Hirdetés

2020. március 28., szombat

Gyorskeresés

(#1) nonsen5e

nonsen5e
(addikt)

Miért is szavazna ellene?
Egy nagy business neki is az egész.

「今が最高」

(#2) kentucky válasza nonsen5e (#1) üzenetére

kentucky
(őstag)

"Pai is valószínűleg a törvény eltörlése mellett fog dönteni." Nem a törvény eltörlése ellen.

(#3) nonsen5e válasza kentucky (#2) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

Persze, de nem "valószínűleg", hanem biztosan. Az ő nevéhez köthető az egész dolog. Nem pont ő fog kihátrálni mögüle az utolsó másodpercben.

「今が最高」

(#4) bambano

bambano
(titán)

index szerint befejeződött, eltörölték a netsemlegességet.

végre egy ország, amelyik normálisan dönt ebben a kérdésben.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#5) dabadab válasza bambano (#4) üzenetére

dabadab
(titán)

Fel nem foghatom, hogy hogyan lehetsz ennyire ostoba.

A jelek szerint nem is próbálod meg megérteni, hogy mi történik, csak ragaszkodsz a saját, teljesen fals, félreértéseken alapuló hülységeidhez.

DRM is theft

(#6) bambano válasza dabadab (#5) üzenetére

bambano
(titán)

"Fel nem foghatom, hogy hogyan lehetsz ennyire ostoba.": nem probléma, ha elég sokat dolgozol rajta, talán egyszer sikerül.

"A jelek szerint nem is próbálod meg megérteni, hogy mi történik": esetleg én vagyok az egyetlen, aki tényleg megérti, hogy a magántulajdon védelme fontos? egyébként a két hsz-em között is gondolkodtam a dologról, valószínűleg egy jobb ügyvéd simán levezeti, hogy a net neutrality sérti az amcsi alkotmányt.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#7) Gdi válasza bambano (#6) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Engem hidegen hagy (egyelőre).
De szerintem ez egy meddő vita. A nézőpontokat nem lehet megváltoztatni 3 fórumposzttal.
Én amennyire kivettem a hozzászólásokból (itt és máshol) a legtöbb ember attól fél (aki hangot ad ennek) emiatt, hogy a nagy USA így nyomja akkor Európa is így fogja előbb-utóbb. És ha nem mikromanagelik a netszolgáltatókat, akkor azok DLC-like és premium előfizetési csomagokban adják majd a netet (azaz az azon elérhető tartalmat), illetve az előnyben részesített szolgáltatások és tartalomszolgáltatók miatt minden más oldal amit nézne alig lesz elérhető, mert a modemes időket fogja idézni egy-egy képletöltés.
Legalábbis ha jól értettem.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) kentucky válasza Gdi (#7) üzenetére

kentucky
(őstag)

Nem véletlen, hogy iszonyatos mennyiségű pénzt öltek bele az ISP-k a politkusokba.

(#9) Snowy_owl

Snowy_owl
(senior tag)
LOGOUT blog

Ez nem igazán jó hír. Elolvasva egy indexes cikket, leírják hogy ez jó is meg nem is. De az a gond, hogy ha sokat fizetnek a szolgáltatónak és egy nagy cég miért is ne fizetne, akkor szépen monopol helyzetbe hozhatja magát csak azzal hogy az ő szolgáltatása gyors megbízható míg a másik az csak döcög nem jön be, éssatöbbi. Ez valahol a szabad internetnek is a megsorozása.

fotóim: https://fototrend.hu/fotok/fotos/snowy_owl/index.html

(#10) nonsen5e válasza bambano (#6) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

USA és a magántulajdon / személyes dolgok védelme egy mondatban. Ez még viccnek is rossz.

Elmagyarázhatnád, hogy azt leszámítva, hogy az eddig is mindenben összekartellező amerikai szolgáltatókat mi akadályozza meg mostantól, hogy x és y forgalmat limitáljanak, vagy forgalomtól függően árat emeljenek, egyes cégeknek kedvezményt biztosítsanak, tisztességtelen versenyelőnyt, stb...?
A jó lelkecskéjük? Mert az ugyan nem.
Eleve arra is kíváncsi lennék, hogy mit tartasz az egész döntésben jónak?
Néztem majdnem végig a streamet, üres mellébeszélés volt az egész, bármiféle konkrétum nélkül.

[ Szerkesztve ]

「今が最高」

(#11) bambano válasza nonsen5e (#10) üzenetére

bambano
(titán)

"mi akadályozza meg mostantól, hogy x és y forgalmat limitáljanak, vagy forgalomtól függően árat emeljenek, egyes cégeknek kedvezményt biztosítsanak": semmi, de nem ez a valódi kérdés, mert ezt eddig sem akadályozta semmi.

a valódi kérdés az, hogy ez miért baj? miért baj, hogy egy szolgáltató a saját magántulajdonával kapcsolatban meghozhatja a döntéseit és nem kívülről erőszakolnak rá dolgokat?

(#12) dabadab válasza bambano (#11) üzenetére

dabadab
(titán)

"miért baj, hogy egy szolgáltató a saját magántulajdonával kapcsolatban meghozhatja a döntéseit és nem kívülről erőszakolnak rá dolgokat?"

Azért, mert ez kb. senkinek sem jó.

DRM is theft

(#13) nonsen5e válasza bambano (#11) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

Én is boldog lennék, ha holnaptól minden Magyarországon kapható termék ára emelkedne 15916%-kal, csak mert. Egyenesen örülnék neki, hogy sokkal többet kellene mindenért fizetnem. Gondolom akkor tavaly Martin Shkreli-nek is tapsoltál, hogy milyen jól tette a monopóliumában lévő aids gyógyszer 5000%-os áremelését.
Az állam pedig ne szóljon bele semmibe sem, mert az rossz. Innentől meg már csak pár lépés a teljes anarchia.

Az áremelés meg csak az egyik dolga a dolognak. Az egész vége az lesz, hogy marad fél tucat internetes tartalomszolgáltató, mert azoknak van tőkéjük erőből lefizetni a pár ISP-t, aztán mindenki más meg ki van csinálva. 0 verseny, 0 választék, 100% szar az endusereknek. Ez pedig mégnagyobb áremelésekbe torkollik, és indul az újabb öngerjesztő folyamat.

[ Szerkesztve ]

「今が最高」

(#14) bambano válasza nonsen5e (#13) üzenetére

bambano
(titán)

Magyarország nem jó példa, gyakorlatilag hatósági áras az internet. de jure nem az, de facto igen.
tehát neked nem lesz drágább a net.

kérdés, hogy akik most nem értenek egyet ezzel a lépéssel, azok a másik, most elinduló, logikájában azonos problémára mit szólnak? [link]

(#15) nonsen5e válasza bambano (#14) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

És ha Amerikában élnék? Vagy ezt az egészet nem az FCC találta volna ki, hanem Orbán & co.?
Akkor minket érintene. Aki meg az ilyen fajta áremelésnek örül, az (i) bolond, (ii) mazochista, (iii) érdekelt a mutyiban.
Az egy dolog, hogy Pont most, Pont én nem. Ennek ellenére nem örülök annak, hogy az egyik szuperhatalomban torzsára akarják szedni az embereket. Emberileg sem, továbbá meg ahogy már sokszor le lett írva, a jó példa ragadós, a politikusok meg a szolgáltatók itt sem kevésbé pénzéhesebbek.

「今が最高」

(#16) bambano válasza nonsen5e (#15) üzenetére

bambano
(titán)

"Aki meg az ilyen fajta áremelésnek örül": miért következne ebből általános áremelés?
"érdekelt a mutyiban.": én ezt sosem tagadtam. mondjuk mutyinak nem hívnám, mert, szerintem, nem az.

(#17) nonsen5e válasza bambano (#16) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

Nem mondtam egy szóval sem, hogy ebből következik bármiféle általános áremelés.
Azt csupán példának hoztam fel.
Amúgy meg miért örülne bárki és bármilyen áremelésnek, amiért cserébe nem kap semmit?

"én ezt sosem tagadtam. mondjuk mutyinak nem hívnám, mert, szerintem, nem az."
Mint ahogyan az meg nem bankrablás, ha bemegyek egy fegyverrel az otp-be, és követelem a kasszát.

[ Szerkesztve ]

「今が最高」

(#18) bambano válasza nonsen5e (#17) üzenetére

bambano
(titán)

tudsz itt valakit mutatni, aki örülne az áremelésnek?
mert ha nem, megkérdezhetem, hogy minek hajtod ezt a témát, amikor fel se merült?

"Mint ahogyan az meg nem bankrablás, ha bemegyek egy fegyverrel az otp-be, és követelem a kasszát.": no, a jelenlegi helyzet pontosan ez.

(#19) nonsen5e válasza bambano (#18) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

Te vetetted fel a kérdést, hogy miért baj az, hogy a szolgáltató szabadon addig emelheti az árait amíg van pofája. Már ha pedig nincs kontrollálva, hogy ezt vagy azt csinálhat, akkor el fognak szállni az árak. Jó példa erre a mikrotranzakciók elburjánzása a játékokban.

Kérdezem megint, hogy mi garantálja, hogy a net neutrality eltörlése, nem fog rögtön (pár hónapon belül) a szolgáltatás minőségének romlásával, forgalom és sávszélességlimit bevezetésével és pofátlan áremeléssel járni?
Az érvekre meg azóta is várok, hogy miért is kéne örülni a döntésnek, és miért is olyan jó dolog ez az egész.

"no, a jelenlegi helyzet pontosan ez"
Mert mi akkor? Nem az apró hülyeségekbe kell belekötni, mindenki érti, hogy mire gondolok. :U

[ Szerkesztve ]

「今が最高」

(#20) bambano válasza nonsen5e (#19) üzenetére

bambano
(titán)

"Te vetetted fel a kérdést, hogy miért baj az, hogy a szolgáltató szabadon addig emelheti az árait amíg van pofája.": nem, ezt csak te olvastad ki abból, amit írtam.

a net neutrality nem az olcsó internetről szól, mint ahogy az eltörlése sem a drága internetről.

a net neutrality eltörlése arról szól, hogy aki indokolatlanul sokat veszi igénybe a netet, az szálljon be a költségekbe. itt nem a végfelhasználókról van szó, hanem az olyan nagy tartalomgyártókról, mint a netflix.

"Már ha pedig nincs kontrollálva, hogy ezt vagy azt csinálhat, akkor el fognak szállni az árak.": miért, most kontrollálva vannak az árak (minket leszámítva). Miért, most elszálltak az árak?

az a baj, pont fordítva látod ezt az egészet. nem akkor fog leromlani a szolgáltatás minősége, ha eltörlik a net semlegességét, hanem akkor, ha meghagyják.

(#21) aprokaroka87 válasza Gdi (#7) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

"illetve az előnyben részesített szolgáltatások és tartalomszolgáltatók miatt minden más oldal amit nézne alig lesz elérhető, mert a modemes időket fogja idézni egy-egy képletöltés.
Legalábbis ha jól értettem."

Ezt megteheti a szolgáltató, de lehel hogy saját magát lőné bokán vele, mivel azok a felhasználók akik nem használnák a nagy tartalomgyártok szolgáltatásait, nem is biztos hogy hajlandóak lennének fizetni az internetért.

Amúgy tipikus példája ennek az egész netsemleges dolognak az pl a Telenor Mytv esete, ahol január 18-tól a Telenor hálozatából is bele fog számitani az adatkeretbe.

Vagyis ha pl van 2gb adatkereted akkor nézheted addig a mytv-t ameddig tart a 2gb.

Most még korlátlan.

A szolgáltató döntött úgy hogy saját hálozaton nem számolja bele az adatkeretbe a forgalmat.

(#22) janeszgol válasza dabadab (#5) üzenetére

janeszgol
(veterán)

A netsemlegesseg otlete nagyon jo, de sajnos az infrastruktura meg nem all keszen. A gondolat megelozte a korat.
Egy pelda: ha a videok savszelesseget csokkented, mint szolgaltato, mar az is a megszegese.

2020: búcsú a Samsung márkától (Galaxy M21/M31 vs A51, illetve Enynos miatt). | Huawei és Nokia marad. Kéne új márka a piacra.

(#23) nonsen5e válasza bambano (#20) üzenetére

nonsen5e
(addikt)

Gondolom a Netflix meg a társai majd szépen benyelik a rájuk kirótt extra költségeket.

「今が最高」

(#24) dabadab válasza janeszgol (#22) üzenetére

dabadab
(titán)

"A netsemlegesseg otlete nagyon jo, de sajnos az infrastruktura meg nem all keszen. A gondolat megelozte a korat."

??? :F

Azt ugye vágod, hogy a netsemlegességben foglalt alapelvek azok, amik szerint a nulladik naptól működött az Internet?

"Egy pelda: ha a videok savszelesseget csokkented, mint szolgaltato, mar az is a megszegese."

Igen és teljesen jól is van ez így. Kinek hiányzik, hogy az ISP nekiálljon szórakozni a videóimmal?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) bambano válasza nonsen5e (#23) üzenetére

bambano
(titán)

miért, az extra bevételt meg szépen benyelhetik?

a jelenlegi helyzet az, hogy egy csomó ember meg cég azt képzeli magáról, hogy beleszólhat dolgokba, miközben két dolog igaz rájuk: nem fizettek a hálózatért és nincs root jelszavuk.

(#26) azbest válasza bambano (#25) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Évek óta hajtogatod ezt a blődséget. Te mint netszolgáltató azt hiszed / azt szeretnéd, hogy beleszólhass abba, hogy mi folyik át a hálózaton. A netsemlegesség pont erről szólt, hogy a szolgáltató csak foglalkozzon az infrastruktúra fenntartásával és ne okoskodjon bele, hogy mi folyik át rajta. Az általad túlhasználatnak gondolt dolog is csak azért lehet, mert a szolgáltatók sokszor olyan dolgokat hirdettek, amelyet nem tudott az infrastruktúra teljesíteni, ezért kellett az apróbetűs rész, hogy igazából nem is úgy van.

Tudom, régóta fáj, hogy a világ fejlődik és a szolgáltatóknak be kell ruházni, fejleszteni kell, mert valamennyire verseny van. Az ügyfelek pedig átmennek, ha tehetik máshoz, ha a szolgáltató nem fejleszt. Ráadásul az usa-ban mintha törvényileg szedtek volna fejlesztési hozzájárulást az ügyfelektől, amit fejlesztésre kellett volna fordítani, amit nem tettek meg a szolgáltatók és most már nem is lesznek erre kötelezve. Ingyen pénz volt, amit benyeltek.

Szóval majd most lesz lehetőségük fejelsztés helyett felárazni a video forgalmat, a különböző átfolyó szolgáltatásokat. Így az elavult hálózaton még több pénzt szedhetnek be, eszi vagy nem eszi alapon. Főleg, hogy sok helyen kizárólagos szolgáltatási jogot kaptak a várostól, nem léphet be konkurencia versenyezni.
Mindezt úgy, hogy például NY-ban 500 dolcsi egy irodai netkapcsolat, ami annyira instabil, hogy mellé kell egy tartalék, lassabb és olcsóbb, 80 dolláros backup vonal is. [link]

Gondolom a jelentős javulást most abból gondolod, hogy majd lesz sok pénz, mert lehet differenciálni, külön díjakat szedni mindenért. S majd abból a pénzből hű de jelesztenek. A logika ott sántít, hogy ha eddig, amikor külön fejlesztési hozzájárulást is törvényileg szedhettek, mégsem fejlesztettek, majd most, amikor szabad kezet kapntak, miért ne vennék ki inkább a pénzt a részvényesek. Miért költsenek egy centet is, ha úgyis bármennyit elkérhetnek.

Azt is tudom, hogy ingyen pénz lett volna, hogy a weblapokat, online szolgáltatókat is sarcolja az átmenő forgalomért, nem csak a saját ügyfelét. Ezt is lelkesen támogattad. Na most a netsemlegesség végével lehet ezt is megtehetik. Nagyon jó mindenkitől pénzt szedni, nem fejleszteni, zsarolni, közbülső szereplőként a többieket. De majd jön a kopp az usa-ban, mivel a nagyobb online szolgáltató cégek már vásároltak fekete üveg gerinchálózatot, ha nagyon elpofátlankodnak a netszolgáltatók, akkor lehet egyszer csak kivágják őket a piacról. Csak ehhez majd meg kell fúrni a kizárólagos szerződéseket. De van elég pénz lobbizni. Szóval lehet verseny helyett pofáraejtés lesz. Viszont attól tartok, ez nem lesz kánaán ettől még a felhasználóknak, mert pont olyan nagy cégek fogják tönkretenni a telhetetlen mostani netszolgáltatókat, akik adattok kereskedésénől is élnek, s ők is a saját tartalmuk felé fogják diferenciálni a forgalmat.(lásd google - amazon összefeszülés) De mivel az ő szolgáltatásaikat szeretnék majd lassítani a telhetetlen szolgáltatók, ezért át fognak menni hozzájuk a felhasználók. Vissza fogják még sírni a mostani szolgáltatók a jelenlegi helyzetet.

(#21) aprokaroka87
a mobilnetnél sokkal korlátosabb az átviteli technológia. Csak egy frekvencia van, nem úgy mint vezetéken, hogy akárhányat lehet fektetni. Így ott bizonyos mértékig differenciáltak régebben. Azóta ez is változott, az jó irány, hogy ne lassíthasson valamit a szolgáltató. Az viszont - a fizikai korlátok miatt - szemétség az nmhh részéről, hogy a szolgáltató saját szolgáltatását mobilon nem kezelheti másképp. Mégcsak nem is előnyben részesítetet, hanem csak nem számolta, de belekötöttek. Főleg azért vicces, mert vezetékesen nincs ilyen követelmény az iptv-kkel szemben, sem az iptv átengedéssel szemben. Egyébként egyelőre nem fogják számolni a mytv forgalmat, hanem ha a fizetős keret elfogy, akkor a korlátlan keret csapját is el kell zárják. Tehát amíg nem nullázódik le az egyéb forgalommal a keret, addig a tévé forgalom bármenyi lehet. Ha lenullázta, akkor mindent lekapcsolnak. Ez egy fokkal azért jobb a semminél, mert tévével hamar elmúlna pár gb-os keret.

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano válasza azbest (#26) üzenetére

bambano
(titán)

rotfl, te nagyon súlyosan el vagy tévedve. végig se olvasom, nincs értelme.
"Te mint netszolgáltató azt hiszed / azt szeretnéd, hogy beleszólhass abba, hogy mi folyik át a hálózaton.": nekem van root jelszavam, a többiek (tipikusan: fórumhuszárok) kibicelnek.

Pontosan ez a probléma magja, hogy a fél világ bele akar szólni, hogy mi menjen át a drótomon, miközben tényleges képességem csak és kizárólag nekem van ezt meghatározni, és az egésznek a költségeit is kizárólag én álltam.

(#28) aprokaroka87 válasza azbest (#26) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

Igen
csak pl ha valaki 1gb netet vesz, akkor ha tv-re akarja használni akkor figyelnie kell majd.

Ha mondjuk az utolsó 5 napban fogy el hozzá a keret, az user elég izé helyzetbe kerülhet, mert ha megujuló netje van, akkor 5 nap múlva kapja a másikat jó eséllyel.

(#29) azbest válasza bambano (#27) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Szokásos hazugságok. Otthon, négy fal között játszhatsz a root jelszavaddal, de nem szolgáltatóként.
A költségeket pedig az ügyfeleid fizették, te csak megelőlegezted.

Amúgy igazi póóóstás mentalitás, amikor azért megy a hiszti, hogy dolgozni kell. A pénz az kéne, de ha megnövekedik a csomagszám, amiért persze több pénzt is kap, akkor már büdös a munka, ott keresi a kibúvót, ahol lehet, meg árat emelgetni, hogy ne küldjenek már annyi csomagot. Meg válogat, hogy mit hajlandó kézbesíteni.

De nem baj, ragaszkodj az elveidhez. Falun még elmegy, de idővel más alternatívák szépen bedarálják az ilyet.

(#30) bambano válasza azbest (#29) üzenetére

bambano
(titán)

nyugodj meg, szolgáltatóként is azt szűrök, amit akarok.
upc is "menedzseli" a torrentet, mégse lett velük semmi.

"A költségeket pedig az ügyfeleid fizették, te csak megelőlegezted.": a hálózat nem lett az ügyfél tulajdona azért, mert a szolgáltatásért fizet. az autópálya se lett a te tulajdonod attól, hogy veszel matricát.

értem én, hogy te kurucosan viszonyulsz a témához, de ettől még nem lesz igazad. amiket írtál, az egy fotelhuszár álmodozása a világról, amihez valójában nincs köze. az, hogy téged felbosszant a valósággal való szembesülés, szintén nem az én problémám.

(#31) azbest válasza bambano (#30) üzenetére

azbest
(nagyúr)

baráti jótanács: ha bármilyen módon belenyúlsz a forgalomba (kivéve a hatósági feketelista szűrése) vagy bármilyen módon differenciálod a forgalmat, akkor sürgősen hagyj fel ezzel a gyakorlattal, mivel már két éve tilos.

Megnézheted bármelyik komolyabb szolgáltató oldalán, általában hasonló néven: "Hálózatsemlegesség – egységes internet-hozzáférési szolgáltatás leíró táblázat", péládul a upc https://www.upc.hu/internet/.

Lehet, hogy néha áldás a tudatlanság, de ne egy több milliós NMHH büntetés térítsen észhez. Kivéve, ha az usa-ban szolgáltatsz, mert ott mostmár úgy tűnik, szabad.

[ Szerkesztve ]

(#32) aprokaroka87

aprokaroka87
(veterán)

Most csavarjunk a dolgon.

Adott a tartalomszolgáltató, az isp, és az ügyfél.

Én mint az ügyfél előfizetek egy a tartalomszolgáltató álltal biztositott szolgáltatásra.

Ugyebár vegyük úgy hogy a tartalom szolgáltató fizet az isp-nek.

Én mint ügyfél reklamálhatok az isp fele ha mondjuk nálluk jelentkező hiba miatt nem tudom használni a tartalomszolgáltató szolgáltatását?

(#33) bambano válasza azbest (#31) üzenetére

bambano
(titán)

idézem az újdonságokat az általad linkeltekből:
--- újdonságok kezdete ---
--- újdonságok vége ---

örülök, hogy pont olyan példát linkeltél, ami, privát magánvéleményem szerint, vérlázító disznóság, és nincs belőle balhé. hint: valaki, az se baj, ha pont te, elmagyarázhatná, hogy egy 300 gigás forgalmi limites előfizetésre hogy lehet azt írni, hogy korlátlan.

de ebből is látszik, hogy még Magyarországon is jól láthatóan a szolgáltató határozza meg, hogy mi menjen át a dróton, nem az ilyen-olyan törvényhozók.

(#34) azbest válasza bambano (#33) üzenetére

azbest
(nagyúr)

köszönöm, ennyit a root jelszóról. A terelést elengedem :R

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.