Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Multis cuccokat toloknak tökéletes.

Make things work

(#2) Hunreal válasza X Factor (#1) üzenetére


Hunreal
tag

Többségében én is azokkal játszok, de nekem a VA panel túlságosan élettelen, színtelen egy IPS-hez képest, bár ez az árában is megmutatkozik.

(#3) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ez lenne a VG245H utódja?

Pont most vennék (olcsóbb, de FreeSync-es) monitort játékra, vajon a kettő közül bármelyik jó lenne nekem?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#4) Duddi válasza Hunreal (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

A színek szerintem csak beállítás kérdése. Én vettem egy Dell ips monitort gyönyörű színei volta a fehér fehérebb volt mint bármikor előtte. aztán színes nyomtatásba kezdtem és amit kiadott a nyomtató nem hasonlított a képen lévőre. Hosszas próbálkozás a nyomtatókalibrálással eredménytelen volt. míg véletlenül át nem raktam a képet a régi TN kocka monitorra ahol pont azok a színek voltak amit a nyomtató kiadott.
Szóval hozzákalibráltam az IPS Dell monitort egy kocka Hans-g hez hogy tudjak nyomtatni.

(#5) Johnny_vT válasza Duddi (#4) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Azért szerintem ennél több is lehet a nem színhelyes nyomtatás mögött. Pl. más színtérben dolgozott a két monitor, így másként jelent meg a nyomtatott kép is.

Valami rémlett egy régi TheVR-os videóból.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#6) Duddi válasza Johnny_vT (#5) üzenetére


Duddi
aktív tag

Lehet.
Csak fel akartam hívni a figyelmet hogy nem mindig a képernyőn látható színek érzete számít.
Megnézem azt a videót amint tudom.
A nyomtatott kép baja az volt hogy az új monitoron megjelenő kép a nyomtatás után erős zöldes árnyalatú eltolódás mutatott. Amikor egyszerre volt a kép mindkét monitoron látható akkor a régi ugyan abban az eltolt színben ábrázolta míg az új úgy mutatta mint ahogy én szerettem volna. A kép régi monitoron végzett színkorrekciója után a kinyomtatott kép a megfelelő színeket hozta.
Kíváncsi vagyok mi van a videóban hátha segít a jövőben az ilyen gondjaimon és nem kell megtartani a régi monitort etalonnak :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Johnny_vT válasza Duddi (#6) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Tényleg előfordulhat, hogy rosszat linkeltem és valahol máshol olvastam/hallottam. A lényeg, hogy a nyomtatók alapból CYMK színekkel dolgoznak, a monitorok meg RGB-vel. A kettőnek nagyon nagy az átfedése természetesen, de vannak olyan árnyalatok és torzulások, amik viszont eltérnek és ez okozhatja, hogy más a megjelenített kép színe, mint a nyomtatott.
Ennek a tetejére jön még rá, ha az adott monitor nincs vagy nem jól van bekalibrálva.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#8) mugencivic válasza Johnny_vT (#3) üzenetére


mugencivic
tag

Ha elég erős videokártyád van, akkor inkább ez az új, mint a VG245h, mert az csak 75Hz-es, ez meg 144...

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

FreeSync 40-144 Hz, és nem is ROG, alakulunk!

(#10) Mamuska


Mamuska
őstag

Minőségi terméknek tűnik.

(#11) Jim Tonic válasza Hunreal (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De ez itt TN. Egy igazi hulladék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Johnny_vT válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Mellé, komment törölve :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#13) pengwin válasza Fred23 (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Úgyis lehet, hogy a ROG-ot csak Nvidiára írhatják majd rá nemsokára.

(#2) Hunreal
Miről beszélsz?
Egyrészt ez a monitor TN, másrészt nekem meg pont ellenkező a tapasztalatom az IPS és VA panelek viszonyáról: a VA sokkal teltebb színeket ad, mondhatni kicsit "OLED-esebb".
A hátulütője az elmosódás gyors mozgásoknál, ezért pl. FPS-re nem feltétlen ideális.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) Jim Tonic válasza pengwin (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én nem tudok színben a VA és az IPS között különbséget tenni. Ez leginkább beállítás vagy gyártó kérdése.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Mamuska válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Mamuska
őstag

Én látok különbséget AdobeRGB színterű VA és AdobeRGB IPS között. :)

(#16) Jim Tonic válasza Mamuska (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. A különbséget én is látom, csak nem tudnám megmondani, melyik jobb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Hunreal válasza pengwin (#13) üzenetére


Hunreal
tag

Sorry, elírtam. TN panelre gondoltam. VA panel nálam nem játszik, mert 90%-ban fps megy, ebből adódóan az IPS-re szavazok. Bár drága a k*rva *nyja.. :DDD

(#18) Sinesol


Sinesol
veterán

Nekem már 24 inchen is elég pixeles volt a FullHD, 25-re tuti nagyon kevés. :(

[ Szerkesztve ]

(#19) #16939776 válasza Sinesol (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

A szálkereszt implementációk 90%-nál határozottan zavaró, illetve ha távoli fedezék mögül kikandikáló elenre koncentrálsz optika nélkül, akkor szó szerint számolni fogod a pixeleket karnyújtásnyi távolságból.

Az is tény hogy elég pihentető megtalálni a mozgó dolgokat (környezettől kicsit is eltérő színű pixeleket), anélkül hogy kifolyna a szemed.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

nah, ez pont az újított változata a VG248QE monitoromnak... végre megérkezett... a kettő között kb csak a freeSync az ami a kulönbség. most már ezt venném, de persze most meg már nem erre fogom cserélni :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.