Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sundesz


Sundesz
őstag

Jó teszt lett grat!

Talán ami a GCN mellett szólhat még - szerintem - az az, hogy a nextgen konzolokban is GCN architektúrájú AMD lesz, ami talán még a hanyagul portolt játékoknál is előnyt jelenthet, én ez miatt nem vennék hosszútávra most NV-t.

Hörcsög Powa'

(#2) omikron23


omikron23
senior tag

Gratula, nagyon jó teszt lett... :C

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3) derive


derive
senior tag

Gratula a teszthez!

Egyszer megneznek egy difference map-et, ha ekkora javulast hoz egy driver. Tul szep, hogy igaz legyen :U Bar ez alighanem foleg a HD4000-et hozna kellemetlen helyzetbe...

(#4) pcsabat


pcsabat
őstag

jó teszt, gratula!

(#5) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Nagyon korrekt teszt, semmi elfogultság, minden oldalon szépen fel vannak sorakoztatva az érvek, nagyon tetszett! :R

[ Szerkesztve ]

(#6) jocek91


jocek91
aktív tag

Az árakat javítanám használt piaci árakra. De a tesztek jók lettek. :R

(#7) mindfreak


mindfreak
őstag

A driverek körüli mizériát én sem értettem amíg nem cseréltem a GTX 580-as kártyámat HD7970-re és az akkoriban játszott játékaim érzésre mind rosszabbul futottak rajta. Meglepődtem. A Diablo 3 teljesen játszhatatlan volt, mert laggolt. Külön szoftverrel kellett kínlódni, hogy menjen rendesen. Azóta már lehet, hogy kijavították a hibát. Az SWToR mind a mai napig rosszabb AMD kártyán - eltűnő textúrák, kevesebb fps, csúnya élsimítás, bizonyos helyeken játszhatatlanul laggol, szóval gagyi az egész. Tudom ezek nem épp mainstream játékok (de hát valamivel játszani is kell, ha már az 5 órás Crysis 3 nem köt le), de nekem az jött le, hogy az AMD ezekkel már nem foglalkozik, csak a nagy nevekkel, meg ahol úgy általában villantani kell. Nyílván NV-nek sem szokása külön rétegjátékokra optimizálgatni, de ott nem is kell, mert elsőre is jó.
Ez nem jelenti, hogy AMD rossz, csak nekem most elég volt belőlük. Idén minden játék AMD-re lett optimizálva, és biztosan sokat dob a kártyáikon is. Ennek ellenére NV-vel is szépen futott minden.

[ Szerkesztve ]

(#8) HSM


HSM
félisten

Szia!

Jó kis teszt lett, érdekes, tanulságos, pláne a "szubjektív" kommentjeid. :K

Viszont építő kritikaként felhívnám a figyelmed, hogy a diagramoknál a különböző kártyák eredményeit logikailag helytelen összekötni, sőt zavaró is, ugyanis a két pont közti egyenesen lévő pontoknak itt semmi értelmük nincs, és ezenkívül tendenciát se szemléltetnek, mivel különböző eszközök közt futnak. :D

(#9) do3om válasza HSM (#8) üzenetére


do3om
addikt

De azért jobban kivehető így mintha egy pont lenne csak odarakva :U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#10) HSM válasza do3om (#9) üzenetére


HSM
félisten

Ez tökéletesen igaz. Ezért használnak erre sima oszlopdiagramot. ;)

(#11) gbors


gbors
nagyúr

jó teszt lett, köszönjük! :R

ha gondolod, küldd el azokat a frametime listákat, ahol valamelyik versenyzőt simábbnak érezted, megnézem én is, mi látszik rajtuk.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#12) FLATRONW


FLATRONW
őstag

jó teszt

azt szeretném kérdezni, hogy a Crysis 3 és a Cars egy GPU-s eredménye belekerült e az összesített teljesítménybe?

(#13) tailor74


tailor74
őstag

Jó teszt, tartalmas ,mint mindig! :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15) Pug


Pug
veterán

Jó írás, szép munka lehetett vele. :R
Crysis 3 biztos az izmos cpu limit

(#16) polgi803


polgi803
őstag

Jó cikkeid vannak! Grat. ehhez is! :C

(#17) sg22 válasza Pug (#15) üzenetére


sg22
senior tag

azt belinkelsz egy 1280x720as felbontásu tesztet? : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

what should I do about this?!

(#18) Pug válasza sg22 (#17) üzenetére


Pug
veterán

jogos :R

(#19) kovsol


kovsol
titán

Végig mentem ezen és a korábbi 7950cf teszteden is és ezek alapján meg vagyok elégedve az én 7870CF eredményeimmel :)

May the Force be with you!

(#20) sekli válasza HSM (#8) üzenetére


sekli
addikt

Ennél még zavaróbb, hogy az oszlopdiagramok teljesen hibásak.

(#21) ricshard444 válasza sekli (#20) üzenetére


ricshard444
veterán

Semmi baj nincs velük :N

Vannak dolgok...

(#22) ittakary válasza gbors (#11) üzenetére


ittakary
nagyúr

Így van, azzal tökéletesen látszódik, hogy melyik simább :)

Van hozzá progim is, ami grafikusan megjeleníti a "simaságot".

Az meg a másik: grafikon pontjait ilyen esetben miért is kötöd össze? Van bármiféle függvénykapcsolat közöttük? Nincs!

[ Szerkesztve ]

(#23) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Jó írás tetszik az összehasonlítás.
Egy kérdés: ez a GTX 680 95-105k ár ez honnan van? Mert én 130 alatt 680-at nem láttam még.

(#24) sekli válasza ricshard444 (#21) üzenetére


sekli
addikt

Pedig egy oszlop / sáv diagrammon ha két oszlophoz / sávhoz is ugyan az az érték tartozik, illene, hogy a kettő ugyan olyan hosszú legyen.

(#25) ricshard444 válasza sekli (#24) üzenetére


ricshard444
veterán

Így van megoldva, teljesen átlátható.

Minden érték egymáshoz képest van, tehát ahol a min fps 100% ott a többi min fps is ahhoz viszonyúl.
Detto az átlagnál is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#26) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Miért elfogadott egy órajelet emelt 7950-re azt mondani, hogy 7970-nek felel meg.
A shaderek hiányát mi pótolja? :U

⭐ Stella

(#27) ittakary válasza radi8tor (#26) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az biztos, hogy nem viselkedik minden helyzetben ugyanúgy, mint a 7970, de szerintem rá lehet mondani kis hunyorítással, hogy FPS-ekben kb megegyezik.

(#28) ricshard444 válasza radi8tor (#26) üzenetére


ricshard444
veterán

Az előző tesztem támasztja alá és nem is úgy írtam a cuccoknál, hogy 7970 GHz CF, csak közöltem, hogy annak felel meg. Mert bizony azzal egyenlő...

Elég 7950 -t és 70-t mértem már ahhoz, hogy ezt bátran kijelentsem, valahol 2% valahol 8% a difi C2C, de ilyen 75 MHz-s difivel max 1-2% +/- -ban amennyire eltérhet ergo konklúzióban vagy a cikk elején simán lehet rá mondani.
Ez a difi most sem és késöbb sem lesz nagyobb, eléggé ki van már ahhoz használva a GCN és a ROP a limitáló ezeknél a kártyáknál ahhoz meg nem lett nyúlva.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29) radi8tor válasza ricshard444 (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játékok alatt valóban egyenlő lehet, de egyéb GCN-t használó alkalmazásoknál nem.
GTX670-re sem mondja senki emelt órajel mellett, hogy GTX680, nem?
Vagy 670/680-nál több a különbség a hardverben?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30) kovee01


kovee01
tag

Jó lett köszönjük! :C

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31) kovsol válasza radi8tor (#29) üzenetére


kovsol
titán

"egyéb GCN-t használó alkalmazások"
ez alatt mikre gondolsz?

May the Force be with you!

(#32) TTomax


TTomax
nagyúr

Jó teszt lett köszönjük...én azért egy fogyasztást is mértem volna.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33) HSM válasza radi8tor (#29) üzenetére


HSM
félisten

Ha egyéb GCN alkalmazások alatt olyanokra gondolsz, amik 100%-ban GCN-mag limitesek, akkor is a 7950-et csak 14%-al kell magasabb órajelen járatni az azonos teljesítményhez. Ellenben grafika alatt így már jóval gyorsabb is lesz.
Korrekt, amit ír, ellenben a 7970-et is lehet tuningolni... :) Nem azt írta, így már 7970-ek, hanem hogy így már azt a teljesítményt nyújtják, mint egy minimálisan húzott 7970...

[ Szerkesztve ]

(#34) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Korrekt írás, gratula.

Fő erénye, hogy nem dől be a GCN marketingnek és a PH!-n cikkírói által vizionált trendnek.
2-3 év múlva nézzük meg mivé lesz mindez... javaslom ezt azoknak is, akik a GTX480 megjelenésekor totális kudarcnak ítélték a fermit és az NVIDA csődjéről beszéltek.

(#35) fsb1000 válasza gbors (#11) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt a listát én is megnézném... Van egy könyvtárnyi referencia anyagon, volna mihez összehasonlítani.

(#36) brd


brd
nagyúr

:R a tesztért. Ill. egy apró észrevétel(/kérdés?) miért nem JPG-ben teszed ki a képeket? Még 100-as minőségben is kevesebb, mint feleakkorák, mint így, PNG-ben...

The only real valuable thing is intuition.

(#37) ricshard444 válasza brd (#36) üzenetére


ricshard444
veterán

Mert JPG-ben "kockásodik", próbáltam azzal dolgozni, nem vált be.

Random tárhelyeket terhelek, nekem meg mind1, hogy 500KB egy kép vagy 1 Mega

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38) brd válasza ricshard444 (#37) üzenetére


brd
nagyúr

100-as (maximális minőségi) beállítással? Milyen programmal dolgozol? :Y

Neked lehet, de a cikket megtekintőknek nem feltétlen... (Tudom, senki nem írt rajtam kívül, az én *mat, hogy egyáltalán kérdeztem).

The only real valuable thing is intuition.

(#39) siriq válasza fsb1000 (#34) üzenetére


siriq
őstag

Nem kell izgulni, ezeket ugy is kimagyarazza/ak. Ahogy ez nap mint nap tortenik. lathato volt ez a mai nap is(lsd amd vs nvidia topic, 1 lap alatt szet szedtek szerencsere es mindjart allasponot valltoztatott). lyen ez az elet. Josolni nem erdemes mert vissza nyalhat.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#40) fsb1000 válasza siriq (#39) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem jósolok semmit, de mindennek van és kell is lennie következményének.
Nem birkanépek olvassák a fórumokat.

(#41) arty


arty
veterán

Jó teszt!

de

"Kapunk GPU-val gyorsított Physx támogatást, ami Fluid szimulációk mellé igencsak jól jön, de egy egyszerűbb effekt mellé is a stabilabb FPS érdekében. (Kár, hogy szépen lassan, de eltűnnek az ilyen címek...)"

jah, nagy kár érte. bárcsak minden cím tele lenne olyan effektekkel, ami vagy csak az egyik vagy csak a másik gyártónál menne, mert az milyen szép világ!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#42) arty válasza sg22 (#17) üzenetére


arty
veterán

cpu limitet mivel prezentáljon? gpu limites fullhádéval? :W

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#43) MZperX75


MZperX75
addikt

:C

(#44) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Nagyon vártam már a cikkedet. Végre itt van :)

osu-no seishin

(#45) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nagyon gondosan elvégzett minőségi teszt, gratula hozzá.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#46) bluemirage


bluemirage
őstag

Tisztelet a tesztért. Sok munka egy ilyet összehozni :K
:( Fejcsóválás a tartalomért! Építő jellegű, és tényleg csak apró kifogás csak!
A jövőben a bevezetőben célszerű lenne leírni, hogy az említett kártyák képességeit kizárólag játékokra teszteled... kisebb nagyobb gyerekek miatt, és más felnőtt emberek által használt alkalmazások tekintetében nem ;)
Az egyre zsugorodó diszkrétVGA piacon, a játékok mellett, már csak a videós munkák(enkódolás, renderelés), továbbá a CAD-es területen tartják magukat a kártyák... A videós területen (főleg a H.264 térhódítása miatt) lassan a VGA fontosabb, mint a CPU. Ugye ismerős ez a félmondat? Igen... bizony a játékoknál. :K :C
Powerdirector, SonyVegas, Adobe Premier hármas viszonylag elterjedt és bizony durva különbségek jönnek ki, bizony nem mindegy, hogy melyik alkalmazáshoz, azon belül milyen célra... melyik kártyát veszed.
Itt nem FPS-ben mérik a különbséget, hanem súlyos negyed-félórában is akár... Ami azért durva... is itt nem lehet néhány katt-al' rontani a minőséget, hogy maradjon a sebesség, mint egy játékban.

Na mindegy, ha a tesztet csak a kisebb-nagyobb gyereknek írt alkalmazások (értsd játékok) tekintetében teszteled, akkor ezzel sincs semmi gond. Attól az még jó (fél)munka lehet, de akkor ezt említsd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#47) ricshard444 válasza bluemirage (#46) üzenetére


ricshard444
veterán

Mindig a játékosokat célzom meg, sosem volt opció a renderelő és egyéb programokkal való mérés. Ezért nem is untatom a közönséget holmi unalmas specifikációkkal vagy technikai leírásokkal. Ez így van jól, a tesztjeim / szerintem / könnyen emészthetőek és lényegretörőek ezért is kevés általában a szöveg.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#48) brd válasza bluemirage (#46) üzenetére


brd
nagyúr

ha a tesztet csak a kisebb-nagyobb gyereknek írt alkalmazások (értsd játékok)

A felnőttek nem játszanak? :W

The only real valuable thing is intuition.

(#49) MZperX75 válasza brd (#48) üzenetére


MZperX75
addikt

butaság!

(#50) fsb1000 válasza bluemirage (#46) üzenetére


fsb1000
nagyúr

". kisebb nagyobb gyerekek miatt, és más felnőtt emberek által használt alkalmazások tekintetében nem"

hát izé... azért ezen a zsugorodó dVGA piacon van még pár millió játékos, akiknek egy ilyen cikk érdekes lehet és nem feltétlenül a gyerek korosztályból kerülnek ki.
Elképzelhető hogy kevesebb mint 5 éve, de számuk nem összemérhető az otthon renderelőkkel video mokányolókkal, azaz a te általad preferált "felnött" szaki célcsoporttal.

Az meg szerintem erős tévedés a részedről, hogy csúcskategóriás kártyákat kisebb nagyobb gyerekek használnának játékra. Szerintem a cikk nem neked szólt, vagy nem érted mi a célja.
Rövidebben: A fizetőképes játékosok magasról leejtik, hogy SonyVegasban vagy Adobe Premier-ben nem fps-ben mérik a 3D teljesítményt. Az ezekkel az alkalmazásokkal foglalkozó szakfórumokban biztos találsz számodra is értelmezhető nem fél munka szerű hasznos cikkeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.