Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GadgetMAN


GadgetMAN
csendes tag

Vasúti pálya kereszteződése előtt elhelyezett jelzőtáblák hibája esetén figyelmeztető jelzést ad a vonatvezetőnek. Szerintem. De nem biztos :)
Franc se' tudja.

(#2) V!ck


V!ck
aktív tag

Az új Antminer F3 egyik modulja :U

(#3) Lacza_26: vágom, de irónia szaga van a posztnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#3) Lacza_26 válasza V!ck (#2) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

NYÁK :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Beniii06


Beniii06
őstag

Ez most gondolom áprilisi tréfa akar lenne, mert rá van írva a megoldás a jobb sarokban, grat a poén kiötlőjének :C

Aki szeretne továbbra is erőlködni, annak ajánlom figyelmébe a sok ellenállást/Tesla IC-t + ledeket(8 szegmenses kijelző, ha jól látom telefonról), a lapka 'kis' méretét és a bővítőcsatlakozót, mint árulkodó jelet. :P

Tanulásra jó volt ez az áprilisi tréfa, ugyanis nem tudtam, hogy ilyet is gyártottak itthon.
Tudtommal most is lehet ilyeneket kapni asztali PC-s alaplakokhoz, némelyikbe még bele is van építve. Nem mintha a régi sípolásos módszerből nem derülne ki, hogy nincs a gépben/kilazult a CPU/RAM/GPU, de modernizálunk, biztos a ledes módszer energiatakarékosabb, azonkívül, hogy több hibakódot tud kijelezni.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#5) paperboy válasza Beniii06 (#4) üzenetére


paperboy
senior tag

Ráadásul elírva... :)

(#6) wassermann


wassermann
addikt

30éve, a A PC-kor hajnalán, egyik BIOS sem adott túl sok diagnosztikai információt, miért nem indul el egy pc. Ez talán pont az a diagnosztikai kártya, amit ilyenkor bevetett Mr Spock : )

(#7) Lacza_26 válasza paperboy (#5) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Az a megfejtés!

Harware Debugger :D:D

(#8) bbrain


bbrain
tag

PC 8 bites POST tesztkártya. Vmi magyar gyártmány.

Szerk: Sajna rajta van a megfejtés is :(

[ Szerkesztve ]

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#9) wassermann


wassermann
addikt

... akkor viszont én nyertem, mert nem vettem észre a képen, az előző posztom megírása előtt a feliratot!

(#10) Just486 válasza Beniii06 (#4) üzenetére


Just486
senior tag

Hihetetlen hogy ezt minden feladványnál eljátsszák amúgy... :DDD :(

That unconquered country we call the future.

(#11) bbrain válasza wassermann (#9) üzenetére


bbrain
tag

Nagyon egyszerű volt, én is csak utólag nagyítottam rá.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#12) Benjami


Benjami
csendes tag

Anno nekem is volt egy ennél egyszerűbb tesztkártyám. Annyit csinált, hogy a 0x80-as portra történő írást jelenítette meg. 3db TTL IC volt benne címdekóderként, a két darab hétszegmens kijelző meg dekóderrel egybeépített volt. Egy volt kollégámnak sikerült anno szétégetnie szegényt (fordítva dugta be a 8 bites ISA aljzatba). Az 1-2 elégett fólia megpatkolásával, meg az IC készlet cseréjével persze javítva lett.
Az tény, hogy olyan alaplaphibát is meg tudott mutatni, amikor az alaplap nem jutott el az első hang kiadásáig sem.

[ Szerkesztve ]

(#13) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Itt vannak a kártya unokái.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) draco31 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


draco31
veterán

Hány éve készülök már egy ilyen kártyát beszerezni. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15) Sotho


Sotho
őstag

Ez egy magyar rendszámtábla gyártó automatika kontrollere lehet.... :U :DDD

(#16) Geller72


Geller72
veterán

Ezek a debuggerek jól jönnek, ha slotokat, portokat akarsz tesztelni, debuggolni. Kínából most is lehet pci/ltp/akármi hw debuggereket rendelni pici pénzért. :K

(#17) Gdi


Gdi
senior tag

Harware?
Akkor inkább; Szerintem ez egy Tesla önvezető modul :D

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) joghurt


joghurt
addikt

Ez most tényleg nagyon könnyű volt. A képen hagyott felirat nélkül is egyből az ISA-buszra dugható POST diagnosztikai kártyát írtam volna.
A pittyegéseknél jóval részletesebben lehetett megmondani velük anno, hol is áll le a boot folyamata.

Mint ahogy mások is írták, némelyik mai alaplapon gyárilag felrakva szerepel ilyesmi. Pl. az én Sapphire Pure Platinum A75-ömön is ott a hétszegmenses. Ha pl. kiszedem a RAM-ot, akkor szépen megáll a megfelelő kódnál.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Savanya


Savanya
addikt

Köz- és vasúti kereszteződés jelző autóbuszokba , vagyis ennek alkatrésze .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#20) Horbal


Horbal
őstag

Bios POST diagnosztika kártya, isa buszba. Technikusi vizsgámra csináltam ilyet, az se ma volt... amúgy rajta van a képen.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#21) thomasa


thomasa
senior tag

Ez az Áprilisi tréfa. Ja nem, az holnap lesz :)

(#22) Pure_NZ


Pure_NZ
csendes tag

Hat ott van a NYÁK-on. Meg ott vannak a LED-ek elott az ellenallasok. ISA-portos diagnosztikai kartya. "Harware" Termeszetesen nem lenne Magyar ha valamit nem rontanak el rajta.

IBM World Community Grid - www.worldcommunitygrid.org

(#23) Yodafon


Yodafon
senior tag

Egyértelmű hogy a Tesla autókat tesztelik vele hisz ott van a Tesla chip rajta :V :D

I'm gangsta!

(#24) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Ha tippelni is lehet, akkor ez egy BIOS Post Code ISA kártya lehet....preboot folyamat ellenőrzéshez.amikor a bios tesztel... a szegmens kijelző hexaecimális kódban írja ki az állapotot,00-FF-ig, az FF a végső folyamat a legtöbb bos-nál, ez az FF kód jelzi hogy a BIOS átadta a boot folyamatot a háttértárnak... a legjobb hibakereső eszköz mióta PC-k léteznek... :)

de a nyákon is ott van... Hardware Debugger Card....ennek csak eszmeit értéke van, ha működik még, akkor műzeumban a helye...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#25) duke válasza Yodafon (#23) üzenetére


duke
aktív tag

Leloted a poenomat en is ezt akartam, hogy nyilvanvaloan a Tesla autok robotpilotajanak az elektronikaja, hiszen ra is van irva :DD .

(#26) apatyas


apatyas
Korrektor

Ez kérem szépen egy nagyon régi BÁNYÁSZKÁRTYA!!!!! Akkor még tudtak a célnak megfelelő harwaret ;) gyártani, nem a normális kártyákat rabolták erre a célra. Kibányászta, mi a számítógép hibaüzenete.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) Qkackca


Qkackca
őstag

Ezzel lehet jelezni, hogy indulhat-e a nyuszi vagy meg nem :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#28) 5teve


5teve
senior tag

A Harwared egyetem egyik szuperszámítógépe 1615-ből?

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#29) Bazsy33


Bazsy33
csendes tag

ISA-s alaplapi diagnosztikai kártya a kettö ledes kijelzö kiirja a hiba kodot amit a hozzá tartozo könyvben kilehet keresni és a hiba kod alapján kiderül mi a baja a alaplapnak

(#30) cheatergs


cheatergs
senior tag

Úgy néz ki, mint egy ISA-s POST kártya.

Mindig minden mindegy

(#31) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez nem valami TVC bővítő kártya?

Szerk: Ja nem, jobban megnézve rá van írva, hogy Hardware Debugger Card. Akkor ez egy Hardware Debugger Card. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#32) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

ISA BUS foglalatba való POST DEBUG (diagnosztikai) kártya. Ami a legfontosabb MAGYAR GYÁRTMÁNY!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#33) tegbashar


tegbashar
tag

Ez az Intel bugtelepítője. Mivel sajnos a tervezési/gyártási fázisban már nem tudnak hibát elkövetni, ezért szükségük van egy random hiba generátorra.

(#34) fornettisuti válasza Yutani (#31) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ez nem hardware, hanem harware. Rá van írva.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35) kromatika


kromatika
veterán

Fogalmam sincs. :((

(#36) mephi666 válasza fornettisuti (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

az hairware akart lenni: ez egy olyan készülék, amely női felhasználók megfelelő testnyílásába helyezve 1-99-es skálán kiírja, hogy mennyire sikerült jól beállítani a hajukat :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) arelim


arelim
tag

hareware tojás ellenőrző kártya, ha már itt a húsvét.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#38) apatyas válasza mephi666 (#36) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor, ez a Hairworks korai verzióját gyorsító harware is lehet, szerinted?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#39) WarCow


WarCow
csendes tag

Pécsi kóterben dobták össze, ez az új ether asic miner

(#40) apatyas


apatyas
Korrektor

Ez a Knight Rider futófény digitális változata: nem pásztáz, hanem fel-le számol :K
És mellesleg, közben titokban megmutatja Michaelnek, hogy hány perc múlva lesz elég forró a csaj az akcióhoz :U

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#41) proximus


proximus
senior tag

Szerintem Bitcoin "bányakártya"... :DDD :DDD

(#42) csako válasza proximus (#41) üzenetére


csako
veterán

Nem akart válasz lenni, bocsi :(

Én a felirat nélkül csak azért sejtettem, hogy hardware debugger, mert olyan kis kétjegyű kijelző az alaplapomon is van, örülök, hogy bejött a tippem :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43) st3v3np3t3r válasza csako (#42) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én is ugyan ezt írtam kb.20hsz-el korábban :DD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#44) Oldman2


Oldman2
veterán

Én vagyok vak, és nem tudok olvasni, vagy közben retusálták a képet?

(#45) mikej95 válasza Oldman2 (#44) üzenetére


mikej95
aktív tag

Retusálták időközben. Tegnap azt hittem photoshop eleve (elírás miatt), de, mint kiderült csak "hazai minőség" áll a háttérben. :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#46) Lacok


Lacok
őstag

Mini eredménykijelző. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

El lett homályosítva a jobb alsó sarokban lévő info?! Én is diagnosztikai kártyára gondoltam. Vagy nem tudom mi a hivatalos neve. Bár én fiatal vagyok ehhez, PCI változatban láttam ilyet először. Kiderül végül akkor, hogy az-e valójában?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#48) Pure_NZ


Pure_NZ
csendes tag

Retusálták. Mosmáááááá minek?

IBM World Community Grid - www.worldcommunitygrid.org

(#49) Czementhy


Czementhy
csendes tag

Hasonló nekem is kallódik a fiókban. :)

(#50) Kripke válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


Kripke
tag

Szerintem pont ez volt az áprilisi szívatás benne :D
- Feltöltik a képet 31.-én, rajta a megoldással.
- A topicot tele spamelik, hogy ott van rajta.
- Jön a delikvens, és látja, hogy a többi hozzászóló azt írja, hogy így könnyű, hisz rá van írva.
- Visszamegy a képhez, és kiesik a szeme mert sz@rt se lát :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.