (#11) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

:K
És :K az aláírásod is.

(#13) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

OMGPLZ!
Ezmiez?!
1.Nem rajtunk kéne behajtani a gazdasági válság okozta pénzkiesést.
2.Fizet az anyjuk nekik jogdÍjat.Magát, a szerkezetet 1-1 ig ők fejlesztették ki? Van benne olyan egyáltalán ami az övéké?Nem.Mindent más gyártótól vettek..
Na, hess-hess ******* a jogdÍjatokkal.... :((

[ Módosította: Racecam ]

(#14) Sanyix


Sanyix
őstag

Nem törvényellenes ez? Nincs valami eu-s izé ahol be lehet jelenteni ezt a rablást? Mostmár a pendrájvot is szlovákiából kell rendelni nem csak a dvd-t? :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) cizoe


cizoe
őstag

Undorító ez az artisjus. nem hiába veszek ukrán/román dvd-t, teherautóról leesett pendriveot. Tőlem egy kanyi vasat nem kapnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) BaliJack válasza wwenigma (#11) üzenetére


BaliJack
aktív tag

És akkor HDD-re is lehetne, hiszen a memóriakártyákról és pendrive-okról oda mentjük a dolgokat... :(

Hihetetlen...

(#17) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

ADSADASDASd! xD
Ha papÍrra is rákenik a kis hologrammos papÍrt a jogdÍj miatt, akkor *** se fog papÍrra firkálni: D
Megyek metróra, vagy BKV re...Hamár, majdnem 4 rongyé veszek egy bérletet havonta BKV től had firkáljak má'! xD :P ;]

[ Módosította: Racecam ]

(#18) tildy válasza BaliJack (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Lesz még azon is, hidd el. :(
Fiúk lányok, ha kérhetek valamit: csak kulturáltan!
Nem akarom, hogy bezárják a topikot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A ****** az összes ingyenélő *****r ártiszdzsuszosnak!!!

Adhatok ötletet nekik?

Adóztassák meg a billentyűzeteket, mert le tudom pötyögni és kinyomtatni olyan jogvédett anyagokat, mint pl. herripotter meg micimackó és a rákember.

szánalom a sokadikon. :(( :( :W

Ja és világ tót pendrive-i, CD-R-ek, DVD-R-ek egyesüljetek!!! :DDD

[ Módosította: Racecam ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) Pacák


Pacák
senior tag

Linkesítve az artisjus oldalán a közlemény.

Egyébként nekem sincs még pendrive a birtokomban, pedig jó pár éves a technika. :) Most viszont gyorsan vásárolok egyet és arra fogom majd másolni a gyerekek képeit, hogy a DVD lejátszó elôlapján található usb portra dugva jogdíj nélkül nézegethessük a képeiket a TV -n. - Egyébként szvsz a DVD lejátszókon található usb port adhatta nekik az ötletet. :(

Nuclear launch detected

(#21) tope válasza wwenigma (#11) üzenetére


tope
addikt

Ne adj ötleteket ;]

Csak azért kell jogdíjat fizetni mindenre, mert így úgy gondolják kisebb lesz a veszteségük, pedig ezzel nem igazán ezt érik el.

(#22) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

És tudjátokmi a szánalom?
A sok kis ****** ebből lesz cl63 mas meg AMG mercije meg 180 centis fullhd tv, meg 1200 m2 es villája...

*********

[ Módosította: Racecam ]

(#23) Steve-0 válasza wwenigma (#11) üzenetére


Steve-0
őstag

ne adj nekik tippeket :DD
várom a következő lépésüket... :(((

amúgy mikortól lép ez hatályba?

(#24) vtechun


vtechun
veterán

jó ez az ország, ezzel is a szlovák gazdaságot erősítjük... nagyszerű...

Lehet pont emiatt van ott már euro ? :)

(#25) kételkedem válasza Morden24 (#9) üzenetére


kételkedem
addikt

A nyelvhelyességtől eltekintve, a téma mégis érdekes, hiszen alapból az a felvetés, hogy az adathordozóra filmet, zenét, szoftvert, vagy más szerzői jogdíjas állományt teszek. Ami sok esetben valóban így van, de mi van a saját fotókkal, vidókkal, egyéb állományokkal?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26) tildy válasza Steve-0 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Április 15.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Jocy válasza tildy (#26) üzenetére


Jocy
aktív tag

Akkor addig vegyen mindenki pendrive -ot, most amúgyis elég lennt van az ára...

(#29) BaliJack válasza tildy (#18) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Jó lesz, tipikusan fehéríti a gazdaságot egy ilyen intézkedés... :(
A legjobb az egészben az, amikor kiírjuk a tervdokumentációt DVD-re... :U

Kérdés (komolyan): mely országokban van ma ilyen sarc a cd/dvd/memóriakártya hármason?

(#30) cizoe válasza Kalandor (#28) üzenetére


cizoe
őstag

:DDD Na azt zsebből kifizetem.

(#31) Jocy válasza BaliJack (#29) üzenetére


Jocy
aktív tag

Elég sokban úgy tudom, de sokkal kisebb összegű "adóról" van szó....

(#32) ZeUS2140 válasza Jocy (#31) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

ezek impotens állatok. Ennyire nem értenek hozzá.
Nem kell semmit sem adóztatni.
20-30% adót a tv-re, 50%-ot a monitorra, 60%-ot a hangszórókra, 100% adót a billentyűzetre/egérre.
Azon nézed, hallgatod az illegális tartalmat (merthogy általánosítunk keményen, szóval mindenki bűnöző). Adót a megjelenítőre, hangszóróra, beviteli eszközre.
Én még a szemüveget is adóztatnám. Rossz a szemed és még jó minőségben is akarod nézni az illegális tartalmat? Fizess érte.
Én az A/4-es papír-t is ajánlom nekik. Kinyomtatott/fénymásolt tartalom 90%-a illegális. Szóval akinek van A/4-es lapja az bűnöző, szal' adóztatni kell.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#33) tmarkee


tmarkee
tag

Ezt a felháborító arcátlanságot is úgy tudják véghez vinni, hogy a politika engedi nekik, illetve az csinálja.

Azért kell fizetni a "jogdíjat" matrica formájában, mert az a jogalkotó agyában default, hogy biztosan olyan dologat (zene, kép, video, stb.) írsz rá, amik után te nem fizetnél jogdíjat. Azt nem tudják megoldani, hogy az olyan fájlokat, amiken a te saját arcod (vagy a gyerekedé) van , azután neked ne kelljen "jogdíjat" fizetni, de az általad megvett (áfásan) CD-ről lementett mp3-as fáj után meg igen. Kollektív bűnösség elve. Eleve azt feltételezik, hogy sumák vagy. Mindez kevésbé dühítené az embert, hogyha valamilyen kisebb arányban tartalmazná a vételár ezt az összeget.

Legszebb az, hogy ha végig gondolod a láncolatot: fizetésedből (jövedelemből) - adók és járulékok megfizetése után -> üzletben fényképezőgép, memóriakártya, pendrive megvesz, áfa-t megfizet és még a jogdíjat is. Vajon hogyan oszlik meg az ilyen módon befolyt összeg? Nem a protokol dumára lennék kíváncsi, hanem a valóságra. Ebből a zeneszerzők mennyit kapnak?

Lehetséges, hogy az, ahogyan én látom, az demagóg, de azért engem ez bosszant.

Éppen ezért én nem veszek matricás termékeket, hacsak tehetem, szlovákot sem. Nekem nagyon jó a kínai árusok matrica nélküli egyszer/többször írható DVD-je is, 1500,-Ft-ért a 25 db-os Verbatim.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#34) .Gregor.


.Gregor.
tag

Ez egy csomó embernek jó hír, leginkább a szlovákoknak, illetve azoknak akik teherautószám fogják hordani onnét mostmár nem csak a DVD-t de a pendriveot is. :(
Éljen a feketepiac!

Smith: Does Big Brother exist? O'Brien: Of course he exists. Smith: Does he exist like you or me? O'Brien: You do not exist.

(#35) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Vicc... :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#36) BaliJack válasza Jocy (#31) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Azért ennél konkrétabb választ vártam :).
Úgy rémlik, hogy 2006-ban Németországban nem volt matrica a CD-n...

(#37) dabadab


dabadab
titán

Jajj, Tiledy, annyiszor korbe lett mar jarva a tema, ha mar kiakadsz, akkor tedd azt muvelt, tajekozott modon ;)

Az Artisjus a zeneszerzok, szovegirok, irok es koltok kozos jogkezelo szervezete, vagyis ok eleve csak ilyesmivel foglalkoznak. Fenykepek, filmek pl. egyaltalan nem hozzajuk tartoznak, az utobbival a Filmjus foglalkozik, a fenykepekkel meg fogalmam sincs, hogy ki.
Szoval a jogosultak koret kb sikerult meghatarozni, a konkret "ureskazetta" dij felosztasa meg a Mo-n eladott lemezek es radios sugarzas alapjan tortenik (az iparagi pletykak szerint - a Filmjushoz hasonloan - az algoritmus elsosorban arra van optimalizalva, hogy a sok munkaban megfaradt regi, kelloen bebetonozott szerzok nyugodt oregkorarol gondoskodjon).

Egyebkent (ide lojetek, elvtarsak!) maga az otlet nem lenne hulyeseg: ne fizessunk minden vacakert kulon, hanem legyen vmifele altalanydij es az abbol befolyo osszeget osszak el a szerzok kozott erdemeik szerint. A problema mindossze az implementacioval van (es sajnos meg azt sem tudom allitani, hogy ezekre mind lehet normalis megoldast talalni):
1. Nem nagyon sikerult beloni azt, hogy hogyan is szedjek ezt az altalanydijat - egyes termekcsoportok kvazi megadoztatasanak akkor meg volt ertelme, amikor tenylegesen csak az ures kazetta volt a hazilag hasznalhato adathordozo - de memoriakartya meg pendrive?...
2. A konkret dijakat sem sikerult beloni (Szlovakiaban is van pont ugyanilyen dij a CD-ken/DVD-ken, csak ott azt sikerult vmivel epeszubben beloni).
3. Az "erdemek szerint" valo elosztas sem mukodik, egyaltalan nem.

Ja igen, aki meg "kollektiv bunossegrol" (meg ugy altalaban, barmilyen "bunossegrol") beszel a magancelu masolas kapcsan, annak sikeresen kimosta az agyat a kiadoi lobbi: nincs abban semmi bun.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) capafog23


capafog23
őstag

Magyarország, ezaz ....

(#39) Lars


Lars
őstag

Egyre inkább érik bennem az a hirtelen felindulásból elkövetett terv, hogy kiköltözök az erdőbe remetének :D
Ha nem lenne ilyen hideg, és megoldható lenne az internet elérés, akkor már ki is költöztem volna.
Artiszjusz meg hát vicc az egész. Azt hiszem hogy ráadásul nem is igazán EU konform a dolog. Ellenben mi ebből a szempontból ismételten speciális ország vagyunk, mi az adózott jövedelemből az áfa kifizetése után ( ami ismét csak adóztatás ) egy jogdíjat is fizethetünk minden egyes adathordozóra.
Köszönjük szépen a nép nevében. Puszi a hasára mindenkinek aki ebben benne volt :(

(#40) dabadab válasza BaliJack (#29) üzenetére


dabadab
titán

"mely országokban van ma ilyen sarc a cd/dvd/memóriakártya hármason?"

Kb egesz Europaban, Kanadaban is, USA-ban is van hasonlo (ott vmivel szukebb a kor, CD-bol pl. csak az "Audio" CD-R), szoval kb az egesz nyugati vilagban.

DRM is theft

(#41) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent azert megdobbento, hogy egy ilyen tobbe-kevesbe szakmai site-on is mekkora tudatlansag van az ugy (meg ugy altalaban, a szerzoi jogi szabalyzas) korul.

DRM is theft

(#42) Morden24 válasza Lars (#39) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyre inkább érik bennem az a hirtelen felindulásból elkövetett terv, hogy kiköltözök az erdőbe remetének

Elég az országból.

Egyébként a VAT és a jogdíj az teljesen más, ilyen szempontból nem vagyunk speckók. Az arányokban vagyunk speckók.

Sectumsempra - For Enemies

(#43) tildy válasza dabadab (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazad van, bár nekem aztán midnegy, hogy Filmjus, vagy Artisjus, bőven elég, hogy olyan szervezet, és olyan adathordozóra vett ki jogdíjat, amin az ember többnyire saját file-jait, dokumentumait tárolja jellemző módon.

Másrészről pedig ugye mint tudjuk, itthon a letöltés nem, csak a megosztás a "bűnös" dolog.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Lars válasza Morden24 (#42) üzenetére


Lars
őstag

Jó persze, az egyik adó, a másik meg jogdíj, ég és föld. Csak morbid hogy úgy érzik hogy ez így rendben van :)
Esetleg ha találsz egy erdőt Finnországban, akkor oda elköltözök :D

(#45) dabadab válasza wwenigma (#11) üzenetére


dabadab
titán

"A4-es papírlapra mikor lesz jogdíj???"

Azt nem az Artisjus, hanem a Magyar Reprografiai Szovetseg (aminek mondjuk tagja az Artisjus is) intezi ;) (mondjuk eddig meg csak a fenymasolokat meg a nyomtatokat sarcoltak, a papirt vmiert kifelejtettek)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) tmarkee válasza tildy (#43) üzenetére


tmarkee
tag

A megosztás is csak bizonyos esetben. Úgy általában nem.

# apt upgrade

(#47) dabadab válasza tildy (#43) üzenetére


dabadab
titán

Persze, bizonyos szinten tok mindegy, de azert szerintem szamit az, hogy a vegeredmeny kocsmai hoborges vagy ertelmes megszolalas lesz, marpedig az utobbihoz elengedhetetlen nemi targybeli ismeret.

DRM is theft

(#48) tildy válasza dabadab (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Jogos. :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) dabadab válasza tmarkee (#46) üzenetére


dabadab
titán

Ebbe most inkabb ne menjunk bele, mert erosen ugy nez ki, hogy egyelore a jogalkalmazoknak sem sikerult eldonteniuk, hogy akkor most ez a p2p-s megosztas jogellenes-e, meg hogy egyaltalan minek is minosul.

DRM is theft

(#50) kingabo


kingabo
őstag

Hol kell jelentkeznem a nekem járó jogdíjért? A pendrive-omon a beadandóim, dokumentumaim, képeim vannak, tehát jár nekem is. :K
Egyébként erre felsőbb körökből ki bólint rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.