Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

hát úgy érzem, az egyszerű ember elköszönhet a letisztult cuccoktól .... vagy nézelődhet magasabb árkategóriába ...

nem mindenki gémer, de vagy ez vagy semmi ... aki nem gémer, az lenyeli ezt a sok felesleges sallangot, aki meg gémer, annek meg még tetszik is ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) gianni85 válasza rii (#1) üzenetére


gianni85
veterán

Ne csináld már, brit tudósok bebizonyították már, hogy a világító pcie foglalat növeli a belehelyezett vga-k teljesítményét :C

(#3) twollah1976 válasza rii (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Hát valahogy úgy ahogy írtad.

Az még a jobbik eset ha a sok csillámpóni effektet a BIOS-ból ki lehet kapcsolni.

Kiváncsi vagyok, hogy mikor fog lecsengeni ez a LED-es őrület.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Trevize1987 válasza gianni85 (#2) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Az attól függ milyen színt kapcsolsz rá... zöld - energiatakarékos, piros - teljesítménycentrikus :D

(#5) scdlsc


scdlsc
aktív tag

"A következő a sorban az Ultra Gaming, amely már komolyabb visszalépést jelent..."
:DDD

(#6) Exowienqt válasza scdlsc (#5) üzenetére


Exowienqt
csendes tag

Igen igen, parasztvakítás egész nap, minden nap :W :W

Aki másba beleesik, magának ás vermet.

(#7) S_x96x_S válasza rii (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>nem mindenki gémer, de vagy ez vagy semmi ...
>aki nem gémer, az lenyeli ezt a sok felesleges sallangot, aki meg gémer, annek meg még tetszik is ....

Ez a "Consumer Enthusiast" szegmens. :)

Neked gondolom csak egy sima "Mainstream" "Value" vagy "Business Essential" kellene.

Várni kell 2018-ig és lesz olyan is. Ha nem tudsz várni, akkor meg kell fizetni a prémium árat a sallangokért és az ujdonságokért.

Mottó: "A verseny jó!"

(#8) Blindmouse válasza rii (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Épp most jött meg az Aorus 1080-am. Ledek vannak rajta, meg sárkányok (talán) meg logók. Beteszem a gépházba, legközelebb az éves takarításkor látom megint.
Egy RGB LED olyan 5 cent alatt van, és teljesen ingyen ki lehet kapcsolni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) #65675776 válasza Trevize1987 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kék meg hűvösebb.

(#10) seniman


seniman
addikt

Aki mATX méretben gondolkodik,az szokás szerint mehet a sóhivatalba. :W

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#11) S_x96x_S válasza seniman (#10) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Aki mATX méretben gondolkodik,az szokás szerint mehet a sóhivatalba.

Az ASRock -nak lesz.
"The typical lineup from ASRock includes Taichi, Extreme4 and Killer SLI/ac. The more budget-oriented Pro4 comes in ATX and MicroATX form factor. The last motherboard is the first Mini-ITX Z370 motherboard".
https://videocardz.com/72416/exclusive-asrock-z370-motherboards

Mottó: "A verseny jó!"

(#12) BiP


BiP
nagyúr

Az egészben inkább az az érdekes, (ami épp kimaradt a hírből), hogy a slide-on miért írtak Quad channelt. [link]
Elírás vagy tényleg lesz rá opció, esetleg az integrált vidkártya tudná hasznosítani ?

(#13) Lacok válasza Trevize1987 (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Ha pedig egyik sem világít akkor besz@rt a lap. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) seniman válasza S_x96x_S (#11) üzenetére


seniman
addikt

Nem igazán gerjedek az Asrock-ra. :N Sokan vannak ezzel így. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#15) Walter_White válasza BiP (#12) üzenetére


Walter_White
senior tag

fals infonak gondolom, 4 csatornához szerintem legalább 8 slot kellene, illetve mainstreambe talán akkor jöhet 4 csatorna, ha a HEDT-ben elérhető lesz a 8.

[ Szerkesztve ]

(#16) BiP válasza Walter_White (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem is inkább csak elírás, csak jó lenne valami hivatalos megerősítés.

(#17) rii válasza Blindmouse (#8) üzenetére


rii
nagyúr

én szeretem ezeket a cuccokat '94 óta vannak gépeim rossz látni merre megy el az ipar .... nekem is muszáj volt gémer MB gémer VGA ... de a gémer VGA-n már nem csak én nem tudom, hogy hogy lehet kikapcsolni a LED-et .... ami "szépen" trillázik végig a teljes RGB tartományon ... hozzátenném, nem csak win.t használok, hanem osx, linux ...

arról nem is beszélve, hogy a sok izléstelen "design" cuccot nem lehet "kikapcsolni" .... amik max egy tizenéves lelkivilágát tudják magával ragadni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) komi77 válasza rii (#17) üzenetére


komi77
senior tag

Sajnos nem mostanában fog elmúlni a led-es história. Csak pár kép arról, hogy a led már mindenhová beette magát - néha ízlésesen, máskor meg nem. Viszont a jó hír, hogy kikapcsolható. :C
Bocs a márka jelzést nem tudtam eltüntetni, nem is ez a lényeg, más márkáknál is van ilyen.

Azért ezekre nem mondanám, hogy ízléstelen. Viszont a trend ma a led.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#19) rii válasza komi77 (#18) üzenetére


rii
nagyúr

ja'hát persze .... csak az a baj, hogy ma már mindent olyan feature-kkel akarnak eladni, amihez az adott cikknek köze sincs ...

szép kis hálószobai feeling ... gondolom parkolóban d.gáshoz pon'jó lesz ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) komi77 válasza rii (#19) üzenetére


komi77
senior tag

Nem tudom milyen célra szánja a gyártó de mindegy is. A villogós sarkú cipőktől az rgb led alaplapokig mindenre ráteszik ezeket. Ez van. Én már túltettem ezen magam, lekapcs és kész. Feleslegesen tennénk fel a kérdést, hogy miért kell ez. Mert valakinek bejön másnak nem, oszt ennyi. A lényeg, hogy jól menjen az alaplap :K A többit meg kikapcsoljuk.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#21) Blindmouse válasza rii (#17) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mindent LED-et ki lehet kapcsolni.

Amúgy oldallap felrak, és nem lát többet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#22) seniman válasza Blindmouse (#21) üzenetére


seniman
addikt

Csak ilyenkor feleslegesen fizetsz felárat valamiért,amit nem is használsz,nem érdekel,nem is látod.Értem,hogy 50cent egy darab led,de hidd el van felára a lapoknál a karácsonyfa effektnek.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#23) Blindmouse válasza seniman (#22) üzenetére


Blindmouse
senior tag

5 cent, nem 50. Az összes amit ráraknak nincs 300 Ft. Az ára meg egy lapnak a marketingnél dől el, meg ott, hogy mennyivel árazza le az amazon.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) #74018560


#74018560
törölt tag

Nem szoktam a külcsint dicsérni ilyen cuccoknál, de ez most tényleg kellemes lett a szemnek :DDD

(#25) eldiablo válasza Walter_White (#15) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Quad channelhez legalább négy slot fog kelleni, és mivel a dualt a tri követte, logikusabb a penta majd a hexa channel. :DDD Na, persze ez vicc, jöhet bármi.

Inkább gondolnám árulkodónak a foglalat elhelyezést. Quad channelnél körbe rakják a foglalatot, nem pedig az egyik oldalra tolják ki a ram slotokat.

[ Szerkesztve ]

(#26) nubreed


nubreed
veterán

És akkor a Gigabyte ezekhez az alaplapokhoz is fog olyan BIOS-t UEFI -t csinálni, ami leégeti a cpu-t, mint ahogy azt tette bizonyos AM4-es lapoknál? :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) #74018560 válasza nubreed (#26) üzenetére


#74018560
törölt tag

Külön kérésre, neked igen! :K

(#28) nubreed válasza #74018560 (#27) üzenetére


nubreed
veterán

Hát gondolkozom a kávétó platformon, még kivárok, pl kíváncsi vagyok a tesztekre, azt ugye már tudjuk, hogy a plusz 2 magért mennyivel többet kér az Intel. Kíváncsi leszek, hogy megéri e, ha nem, akkor AM4 lesz. De bármelyik platform is lesz a végén az új gépem alapja, az 100%, hogy nem Gigabyte alaplap lesz benne. Szóval tőlem, nyugodtan heggeszthetnek továbbra is szar UEFI -ket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) rii válasza Blindmouse (#21) üzenetére


rii
nagyúr

de nem csak a led-ekről van szó

hanem a teljesen felesleges "design" szarokról is ....

meg a led se annyi, hogy 5 cent
annak is van áramfelvétele
be kell vezetékezni
kell hozzá plusz elektronika
bios (uefi)-ben is kelezlni kell tudni

ez mind-mind plusz mérnőki, programozói munkaórák, nem úgy van h rácsűrnek 4-5-6-x led-et és kész.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) Csabis


Csabis
aktív tag

Létezik valami beállítás z370 Ultra gaming 2.0 hoz. Hogy stabilan menjem az i9 9900 KF .
Utolsó F15 van fent.. és kb eléggé forró a feje.. alulról surolja ill át is lépi a 100 fokot 5ghz-en 100%

(#31) zebra_hun válasza Csabis (#30) üzenetére


zebra_hun
addikt

Amennyire én tudom, a Giga z370-ben a 9900k, ráadásul 5GHz-en.., hát, sok neki.
Engem annó lebeszéltek erröl, amikor a 8700k-ról váltani akartam 9900k-ra. A lap vrm miatt, így ez elmaradt

(#32) Csabis válasza zebra_hun (#31) üzenetére


Csabis
aktív tag

Az nekem benne van. Van is rajta hütés. B-quet BK22 de ezzel is be megy akár 100 fölé.
Létezik 8700K Guide z370 , ill létezik Z390 guide igaz az már i9 9900K hoz.
De pontosan Z370 i9 9900k Guide nincs?!
Nekem i9 9900KF van .
Ha van ezt keresem, mert fura mód 1.3V és 4.7Ghz megy igaz Boot nem mindig sikerese.. mert van egy progi amin látom hogy betölti e vagy nem.
Illetve a Hálozatra kapcsol vagy nem ..ezzel egyidőben.

(#33) zebra_hun válasza Csabis (#32) üzenetére


zebra_hun
addikt

Gyere át inkább ide ezzel, ott több szaki van.
[https://prohardver.hu/tema/intel_core_i3_i5_i7_8xxx_coffee_lake_lga1151/friss.html]
Nem is kell leírás hozzá, neked kell belőni az optimális értékeket. Annyi, hogy a Giga lapod vrm teljesítménye kisebb. Nem az a gond, hogy z370, Asrock pl nagyon jól méretezte a táp részét. Elviszi a lapod a 9900kf-et, de amikor dúrván fogyaszt, sok Amper folyik, azt már instabilan szolgálja ki, túlmelegszik, hiszen nem ekkora Amperre van tervezve.
Egy ac 4.8GHz-et viszont megsaccolok, hogy tudnia kell.
Jótanács:
HWINFO képekkel menj oda, gyorsabban kapsz segítséget. Terhelj valamivel, monitorozd futás közben, hogy mi, mennyi. Látszódjanak a Volt, Amper, Watt stb infók.

(#34) Csabis válasza zebra_hun (#33) üzenetére


Csabis
aktív tag

Köszönöm,
Amit sikerült belőnöm az kb 4.7GHz ~4.8GHz de így is van mikor nem tölti be rendesen a Windowst..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.