Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domi007


domi007
őstag

Lehetséges összeesküvés-elmélet, meglátjuk, ha összejönne aaz nVidianak akkor szép verseny kerekedne a CPU piacon. ;)

Csak nehogy az legyen a vége, mint az AMD-ATI fúziónak, hogy még ma is nyögik egymás súlyát.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#2) gfefe válasza domi007 (#1) üzenetére


gfefe
őstag

Csak , hogy az AMD fel fog állni és már nagyon azon van mert vga téren tudott jobbat gyártani akonkurenciánál... (egyenlőrte úgy néz ki)
Procik terén meg a phenom 2 vel már eléggé ütőképes is lehet egy konfig.

Ott ésszerű és megalapozott volt az egyesülés (felvásárlás) így most már tisztességes alaplapi csipszetje is van az AMD nek és összedolgozhat a vga és a CPU részleg....

Nvidiának viszont ha ezt megteszi az szerintem egy merész húzás... 2 "erős" és rutinos cpu gyártóval szembe menni és két frontos háborút vívni... nem tudom, de ha a történelem tudásom jó akkor ez eddig jóra nem vezetett...

de majd kiderül és kiváncsian várom :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#3) radírfej válasza gfefe (#2) üzenetére


radírfej
senior tag

hogy reálisak legyünk, az intel szerint a Via felvásárlójának nem jár az x86-os liszensz. azaz a Via, mint cég meg kell, hogy maradjon.

az nvidia, nyilván nem őrült meg, hogy akár a középmezőnyben leálljon szkanderozni az Intellel, vagy AMD-vel CPU piacon.

viszont egy kis fogyasztású konkurens az atom ellen, nvidia lapkakészlettel, integrált grafikával a nem is távoli jövőben elég ütőképes lehetne.

ebben a szegmensben van növekedés, és talán a via nano fejlesztéseit is fel lehet hasz nálni.

meglátjuk, de érdekes lenne végre egy "harmadik út".

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#4) ngabor2 válasza radírfej (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogy az intel szerint nem jár a licensz... az egy dolog. ügyvédek kérdése, és megoldanak mindent. vagy ha másként nem megy, akkor vegyesvállalatot alapítanak, ami a via licenszével megy, de nv-ék is fejlesztenek bele. kis méret, kis fogyasztás, elegendő teljesítmény... itt még van egy kis hely, úgyhogy hajrá.

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Végre. Már jóideje mondom, hogy ez az okos döntés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Jim Tonic válasza radírfej (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És? Jönnek ki majd VIA név alatt procik. Ennyi.
Akkor hülye, ha nem áll le szkanderozni. A jövő a platformosodásé, ha nem lesz procija, bezárhatja a boltot.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Jim Tonic válasza domi007 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

??? Az ATi rész hasít, az AMD belőle él, versenyképes a piacon, mert komplett platformja van. Miről beszélsz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) radírfej válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


radírfej
senior tag

nem arról van szó, hogy nem akar, hanem, hogy nem tud. még középtávon is a realitása -ha sikerül valamilyen jogi hókuszpókusszal a liszensz dolgot megjátszani- az energiatakarékos mini platformok közé beékelődni lehet a cél.

agy általános cpu fejlesztése a via szintű alapokról, akármilyen mérnökgárdával azért eltart egy ideig...

hacsak nem "titokban" már évek óta fejleszt cpu-t az nvidia, de tömegtermelés híján sokat a titkos laborokban sem lehet nyerni, mert szinte a legfontosabb rutinok és tapasztalatok maradnak el.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#9) eXodus válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


eXodus
őstag

"ATi rész hasít, az AMD belőle él"

"... kérdezz, ne akarj okos dolgokat kijelenteni."

(#10) Jim Tonic válasza eXodus (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mi rosszat írtam?
Szerinted hol lenne az AMD, ha nem tudna komplett platformot gyártani? Az ATi felvásárlásával elérte ezt..
Az ATi VGA-k nagyon fogynak.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Jim Tonic válasza radírfej (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elkésett vele, ez tény. De kénytelen.
Ha nem gyárt, hamarosan megszívja. Nem biztos, hogy a VGA-ikban van jövő, Intelnek nem gyárthat chipsetet, AMD-t meg a legtöbbet ATival vesznek. Ez van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) eXodus válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


eXodus
őstag

Nézz utána mennyi a vga részleg nyereség (már amikor volt) és menniy az AMD vesztesége, valamint h hány milliárdért vette meg az ATI-t.
(Hosszútávon persze lehet haszna, de az még messze van.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim Tonic válasza eXodus (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én nem erről beszéltem, nem elsősorban a pénzről. Hanem arról a nyereségről, hogy platformot tud gyártani. Persze nehéz megmondani, de szerintem sokkal nagyobb lenne az AMD vesztesége, ha nem lenne teljes kínálata.
A bevétel túl sok mindent nem árul el a jelenlegi gazdasági helyzetben, de eladások terén szárnyal az ATi. Talán sosem volt ekkora részesedése a VGA piacon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) radírfej válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


radírfej
senior tag

ez maximum a jövőben igaz.

a jelen helyzet az, hogy a cég anyagi gondjainak forrása nagymértékben a túlértékelt ati felvásárlása miatt kialakult kapacitáshiány.

eladások szempontjából a diszkrét vga piac nem produkál olyan növekedést és bevételt, ami kihozná az amd-t a nehéz pénzügyi helyzetéből.

de a platformosodás, amire te utalsz hosszú távon bejöhet.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#15) eXodus válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


eXodus
őstag

"Én nem erről beszéltem, nem elsősorban a pénzről. Hanem arról a nyereségről, hogy platformot tud gyártani."

Azt írtad h az "ATi rész hasít, az AMD belőle él, versenyképes a piacon, mert komplett platformja van."

Mivel az ATI rész nem hasít így nehéz is lenne belőle élni, chipkészletet más gyártó(nv) is tudott volna csinálni és azt elnevezi valmi szépen csengő platformnak és reklámozza.

Az ATI részleg az elmúlt 2 évben mínuszban van. AMD vesztesége többszáz millió (negyedévenként) + ATI megvétele több milliárd volt. (Ebből egy komlett gyárat tudott volna felépíteni és még pénze is maradna.) ATI megvételéhez szükséges pénzt a proci fejlesztésre költötte volna lehet máshogy állna a helyzet. (pl nem lenne ennyivel lemaradva csíkszélességben...)
Ezekhez képest a chipkészlet, platform -ból bejövő bevétel semmi. Pár év múlva is semmi lesz.
Atival meg nem tudom mit kezd ha pár év múlva megszűnik a vga....

"A bevétel túl sok mindent nem árul el a jelenlegi gazdasági helyzetben, de eladások terén szárnyal az ATi. Talán sosem volt ekkora részesedése a VGA piacon."
Bevételből (ill nyereségből) él a cég. Sokra nem megy azt eladásokkal.

(#16) #06658560 válasza eXodus (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, utóbbi időben ami a lelket tartotta az AMD-ben az valahogy nem a processzorrészleg volt, hanem a VGA vonal.

(#17) eXodus válasza #06658560 (#16) üzenetére


eXodus
őstag

"lelket tartotta az AMD-ben"
Ezt te sem gondoltad komolyan...

(#18) Jim Tonic válasza eXodus (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hiába győzködlek. Nem érted vagy nem akarod megérteni, miről beszélek.

Ezekhez képest a chipkészlet, platform -ból bejövő bevétel semmi. Pár év múlva is semmi lesz.
Atival meg nem tudom mit kezd ha pár év múlva megszűnik a vga....

Ilyenre meg nehéz is reagálni. A chipset lényege a komplett platform, akár szerver, akár desktop, akár notebook szinten. Mindegyik szegmensben van egy jó chipkészlete, enélkül szinte sehol sem tudna versenyezni az Intellel. Az ATival azt kezdi, hogy van chipkészlete.

De ha végképp nem bírod felfogni, akkor gondolj bele, mitől van szarban Nvidia, és miért akar processzort gyártani. Hátha leesik valami.

ATI megvételéhez szükséges pénzt a proci fejlesztésre költötte volna lehet máshogy állna a helyzet. (pl nem lenne ennyivel lemaradva csíkszélességben...) Pont ennyire volt lemaradva mindegyikben az ATi felvásárlása előtt is.

Amúgy én abban is kételkedem, hogy a VGA eladások ne hoznának bevételt, mivel én pont úgy olvastam, hogy elég szép árréssel mennek el. Adnál valami konkrétumot?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) #06658560 válasza eXodus (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Láttál eladási jelentéseket az elmúlt pár évből? A Core2 felfutásától kezdve, megfejelve az ATI felvásárlással hosszú ideig gakorlatilag csak a legolcsóbb gépek piacán volt valmilye az ATI-nak, és folyamatosan nagyon kis nyereséggel tudott dolgozni processzoreladáskor. A VGA front tulajdonképpen a 2600 korszakban sem volt nagyon rossz az NV ellen, utána meg szinte szárnyalni kezdett. Mobil fronton meg szinte sehol nincs az AMD még most sem.
"Ezekhez képest a chipkészlet, platform -ból bejövő bevétel semmi. Pár év múlva is semmi lesz"

Ja, mert a processzortervezők remek GPU magokat tudnak majd tervezni az egységes, sokmagos procikba. Elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#20) eXodus


eXodus
őstag

Raymond már összegezte a GPU üzetágat

Bővebben itt

De egészítsük ki egy kcisit (aki esetleg nem akarná átnézni).

-------- GPU ---Proc/chipset -- egyéb-------Össz
08Q4 - 10 -431 -833 -1274
08Q3 + 47 +143 -68 +122
08Q2 - 38 -9 -96 -143
08Q1 + 13 -164 -63 -214
--------------------------------------------------------
2008 + 12 -461 -1060 -1509

07Q4 - 12 +21 -1699 -1678
07Q3 - 3 -112 -108 -226
07Q2 - 50 -258 -127 -457
07Q1 - 35 -321 -144 -504
--------------------------------------------------------
2007 -100 -670 -2078 -2865

Lehet itt-ott van hiba, és nem számoltam bele a mobil/pda üzeltágat, de arányaiban kb így néz ki. Egyébben van benne az ATI ára is.

ATI kb 5,4Milliárdba került (4,3M kp). (Az új New Yorki gyár 3,5milliárd. Csak viszonításképpen)

A GPU üzletág az elmúlt 2évben: -88millió$ (hát ez nem hinném h belőle élne az AMD)
Az AMD proci/chipset az elmúlt 2 évben: -1131millió
Az egészet együtt már inkább ki sem számolom.

[ Szerkesztve ]

(#21) #06658560 válasza eXodus (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

akkor szerinted a CPU-ból, chipsetből élnek?

(#22) eXodus válasza #06658560 (#21) üzenetére


eXodus
őstag

pl arab tőkéből élnek...
Ami azért is kellett mert volt egy -5,4 milliárd és az azóta is veszteséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.