Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Ide jöhetnek a kérdések, amiket szeretnétek feltenni David Hillnek, a ThinkPad tervezőcsapat vezetőjének. Külön előny, ha a magyar megfogalmazás mellett/helyett angolul írjátok. Érdemes esetleg átfutni a Lenovo dizájn blogját is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Tikakukac válasza rudi (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

Rakom át TP topikba, írunk listát.

Amúgy elnézést tőle, kicsit csuklott, épp most lett bütykölve egy x200 és hát emlegettem aki ezen kitalált pár részletet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) rudi válasza Tikakukac (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi! És lehetőleg kérek angol verziót is. Mert szerintem ti olyan mélyre le fogtok menni, ami már meghaladja az én fordítói képességeimet :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Tikakukac válasza rudi (#3) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldjuk, szerintem azzal sem lesz gondja senkinek :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én csak egyet: WHY?

;]

Részletesen a többiek összedobják odaát. :D

(#8) Dhampir


Dhampir
félisten

Rakjanak a ThinkPadekbe erősebb videókártyát, hogy jobban fusson a Sztókő'. :DDD

(#9) xGreg99x


xGreg99x
újonc

A karriered során, mi volt a legnagyobb kompromisszum amit egy gép tervezése során kellett kötnöd?

Since you have been making Thinkpads, what was the biggest compromise you had to make when designing a new computer?

Remélem bekerül :P
ha az angolban kivetni valót találtok, várom rá a javítást :)

(#11) Genialis


Genialis
aktív tag

Tisztelt Hill Úr,

Jó ideje látható trend a notebook iparban, hogy az eredeti IBM-es billentyűzet kurzormozgató és felette lévő 6-os blokkját áttervezik, máshova teszik, ezeket a gombokat eljelentéktelenítik. Tekintve, hogy egy notebook általában munkaeszköz, és a szöveges input, illetve a szöveg formázása komoly tényező kell, hogy legyen. Az, hogy át van helyezve ez a pár gomb, gyakorlatilag egy szoftverfejlesztő életét eléggé frusztrálttá tudja tenni. A Lenovo ismeri ezt a problémát, mivel ez volt az utolsó cég, ami beadta a derekát ennek a trendnek (a Thinkpad T420/520-as sorozatig egész használható billentyűzet kiosztásuk volt) és ennek köszönhetően elég sok profi felhasználó használja ezeket a gépeket a mai napig (magamat is beleértve). Hogy látja, van lehetőség az iparban, hogy valaha még értelmes billentyűzet kiosztással készüljenek notebookok, vagy hozzá kell szokni, hogy 2-3 évente a gép cseréjével lehet újra tanulni a gépelést is?

Dear Mr Hill,

For a long time the trend seen in the notebook industry that the original IBM keyboard cursor block and the 6 block over it, contiunously redesigned, replaced, making these buttons insignificant. Given that a notebook usually a work tool, text input and formatting have to be a serious factor. The continous reposition of these buttons making a software developer's life rather frustrated. Probably Lenovo knows this problem, because it was the last company that joined this trend. To the Thinkpad T420 / 520 series the keyboard layout was quiet usable. A lot of professional users use these machines to date (including myself). How do you see, there are any opportunities for notebook industry to ever again manufacturing traditional keyboard layouts, or we have to accomolate, re-learn typing on an annual basis?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#13) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nagyjából már megfogalmaztál a többiek: miért kell konzumer irányba vinni egy munkagépet?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) asdf_ válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


asdf_
veterán

Jezusanyam, most nezem a kep filenevet, egy T540-be ezt a hulladekfos tapit raktak? Miert, konyorgom, miert kell olyan touchpadet gyartani es gepbe rakni, aminek nincsenek gombjai, es maga a touchpad lenyomasa funkcional egerklikknek? Miert, miert, miert? Hany es hany emberen kellett ennek a hasznalhatatlan szemetnek keresztulmennie, mielott gyartasba kerult pl. ez a notebook es egy sem mondta, hogy ize, ezt azert talan nem kene?

(#18) Muton


Muton
addikt

miért nem lehet normális kurzort használni? teljes értékűt, ami mellett nincs pgdwn meg pgup

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) donjohnson


donjohnson
addikt

úgyse jut el hozzá, de ha mégis, akkor azt üzenem neki hogy:

nem lehetne a másik oldalra rakni a dokkoló kioldó gombját? vagy legalább a cpu hűtő nyílását szabadon hagyni a dokkolón? mert ha dokkolva van a gép, akkor jobban melegszik.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21) Ironizer


Ironizer
tag

+1
Én egy 410-est használok a cégnél, és már vagy 1 éve hibás a kijelző, van egy folyton aktív kék függőleges csík a közepén. De nem akarom lecseréltetni, mert 430-ast kapnék helyette, aminek a kiosztásától meg a wide képernyőjétől hülyét kapnék.

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Which Thinkpad model is your personal favorite?

What kind of notebook do you use nowadays at home?

Do you think the touchscreen interface and motion sensors can replace the keyboard and mouse in the future?

Which computer would you prefer? A tablet with a detachable keyboard, or a 2 in 1 hybrid.

I think the Thinkpad Stack could be a standalone computer too not just accessories for notebooks. What do you think about that?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) #06658560 válasza Genialis (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csatlakozom, megfejelve ezzel a touchpaddel, ami eléggé nonszensz kategória.
Plusz érdekelne, miért szűnt meg a 17-es WS gyártása

(#24) mauzi


mauzi
csendes tag

Kedves David!

Számomra egy gép legfontosabb alkatrésze a humán interfésze hiszen a használat során egyfolytában azzal vagyok kapcsolatban. Esetleg kicsit lassabb a processzor, kevesebb a memória, kisebb a háttértár? Ezeket ki tudom bírni. Na, de egész munkanap nézni egy kellemetlen monitort, vagy gépelni egy kényelmetlen billentyűzeten?

Szerencsére kijelző terén újra vannak IPS opciók - ez remek, bár a "T" és "X" sorozat esetében üdvözölném ezeket alapkiépítésben - lehetőleg 16:9 helyett 16:10 képaránnyal, esetleg 3:2-vel. A billentyűzet viszont - nos, én értem azt a szót, hogy "divat". Nincs is vele gond, amíg az embernek van választási lehetősége. Nem mondom azt, hogy minden Thinkpad nézzen ki úgy, mint 20 évvel ezelőtt. DE! Legyen választható opció az a komponens, ami többek között a Thinkpad márkát a csúcsra juttatta: a hagyományos, legendás Thinkpad billentyűzet és trackpoint.

Az OEM beszállító (Lite-On, Chicony, ...) azt gyárt, amit rendelnek tőle. Legyen választható opció - akár reális felárral - a hagyományos billentyűzet. A billentyűzet a notebook értékének csupán pár százalékát teszik ki.

Legyen újra:
- hagyományos elrendezésű a "hatos blokk" - Ins/Del/Home/End/PgUp/PgDown
- hagyományos elrendezésű a "hármas blokk" - PrtSc/ScrLk/Pause
- legyenek négyesével tagoltak a funkcióbillentyűk, és legyen az elsődleges szerepük az F[1-12] (Ezt már részben visszakaptuk - köszönjük!)
- legyen megszokott méretű a trackpoint (mostanában mintha kissé mélyebbre került volna)
- legyenek rendes trackpoint gombok (Ezt már gyakorlatilag visszakaptuk - köszönjük!)
- a gombok járjanak a megszokott hosszúságú úton, a megszokott határozott nyomásponttal.

Köszönettel,
egy régi Thinkpad felhasználó - aki képtelen volt megszokni az új világot, és visszaváltott a régire.

[ Szerkesztve ]

(#25) WZP


WZP
aktív tag

Az X1 Carbon Fn/Funkció billentyű sort ki szerint volt jó ötlet lcd/tapi gombosítgani, és miért van még szabadlábon ? Ugye nem tervezik hogy átveszik más modellek is ezt a megoldást ? :DDD

Nem tervezik-e, hogy dedikált hardver gombot rendeljenek a touchpad kikapcsolásához, azoknak a felhasználoknak akik külső egérrel, de a beépített billentyűzettel használják a gépet, és folyton hozzáérnek véletlenül a touchpadhoz, ezzel megnehezítve pl. a szövegszerkesztők használatát.

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#26) Dare2Live válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez picit sokkolt... pedig T410et kéne cserélni, rákérdezek hátha van még T430 ez kb a vég.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) antim


antim
tag

Mikorra jönnek azok a notik, amikben az alaplap-proci cuccok felkerülnek a képernyő mögé (így képernyőnyi hűtőfelületet nyerve), billentyűzet alá meg mehetnének az akksik ballansztnak (AiO-Notebook)?

(#28) rudi válasza WZP (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyira nem tervezik a Carbon érintősorát tovább vinni, hogy az új Carbonban már nincs is :) Elvileg van tenyérérintést kiszűrő alkalmazás a modernebb ThinkPadeken (meg szerintem az Fn váltásos kikapcsoló is elég), és aránylag jól működik is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) rudi válasza antim (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

A mai convertible cuccok - jellemzően a Yoga család - már ilyenek. Szerintem normál notebooknál sosem lesz ilyen, mert mire elég takarékos lesz a hardver (kb. 2-3 GHz-es Haswell teljesítményével) ahhoz, hogy a kijelzőpanel mögötti 3-5 mm széles résbe betegyék, addigra az alsó részben sem fog túlzottan fűteni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) vanye


vanye
senior tag

Az új Windows 10 operációs rendszer kompatibilitását tervezik majd a régi ThinkPadeken is letesztelni (pl. X60-as , X200-as széria)? A Lenovo ellátja majd megfelelő driverekkel ezen gépek felhasználótáborát?

Do you plan to look after the Windows 10 compatibility of the old ThinkPad modells (such as X60, X200 etc. series)? Will Lenovo provide proper drivers for users of those devices?

Stern des Südens!

(#31) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Az én kérdésem így szólna:
Ha a Lenovo ragaszkodik a T540P, és az X1 Carbon féle kialakításhoz a jövőben is, nem lehetne esetleg egy ThinkPad Classic szériát is indítani, ami azt a megszokott dizájnvonalat követné, amit a T61-nél, és a T500-nál is láthatunk?

Megpróbálom angolul is megfogalmazni is, de azért ne vegyétek készpénznek:
If the Lenovo wants to use this design like on T540P and X1 Carbon in the future, is there any chance to make a new series of the ThinkPads with the classic design, like what the T61 and the T500 has used?

Nyugodj békében Integra!

(#32) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meddig akarja még tervezgetni a jövő thinkpad-it? Mennyi az évi fizetése? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) FoxiestFox válasza vanye (#30) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lol?

(#34) vanye válasza FoxiestFox (#33) üzenetére


vanye
senior tag

?
Jelenleg 8.1-et használok egy X60-ason, minden gond nélkül. Érdekelne, hogy a következő Win OS-t is támogatja-e még ezen a vason a Lenovo. :D Szerintem releváns kérdés.

Stern des Südens!

(#35) FoxiestFox válasza vanye (#34) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem támogatják azt sem, csak fel tudod rá tenni, elfut valahogy, de a Levonós szoftverek többsége összekakilja magát.

(#36) vanye válasza FoxiestFox (#35) üzenetére


vanye
senior tag

Mivel léteznek rá HIVATALOS 8-as driverek, én támogatottnak tekintem a gépem. Nem a Win7-es driverek 100%-áról beszélünk, de a legfontosabbak megvannak. Ennyivel W10 alatt is beérném - tekintve az X60 lassan kilenc éves (!) életkorát.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#37) Francia91 válasza vanye (#30) üzenetére


Francia91
veterán

Windows 8/8.1 tamogatas sincs, akkor szerinted majd a 10-es tamogatott lesz? :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38) FoxiestFox válasza vanye (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Működőképes lesz ugyanúgy a 10-es alatt is a géped, mint 8-as alatt, de a Lenovótól már ne várj supportot.

(#39) nap


nap
addikt

Én azt kérdezném tőle, hogy van-e esély rá, hogy visszatér a hagyományos Thinkpad design? Ha igen, lesz-e belőle kisebb 10-12 collos változat? A tervezés hány százalékát befolyásolják a műszaki paraméterek, és hány százalékát a marketingesek?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40) Galgogergo. válasza nap (#39) üzenetére


Galgogergo.
csendes tag

"A tervezés hány százalékát befolyásolják a műszaki paraméterek, és hány százalékát a marketingesek?"

Hú, ez nagyon jó kérdés!! Thumbs up!

/.?

(#41) FoxiestFox válasza Galgogergo. (#40) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1

(#42) Tikakukac válasza vanye (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát vannak driverek az igaz. Nekem is hosszú hajam van, mégsem vagyok csaj. Ha érted mire célzok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) koby11h


koby11h
aktív tag

This is not a touchpad! - oké, nem tervezői dolog, de hátha már próbálta használni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44) ivana válasza mauzi (#24) üzenetére


ivana
Ármester

- ScrLk és Pause minek? Jó több gomb, van mit mappelni jó dolgokra, de akkor is semmi értelmük. (Mondjuk manapság ez a pgup/down is ilyen, oda sokkal jobb a régi back-forward)
- Amivel baj van az a del, de azt meg lehet szokni. Viszont az új billentyűzeten 15"-ba van numpad ami nagyon pozitív bőven kompenzálja a deletet. Azt lehet nem úgy akartad, de a trackpoint ne legyen választható azt rakják rá mindenre, normális gombokkal.
- A gombok teljesen ugyan úgy járnak, talán minimálisan kisebb a travel distance (épp 7 mecha billentyűzet hever a szobámban, tudom miről beszélek).
(Egyébként T420-am van :D )

(#45) Dhampir


Dhampir
félisten

Kombinált audioport helyett legyen ismét különválasztva a mikrofon és a fejhallgató bemenet.

(#46) pusszycat válasza Dhampir (#45) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mikrofon van a kamera mellett minek még egy. :U

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#47) FoxiestFox válasza ivana (#44) üzenetére


FoxiestFox
félisten

- valóban túlélhető
- numpad nem kompenzál semmit, hasznos, de az F gombok elrontását és a szar tagolást nem oldja meg, eltűntek a multimédiavezérlők a kurzorról, wtf
- nem a gombok útja vagy a szigetes mivoltuk gázos, hanem az elrendezés, és az a borzalom, amit az Ultranav helyére sikerült kakálniuk

(#48) navigathor válasza Szatyor95 (#31) üzenetére


navigathor
csendes tag

Nekem is ehhez kapcsolódik a kérdésem, a "Thinkpad Classic" és billentyűzetes kérdéseknek meg up:

Elképzelhető, hogy az értelmes, dedikált fizikai hangerő, némítás, és csiklóegér (trackpoint) gombok visszatérnek?

A T400-T500-tól a T540-ig miért az 1366x768-as, vagy hasonló kijelző volt az alap? Mágneses kijelzőzár mitől jobb, mint a kampós?

A felhasználók nagy része azért hajlandó kifizetni a Thinkpad árat, hogy klasszikus Thinkpad megoldásokat és minőséget kapjon. Miért kell visszaélni a T széria nevével, és konzumer gépeket gyártani? Miért nem elég az Edge, és a hasonló szériák a mezei usereknek?

Is it possible that dedicated buttons for volume control, mute, and TrackPoint return in future models?

What was the reason for using the inferior 1366x768 and similar screens between series T500 and T540?

How does the magnetic lock of the screen outperform the clamp mechanism?

Most users will pay for classic Thinkpad solutions and quality. Why does Lenovo abuse the T series and make inferior machines for the public with lesser requirements? Aren't other series, like Edge enough for them?

Az angol mondatok nem tükörfordításai a magyaroknak, próbáltam szalonképesen, de a lényeg ugyanaz.

Üdv,
T60,T61p,T410, néha R500 és W500 user

(#49) asdf_ válasza mauzi (#24) üzenetére


asdf_
veterán

A billentyűzet a notebook értékének csupán pár százalékát teszik.

Meg ahogy te azt elkepzeled :( Most rendeltem x230i-be uj, vilagitos billentyuzetet, 39e netto.
(a mennyibe kerul tenylegesen vs. mennyiert adjak vitaba most ne menjunk bele ;) )

(#50) FoxiestFox válasza asdf_ (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pedig bele kéne menni, mert a gyártási költség a billentyűzeten nem lehet valami magas...
És kétlem, hogy a klasszikus és az új förmedvény között olyan nagy különbség lenne előállítási költségek terén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.