Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) draco31


draco31
veterán

Elővettem már én is a ledobott Bosch PSR 10,8 Li csavarozómat. Nemrég kaptam hogy halott, töltője sincs.
Szórakoztam már vele sokszor, de nem haladok.
Reggel kivettem az akku pakkot belőle, nem szedtem szét, az egyik cellára rákötöttem az opus c3100-ásomat, közölte is vele, hogy 3.2V. Fél 12-re felkúszott 3.8-ra már. Azért ilyen lassan, mert ugye a 3 cella nem lett szétszedve, és egy foglalaton töltöttem egy cellán keresztül a 3 cellát.
Most próbálom a csavarozó eredeti elektronikáján keresztül tölteni, de nem igazán akar. PC tápból jön a 12V, ami bemegy egy DC-DC konverterbe, onnan meg 13V-ot adok a fúrónak. Nem tudom mennyit kapna a gyári töltőjéből, sehol nem találok adatot róla. Jelzi is 3 villogással hogy töltőn van, de nem akar a cellák együttes feszültsége 10.1V felé menni. Elsőnek fél órát ment a plusz dc-dc konver nélkül, akkor is jelezte hogy tölt, de 10.1v ugyan úgy, ezért próbálom most többel.
Rossz lenne a fúró töltésért felelős része?

Közben rájöttem hogy mégis csak egy cella töltött fel jobban, a többiek alacsony szinten maradtak.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.