Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gulyasa


gulyasa
őstag

Kinek a tévéjét "matricázták" át a saját nevükre? :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#2) Kansas


Kansas
addikt

OK, hogy nem vészes a vételára, de mennyi az annyi? Egy szót se látok róla a cikkben...
Mi az a kedvező ár? 100e alatt?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) b.


b.
félisten

Pont a lényeg maradt ki, hogy mennyi az ára...Ennek a címnek az áradat nélkül semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

"A Medion Life X17572 999 eurós áron, azaz 360 000 forintos áron kerül forgalomba Németországban. A hozzá hasonló tudású, méretű új, idei készülékek ára pedig itthon nagyjából 400 000-420 000 forint környékéről indul."

Forrás: techworld.hu

(#5) Kansas válasza Amerigo49 (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Annyiért inkább 55" OLED-et, még ha kisebb is...
Nem a méret a lényeg.
Nem mellesleg 300e körül lehet kapni 75" Samut, LG-t, Hisense-t(és akkor még csak a MM kínálatában kerestem), kétlem, hogy ez annyival többet tudna azoknál, hogy 20%-kal drágábban is "kedvező árú" lenne...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) TIT válasza Kansas (#5) üzenetére


TIT
veterán

Sokan csak a méretre mennek,nem a minőségre,az ára majd kiderül az Aldiban,de legalább 3 év garral és bármikor visszaviheted,a mai tv-k úgyis 3 évet bírnak vagy annyit se.

(#7) Hieronymus válasza gulyasa (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Sharp

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) dabadab válasza TIT (#6) üzenetére


dabadab
titán

a mai tv-k úgyis 3 évet bírnak vagy annyit se.

Ezt már 10 éve is divatos volt itt hangoztatni. Az akkor vett TV-k azóta is jól vannak, köszönik szépen :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) TIT válasza dabadab (#8) üzenetére


TIT
veterán

Akkor nem volt divatos,most viszont tény,valakinek 1 napot ment vagy 5 hónapot.
Ja és az én philipsem nincs jól köszöni szépen 2 év után nem mindig van kép,a másik 5,5 év után alaplaphibás kösz szépen és a maiakat nem is mindig lehet javítani.
Valakinek az lg kuka lett 1 év után és nem ő az egyedüli,úgyhogy nem kell hülyeségeket terjeszteni.
10 éve a kép is jobb volt és nem volt bevilágítás nonstop mint most.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kansas válasza TIT (#9) üzenetére


Kansas
addikt

A bevilágítás pont nem képminőség-beli probléma, hanem az összeszerelési minőség problémája, és az arra alkalmazott minőségbiztosításé.
Lehet a legcsúcsabb paneled top jellemzőkkel, ha szarul van a monitor összerakva, és a panel nem megfelelően van beillesztve, máris ott a bevilágítás.
Nyilván csak backlit paneleknél, OLED esetében nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) joey04 válasza Amerigo49 (#4) üzenetére


joey04
titán

:R

na így már a lényeget is tudjuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Valóban egy ezresről indul, és akkor erre kapja majd a leárazásokat, kuponokat, stb.
Hang: 12W mélynyomó mellett tudja a DTS-t, van rajta 3.5mm-es jack és SPDIF kimenet.

Ha 1200:1-es kontraszt mellett tudja normálisan a DV-t, durva bevilágításoktól, color banding-tól, egyebektől mentesen, akkor ez egy nagyon is értelmezhető ajánlat az átlag felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#13) Duree


Duree
veterán

Nem ismerek ezt a márkát, vajon ki gyártja ezeket a tévéket.

duree54

(#14) AxBattler válasza Duree (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Lejebb írták, hogy átmatricázott Sharp... ami nekem is új infó, de szimpatikus.
Remélem előbb-utóbb a teljes Sharp termékpaletta elérhető lesz itthon, különösen a harmankardonos, tükröződésmentesített VA panelek!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#15) csibe1 válasza Duree (#13) üzenetére


csibe1
addikt

Semmi gond, megoldjuk.
Duree bemutatom Neked a Medion-t, Medion bemutatom Neked a Duree-t.
Most már ismeritek egymást, jöhet a puszi meg a seggrepacsi. :D
Persze csak virtuálisan, vírus vagy mifene van.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#16) Cs1csó válasza Kansas (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DD

NA igen MENNYI AZ A KEDVEZŐ ÁR!!!!!!!????

Amúgy rákerestem az ÁRUKERESŐ portálon és a "legolcsóbb" 75"-os tévé jelenleg egy SAMSUNG 295k Huf-ért.

Na ez nem tudom technikailag mennyivel jobb vagy rosszabb, de a JÓ ár a 295k-hoz viszonyítva szerintem kb. 200k lehet. Ezen ár felett már azért inkább egy valódi MÁRKÁT vennék - pl. Samsung - mint ezt a címkézett ALDI tévét.

Amúgy ahogy nézem most jelenleg ez egy drága méret még de 65"-os tévét már 190k-ért lehet venni.

MEDION oldalán azt írják 1000 euró tehát felejtősen drága.

[ Szerkesztve ]

(#17) nuke7


nuke7
veterán

Nnna, 65” felett már edemes fali rögzítésben gondolkodni… bár nekünk 2,3-2,5meterre a 60” teljesen jó most :K és ha nem 4K-sat veszel meg nem is drága és meg lehet hajtani emberi pénzért :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) Kolbi_30 válasza b. (#3) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Tegnap láttam az Auchanban valami nagyon hasonló tvt..450 körül.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#19) b. válasza Kolbi_30 (#18) üzenetére


b.
félisten

1000 Euro az kb olyasmi árra jön ki, esetleg 400 K. Épp most ránéztem Emagra 400 alatt 13 darab 75" 4 K HDR tv van( LG, Samu, Philips, Hisense stb) abból 2 féle, egy 300 alatt van, abból is az egyik egy Samsung. Nem tartom ezt kiemelkedő ajánlatnak. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) TIT válasza Kansas (#10) üzenetére


TIT
veterán

Nem mondtam,hogy képminőségbeli,habár az is lehetne mert rohadt zavaró.
A lényeg,hogy gagyibbak mint 10 éve,mert akkor nem volt jellemző.

(#21) Kolbi_30 válasza b. (#19) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ez a tv van a miskolci Auchanban.. a demo műsor szép rajta az ára pedig 460k 599 ről learazva. :DD :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#22) Cs1csó válasza Kolbi_30 (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

600k-ról "leárazva" HA-HA-HA
Komolyan hülyének nézik az ember fiát.

(#23) b. válasza Kolbi_30 (#21) üzenetére


b.
félisten

Atyavilág. nagyon durva. :Y

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) dabadab válasza TIT (#9) üzenetére


dabadab
titán

Akkor nem volt divatos

Dehogynem :D

most viszont tény,valakinek 1 napot ment vagy 5 hónapot

Ez mindig simán benne van a pakliban, az, hogy tudsz a több milliónyi eladott darabból mutatni pár ilyet, abszolút semmit nem mutat, na meg ezeket simán cserélik garanciában.

10 éve a kép is jobb volt és nem volt bevilágítás nonstop mint most.

Akkor nem volt edge, szóval bevilágítás tényleg nem volt, ellenben clouding az nagyon is.

És akkor az árakat nem is említem.

Tényleg nem kellene itt nyomni ezt a "régen minden jobb volt" szöveget, elég sok LCD TV-t látok az elmúlt tizenpár évből és elég egyértelmű, hogy nem, nem volt jobb.

DRM is theft

(#25) nuke7 válasza dabadab (#24) üzenetére


nuke7
veterán

mondjuk engem a bevilágítás kevésbé zavarna mint a clouding, de a feketék jobbak ha nem edge led van, én azt vettem észre... (mármint a nem csúcs tévéken, pl nekem is eléggé felhős a sharp LC-60LE751K, de bevilágítás nincs :DDD)

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) TIT válasza dabadab (#24) üzenetére


TIT
veterán

A 2 éveset nem és az 5 hónaposat sem cserélik.
Hát nekem 2-ből 2 rossz az mindent elmond,életemben nem jártam így,minden 10 év felett van,de mások is mondják,hogy rosszak,a szerelő csak ért hozzá,25 éve csinálja.
It is tele a fórum 1 év alatt beszaró tv-vel.
Edgenek semmi köze a bevilágításhoz,de volt 10 éve is edge.

(#27) #72042496 válasza nuke7 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerencsére választhatsz uniformitásbeli hibát is: ha bevilágítás kell, akkor edge LCD, ha DSE, akkor FALD LCD, ha vertical banding, akkor meg OLED. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Duree válasza AxBattler (#14) üzenetére


Duree
veterán

Én meg egy IGZO paneles tévére várnék a Sharptól, messze a legjobb LCD panel az összes közül.

duree54

(#29) Duree válasza csibe1 (#15) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm neked, de ezzel nem vagyok beljebb.

duree54

(#30) Cs1csó válasza Duree (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy mi az oka, hogy erről az "IGZO" (utánanéztem az összetevőinek a kezdőbetűiből áll össze a neve kisebb energiafogyasztás több - kisebb pixel - )panelről nem nagyon hallottunk, vagy csak keveset. MI a baj vele, hogy nem lett mainstream?

Logikus, hogy van vele valami súlyos probléma ha nem gyártják: hamar elromlik? iszonyat magas a selejt arány? Extrém költséges? stb.

[ Szerkesztve ]

(#31) E.Kaufmann válasza Hieronymus (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na jó, jó, de melyik ;]
Várom már az akciós szobabicikli és a krumpli közé az aldiba, majd jól megnézem, hogy mit is nem fogok megvenni :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) arty válasza TIT (#26) üzenetére


arty
veterán

feketén vetted, okosba? :D
egy 300k+ árú tévére 3 év garit kapsz eleve, szóval a 2 év alatt behalással csak te nyersz (esélytelen h javítsák, kapcsz szerét/kupont)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) csibe1 válasza Cs1csó (#30) üzenetére


csibe1
addikt

Eddig én a Sharp mobiloknál találkoztam az IGZO panellel, de inkább a japán belpiacos modelleknél. Azok meg nem túl gyakoriak felénk, mert ha jól tudom akkor a hálózat sem egészen kompatibilis a miénkkel.
Amúgy jó cuccnak mondják, de nálunk nem nagyon látni.
Aztán ha mégse jól tudom, majd kijavítanak. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34) Hieronymus válasza TIT (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...az én philipsem nincs jól köszöni szépen..."

Nagyon személyes véleményem. Én szerencsétlen vagyok mindennel, amire ez van írva.
Az utolsó próbálkozás hármas csomagolású LED classic 60W E27 WW P45 CL ND RFSRT4 volt.
Az első kieső egy héten belül adta be kulcsot.
Biztosan jók a termékeik, de soha többet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) gliskard válasza Hieronymus (#34) üzenetére


gliskard
senior tag

van ilyen... nekem a samsung a mumus a porszívótol a hűtőn át a tévéig.

(#36) TIT válasza arty (#32) üzenetére


TIT
veterán

Miért vettem volna?
Számlás volt hivatalos és 2 év a gari.
Nem volt 300,285 volt jó helyről.
Hieronymus: Én sose csíptem a márkát híradásba,nagyon közepes minőség volt mindenben,japók sokkal jobbak voltak,háztartásba jók csak,de az meg néha horrorár.
Tv-t csak a képminőség miatt vettem,de mondták,hogy a tv-k selejtesek,hát rájöttem mert nekem soha semmi nem hal be 10 év alatt,tőlük 2 tv-nek is sikerült.
Ma meg már nem meglepő ha 1 év után kuka vagy 2 év után.

[ Szerkesztve ]

(#37) Duree válasza Cs1csó (#30) üzenetére


Duree
veterán

Ezt én sem tudom, hogy miért akadozik a gyártása pedig a Sharp úgy harangozta be , hogy korszakalkotó megoldások, sokkal jobb a képminőség és kisebb energia fogyasztás. Én sem láttam még belőle de olvastam külföldi tesztek ahol az egekig dícsérték. Gondolom a cég tévés diviziójának eladása majd visszavásárlása kicsit betette a kaput ennek a megoldásnak. Remélem előbb utóbb csak megszületnek az ilyen tévék is.

duree54

(#38) fairi válasza Kansas (#2) üzenetére


fairi
addikt

"Ez a Medion Life X17572 amely 999 eurós áron, azaz 360 000 forintos áron kerül forgalomba Németországban. A hozzá hasonló tudású, méretű új, idei készülékek ára pedig itthon nagyjából 400 000-420 000 forint környékéről indul. [link] "

(#39) Kansas válasza fairi (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Write-only?
Mellesleg nem a hozzászólásokból, hanem a hírből hiányzik az infó, ha már így lett megcímezve.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) fairi válasza Kansas (#39) üzenetére


fairi
addikt

Biztos, ami biztos. Árat fontos tudni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.