Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

milyen +feature lesz a D300 hoz kepest a FullHD@24 FPS-en kivul?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) madgie válasza Konflikt (#1) üzenetére


madgie
titán

Szerintem semmi lényeges. Ennyi pont elég is, a D300 még mindig a középkategória királya, meg nemhiába lesz "csak" D300s, nem pedig D400.

(#3) Konflikt válasza madgie (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

az biztos h kiraly kis gep. az arara kiv vagyok.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) drkbl


drkbl
őstag

Forrás: Fototrend :F

(#5) t72killer válasza Konflikt (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

minimum új szenzort kéne kapnia, lévén (SzVSz) a mostani D300 nem tud sokkal többet a d90-nél. (annak ellenére, hogy másfélx annyiba kerül)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Dare2Live válasza t72killer (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért igen de ettől még tényleg több kell ide hogy megérje D90 helyett D300St venni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) Dtomi válasza t72killer (#5) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem tud sokkal többet??? Sorozat sebesség? AF pontok??? Ennyi pont elég, hogy fotózásban 1000x többet érjen a D90-nél tőlem meg aztán imax minőségben is vehet fel videót az is marhára hidegen hagy.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8) t72killer válasza Dtomi (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Téged hidegen hagy, én használom a videót:)) A sorozatfelvételt meg soha életemben nem használtam, AF pontokból meg elég, amennyi és amilyen van (épp a mult 7végén kirándultunk olyan helyen, ahol sokszor kellett pakolni a fókuszpontot, de mindig volt megfelelő). Egy dolog hiányzik: a 14(esetleg még több) bites dinamika, de ez is csak akkor, ha elcsesztem az expót és utána használható képet szeretnék csinálni a túl/alulexponáltból.

Ami nekem fontos volt:
1. jó szenzor, 10+MP, kevés zaj
2. beépített fókuszmotor
3. jó kezelhetőség + 11pontos AF (99%-ban álló témákat fotózok)
ennyi. a többi ha van, max örülünk neki (videó), ha nincs le van sz@rva, nem fizetek olyasmiért, amit nem használok.

Persze, ha az ember minden szolgáltatást akar, akkor vegyen D3x-et... Őszintén én nem álmodom vele, elégedett vagyok a felszerelésemmel, az e-penisnövelő sportokat mindig feleslegesen drágának tartottam :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) t72killer válasza Dare2Live (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a szenzoron nem változtatnak, én helyette sem venném meg, upgradelni meg aztán végképp... Pedig pont az lenne a poén, ha kihoznának egy modellt, ami a jelenlegi d90 tulajokat is elgondolkoztatja, hogy hm, esetleg fejleszteni lehetne. Azért ez egy ~2000$-os gép lesz, amit még egy nyugati fotós is meggondol, hogy most szüksége van-e rá, vagy sem.

Alapelvem, hogy csak akkor cserélek, ha a szenzort is komolyan fejlesztették (sokkal kevesebb zaj, lényegesen több megapixel) - különben az ember nem látja a képeken a változást.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) werman válasza drkbl (#4) üzenetére


werman
tag

Lehet első kézböl tesztelik majd? Az király lenne :)) :D

(#11) Parci válasza t72killer (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szenzor szinte biztos, h a most is használt 12 mp-es aktuálisan friss verziója lesz, tehát picit csiszolják még a d90/d5000-hez képest. érdemi előrelépésre ne számítson senki, de ez nem is erről szól. ez nem egy tök új gép, hanem a d300 életciklusának hosszabbítása. d400 majd 2 év múlva...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) madgie válasza t72killer (#9) üzenetére


madgie
titán

És hány képed díszeleg a falon A3+-ban, ami ISO 1600 felett készült? ;]

(#13) t72killer válasza madgie (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy sem, nincs annyi helyem a falon:DDD. A kérdést akkor kéne feltenni, ha a d3x-re hajtanék, nem? Haverom canon 450D-jével hasonlítva az én képeimen jobb a zaj, tesztoldalak szerint a D300, amiben elvben uez a szenzor van kb ugyanazt produkálja ->miért fizessek akkor még 6-800$-t??

Lassan egy éve használom a gépet, és egyelőre semmi olyanba nem futottam, ami a gépváz részéről nehézséget jelentett, mert valami extra d3/d3x-es funkció hiányzik. Egy nagy problémám van: az UVIR szűrő túlságosan gyengíti a hidrogén-alfa vonalat, így, mint az ÖSSZES SLR-t a piacon (talán 2 kivétellel) kcisit problémás csillagászati fotózásra használni. De mivel nem a legdrágább termékvonal, talán 1-2év múlva így el merem küldeni szakihoz, hogy cserélje a szűrőt.

#11: ha nincs érdemi előrelépés, akkor vásárlás sem lesz:)) részemről biztosan nem, azok meg, akik régebbi SLR-ről váltanának, vagy most lépnek a piacra elgondolkoznak, hogy most canon 50D, nikon d90, egy használt (4-500$-ral olcsóbb) d300, esetleg az ujranevezett d300s. Hasonló játék, mint amit az nvidia csinál videokártyák terén...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Dare2Live válasza t72killer (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez azoknak van akiknek még nincs D300uk de akarnak.

szvsz elég 4évente vmi ütős, így is elég drága ez a hobbi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) v.tom válasza t72killer (#13) üzenetére


v.tom
őstag

Nem szükséges érdemi előrelépés. Ez nem olyan váltás, mint pl a D80->D90. Ez csak egy frissítés, amivel szinten akarják tartani a d300-at a kategóriájában, amíg meg nem érkezik az utód. (pl. D70-D70s-D80).

(#16) t72killer válasza v.tom (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben kijöttek a végleges infók. Ha jól nézem, tényleg új szenzort kapott (13.1MP 12.9 helyett - ami pixelszámban gyakorlatilag ugyanannyi, de remélhetőleg új gyártástechnológia van mögötte). A D3000-es kistesótól szintén hasonló jókat várunk (akkora szenzor, mint a d60-ban, csak remélhetőleg még jobb minőségű).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) MLaca válasza t72killer (#16) üzenetére


MLaca
őstag

igen, délutánra végre mi is kitesszük majd - a Nikon nem adott ki, csak korlátozott számú oldalnak megjelenés előtt információt, így most kénytelenek vagyunk mindent utólag elkészíteni, ami nem 5 perc.

http://mlzphoto.hu/

(#18) t72killer válasza MLaca (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondoltam, hogy angol forrásból fordítjátok, 1 nap fáziseltolódás nem a világ:). A PH! lapcsaládhoz inkább beszélgetni jön az ember, illetve a részletekbe nyúló cikkeket olvasni, minthogy a legeslegújabb infókért. Arra ott van a nikonrumors és egyéb fórumok ill. a dpreview.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Degeczi válasza t72killer (#8) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Egy dolog hiányzik: a 14(esetleg még több) bites dinamika"

a 14 bitnek nincs köze a kamera dinamikaátfogásához!
az az érzékelő, és nem az A/D átalakító jellemzője...

14 biten elméletileg több árnyalat lehetséges, a gyakorlatban azonban a tesztek szerint elhanyagolható a különbség

(#20) t72killer válasza Degeczi (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, akkor ezért nem ég és föld a különbség a D90 és a D300 között:)) vásárlás előtt, amikor a speckók kijöttek, aggódtam, hogy a 12 bittel komolyan fogok dinamikát veszíteni a nagytesóhoz képest, de mégsem ez a helyzet. Talán a nikonnak is alkalmazni kéne valami SuperCCD-hez hasonló technológiát/HDR szenzort.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Degeczi válasza t72killer (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, egy tökéletes kamera lehetett volna a Fuji S5, ha a Nikon csinálja meg (nem egetverően helypazarló formátummal, lassú működéssel, hülye felülettel)

ezzel együtt a CMOS érzékelős Nikonok dinamikája is meglepően jó, a NEF file-okban jókora tartalékkal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.