Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) #89309696 válasza #90088192 (#21) üzenetére


#89309696
törölt tag

Commodore 64 és Spectrum ZX-em nem volt, annyira nem vagyok öreg.
Itt nem volt kábel, úgyhogy az antennás Matáv kütyüvel nyomtam 9600bps-mal. Az a fehér nagy doboz, amit később váltott a két kicsi fekete. Com portra csaptam 33600bps modemet, de nem lett gyorsabb, mint kiderült maga a technológia nem bír többet.
Utána mobilnet Edge, majd 512Kbps ADSL, onnan meg egy 2 vagy 3 Megás rádiós.

Chat.hu-n kezdtem, Hotdog meg ilyenek, illetve volt valami telefonos oldal az ezer másik közül, ahonnan logókat, midi hangokat lehetett letölteni és annak volt egy fóruma. Fogalmam sincs mi volt már a neve. Már akkor is ment a "és ki a fszt érdekel" szintű szöveg meg a politika szidása és mindenki a másikat tartotta jobbnak. :D Természetesen valamelyik csengőhang alatt, full offban az egész, mert mi más is lenne, ha nem az, hogy nem odatartozó dologba is politikát kezdenek el nyomni eszetlenül.
Onnan kerültem át egy sima telefonos fórumra ahol a még kezdetleges moderáció miatt mentek a folyamatos trollkodások, szándékosan többszáz Megás gifek linkelése, hogy megakassza a gyenge géppel rendelkező usereket, pörgesse a mobilnetet stb. a szándékosan villogó gif avatarok használata, a szándékosan emotikonokkal válaszolás amiből semmit nem lehetett érteni.... Ez már létezett akkor is, csak nem volt annyira elterjedt, átment az ember a 200 másik kis fórumra ahol normálisak voltak. Akkor már MSN-nel nyomtuk, de javarészt osztálytársak, iskolatársak és rokonok voltak rajta, akikkel amúgy is jóban voltunk. És itt vagyunk ma.

Nem tagadom, bennünk is van hiba, öregszünk és unjuk a majmokat, belefáradtunk, változik minden is, ezek miatt jóval érzékenyebbek vagyunk dolgokra, mint 15-20 éve, de azért az internetre felszabaduló marhacsorda is nagyobb lett, szóval mindkét oldalról jön az áldás.
Én túl komor természetű vagyok ahhoz, hogy poénkodjak ilyenekkel. Néha működik, de inkább otthagyom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.