Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Aero jóféle, csak kár hogy mostanság MSI-nél elfelejtették a félpasszív hűtésszabályozást.
Na, majd a Giga!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#2) Duree


Duree
veterán

Remélem normálisan árazzák be.

duree54

(#3) Ablakos válasza AxBattler (#1) üzenetére


Ablakos
őstag

"félpasszív hűtésszabályozás"
Ez azt jelentené, hogy csak akkor forog a venti, ha valóban szükséges a hőmérséklet miatt?

[ Szerkesztve ]

(#4) Kami11 válasza Duree (#2) üzenetére


Kami11
őstag

Ebben ne reménykedj. :(
Sajnos olyan mértékű készlethiány van, hogy erre az év végéig szerintem esély sincs.
Rossz hír

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#5) tisztelturam válasza Duree (#2) üzenetére


tisztelturam
tag

190k és felette garantált..Bár valakiknek a 260-270 ezres 3060Ti is normális mert fél percig is alig élnek ezek az "akciók"

(#6) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Jöhet a bányába, berendelek vagy 10-et amint lehet. :K

(#7) nexwo


nexwo
őstag

Az a jó az egészben, hogy elég 3D modellezni egy új VGA design, és kirakni, hogy ilyet álmodtunk, gyártani már nem is kell :DDD

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#8) Seirei válasza Agyrák666 (#6) üzenetére


Seirei
tag

Azért hagyj nekünk is :U

(#9) gézu


gézu
őstag

Nemtom mennyibe lesz, de annyiért nem kell. :DDD

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) Ivy.4.Ever válasza nexwo (#7) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A szoc-rendszerben pont így 2-3 éven keresztül jutottak kocsihoz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) nexwo válasza Ivy.4.Ever (#10) üzenetére


nexwo
őstag

Már eszembe jutott a lehetőség :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#12) fanti válasza Duree (#2) üzenetére


fanti
addikt

Afelől ne legyen kétséged :))

Ha a PH aprón 110 ezer egy garanciátlan RX580 8GB-os VGA, akkor ahhoz mérten szerinted...? :C
Meg boltban 170-ért adnak egy 1660 supert... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13) nexwo válasza fanti (#12) üzenetére


nexwo
őstag

Hátha követi majd a játék ipar is, remake-el 1660 -ra optimalizálva :D

Hatalmas piaci előnye lehetne most az AMD-nek konzol és vga téren, de nem jött össze, sőt az Intel dedikált GPU is jöhetett volna...

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#14) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Pegasus... Mi jöhet még? :DDD :DDD

06-3o/9759I39

(#15) Butcher82 válasza Találtgyerek (#14) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hát unikornis vagy kentaur... :DDD

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#16) fanti


fanti
addikt

De milyen érdekes már, erre tettek 12GB VRAM-ot, de pl. a jóval erősebb 3070-esre csak 8GB futotta :C
Hiába na...a jól átgondolt tervezés...

De sebaj, úgy sem lehet kapni ilyet(se), ha meg majd egyszer lehet, na akkor majd csak pislogunk a negyedmillás árán, meg azon a havi 5 darabon, amit hoznak az importőrök az országnak:))
Igaz, a PH szerint amúgy is a 3060Ti a "Népkártya" habár a 300 ezres ára szerintem valahogy mégsem teszi azzá :))
Viszont legalább ismerek olyan embert akinek van olyan barátja, akinek egy haverja már beszélt olyannal, aki már látott ilyet! :))

Gyerekek!
Sehol nincs VGA kártya, csak félmilliótól fölfelé meg 30 ezer alatt (GTX730&710)
Hihetetlen...
És jó sokáig nem is lesz!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17) Butcher82 válasza fanti (#16) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ez a több VRAM régi "csel". Még a Geforce 2 érában kezdődött talán, amikor az MX400-ra rápakoltak 64mb ram-ot, teljesen feleslegesen. De vettük, mint a cukrot (én is) :D

Igen, én is naponta nézem az árakat meg a készleteket és áldom a szerencsémet, hogy december elején megvettem a GTX 1660S-et akkor még "kakiért és pisiért"....

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#18) Duree válasza Kami11 (#4) üzenetére


Duree
veterán

Eléggé elszomorít ez a helyzet.

duree54

(#19) Duree válasza tisztelturam (#5) üzenetére


Duree
veterán

Vajon mitől lett hírtelen ennyire VGA hiány, ilyen még sohasem volt.

duree54

(#20) Duree válasza fanti (#12) üzenetére


Duree
veterán

Ahogy látom a régebbi modellek is nagyon drágulnak. Nyáron eladtam az RX5700XT 120 ezer forintért, most meg látom 200 ezert is lehetne kapni érte.

duree54

(#21) XuChi válasza Duree (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Én a RTX 2060 kártyámat adtam el 85-ért :W Most meg simán elmenne 120-150 környékén is.

(#22) fanti válasza Duree (#19) üzenetére


fanti
addikt

Itt vannak az okok barátom : 1, 2, 3, 4

Ez van sajnos, meg még a Covid.... meg amit Kami11 kolléga linkelt a 4. hozzászólása alatt.

Ezeket olvasd el és világos lesz, hogy mi a helyzet...sajnos!

NINCS, és nem is lesz nagyon sokáig értelmes VGA, csak a 710 és 730-as GTX, meg a 3060Ti-től fölfelé...nomeg az AMD RX6XXX sorozata...és ugye mindezek horror árban és csak elvétve...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#23) siposz válasza Duree (#20) üzenetére


siposz
aktív tag

Tavasszal muszáj volt vennem új gépet, bosszankodtam eléggé hogy pont jönne ki új generációs videókártya, de már nem tudom megvárni. Így választottam egy 5700XT-t 180ezerét.

Sok mindenre gondoltam, de hogy 8 hónap múlva semmilyen kártyát nem lehet kapni, és nyereséggel adhatnám el amit tavasszal vettem, az új generáció debütálása után 3-4 hónappal... na arra nem számítottam.

(#24) szupernova23 válasza Duree (#20) üzenetére


szupernova23
csendes tag

A gyémánt sem olyan ritka,mint amennyire drága!

(#25) XuChi


XuChi
addikt

Ott rohadjon meg az összes gyártó ahol van! Trumplinak is köszönjük a kínaiak basztatását! Egyébként meg nem kellett volna ennyire kiszervezni a gyártás Kínába, és nem lenne itt semmi gond. Minden országnak kellenének saját gyárak és nem lennének ilyen árak. De nem, inkább Kínából hozznak mindent. Tessék itt az eredménye.

(#26) Duree válasza fanti (#22) üzenetére


Duree
veterán

Hát ez eléggé elszomorító.

duree54

(#27) Duree válasza XuChi (#25) üzenetére


Duree
veterán

Az a baj , hogy ez csak romlani fog. Idelye lenne a gyártóknak lépnie.

duree54

(#28) nexwo válasza XuChi (#25) üzenetére


nexwo
őstag

Pont az, hogy ha itt lenne a gyár meg USA-ban, akkor ezek nem emelt, hanem normál árak lennének. Ki csinálná ezt egy marék rizsért? Ez lenne az új mosogatás alternatíva?

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#29) Ivy.4.Ever válasza nexwo (#28) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Talán az a mosogató is többet keresne, ha az étteremben félvezető gyártó szakik fordulnának meg rendszeresebben? :U

(#30) nexwo válasza Ivy.4.Ever (#29) üzenetére


nexwo
őstag

Kínában egyesek inkább mosogatnának, mint azt csinálni amit megkövetel a kormány és a gazdasága :)

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#31) Ivy.4.Ever válasza nexwo (#30) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Csak azt mondom, nem állna feje tetejére a világ 155 ezer forintos rx 580 alapártól, ha a haszon, munkahely és szakértelem eu-n vagy usa-n belül maradna.

[ Szerkesztve ]

(#32) nexwo válasza Ivy.4.Ever (#31) üzenetére


nexwo
őstag

Már amikor csak Kínában terjedt a vírus és kiesett a termelés, már akkor látta az EU, hogy ez így nem lesz jó a jövőben.

De ezt senki nem látta előre, a cégeket meg a profit hajtja.

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#33) Ivy.4.Ever válasza nexwo (#32) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Üzleti alapon mentek el, és úgy is kell visszajönniük. Igen az kevés, hogy Donald kacsa azt parancsolja. A kínai bérszínvonal felzárkózása után is ott a munkaügyi- és biztonsági előírások be nem tartásából fakadó árrés, mondjuk egy eu-s termeléshez képest. Ezért ez nehéz menet lesz. Legfeljebb az ellátás biztonságossága hathatja meg őket, ami talán-talán billenthet a mérlegen.

[ Szerkesztve ]

(#34) PROTRON


PROTRON
addikt

Bennem az a kérdés merült fel hogy ezeket a mini kártyákat lehet-e majd kicsikét visszább fogni? Csak mert látom hogy akár 175W is lehet a teljes power igénye egy ilyen kártyának, de örülnék neki ha le lehetne nyomni 75W-ra, hogy 1080p-ben 60fps-el, esetleg 1440p-ben 40 körül lehessen doomolni.

Továbbá elméleti síkon, ha sikerül levinni 75W-ra, akkor a PCIe slotban lévő power csati elegendő neki. Na most ilyenkor is feltétlenül igényelheti a 8 pin konnektort és rajta némi tájékoztató feszültséget az induláshoz?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#35) AxBattler válasza PROTRON (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ezek az igényeid, akkor inkább GTX 1660 körül nézelődj szerintem, bár azok is 120W TDP-re vannak írva... sajnos nincs sok opció ilyen téren, ha tápcsati nélküli kell, akkor fel kell hajtanod egy GTX 1050 Ti-t.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#36) PROTRON válasza AxBattler (#35) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#37) AxBattler válasza PROTRON (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Sok köszönet nem lesz benne, használtan is 35k HUF-tól indulnak... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#38) PROTRON válasza AxBattler (#37) üzenetére


PROTRON
addikt

Indeed. (képzeld hozzá Tilk hangját)
Amúgy alapvetően egy projekthez kellene, ott meg nem annyira a költségvetés számít hanem hogy elkészüljön.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.