Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyönyörű:R. Lassan nyélbe kéne már ütni azt a 10éve esedékes Erdélyi kirándulást, nagyon régen jártam...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Nagyon szép!!! :B

Én még nem voltam Erdélyben sajnos, de már érik nekem is egy kiruccanás oda. :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#3) fateless


fateless
veterán

Tudom, én leszek a túl kritikus a véleményemmel, de ez szánomra a 12 egy tucat tó és környéke. A Dunántúlon sok ilyen és hasonló, inkább szebb hely van ennél, ha pedig számba veszem az ausztiai hegyek közt megbúvó tavakat, vagy továbbmenve az angliai Lake district-et, akkor már inkább megmosolyogtató ez a kis tavacska a látványvilágával és a benne rejlő potenciálocskával. Szóval nem csúnya a hely, csak nincs benne az, ami kiemelkedővé tenné.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4) fateless válasza t72killer (#1) üzenetére


fateless
veterán

Erdélyi kiránduláshoz nagyon tudom ajánlani a Hargitha hegyet s környékét a csúcsokkal, barlangokkal, a lent kanyargó folyóval, lélegzetelállító. A közelben ott a Kia-Hagymás és Nagy-Hagymás, meg persze a "bejáratott helyek" is, ha már ott vagy. Udvarhely maga egy kis csoda (bár 15 éve nem voltam ott, de előtte minden évben hosszú időn át). Aztán ott van még a környéken autóval - ha már arra jártok - a Transzfogarasi és a Transzkárpátia is. Nyugatabbra az én egyik nagy kedvencem a Bihari hegységben a Padis és az ottani Csodavár, a zsombolyok, sziklák, patakok és barlangok, mesés az a környék is. Délebbre menve ott a Fogarasi havasok magashegyi túrázáshoz - bár erre szerintem a környéken a legideálisabb még mindig inkább a Magas-Tátra, az utolérhetetlen e téren.
(Mióta van két picur - 3,5 és 2 éves - azóta ezek a fajta túrák kimaradnak, inkább a fenti tóhoz hasonló helyek környékére megyünk szállodába, de korábban muszáj volt a fenti és hasonló helyeket végigjárni)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) t72killer válasza fateless (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jegyeztem:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha kiépítik, akkor meg túlzsúfolt lesz. A Gyilkos-tónál is mindig rengetegen vannak, szemetes. Vagy kicsit távolabbi példa: Plitvice, Krka... Jobb meghagyni eredeti formájában, a lustábbak legalább elkerülik.
Nekem a Megyer-hegyi tengerszem okozott csalódást, fotókon agyon effektezve, a legelőnyösebb szögekből sokkal jobban néz ki, mint élőben, hiszen egy barna vizű, büdös pocsolya fogadott... Elhiszem, hogy van amikor kék ott is a víz...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) Silenzio


Silenzio
addikt

A Kék lagúna mozifilm, nem tévéfilm. Amúgy fasza cikk és csodálatos hely. Nemsoká megnézem személyesen.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#8) fateless válasza Victoryus (#6) üzenetére


fateless
veterán

Ezért sokkal jobb a Magas-Tátra az osztrák hegyeknél. A szlovákok nem engedik beépíteni boltokkal, utakkal, vezetékekkel, így serpák viszik fel a menedékházakhoz is az ételt, egyebet, túrázni sem indulnak neki a kényelmesek. Ha elmész akár csak a Schneeberghez, a "szalamandristák" megszállják a csúcsot. Jövő héten megyünk pár napra az osztrákokhoz, de beljebb, ahol 1650-en lesz a szállásunk, onnan megyünk minden nap fel. De akkor sem olyan szép, mint a Magas-Tátra. Viszont legalább nincs úgy kiépítve, alig találkozni bárkivel is (de azért nem rossz)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9) Fecogame válasza fateless (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem vagy egyedül ezzel :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Clickbait ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

ez valami gyönyörű, de tényleg! :) szivesen bejárnám ha tehetném :)

(#12) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kövezzetek meg, de akárhonnan nézem, ez a "kék lagúna" nekem ZÖLD...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) fateless válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


fateless
veterán

Mert még piros :D

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#14) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha valaki szeretne kirándulni Erdélybe, de bizonytalan, esetleg infó kellene (útvonal, látnivalók, pár alap infó, etc), írjon nekem nyugodtan és segítek amiben tudok. :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15) GSP


GSP
aktív tag

Szép, szép...

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#16) Narxis válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kövezlek, optikai csalódás.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.