Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbazs96


bbazs96
csendes tag

szabad érdeklődn ihogy milyen szituációban, hogy és mit alkalmaztál?

(#2) Gergő_


Gergő_
őstag

"Még viszonylag újnak számítok,mivel még csak 1 éve járok"

Wát? :F

(#3) KennyONE válasza bbazs96 (#1) üzenetére


KennyONE
aktív tag

A 8.kerületbe járok suliba,az Orczy tér mögé és még decemberben a barátnőmet meg engem megállított egy hiperpigmentált 10 év körüli gyerek,és kérte a mobilunkat,amit ugye nem engedtem,és próbáltunk elmenni,a barátnőmet a hátam mögé tereltem és intettem neki hogy fusson el,ő így is tett,míg engem visszarántott a csuklómnál fogva és ott használtam először egy csukló fogásból szabadulás technikát majd láttam rajta hogy ezen meglepődött,így még adtam egyet az ágyékának is majd amikor előre dőlt, hirtelen nem tudtam hogy meg akarja-e fogni a lábam vagy csak a fájdalotól csinált így,szóval meg egy nyakátfogós hasbarugást is kapott a végére majd én is elfutottam.

Így látatlanban elég nehéz elmondani a technikákat,de nekem akkor teljesen automatikusan ment,gondolkodás nélkül.

(#4) KennyONE válasza Gergő_ (#2) üzenetére


KennyONE
aktív tag

Az edzőm már 20 éve csinálja,elég jó edzőktől tanult és még mindig kezdőnek érzi magát.Én is annak érzem magam amíg nem lesz meg a vizsgám,amit remélem hogy 1 hónap múlva letehetek.

(#5) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Majd 8-10 év múlva érsz is vele valamit, akkor visszatérhetünk rá. Én egyébként nem szeretem a krav-őt, egy túlhypeolt sz*r, és nagyon sokan verik rá a nyálukat. Működik, nyilvánvaló, de nem ez sz*rta a spanyolviaszt, hanem összegerebléyzte 100 helyről, ezt nem értik sokan - alapvetően tehát nem az ággal van bajom, hanem a képviselőinek jó részével. Minden ilyen jellegű dologhoz sok-sok év kell, hogy egy pici esélyed is legyen a túlélésre élesben.

mod:

De jó, ha csinálod/csinálsz valamit, ne hagyd abba semmikép..

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Kassadin válasza hoffman_ (#5) üzenetére


Kassadin
addikt

Egyrészt. Másrészt, az ilyen szituációkra nem hiszem, hogy lehet tudatosan készülni. Mármint, hogy ne blokkoljon le az ember.

(#7) Egorov válasza KennyONE (#3) üzenetére


Egorov
aktív tag

Megvertél egy 10 éves gyereket? Bravó. ;] Tezsvírek voltak a környéken vagy egyedül volt?
Én is ki akarom próbálni a Krav Magát már vagy 3 éve, de olyan mocskos drága, hogy inkább nem próbálom ki. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8) Jim-Y válasza Kassadin (#6) üzenetére


Jim-Y
veterán

napi régész :DDD

Edzőm mesélte annó (krav-maga), hogy x év krav tanítás után attrocitás érte az utcán, és mivel életében először volt ilyen, teljesen leblokkolt, erre nem lehet készülni, csak ha havonta összevernek, mert akkor már lehet tapasztalatod benne:D De ha x éven keresztül tanulsz valamit, az rögződik, így azért nagyobb esélyed van túlélni, mint nélküle, ezt is le lehet szögezni. Nekem is az a bajom a kravval, mint a fegyencedzéssel, hogy túl van hypeolva, pedig előbbi egy önvédelmi sport csak, utóbbi meg szervezett otthoni edzés, mégis páran úgy emlegetik ezeket, mintha magát a szent grált találta volna meg bennük, itt nem a cikkíróra utaltok ^^

(#9) Gebriel


Gebriel
veterán

A Krav Maga Magyarországról indult nem Izraelből..

(#10) #51736960 válasza Gebriel (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

pár éve részt vettem néhány edzésen kíváncsiságból, ott is azt mondták, hogy izraeli gyökerű technika, ráadásul ha ráguglizok, ott is ugyanezt írják.

egyébként a magánvéleményem az, hogy eléggé "sunnyogó" harcmodor ez, ennél vannak sokkal tisztább stílusok, amelyeket érdemesebb tanulni, pl. aikido...
persze a tanulási folyamat elején nagyon hasznos tud lenni egy kis kravmaga tudomány az utcán, de hosszú távon én nem fektetnék bele energiát az tuti.

(#11) Gebriel válasza #51736960 (#10) üzenetére


Gebriel
veterán

Az alapító magyar.
Mit jelent az, hogy sunnyogó harcmodor :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.