Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Writz


Writz
tag

Túl jók ezek a kémfotók mostanában. :DDD
ON: Egész pofás lap, egész jó felszereltséggel. Bár a PCI-E aljzatok elég érdekes távolságra vannak egymástól. :F

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#2) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szép, jöjjönek csak :DD Majd a Rampage V Extremet megveszem :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3) Squirrel


Squirrel
őstag

Jók ezek a lapok, csak azt nem értem sose, hogy a visszafogott, szép sötét nyákot miért b@sszák el bugyikék vagy citromsárga foglalatokkal, hűtőbordával?

(#4) F_Zolee válasza Writz (#1) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát igen, nyilvános kémfotók. Marketingnek is meg kell élni valahogy. ;]

(#5) Writz válasza F_Zolee (#4) üzenetére


Writz
tag

Jaja... :K

On: Amúgy... Miért nem lehet értelmes helyre tenni azt a szerencsétlen tápcsatit ami a PCI-E aljzatokat táplálja? :F

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#6) FiachraBán válasza Squirrel (#3) üzenetére


FiachraBán
tag

Nyugi, az MSI X99S SLI Plus lapja, teljesen fekete lesz. Az nagyon üt a promókép alapján.

(#7) Writz válasza FiachraBán (#6) üzenetére


Writz
tag

Ja, az MSI deszkája nagyon pofás lesz.

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#8) polika


polika
senior tag

Ebbe aztán lehet tömni majd a ramokat...a 8db ram ráadásul quadra channel módban, brutál sávszél, kérdés hogy kihasználja-e ezt a proci vagy csak parasztvakítás?

Ahogy néztem az inteles proci tesztet egy i7 4770K-nál a ddr800 vagy ddr1600 között hibahatáron belüli különbség volt. Egy AMD kaverinél az IGP miatt a sávszél növekedés értelmes dolog, de itt kérdéses.

(#9) F_Zolee válasza FiachraBán (#6) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hiába néz ki jól az MSI legtöbb lapja ha a biosuk "használhatatlan". :F

(#10) FiachraBán válasza F_Zolee (#9) üzenetére


FiachraBán
tag

Már a UEFI? Mert nekem még normál BIOS-os lapom van és az teljesen jól működik.

(#11) #16729600 válasza F_Zolee (#9) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én most vettem egy Z97 es MSI lapot és azt kell mondanom, hogy talán a legjobb UEFI ( click bios ),amivel eddig találkoztam.

(#12) Erdei88 válasza BlackSoft (#2) üzenetére


Erdei88
veterán

Én meg nem :P

;]

(#13) Montesantos válasza F_Zolee (#9) üzenetére


Montesantos
senior tag

a gaming sorozaté nagyon jó szvsz..... az egyik legjobban használható uefi bios

Gabi

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, ez pofas, vegre nem az lesz mint x79en, hogy normal mennyisegu sata3/usb3 es 8 slot kb csak a felsokategoriaban lesz. a cpu slot mondjuk egy picit kozel van a felso cpuslothoz, de elvileg meg elfer egy nagyobb torony is.

arakra leszek meg kivancsi.

polika: savszel igazabol otthoni felhasznalasra annyira nem erdekes, viszont 64giganal mar pl lehet csinalni egy 32-48gigas ramdriveot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Eddig igaz csak z68 és z77es "alap" lapjaikkal kerültem kapcsolatba de nem volt a legjobb. Itt a "használhatatlanságra" nem a nehéz kezelést értettem hanem beállításbéli problémák voltak.

(#16) Viktor81


Viktor81
senior tag

Valaki segitsen ki !

Ha ez DDR4, akkor miert van 8 mem. foglalat ? Ha 4 csatornas a a mem. vezerlo, akkor az 4 foglalat, ha nem tevedek... Hogy van ez ?

V.

(#17) Ginkologic válasza Viktor81 (#16) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Nagyon egyszerű. 2x4 csatorna :)

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#18) Viktor81 válasza Ginkologic (#17) üzenetére


Viktor81
senior tag

Hogyan erted ?
8 csatornas memoriavezerlo lesz a Haswell-E -ben ?

(mert en biztos vagyok a 4-ben...)

[ Szerkesztve ]

(#19) Ginkologic válasza Viktor81 (#18) üzenetére


Ginkologic
senior tag

neeem, 2x4 csatorna. 2x quad channel ram vezérlés. vagy 1x4 vagy 2x4.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#20) Viktor81 válasza Ginkologic (#19) üzenetére


Viktor81
senior tag

DDR4 szabvany point to point topologiat hasznal, ami azt jelenti, hogy a vezerlo egy csatornan egy modult kepes kezelni... Hogyan lett itt 8 foglalat ?

(#21) Writz válasza Viktor81 (#20) üzenetére


Writz
tag

Biztos PLX IC-vel oldják meg mint a PCI-E nél. ;]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#22) proci985 válasza Viktor81 (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kicsit utannanezve a temanak ugy tunik a DDR4 szabvany nem tilt tobb modult egy csatornan, viszont tobb modul eseten a jel gyengul (ennek nagyobb sebessegnel / nagyobb moduloknal jelentosege lehet). illetve lehet valami multiplex megoldas is.

lassan itt van a start, szvsz idoben ki fog ez derulni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Rhino666


Rhino666
őstag

Azért egy PCI slot elfért volna rajta. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#24) bteebi válasza Writz (#1) üzenetére


bteebi
veterán

"Túl jók ezek a kémfotók mostanában."
Azért még lehetne ezt is fokozni, mert nem "profi" felvétel, és érdemi utómunka (PS) sincs rajta. Persze valószínűleg szándékosan amatőr "kémfotó", mert így azért sokkal autentikusabb ;].

Amúgy itt is négycsatornás lesz (marad) a memóriavezérlő? Ha nem, az elég nagy baki lenne. Végre már majd lehet mibe tenni a méregdrága DDR4-es RAM-okat. Az X99 után amúgy mi fog jönni? Áttérnek majd a hárombetűs jelölésre, vagy majd inkább egy új betűt fognak használni? Gondolom inkább az előbbi.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) #16939776 válasza proci985 (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Processzor által támogatott alapórajelen el kell(ene) mennie annak a 8db modulnak.
Ugye az annak lesz izgalmas aki 64GB-t vagy többet szeretne munkára fogni, mit lehet tudni nőtt-e a támogatott memória mérete?

Nekem ez már túl brute-force, egész nap 3dmark-ozni kellene, hogy ténylegesen ki legyen használva :N
Viszont így a meleg vízért, jóval kevesebbet kéne fizetni :)

[ Szerkesztve ]

(#26) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az lga2011 és lga2011-3 között mi a különbség? Értem ez alatt, hogy pl a mostani lga2011-es procimat ( i7 3930k), ha évek múlva úgy alakul, bele tudom tenni az lga2011-3 foglalatba is? Vagy mindenképpen kizárva, mert nem támogatott a ddr4-es memóriakezelés?

Ha hülyeséget kérdeztem bocs, egyébként meg köszi a segítséget!

Üdv!

(#27) Akula


Akula
őstag

PS2 slots? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Jó lesz ez és hála az égnek a kémfotózás is fejlődik,hol vannak már az elavult mikrofilmek! :)

Az igazi kémfotókat így szerzik be! :)

(#29) atike


atike
nagyúr

Besz*rás.... Már alaplapokról is kémfotók jönnek... :DDD Ez kész.

Amúgy királyság. :R

(#30) Lacok válasza FiachraBán (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Na végre egy normális kinézetű prémium lap és örülök, hogy elhagyták azokat az ocsmány rikító szineket!
Reméljük más gyártó is követi a példájukat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) proci985 válasza #16939776 (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ugy nez ki a max 16 GB lesz, 2 oldalas 8x8Gbs modulokkal szamolva. elvileg 128 giga belemehet, viszont a kerdes tovabbra is, hogy mi lesz a helyzet 8 maximalis meretu modullal. anno x79en 64 giga ram neha haklisan viselkedett ahogy hallottam.

meg ugye persze a masik kerdes az ar.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Goblin12 válasza Rhino666 (#23) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem neked címezve.

Am kihagytátok az AsRock X99 Killer lapot.

Ja és ez is kimaradt a cikkből: World's First Windows® 8.1-Certified Intel® X99 Chipset Based Motherboard : ASRock X99 Extreme4 <-- asrock.com

(#26) putti: Ahogy a képeken is látszik, a CPU foglalat valamivel nagyobb mint az előző-é, és szerintem itt nem lesz oda vissza kompatibilitás. :(

(#2) BlackSoft: Tudod véletlenül azok mikor jönnek? Mert még a Z97-hez sem jött ki az Extreme lap. Ha megint olyan ütős lapot adnak ki ehhez a sockethez mint mint a sima LGA 2011-hez az szuper lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Goblin12 válasza proci985 (#31) üzenetére


Goblin12
őstag

Előző hsz-be már nem fért bele.

Crucial DDR4-es ram árak árak €-ban. Kezdeteleges ár gondolom majd startnál azért lejjebb mennek.

(#34) #16939776 válasza putti (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Átrendezték a foglalat lábkiosztását, és vannak mechanikai akadályai is hogy bele tudd rakni.

(#35) Duree


Duree
veterán

lassan kezdem tisztelni öket.Egyre jobb lapokat gyártanak.csak így tovább.

duree54

(#36) Snip3r_HUN válasza F_Zolee (#9) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Z77 MPower lapot nyúzok már jóideje, de lekopogom nem volt gond bios update-oknál sem... :U

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37) vinibali


vinibali
őstag

ha már most 99-nél tartanak, akkor mi lesz a következő lapkák neve? :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Nem mintha nagy létjogosultsága lenne jelenleg, de nem sok SATA-Express portot látok a lapokon. Van ahol nincs is. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#39) BlackSoft válasza Goblin12 (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudni egyelőre semmit, de azonnali vétel lesz részemről :DD

Hát Rampage-ből nem is lesz Z97-es, a többivel meg annyira nem vagyok képben, csak a 2011-ben vagyok otthon, mert azom van, LGA 1156 óta csak s2011-em volt, abból is csak ez a R4E :DDD De nem véletlenül, nincs jobb :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40) Goblin12 válasza BlackSoft (#39) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem félre értelmezted amit írtam, Asus Maximus VII Extremere gondoltam. :B ( Z97 ).

Én várok egy Asus R5E BE-re. :K

(#41) kpal


kpal
veterán

Na X58 majd X99-re lesz cserélve mikor "emberi" áron lesz, jó hogy kihagytam az X79-et . :)
Később jönnek majd a frissített Asrock lapok még zsiványúbb színvilággal

[ Szerkesztve ]

(#42) Jack@l válasza Viktor81 (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

ddr3-nál is 4 db ram slot van mégis kétcsatornás.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#43) Writz válasza Jack@l (#42) üzenetére


Writz
tag

Jó, de DDR4-nél más a topológia. Elvileg csak 1 modul férne meg egy csatornán.

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#44) BlackSoft válasza Goblin12 (#40) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudtam jobban értelmezni, mert kicsit zavaros volt a kérdés egy X99-es cikknél :D
Az 1150-el meg mint mondtam nem igazán vagyok képben, mert nem érint.

Amennyit tudok, hogy a ROG oldalán a Formula lap szerepel a az URL-ben Extremeként...

http://rog.asus.com/tag/maximus-vii-extreme/

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#45) sb válasza Squirrel (#3) üzenetére


sb
veterán

A kontrasztos is dizájnos.
De ha nem is, legalább célszerű.

Az alaplapot nem nézegetni szokás más szempontból pedig előnyös.
Én pl. most tettem át az egészen fekete Z77 Pro4-M lapom egy belülről is feketére fújt házba. Csak fényárban lehet benne bármit is szerelni, kicsit gyengébb fényben egy nagy feketeség az egész.

(#46) KapusiJ


KapusiJ
tag

Szerintem a designen azért még lenne mit reszelni. De jo kis lap lesz az biztos.

Érdekel, hogy mit fognak tudni nyujtani a ddr4-es modulok.

(#47) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A terméken látható a Purity Sound feliratú egység, amiből feltételezhető a Realtek ALC1150-es hangkodek."

És ez jelent valamit? Ez valami márka? Eddig még nem volt olyan alaplapom amin ne valami gagyi szar lett volna az integrált hang, ez most itt más lesz?

Nem szeretem a Creative cuccait, mert a win8.1 mindig akkor szarik be ha felrakom a hozzávaló drivert, de az alaplapi vackok meg alig szólnak, mintha este 10 utáni üzemmódban lennének hogy véletlenül se legyen csendháborítás.

(#48) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A jobbról 2. és 3. slotot én megcseréltem volna, CF / SLI esetén a 3.-ra rálóg a hűtés, kár ezért egy x16-ot elpazarolni, arra elég az x1 is.

(#49) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Amúgy mellesleg már 2 hónapja kikerült kémfelvétel az asrock x99-es deszkákról :)
youtube

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#50) Viktor81 válasza Jack@l (#42) üzenetére


Viktor81
senior tag

Koszonom a komoly, szakmailag megalapozott valaszt...
V.

(#51) Goblin12 válasza Ginkologic (#49) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez nem kémfelvétel Computexen tudtommal lehet fotózni meg kamerázni. :R

(#52) Ginkologic válasza Goblin12 (#51) üzenetére


Ginkologic
senior tag

na hát akkor meg a cikkben szereplő kép miért "kémfotó"? :U

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#53) Goblin12 válasza Ginkologic (#52) üzenetére


Goblin12
őstag

Mert hivatalosan még nincs ténylegesen bemutatva, az ami a vidin látható az se a végeleges forma az még változhat az egy prototípus, ez ami meg a cikkben szerepel már inkább egy kész végeleges forma, de ügye még nincs bejelentve ezért kémfotó. :R

(#54) Twinsen2


Twinsen2
tag

Hmm, gondolom ebbe, (vagy akármelyik X99-be) azért belerakható lesz még a régi 3960x-em , ugye ?
Mert jó lenne ha nem kéne rögtön procit is cserélni, így megoldhatnám két lépésbe.

(#55) #16939776 válasza Twinsen2 (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kis reszelővel megoldható hogy bele lehessen lehet tenni a foglalatba, de a tápot már nem dugnám rá:N

[ Szerkesztve ]

(#56) Goblin12 válasza Twinsen2 (#54) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem lesz megoldható. Legalábbis a mostani álláspont szerint nem. Mikre van egyeseknek pénzük.

[ Szerkesztve ]

(#57) Dr. Akula válasza Twinsen2 (#54) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem ráérünk még a cserével, az egyedüli előny itt az M2 SSD foglalat, de az is csak akkor ha MAJD jönnek az 1500 MB/s-t tudó SSD-k bele. Addig minek cserélni?

(#58) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok
Most ezek a lapok miben fognak különbözni az x79-től? :)

(#59) Törzsúr válasza oneak7 (#58) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Erősebb és korszerűbb processzorok mehetnek bele, DDR4, SATA-Express, M2, egyebek, vonalakban.

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#60) GG888


GG888
senior tag

De most tényleg PS/2 ???

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#61) Ginkologic válasza GG888 (#60) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Túl menő technológia egy x99-es laphoz, nyilván azért hagyták ki. Az usb-es perifériáknak még nem jött el az idejük :C ;]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#62) Writz válasza GG888 (#60) üzenetére


Writz
tag

Egyes billeken csak PS/2-őn működik az "N Key Rollover" :K

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#63) BlackSoft válasza Writz (#62) üzenetére


BlackSoft
addikt

És valakinek a szaros billje miatt rátennének PS/2-t? Ráadásul nem kombinált, hanem van egérnek is :U

Ez pont, olyan koncepció termék, mint a többi is. Egyik sem így fog kinézni mikor kiadják... :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#64) Writz válasza BlackSoft (#63) üzenetére


Writz
tag

30-40ezres árkategóriájú mechanikus billek között is van PS/2 csatlakozású. Szimplán azért mert USB-re nehezebb drivert írni.

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#65) BlackSoft válasza Writz (#64) üzenetére


BlackSoft
addikt

Tudom, de nagyon sok USB-s is van. Nekem a Razer is USB-s, a Corsairnek is vannak, CM-ek is, MAX-ek is, Ducky is.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#66) GG888 válasza Writz (#62) üzenetére


GG888
senior tag

Ez még meg jó, csak lassan itt a Win 9 és már a 8.1-ben is találkoztam olyan konfiggal, ami nem volt hajlandó működni PS/2-es billel.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#67) proci985 válasza BlackSoft (#63) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a ps2 porton dedikaltan van a bill, mig usbn tobb masik egyseggel osztozik. tehat kesleltetes miatt ha valaki tenyleg pro gamer, akkor mindenkeppen ps2 portot akar majd hasznalni.

az en steelseriesem melle is ott az atalakito, meg a leiras, hogy miert. jellemzoen a billek mostanaban usbsek, de atalakitot szoktak mellejuk adni.

GG888: egy nieche market kielegiteserol beszelunk jelenleg. van olyan, akinek ez deal breaker, x99es lapokat meg jellemzoen nem netezni vesznek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) BlackSoft válasza proci985 (#67) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én pont az az atom gamer vagyok, akit szidnak itt a 144hz miatt, meg a többi hasonló, szerintük felesleges szemét miatt. De input laggot USB-n keresztül még sosem éreztem. Pedig erre is annyira allergiás vagyok, mint sok más dologra, ami a legtöbb embert nem zavarja. Ha nekem van egy pár ms lag, akkor nem tudok játszani. Ezért nálam nagyon sok eszköz, hardver, stb ki van lőve alapból, mert használhatatlannak tartom.
USB-n pedig semmi bajom nincs... Az egér is USB-s, azzal sincs bajom, pedig amit mondtál az alapján annak is kellene, hogy legyen késése. Külön egérnek és billnek pedig PS/2-es csatik 10 éve nincsenek a legtöbb lapon, tehát az alapján amit mondasz, valamelyiknek muszáj laggolnia ebben az esetben.

Egyébként a vezetéknélküli egerek általában pont annyit laggolnak, amennyi már nekem bőven sok, így csak vezetékest tudok használni :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#69) proci985 válasza BlackSoft (#68) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem altalaban lag van, hanem mivel tobb eszkoz log adott esetben az usb hubon, ezert attol fuggoen, hogy valami mas ra van e kotve ezert variancia lehet a kesleltetesben (elvileg valahol a megszakitasok korul van a bibi, de ennyire nem ertek az usb hardveres lelkivilagahoz). egyebkent dolog megkerulheto, par nagyongamer/highend lapra jellemzoen dedikalt eger / bill usb szokott kerulni, aminel ez a jelenseg ki van kuszobolve. ill lehet, hogy az R4Enel konkretan figyeltek a dologra (annyi penzert szerintem elvarhato :P ).

passz, en hala egnek teljesen jol megvagyok single player jatekokban 30fpssel amig jellemzoen 5% alatti a frametime variancia. multihoz mondjuk jobb a 60 vagy tobb, de azt meg max diablot tolok, ami kb egy kavefozon is egesz jol elfut.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70) BlackSoft válasza proci985 (#69) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát itt igazából van egérnek meg billentyűzetnek egy külön usb pár :DDD Nem annak van írva, viszont van különálló 2db a PS/2 helyén... :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.