Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Egy tablazatot az adatokrol nem lehetne kerni? Biztos megvan valamelyik linken, csak lustasag fel egeszseg, ha mar hir, akkor benne lehetne a lenyeg, hogy ne kelljen vadaszni.

(#2) Taranti


Taranti
senior tag

A 2200G-nél nem lehet drágább, sőt, különben nem sok értelme lesz...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A Sapphire bemutatta az új 5x5 Ryzen V1000 platformját. [link]
Integrált [Ryzen V1000], mini-STX méretben.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) tntmax


tntmax
aktív tag

Ez izgalmasan hangzik, különösen a Sapphire embedded cuccos.
Tartok tőle ez sem fog működni W7 alatt... :-(

(#5) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez egy 4/4-es.
4/8 nem is lesz?

OK

(#6) Taranti válasza Z_A_P (#5) üzenetére


Taranti
senior tag

Az x3xx és x2xx eddig 4/4 volt, nem hinném, hogy az AMD-nek lenne oka változtatni a sémán.

Szerk:
Bocs, félreértettem a hsz-ed.
2500X-ről is írtak már más oldalak, az 4/8-nak várható. (Aztán úgy tűnik kb. ennyi lesz a választék.)

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) carl18


carl18
addikt

Hát a Ryzen 3 2200G 99 dolcsi, ha ez GPU nélkül kapna valami 60-80 dolláros árazást igen jó budget cpu lehetne! :D
De ha az Ryzen ilyen olcsón ad natív 4 magot, akkor lassan az intel is elér oda hogy kénytelen lesz 4 magosá tenni a pentium szériát. Az pedig egyből kinyírja az első 7 generáció 4 magos i5 processzorjait.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9) Cs1csó válasza tntmax (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tartok tőle ez sem fog működni W7 alatt

Nem értelek, bevásárolnál a legújabb hardverekből de rápakolnál egy 9(!) éves oprendszert. Miért?

Megjelenése óta használom a windows 10-et egy kb. 15 éves ősrégi PC-n egy 11 éves notin és egy erős 3 éves i5 4gen gtx970-es gépben teljes megelégedéssel.

(#10) SaGaIn válasza Cs1csó (#9) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Elvei vannak... ;]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#11) Cs1csó válasza SaGaIn (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DD

Ha keményvonalas elvek vezetnék akkor XP-t tenne fel! :))

(#12) carl18 válasza Cs1csó (#11) üzenetére


carl18
addikt

Xp mellet? Érv? Régi játékok :D Esetleg Nes emulátor, ilyen alap programokra net nélkül még most is nagyon használható és megbízható :) Esetleg még filmet nézni is lehetne rajta HTPC-n de nettet már tuti nem kötnék rá, semmi védelme nincs már :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#13) Cs1csó válasza carl18 (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

XP-t úgy tudom pl. virtualbox-ban is lehet használni akár játékra is azok a játékok amik csak azon futnak legalább 20 évesek

(#14) carl18 válasza Cs1csó (#13) üzenetére


carl18
addikt

Hát jó de ha van egy régi géped, amit csak úgy poénból befognál mert még müködik azért hogy ne az új kopjon akkor csak jó :) A régi cuccokból is kihajtja az ember még jó pár évet :D Mit bír E2180-as konfigot egyik haveromtól ingyen kaptam neki nem kellet régi és lassú szerinte :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#15) Cs1csó válasza carl18 (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ 100%-ban igaz, nem olvastad el a kezdő hozzászólásomat. Egy ősrégi gépre csak játékra, offline teljesen jó. DE egy Ryzen 3 2300X procis gépre ne akarjunk már XP-t 7-et telepíteni.

(#16) carl18 válasza Cs1csó (#15) üzenetére


carl18
addikt

Még a Windows 7 el is megy, én is ezt használom :D De XP-t már semmi online tevékenységre nem használnák :D Mint ha egy szakadékba sétálnál .d

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17) Chp


Chp
őstag

Biostar! Háháá, ez jó! ...én szeretem.

(#18) FlashLed válasza tntmax (#4) üzenetére


FlashLed
senior tag

Valoszinuleg nem. De ugy gondolom ez mar nem hatrany 2018.ban.

The Mechanic

(#19) Juhaszatti válasza carl18 (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Még a régi játékok sem annyira erős érv. A 13 éves Empire Earth 2 is elég régi, de vígan fut Win10-en.
Persze nyilván ellenpéldákat is lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cs1csó válasza Juhaszatti (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az nem is annyira régi. Amivel probléma lehet az inkább olyan játék ami még windows 98-ra vagy akár régebbi rendszerre írták, 2000 előtti. De a gondolom már régen próbáltam ott is van ami elindul pl. a redalert, starcraft, stb. Ezek meg sokszor annyira régi játékok, hogy a mai gépekhez mérten nulla az erőforrásigénye úgyhogy simán futnak virtuális oprendszeren sőt nemrég volt szó egy programról ami segít a régi játékok futtatását.
Meg is találtam el volt könyvjelzőzve a linkje: DxWnd

Nem próbáltam mivel még nem kellett, de a topik ahol erről beszélgettek sok pozitív visszajelzés volt.

[ Szerkesztve ]

(#21) --HARDCORE-- válasza Cs1csó (#9) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

"Megjelenése óta használom a windows 10-et egy kb. 15 éves ősrégi PC-n egy 11 éves notin és egy erős 3 éves i5 4gen gtx970-es gépben teljes megelégedéssel."

xD 15 éves gépre... áá, szegény gép! (és még nem érted miért a w7 egy új gépre?) xDD

Nem a kora számít egy operációs rendszernek... ez egy baromság!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#23) Joci10 válasza Cs1csó (#20) üzenetére


Joci10
őstag

Jó kis DOS-os játékok, amiknél mindig kellett buherálni a config.sys.t, meg az autoexec.bat-ot, hogy éppen EMS vagy XMS memória kellett az adott játéknak. Illetve ha 'sok' memória kellett, akkor meg szinte minden induló dolgot még ki is kellett szedni, mert nem volt elég memória rá.

(#24) Purple_46


Purple_46
tag

Hasznos, érdekes írás volt.
Kíváncsi leszek rá. :))
Köszönöm!

(#25) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Szerintem erre felrakva a WRAITH SPire-t (1-gyerl nagyobb gyári hűtő) simán menne 4,3 GHz-en az összes magon. ;) Gyors RAM-ok hozzá, és minden jó. ;) Ha i3 8100 árban lesz, nem kérdés, melyiket venném meg. ;)

2933-as, van a fölötti, esteleg tuninolt RAM-mal hány pontot dobna CB R15-ben?

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.