Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Gyönyörű helyeken jártatok. :C
Köszi a beszámolót! :R

⭐ Stella

(#2) Strezi


Strezi
őstag

Igazán jó kedvcsináló annak aki még nem járt ilyen túrán, nekem meg nagyon kellemes emlékeket idéz fel újra látni pl. az Iseran táblát :D

Köszönöm!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3) simonek


simonek
csendes tag

Két dolog miatt irigyellek:
- ilyen helyeken jártál
- volt annyi a lábadban és a tüdődben, hogy fel tudtál tekerni :DD

Szép helyek, nagy élmény lehetett!

(#4) Xarina


Xarina
aktív tag

Gratulálok! Nem semmi teljesítmény. A képek meg gyönyörűek.

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Gyönyörű tájak + szuper teljesítmény! Grats! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#6) vaki


vaki
aktív tag

Grat! Gyönyörű vidék, annak idején (2000-es évek eleje) pont a táj és a szenvedés :) miatt kezdtem el Tourt nézni. Ahhoz viszont én gyenge vagyok, hogy fel is tekerjek... szép teljesítmény :C

A felhasználóbarát felhasználó

(#7) ASdS


ASdS
csendes tag

Gratula, szép helyeken jártatok.

Mi ezt szoktuk minden évben megcsinálni 2x pénteken és vasárnap. :) Ez másként megterhelő.

(#8) hano2


hano2
csendes tag

Gratulálok!Szép teljesítmény és nagyszerű írás!😊

(#9) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon szép helyeken jártál és a sok szintnek már sportértéke is van!

Ilyen képeket és videókat nézegetve kapok kedvet hozzá, hogy egyszer nyárra vegyek egy országútit. Na majd ha fogom tudni hova tenni :)

Logisztika hogy zajlott? Mindig visszagurultatok az aktuális szállásig és onnan furgonnal tovább a köv szállásig?

Szintrajzok nekem nem működnek...

J.

(#10) bteebi


bteebi
veterán

Irigylésre méltó gyönyörű túra, le a kalappal! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) paramedic


paramedic
aktív tag

Gyönyörű tájak és szép teljesítmény. Gratula!

(#12) Napfénysüti válasza joysefke (#9) üzenetére

Minden nap úgy zajlott hogy reggeli után bepakoltuk a bringákat meg az útravaló felszerelést a furgonba és átautóztunk arra a helyre ahonnan már kerékpárral mentünk fel a kiszemelt hegyre. Például a Galibiernél meg az Izoardnál Brianconban egy parkolóban álltunk meg a ott kipakoltunk és elindultunk tekerni, majd a túra végén ugyanoda gurultunk vissza és a furgonnal mentünk a szállásra.

Més que un club!

(#13) Napfénysüti válasza joysefke (#9) üzenetére

A szintrajzokat a Climbbybike.com oldalról szedtem úgy tűnik lehalt az oldal egy időre de most megint megy.

Més que un club!

(#14) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Gratula a sok remek hegyhez és szinthez.
Én is aktívan bringázom(mtb maraton/óúti) szóval pár kérdés.
Mennyiből lehet megúszni egy ilyen túrát? Szállást mikortól és hol érdemes foglalni? Jöhet priviben is, kössz.

(#15) Napfénysüti válasza Pro Koryak (#14) üzenetére

Úgy hogy jó áron tudtunk furgont bérelni és nem túl drága szállásokon voltunk nagyjából 110.000Ft/fő volt a költsége az útnak (csak szállás+utazás).
A helyeket a booking.com oldalon foglalta a szervező srác és már ilyen március magasságában lefixálta ezeket.

Més que un club!

(#16) Pro Koryak válasza Napfénysüti (#15) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az nem is sok egy ilyen szuper, aktív nyaralásért.
Nálam is tervben van már pár éve valami hasonló, de a többiek nem igazán mutatnak érdeklődést. :(

Összesen mennyi szintet másztatok?

(#17) Napfénysüti válasza Pro Koryak (#16) üzenetére

Jó hogy kérdezed ezt bele akartam írni a cikkbe de kiment a fejemből. :B
Frissítettem, az utolsó oldalra betettem a saját mérésemet. Nekem 375km táv és 8430m szint lett amit igazából 6 tekerés alatt sikerült összehozni. Volt aki ennél többet és volt aki kevesebbet ment mivel mindenki annyit tekert amit jónak érzett semmi sem volt kötelező. :N
Én azért a lehetőségekhez képest próbáltam kihasználni az időt.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#18) LÁZ


LÁZ
addikt

pörögjön az a kerék :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#19) Pro Koryak válasza Napfénysüti (#17) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Franyesz, nagyon nyálcsorgatós. :K :C :R
Sajnos itthon valóban nem lehet felkészülni ilyen emelkedőkre odakint, max görgőn vagy spinning-en.

(#20) zolka78


zolka78
senior tag

Nagy gratula, szép teljesítmény :R . Egy kis megjegyzés: Európa legmagasabb hegyi hágó útja "nem" a Col de l'Iseran, vannak ennél magasabbak is. Spanyolországban a Pico Veleta 3300m fölé megy fel, bár az igaz, hogy az utolsó szakasz az már nem aszfaltos út, de sok olyan is van aki országutival teljesíti. Franciáknál meg ott van még a Col de la Bonett is, ami eredetileg alacsonyabb hágóúttal rendelkezik mint az I'Iseran, viszont egy csavarral, pontosabban egy önmagába visszaforduló kanyarral még följebb vitték és ott bőven átlépi az út a 2800 méteres magasságot. De ezek az adatok amúgy sem vesznek le semmit a teljesítményetekből :) , inkább csak érdekes tények, szerintem. Meg amúgy is, ahogy nézegettem egy időben ezeket a helyeket, csak a vitára jók ezek az adatok néhány portálon, hogy valyon melyik a magasabb :) .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#21) Napfénysüti válasza zolka78 (#20) üzenetére

Igen van magasabbra felvezető út viszont a Bonette és a Veleta sem hágó hanem egy irányból megközelíthető csúcs.
Itt van a Wiki lista Európa legmagasabb útjairól: [link]
Egyébként az említett két csúcsra is szívesen felmennék. :R

Érdekességképp most láttam hogy Briancon ahonnan két hegyre is indultunk a legmagasabban fekvő Francia város (1326m).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#22) zolka78 válasza Napfénysüti (#21) üzenetére


zolka78
senior tag

Igen, hivatalosan egyik sem hágó út. A Bonette legmagasabbra vezető pontján még a Franciák is vitáznak, hogy hágó-e vagy sem, ugyan is maga a Bonette ugyan hágó út, de csak valami 271x körül van a legmagasabb pontja, viszont csináltak egy feljebb vezető hurkot ami önmagába fordul vissza, ez megy a legmagasabbra a franciáknál. De egyszerűen fogalmazva mondhatjuk azt is, hogy az igazság odaát van :D .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#23) Napfénysüti válasza zolka78 (#22) üzenetére

Meg kellene nézni személyesen is. ;) ;]
A franciák amúgy is elég érdekes népségnek tűnik számomra.

Més que un club!

(#24) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Összeszokott csapattal mentél, esetleg egyesületi keretek között?

[ Szerkesztve ]

(#25) Napfénysüti válasza joysefke (#24) üzenetére

Túlságosan nem volt összeszokott a csapat de már a tavalyi túrán is részt vett mindenki illetve akadtak akik hébe-hóba bringáztak együtt.
Meg eléggé más részről is jött mindenki: zirci, szegedi, budapesti, váci, kiskunlacházi és székesfehérvári volt a hat résztvevő.

Més que un club!

(#26) Strezi válasza Napfénysüti (#23) üzenetére


Strezi
őstag

Ehhez a táblához lehet felmenni a hágóról (mi sétáltunk):

Fantasztikus a panoráma...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#27) Napfénysüti válasza Strezi (#26) üzenetére

Jól néz ki, szép hely lehet. :K

Més que un club!

(#28) concret_hp


concret_hp
addikt

a túra költségvetése nagyjából mennyi volt ha valamennyire publikus? :B

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29) Napfénysüti válasza concret_hp (#28) üzenetére

Egy főre 110.000 Ft körülre jött ki a szállás+utazás. Ezen felül már csak az egyéni költségek (kaja, szuvenír, stb) voltak de az ugye mindenkinél másképp alakult. Személy szerint idén nem költekeztem túl sokat még mezt se vettem mint tavaly (az akkor 50 euró volt).

Més que un club!

(#30) concret_hp válasza Napfénysüti (#29) üzenetére


concret_hp
addikt

az egészen kibírható :) kár hogy olyan messze kell utazni ilyesmiért :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) joysefke válasza concret_hp (#30) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

csak legyen egy jó sofőr :)

(#32) Pro Koryak válasza ASdS (#7) üzenetére


Pro Koryak
addikt

nektek is gratula, baromi nehéz és fárasztó montival terepen 20-30-40percig, netán órákig lefelé menni
:R

(#33) lappa86


lappa86
tag

Jó volt olvasni, szép helyeken jártatok és minden elismerésem, hogy ezt végig tudtátok csinálni. :)

Viszont a szövegben nagyon zavaró volt a vesszők hiánya, ha már kikerült címlapra, egy korrektor átnézhette volna.

Always with the negative waves.

(#34) joysefke válasza Pro Koryak (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ne is mond, nekem az Eötvös 70-en a Csóványosról és a Nagy Hideghegyről lefelé kinőtt valami a csuklómon...

(#35) ASdS válasza Pro Koryak (#32) üzenetére


ASdS
csendes tag

Kössz, amúgy tényleg nehezebb annál mint amit sokan gondolnak (mikor a kezedet úgy kell lefejteni a kormányról/fékről, mert úgy maradt :D ). Minden évben mentőhelikopterek bizonyítják. ;)
A lényeg, hogy sportolni kell vmit. ;)

(#36) razzorr


razzorr
őstag

Grat.Jók vagytok.Nyomnám én is,de sajna nehéz összerakni egy brigádot. No meg kellene egy értelmes bringa is. De akkor is látni akarom bringáról ezeket a csodás helyeket. Combod mekkora lett a végére? :)

(#37) #71562240


#71562240
törölt tag

Köszi a kellemes beszámolót!

(#38) Napfénysüti válasza razzorr (#36) üzenetére

Köszi! :R
Combban az utóbbi időben rendesen emgedződtem, most már állandóan ki is dörzsöli a nyereg a belső oldalát. :(

Més que un club!

(#39) razzorr válasza Napfénysüti (#38) üzenetére


razzorr
őstag

És gondolj bele, még most jön majd az utcai hosszúnadrágos időszak, nekem már szorít a legtöbb gatyó...A bringázás hátrányai :DD

(#40) sheep válasza Napfénysüti (#25) üzenetére


sheep
addikt

Gratula, nagyon szép helyeken voltatok!
Zircről ki volt amúgy? (én is zirci vagyok, lehet ismerem...)
Párszor volt alkalmam eljutni Kötschach Mauthen -be az olasz - osztrák határnál, és hatalmas élmény volt. A hőfödte 3000 m magas csúcsok között a kis falvak, nagyon szép tájak vannak arrafelé.
A képeid alapján ugyan az az élmény jött most vissza.
Remélem egyszer én is fogok még bringázni az Alpokban :)

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#41) Napfénysüti válasza sheep (#40) üzenetére

Kapros Ferenc volt zirci a csapatból. Szokott montizni meg outizni is. :K

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.