Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Tetszik ez a baltával faragott design. Árban azért húzós, dehát ez egy ilyen kategória.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) tudi13 válasza moleculez (#1) üzenetére


tudi13
aktív tag

Valóban a dizájnja nagyon tetszetős nekem is.

(#3) snecy20


snecy20
veterán

A 300hz minden körülmények között jó... Egy 4-6 éves játéknál pedig a 1080p@300 FPS is elérhető lehet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Ennek a cikknek így tulajdonképpen mi értelme volt? Vagy az én figyelmem kerülte el valami? A címben feltett kérdésre egzakt választ nem kaptunk. A panelnek viszont nem rossz a színhűsége. És van nálatok teszten egy MSI prototípus laptop. Ki lehetett volna ezt jobban is bontani, ha pedig embargósak a gép teszteredményei, akkor mi célból született ez az írás?

(#5) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Értem én hogy ennyit engedtek meg hogy lehozz és tulajdonképpen nem is várok igazán válaszokat csak érdekes dolgok vannak.

"egy még hivatalosan nem létező Comet Lake családba tartozó példány"
Tehát egy 14nm+++++++ on készült max 6 magos gép (inkább 4 lesz valószínűleg) és az eddigi Cometekből kiindulva 1.1 GHz-1.6 GHz lesz az órajele (+100mhz mert mégiscsak friss) ami azért elég siralmas.
Ht gondolom lesz benne? az tiltható? nem tudom elmondhatod e, de sokakat érdekel szerintem mennyire kényszerül az ember átjáróház lenni a biztonsági hézagok miatt.

"egy 2x256 GB-os NVMe SSD-kből összeállított RAID 0 tömb"
Gondolom így próbálják kompenzálni a pci-e 3.0 korlátait hogy versenyképes lehessen a háttértér tempója, Raid 1? vagy limitálva van és csak Raid 0 az opció?

Cometekbe pci-e 3.0 van ebből is 16, ha 2x4 elmegy a 2x 256 ssdre akkor a RTX 2060 (pláne az friss gen ha jobban sikerül és mégjobban etetni kell) nem fut ki a sávszélből? 8x 3.0 már azért korlátozó lehet, vagy számoltak vele a cpu úgyis beáll alapórajelre mert 3 venti hűtése is kevés és úgyse tudja rendesen meghajtani?

Ez a cikk több kérdést vet fel mint választ legalább is számomra. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#6) forgonati válasza SityiSXT (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Hogy kattints.

Keelah Se'lai!

(#7) lypen99 válasza Lacika112 (#5) üzenetére


lypen99
aktív tag

Rohadt unalmas az Intel fikád minden ilyen téma alatt.

(#8) ShiTmano válasza lypen99 (#7) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jah. Viszont ha átmész az Iponra ott meg pont a fordítottja megy. Intel fényezés, AMD fikázás Developer, S.Otto meg Terror által. "Így lesz egyensúly az erőben"

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#9) Narasim válasza lypen99 (#7) üzenetére


Narasim
aktív tag

ha intel fika, ha nem, ezek engem is érdekelnek!

szeretnék már látni olyan laptopot manapság, ami nem throttlingolja szarrá magát még normál felhasználás mellett is! pláne a majd milliós kategóriában.
legutóbbi normális laptop még a g752 idején volt. azóta csak a vékony nyomorúságok vannak, de legalább jó drágán!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Végre egy normálisan kinéző laptop! Van normális nem lifegős LAN csati, nekem hiányzik róla a num pad. A címben feltett kérdésre válaszolva 300 Hz kell? nem köszi

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) joey04


joey04
titán

Kell a 300 Hz-es kijelző notebookba?

nem. (ha már cikkben nem volt rá normális válasz)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) #72042496 válasza Narasim (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Eurocom laptopok?

(#13) snecy20 válasza joey04 (#11) üzenetére


snecy20
veterán

És ha valakinek véletlenül mégis kell? :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy ha bemegyek egy magyarországi laptop áruházba (akár online), akkor ilyen szintű típusokat csak elvétve találok. A típusjelölés megmarad, de nagyrészt sokkal gyengébb belsővel. Például egy laptop, amit külföldön 2080-as kártyával (is) hirdetnek, itthon jó, ha egy 1660-assal kapható, és a processzorok is javarészt még mindig a 8., 9. generációból kerülnek ki, míg kint már rég a 10. generációs Inteleket reklámozzák. Az árak viszont sokkal magasabbak.

A játéknak soha nincs vége.

(#15) joey04 válasza snecy20 (#13) üzenetére


joey04
titán

az beszopta a marketinget.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Mikulásbá válasza Narasim (#9) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van most is,persze felső kategóriás gaming gép,Helios 700,ami magában 5 kg.Kb. 2 kb. benne a réz hűtés.Nincs is baj a hűtéssel-a fizika az fizika,ahol nincs anyag benne ott hűtés sem lesz.

(#17) lypen99 válasza Narasim (#9) üzenetére


lypen99
aktív tag

Na na na.

Nekem a folytonos fikaval van bajom, mert a cikkhez alig van köze mivel nem éppen a processzort írja le.

(#18) Rover623


Rover623
félisten

"Megemlítenénk még, hogy a 2 kg-os gépbe egy 99,9 Wh-s akkumulátor került, ez gyakorlatilag a legnagyobb, ami beépíthető, az ennél nagyobb kapacitású áramforrással szerelt eszközt ugyanis már nem vihetnénk magunkkal fel a repülőgépekre."
Ez így nem igaz.
A légitársaságok az FAA ajánlása szerint is egyénileg határozhatják meg a limiteket. Az eszközben fixen beépített Li-ion akku nem lehet 100Wh-nál nagyobb kapacitású, de 2db max. 160Wh-s vagy 1db max. 300Wh-s külső/tartalék/spare akkut fel lehet vinni. Szóval ha cserélhető módon van megoldva, akkor simán megugorható a limit! :P Nem példa nélküli, hogy a gyárinál (alapkivitelnél) nagyobb kapacitású akku is kapható bizonyos laptopokhoz...szerencsére.

primus inter pares

(#19) sb válasza lypen99 (#7) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek... pedig én is fikázom. :D
Ez itt rohadtul erőltetett volt.

Biztos nagyon érdekes notinál a PCIe 4.0 meg a sokplusszos 14nm emlegetése is feltétlen kellett. A Tiltható HT-ről se beszéljünk... első kérdés ami eszembe jut azután, hogy minden gépet AMD-re cseréltem. Ja, nem.
(Mármint minden gépet AMD-re cseréltem tényleg, de mégis rohadtul erőltetett a kérdés itt és most. :D)

Remélem a következő Intel SSD cikk alatt is ugyanúgy fel lesz sorolva az összes kulcsszó.

[ Szerkesztve ]

(#20) atok666


atok666
őstag

Dafuq? Ez meg most mi volt? Marmint ez a cikk... :F

Atok

(#21) Lacika112 válasza lypen99 (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ez akkor lenne fika ha nem szakmai alapon nyugodnának a kérdéseim amiket ha megválaszolnál kitűnne teljesen reálisak így nem személyeskednél hanem belátnád ezek szimpla kérdések amik megválaszolatlanok.

Kérlek részletezd melyikben tévedtem :) ha van olyan akkor természetesen elismerem, de ha engem próbálsz ekézni alapok nélkül az csak trollkodás

köcsipacsi

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) sb válasza Lacika112 (#21) üzenetére


sb
veterán

De érted... itt a fele nem releváns. Mit szeretnél notiba pcie 4.0-át?
Kb. 17000 helyre leírtad a fenti listát, és ha nem bicskanyitogatóan írod le még igazad is van (bár úgy is unalmas kezd lenni ha kérdés nélkül felhozod). Én is ugyanezeket szoktam leírni egy véresszájú Intel topicban... de mondjuk általában akkor ha tényleg felmerül kérdésként: pl leírják az ellenkezőjét, hogy húdejó az 5GHz és nem is fogyaszt sokat. Oda való...

Ide viszont csak behánytad szvsz.
Igazad van-e? Ja. De ennyi erővel beírhatod egy Samsung TV topicba is... nem sokkal lenne irrelevánsabb ott a felsorolt lista.

szerk: Ismétlem, mind igaz és én is speciel minden felsorolt hátránytól menekültem. Sőt, már a Zen1-nél leírtam, hogy ez lesz a vége... pedig akkor még lemaradásban volt a piros oldal.
Ettől függetlenül ez itt túl van tolva.

[ Szerkesztve ]

(#23) Lacika112 válasza sb (#22) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ha le lenne írva a cikkben nem kérdeznék rá, miért olyan hihetetlen hogy engem egy szakmai oldalon szakmailag érdekel?

Várom feltámadjon a kék oldal, ezt is többször le kell írnom, verseny nélkül nyilvánvalóan nem lesz verseny igaz? Versenyt szeretnék, kiélezettet, nem ilyen lemaradt több éves maradványt újradobozolva.

Amúgy tényleg nem értem miért nem lehet az ilyen nyilvánvalóan fontos technikai paramétereket megadni egy cikkben ami az adott termékről szól (persze ez most kivétel mert még nem bejelentett prociról van szó) úgy kell utánanyomozni sok cikknek.

Nézz trollnak, nem izgat, majd ha alaptalan lesz a kérdésem elismerem hogy trollkodok. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#24) #72042496 válasza Lacika112 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem személyeskedett, mert nem téged, hanem a hozzászólásaidat minősítette. De szerintem csak kevés plusz jelet írsz a 14nm+++++++ mögé, és ezért nem süt át rajtuk kellőképpen a szakmaisag.

Mert amúgy mind egytől-egyig témához illő, és magabiztos ismeretekről tesz tanúbizonyságot, ahogy azt a Pont egy nasba intel? szösszenet is hűen illusztrálja.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lacika112 válasza #72042496 (#24) üzenetére


Lacika112
aktív tag

off:
Mi a gondod vele? te mit tartasz nason? Én családi anyagokat főleg. Fényképek, vidik stb.
Mire van kötve? Otthoni hálózat. Az min van? Neten..... Mi van az intelbe? biztonsági rés...

Mi nem tiszta ezen? Nyitott széfbe nem tartok pénzt.... te igen? Ok te dolgod de kérlek ne nézz hülyének mert én nem :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#26) Create. válasza Lacika112 (#25) üzenetére


Create.
addikt

Ez már tényleg unalmas. Gondolom te vagy az a felhasználó, aki a laptopon, okostv-n, telefonon, tableten leragasztja a kamerát is. Ezeknek a proci felöli réseknek egyike se érdekel senkit szerintem otthoni átlag felhasználóként (rajtad kívül persze). Nekem is ryzen van, de szimplán azért, mert olcsóbban számomra megfelelő teljesítményt kapok.

[ Szerkesztve ]

(#27) GEIL


GEIL
addikt

Nézegettem "gamer laptopot" magamnak....hát 5. generációs "laptop" i5 és 1050ti....azt 350.000 körül volt már ez is....... :DDD :O volt benne 8 Gb RAM.... :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#28) Create. válasza GEIL (#27) üzenetére


Create.
addikt

[link] ez teljesen jó, max még 8gb ram kell bele.

(#29) atok666 válasza Lacika112 (#25) üzenetére


atok666
őstag

Tenyleg uncsi ez a minden intel cikkhez beeroltetett fikazas... en se vennek intelt, de nem irom be minden cikk ala.

A csaladi fotoid meg sztem csak szamodra erdekesek, masokat nem hiszem, hogy nagyon lazba hoznanak es vadasznanak rajuk... (minden rosszindulat nelkul irom!)

Atok

(#30) lypen99 válasza Lacika112 (#25) üzenetére


lypen99
aktív tag

Nem személyeskedni akartam bocsánat távol álljon tőlem.

Csak amit írtak a többiek is látod. Nem a szakmaisággal van a gond hanem, hogy rengeteg cikknél felhozod ezt a 14++++++ témát és bocs, de van akinek ez a könyökén jön már ki.

Szakmai alapja van, mert a node és a biztonsági rések, de ezzel én is tudnék hszt gyártani, pedig jobb szeretek read-onlyba lenni, csak ez szemet szúrt már egy ideje.

Nem offolok én se, spongyát rá szerintem.

(#31) #72042496 válasza Lacika112 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az otthoni NAS-okban évek óta jellemző, sőt, gyakorlatilag sztenderd az (ultra)mobil Celeron vagy Pentium CPU. Ezen meglepődni teljesen WTF, sebezhetőségek ide vagy oda.

(#32) GodGamer5 válasza SityiSXT (#4) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1
A 800k-s áron meg csak röhögni tudok, de biztos van akinek ez megéri.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) M@cika


M@cika
őstag

Ez itt az Intel fikázó troll topik? Akkor jó helyen járok. ☺
300Hz, ha ne röhögtessük egymást, gyanítom nemigen tudják az emberek ezt a frissítést látni is. Nyilván 60-hoz képest van különbség.
Nekem spec. semmi szükségem laptopra, ha lenne se vennék Intelt az tuti. Ingyen se kéne, ahogy az "ippon"se, nemhogy 800k.
De nyilván jócskán el fognak adni belőle, szóval nem kell sajnálni a kék versenyzőt. Amilyen disznóságokat csináltak az elmúlt évtizedekben szopjanak csak most pár évig ők.

Nasit a kis fehér medvének!

(#34) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nagyon bejön ez a retro dizájn, kár hogy eljutottunk oda, hogy ma már ez számít extrának. A 300 Hz-nek meg szimplán nem én vagyok a célközönsége. :)

(#35) Khelben


Khelben
nagyúr

Nem tudom, ki használta ezt az anyagot először laptop burkolatnak, de a többieknek azonnal agyon kellett volna verniük az illetőt. MINDEN ujjlenyomatot külön meg lehet számolni rajta és egyiket se lehet teljesen letakarítani. Ugyanilyen a külseje a Dell és a Lenovo üzleti gépeinek is, egy munkanap után hányadék az egész, undorító ránézni a gépre.

(#36) opr válasza Khelben (#35) üzenetére


opr
veterán

Ne is mondd... Ennél már csak a dell által erőltetett szénszálas anyag undorítóbb. Xps 13 ilyen szempontból (is!) a legfosabb elvileg felső kategóriás laptop, amit volt szerencsém valaha használni. Nemhogy egy munkanap, de fél óra után úgy néz ki, hogy hozzáérni fáj, folyamatosan takarítgatom, de minek... :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Lacika112 válasza #72042496 (#31) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ez igen szomorú tekintve mennyire le vannak már maradva.
Kb. az a kategória hogy farönkökön gurítjuk a kőtömböt mikor már évek óta van daru is.

gbor.richard : "rengeteg cikknél felhozod ezt a 14++++++"
Erre is van megoldás, kezdjék el a sok évvel ezelőtt beígért 10nm gyártását ami nem csak mintapéldányok formájában jön létre. Ráadásul nem 1000-1200 mhz órajelen mert ez 20 évvel ez előtti szint.
Ne haragudj de nem én tehetek róla hogy nem tudnak egyről a kettőre jutni :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#38) #72042496 válasza Lacika112 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

I rest my case.

(#39) #64791808 válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére


#64791808
törölt tag

Clevo. En nemreg vettem egy Clevo barbone-ra epulo, Nemetorszagban osszerakott Schenkert. 6 magos i7-9750H, es Prime teszt alatt all-core 3,3GHz-en porog. Szerintem az nem rossz.

(#40) #64791808 válasza Lacika112 (#37) üzenetére


#64791808
törölt tag

Tudom, hogy nagyon nehez megerteni, de NEM a szakmaisaggal van gond - bar a sebezhetosegekkel kapcsolatos ismereteid pontatlanok -, hanem azzal, hogy mindenhova odabofogod ezeket, ha odatartozik, ha nem. Mint azok a veganok, akik ha kell, ha nem, orokke azt pofazzak.

Nem gond, csak ne vedd zokon, ha esetleg egyes forumtarsak beskatulyaznak, hogy jaaa, az a lacika, aki csak abbol all, hogy az intelt szarozza...

(#41) lypen99 válasza #64791808 (#40) üzenetére


lypen99
aktív tag

Ott a pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.