Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) azbest válasza MageRG (#13) üzenetére


azbest
félisten

természetesen van költsége a kereskedők számára a kp-nek is. Csahogy a kártyás fizetés után felszámolt horribilis 2-4% körüli jutalékok mellett nem biztos, hogy olcsóbb, mint ha két izompacsirtát felvesz és azok hozzák viszik a pénzt. Főleg olyan területeken, ahol eleve pár százalékos haszonkulccsal dolgoznak, s kb el is viszi a profitot a jutalék.

A tranzakciós adó is azokat sújtja, akik elektronikusan kezelik a pénzt. Mert akár költik, akár kiveszik, rászámolódik az adó. És ezt valamilyen formában az ügyféltől szedi be a bank. Gyorsan átpörgettem pár havi kivonatomat és éves szintem talán 30 ezer forint is megvan a tranzakciós díj, amit "a bank fizet". És persze ezért több ezer forint a bankkártya éves díja, drága az sms és számítanak fel külön jutalékot kiegészítő szolgáltatásra. A tranzakciós díj miatt gyakorlatilag nincs már értelmes csomag, nekem is csak azért viszonylag kedvező, mert 10+ éves és még nem rántották ki alólam, hogy kötelezően átváltsak egy drágábbra.

Az állam pedig megpróbál mindenkit az államkincstáros befektetések felé terelni, hogy abból fedezze a lánc-hiteleit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.