Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) GadgetMAN

GadgetMAN
(csendes tag)

Vasúti pálya kereszteződése előtt elhelyezett jelzőtáblák hibája esetén figyelmeztető jelzést ad a vonatvezetőnek. Szerintem. De nem biztos :)
Franc se' tudja.

(#2) V!ck

V!ck
(aktív tag)

Az új Antminer F3 egyik modulja :U

(#3) Lacza_26: vágom, de irónia szaga van a posztnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#3) Lacza_26 válasza V!ck (#2) üzenetére

Lacza_26
(aktív tag)

NYÁK :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Beniii06

Beniii06
(senior tag)

Ez most gondolom áprilisi tréfa akar lenne, mert rá van írva a megoldás a jobb sarokban, grat a poén kiötlőjének :C

Aki szeretne továbbra is erőlködni, annak ajánlom figyelmébe a sok ellenállást/Tesla IC-t + ledeket(8 szegmenses kijelző, ha jól látom telefonról), a lapka 'kis' méretét és a bővítőcsatlakozót, mint árulkodó jelet. :P

Tanulásra jó volt ez az áprilisi tréfa, ugyanis nem tudtam, hogy ilyet is gyártottak itthon.
Tudtommal most is lehet ilyeneket kapni asztali PC-s alaplakokhoz, némelyikbe még bele is van építve. Nem mintha a régi sípolásos módszerből nem derülne ki, hogy nincs a gépben/kilazult a CPU/RAM/GPU, de modernizálunk, biztos a ledes módszer energiatakarékosabb, azonkívül, hogy több hibakódot tud kijelezni.

[ Szerkesztve ]

Revolut(ingyenes kártya kód + 2222 Ft bónusz), Transferwise(első utalás 500£-ig díjtalan)regisztrációhoz meghívót tudok küldeni/Curve kupon kódot adni 5£ neked is nekem is, így mindkettőnknek megéri. Érdeklődni privátban!

(#5) paperboy válasza Beniii06 (#4) üzenetére

paperboy
(senior tag)

Ráadásul elírva... :)

(#6) wassermann

wassermann
(addikt)

30éve, a A PC-kor hajnalán, egyik BIOS sem adott túl sok diagnosztikai információt, miért nem indul el egy pc. Ez talán pont az a diagnosztikai kártya, amit ilyenkor bevetett Mr Spock : )

(#7) Lacza_26 válasza paperboy (#5) üzenetére

Lacza_26
(aktív tag)

Az a megfejtés!

Harware Debugger :D:D

(#8) bbrain

bbrain
(tag)

PC 8 bites POST tesztkártya. Vmi magyar gyártmány.

Szerk: Sajna rajta van a megfejtés is :(

[ Szerkesztve ]

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#9) wassermann

wassermann
(addikt)

... akkor viszont én nyertem, mert nem vettem észre a képen, az előző posztom megírása előtt a feliratot!

(#10) Just486 válasza Beniii06 (#4) üzenetére

Just486
(senior tag)

Hihetetlen hogy ezt minden feladványnál eljátsszák amúgy... :DDD :(

That unconquered country we call the future

(#11) bbrain válasza wassermann (#9) üzenetére

bbrain
(tag)

Nagyon egyszerű volt, én is csak utólag nagyítottam rá.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#12) Benjami

Benjami
(csendes tag)

Anno nekem is volt egy ennél egyszerűbb tesztkártyám. Annyit csinált, hogy a 0x80-as portra történő írást jelenítette meg. 3db TTL IC volt benne címdekóderként, a két darab hétszegmens kijelző meg dekóderrel egybeépített volt. Egy volt kollégámnak sikerült anno szétégetnie szegényt (fordítva dugta be a 8 bites ISA aljzatba). Az 1-2 elégett fólia megpatkolásával, meg az IC készlet cseréjével persze javítva lett.
Az tény, hogy olyan alaplaphibát is meg tudott mutatni, amikor az alaplap nem jutott el az első hang kiadásáig sem.

[ Szerkesztve ]

(#13) Hieronymus

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Itt vannak a kártya unokái.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#14) draco31 válasza Hieronymus (#13) üzenetére

draco31
(addikt)

Hány éve készülök már egy ilyen kártyát beszerezni. :D

ASUS VivoBook S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip

(#15) Sotho

Sotho
(őstag)

Ez egy magyar rendszámtábla gyártó automatika kontrollere lehet.... :U :DDD

(#16) Geller72

Geller72
(veterán)

Ezek a debuggerek jól jönnek, ha slotokat, portokat akarsz tesztelni, debuggolni. Kínából most is lehet pci/ltp/akármi hw debuggereket rendelni pici pénzért. :K

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#17) Gdi

Gdi
(senior tag)

Harware?
Akkor inkább; Szerintem ez egy Tesla önvezető modul :D

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) joghurt

joghurt
(őstag)

Ez most tényleg nagyon könnyű volt. A képen hagyott felirat nélkül is egyből az ISA-buszra dugható POST diagnosztikai kártyát írtam volna.
A pittyegéseknél jóval részletesebben lehetett megmondani velük anno, hol is áll le a boot folyamata.

Mint ahogy mások is írták, némelyik mai alaplapon gyárilag felrakva szerepel ilyesmi. Pl. az én Sapphire Pure Platinum A75-ömön is ott a hétszegmenses. Ha pl. kiszedem a RAM-ot, akkor szépen megáll a megfelelő kódnál.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Savanya

Savanya
(addikt)

Köz- és vasúti kereszteződés jelző autóbuszokba , vagyis ennek alkatrésze .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#20) Horbal

Horbal
(őstag)

Bios POST diagnosztika kártya, isa buszba. Technikusi vizsgámra csináltam ilyet, az se ma volt... amúgy rajta van a képen.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#21) thomasa

thomasa
(senior tag)

Ez az Áprilisi tréfa. Ja nem, az holnap lesz :)

(#22) Pure_NZ

Pure_NZ
(csendes tag)

Hat ott van a NYÁK-on. Meg ott vannak a LED-ek elott az ellenallasok. ISA-portos diagnosztikai kartya. "Harware" Termeszetesen nem lenne Magyar ha valamit nem rontanak el rajta.

IBM World Community Grid - www.worldcommunitygrid.org

(#23) Yodafon

Yodafon
(aktív tag)

Egyértelmű hogy a Tesla autókat tesztelik vele hisz ott van a Tesla chip rajta :V :D

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#24) st3v3np3t3r

st3v3np3t3r
(senior tag)
LOGOUT blog

Ha tippelni is lehet, akkor ez egy BIOS Post Code ISA kártya lehet....preboot folyamat ellenőrzéshez.amikor a bios tesztel... a szegmens kijelző hexaecimális kódban írja ki az állapotot,00-FF-ig, az FF a végső folyamat a legtöbb bos-nál, ez az FF kód jelzi hogy a BIOS átadta a boot folyamatot a háttértárnak... a legjobb hibakereső eszköz mióta PC-k léteznek... :)

de a nyákon is ott van... Hardware Debugger Card....ennek csak eszmeit értéke van, ha működik még, akkor műzeumban a helye...

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro C432 9.1.0.328 + GearS3 Frontier / Fujitsu T730 Win10Pro / Keep Calm Vape On / Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#25) duke válasza Yodafon (#23) üzenetére

duke
(tag)

Leloted a poenomat en is ezt akartam, hogy nyilvanvaloan a Tesla autok robotpilotajanak az elektronikaja, hiszen ra is van irva :DD .

(#26) apatyas

apatyas
(Korrektor)

Ez kérem szépen egy nagyon régi BÁNYÁSZKÁRTYA!!!!! Akkor még tudtak a célnak megfelelő harwaret ;) gyártani, nem a normális kártyákat rabolták erre a célra. Kibányászta, mi a számítógép hibaüzenete.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) Qkackca

Qkackca
(aktív tag)

Ezzel lehet jelezni, hogy indulhat-e a nyuszi vagy meg nem :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#28) 5teve

5teve
(senior tag)

A Harwared egyetem egyik szuperszámítógépe 1615-ből?

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** Viberen is! NO SMS! brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#29) Bazsy33

Bazsy33
(csendes tag)

ISA-s alaplapi diagnosztikai kártya a kettö ledes kijelzö kiirja a hiba kodot amit a hozzá tartozo könyvben kilehet keresni és a hiba kod alapján kiderül mi a baja a alaplapnak

(#30) cheatergs

cheatergs
(senior tag)

Úgy néz ki, mint egy ISA-s POST kártya.

Mindig minden mindegy

(#31) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Ez nem valami TVC bővítő kártya?

Szerk: Ja nem, jobban megnézve rá van írva, hogy Hardware Debugger Card. Akkor ez egy Hardware Debugger Card. :DDD

[ Szerkesztve ]

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#32) madmaxxx

madmaxxx
(senior tag)

ISA BUS foglalatba való POST DEBUG (diagnosztikai) kártya. Ami a legfontosabb MAGYAR GYÁRTMÁNY!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#33) tegbashar

tegbashar
(tag)

Ez az Intel bugtelepítője. Mivel sajnos a tervezési/gyártási fázisban már nem tudnak hibát elkövetni, ezért szükségük van egy random hiba generátorra.

(#34) fornettisuti válasza Yutani (#31) üzenetére

fornettisuti
(addikt)

Ez nem hardware, hanem harware. Rá van írva.

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Huawei Watch GT - Xiaomi MiBand2

(#35) kromatika

kromatika
(veterán)

Fogalmam sincs. :((

Korg DS DAC 100M,és AKG 712 Pro eladó

(#36) mephi666 válasza fornettisuti (#34) üzenetére

mephi666
(veterán)

az hairware akart lenni: ez egy olyan készülék, amely női felhasználók megfelelő testnyílásába helyezve 1-99-es skálán kiírja, hogy mennyire sikerült jól beállítani a hajukat :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) arelim

arelim
(tag)

hareware tojás ellenőrző kártya, ha már itt a húsvét.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#38) apatyas válasza mephi666 (#36) üzenetére

apatyas
(Korrektor)

Akkor, ez a Hairworks korai verzióját gyorsító harware is lehet, szerinted?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#39) WarCow

WarCow
(csendes tag)

Pécsi kóterben dobták össze, ez az új ether asic miner

(#40) apatyas

apatyas
(Korrektor)

Ez a Knight Rider futófény digitális változata: nem pásztáz, hanem fel-le számol :K
És mellesleg, közben titokban megmutatja Michaelnek, hogy hány perc múlva lesz elég forró a csaj az akcióhoz :U

[ Szerkesztve ]

(#41) proximus

proximus
(senior tag)

Szerintem Bitcoin "bányakártya"... :DDD :DDD

(#42) csako válasza proximus (#41) üzenetére

csako
(addikt)

Nem akart válasz lenni, bocsi :(

Én a felirat nélkül csak azért sejtettem, hogy hardware debugger, mert olyan kis kétjegyű kijelző az alaplapomon is van, örülök, hogy bejött a tippem :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43) st3v3np3t3r válasza csako (#42) üzenetére

st3v3np3t3r
(senior tag)
LOGOUT blog

én is ugyan ezt írtam kb.20hsz-el korábban :DD

Huawei P20 Pro C432 9.1.0.328 + GearS3 Frontier / Fujitsu T730 Win10Pro / Keep Calm Vape On / Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#44) Oldman2

Oldman2
(addikt)

Én vagyok vak, és nem tudok olvasni, vagy közben retusálták a képet?

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#45) mikej95 válasza Oldman2 (#44) üzenetére

mikej95
(aktív tag)

Retusálták időközben. Tegnap azt hittem photoshop eleve (elírás miatt), de, mint kiderült csak "hazai minőség" áll a háttérben. :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#46) Lacok

Lacok
(őstag)

Mini eredménykijelző. ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) Aprósólyom

Aprósólyom
(őstag)

El lett homályosítva a jobb alsó sarokban lévő info?! Én is diagnosztikai kártyára gondoltam. Vagy nem tudom mi a hivatalos neve. Bár én fiatal vagyok ehhez, PCI változatban láttam ilyet először. Kiderül végül akkor, hogy az-e valójában?

[ Szerkesztve ]

(#48) Pure_NZ

Pure_NZ
(csendes tag)

Retusálták. Mosmáááááá minek?

IBM World Community Grid - www.worldcommunitygrid.org

(#49) Czementhy

Czementhy
(csendes tag)

Hasonló nekem is kallódik a fiókban. :)

(#50) Kripke válasza Aprósólyom (#47) üzenetére

Kripke
(tag)

Szerintem pont ez volt az áprilisi szívatás benne :D
- Feltöltik a képet 31.-én, rajta a megoldással.
- A topicot tele spamelik, hogy ott van rajta.
- Jön a delikvens, és látja, hogy a többi hozzászóló azt írja, hogy így könnyű, hisz rá van írva.
- Visszamegy a képhez, és kiesik a szeme mert sz@rt se lát :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.