Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

na ennek abszolút nem látom a piacát. :N persze biztosan nálam okosabb emberek találták ki, és ők igen :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2) Dark Archon válasza FireKeeper (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, jó eséllyel már rég digitalizálták, amit te akarnál ezzel molyolni...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) pusszycat válasza Dark Archon (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Es jó eséllyel nem kazettáról molyolták mp3-ba. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) schawo


schawo
titán

Ezzel legfeljebb a kétkazettás magnókkal felvett, a gyerek első beszédét, régi családi felvételeket tartalmazó kazettákat lehet digitalizálni, ahol már úgyis minden mindegy. Nagyon remélem, hogy senki nem akar ezzel zenét, műsoros kazettákat átmásolni (de rég használtam ezt a kifejezést).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) danikollar


danikollar
őstag

Nekem mennyi kazettám van a padláson, te jó ég! Persze eszem ágában nincs digitalizálni őket, olyan is lenne a minőség.

(#6) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ez itt olyan régi, hogy a cég oldala már nincs is:

Nagyítás

Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) stvnppp válasza danikollar (#5) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ha működnek még egyáltalán.
Már nem is tudom, mikor hallgattam utoljára mágnesszalagról zenét. Biztos volt már vagy 10 éve.

(#8) Dark Archon válasza schawo (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Arra meg vannak ezzel foglalkozó cégek, akik ennél jóval profibb berendezéssel dolgoznak, töredék áron, tehát nem éri meg ezt megvenni. Kivéve persze, ha anyuka/apuka több évnyi gagyogást akar digitalizálni :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) Turbobacsi válasza stvnppp (#7) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én minap előszedtem 1986-ban rögzített kazettáimat: simán lejátszható (azért a magas frekik eltüntek, de simán hallgatható)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10) schawo válasza Turbobacsi (#9) üzenetére


schawo
titán

a magas frekik eltüntek
Sose voltak :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) StevieWonder válasza schawo (#4) üzenetére


StevieWonder
tag

egyik nap én is megálltam beszéd közben és elgondolkodtam amikor kimondtam hogy "műsoros"
:))

(#12) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

"A leginkább egy walkman-re hasonlító termék nem túl szép"

elefant, te egy nagy gentleman vagy! ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#13) Spancho


Spancho
őstag

Nekem még vannak szerintem régi táboros ökörködések ,és mindenféle baromságok kazettán.
Én nem mondanám rá ,hogy hülyeség mert valaki biztos nagyon örülne egy ilyennek.
De én nem venném meg az biztos :) (talán 5k körül)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#14) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azért van ennek valamilyen szinten piaca, mert pont a személyes felvételek azok amiket nem lehet letölteni és emiatt a legfontosabbak. Az már más kérdés, hogy ennek most milyen a minősége, ezek nagyon alapszintű felhasználóknak készülnek. Nyilván van komolyabb módszer archiválásra mint amit ez nyújt. Én úgy oldottam meg, hogy egyszer régebben láttam a MM-ban egy Denon kistoronyból megmaradt DRR-M30 dekket és odaadták 9000 Forintért garanciával. Nem igazán tudták mi az, minek a része :) Tud mindent, kompakt és még jól is néz ki. Ebből pedig mehet a jel egy jó minőségű hangkártyába és a DAW-ba.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15) mpierre


mpierre
veterán

Ez, mi ez? Vagy simán késett egy jó pár évet.

Ha mégis digitalizálnom kéne valaha az életben, akkor egy rs-az7 + szgép hangkarija és még a szalag surlódását is hallani...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16) mepet válasza FireKeeper (#1) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem nálunk okosabb emberek találták ki ezt a terméket nálunk butább emberek számára. ;]

(#17) gbors válasza mpierre (#15) üzenetére


gbors
nagyúr

mindenki így csinálná, akinek van számítógépe. ez a termék annak van kitalálva, akinek nincs.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18) Ygg


Ygg
senior tag

Biztos lesz, aki megveszi, de hogy nem lesz egy hű de keresett slágertermék, azt gyanítom.

(#19) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

5-6 évvel ezelőtt digitalizáltam pár kazettát. Olyat, amit sosem adtak ki CD-n, így MP3-ban sem elérhető. Mivel megvan még a kb. 20 éves Panasonic magnóm, azt kötöttem össze a számítógéppel és Audacity segítségével nagyon jó eredményt értem el. Még a szalag nyúlását is lehet vele kompenzálni.
Hogyha nincs a zajszűrés, jelerősítés, nyúlás kompenzálása, akkor élvezhetetlen lenne az eredmény, úgyhogy ennek az eszköznek szerintem semmi létjogosultsága. ...és igen, még ocsmány is!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) nvyktor válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Audacity... :)
Játszol is?

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#21) Geri Bátyó válasza nvyktor (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Játszol is?"

Ezt most nem értem! :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) mepet válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


mepet
addikt

Én is ugyanígy jártam el édesapám gyűjteményével. Igen változatos eredménnyel, némelyik kazetta minősége jelentősen romlott az idők folyamán (különösen az eredetiek), míg más kazik úgy szóltak, mint új korukban.

(#23) nvyktor válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Audacity elsősorban zenekari rögzítésre való...
Ezért kérdeztem...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#24) schawo válasza nvyktor (#23) üzenetére


schawo
titán

Arra azért vannak jobbak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Geri Bátyó válasza nvyktor (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Vagy úgy! Ezt nem tudtam, de szerintem egy ingyenes progit, nem feltétlenül erre találtak ki, maximum erre is jó! :K Amikor én olvastam róla, akkor a cikk kifejezetten azt írta, hogy régi felvételek (kazetta, bakelit) digitalizálására alkalmas (ennek már 10 éve).

mepet: Én is tapasztaltam, hogy a hivatalos kazetta gyengébb minőségű!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) nvyktor válasza schawo (#24) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ajánlanál egyet?
Természetesen ingyenes megoldások érdekelnek.

Ez volt a leghasználhatóbb, amit találtam.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#27) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én a szüleimnek diafilm szkennert vettem karácsonyra a két diáskoffernyi keretezett diáikhoz. Egy hónapot voltak képesek vele molyolni, de döbbenet milyen képek előjöttek. Hála az égnek a minőség is csak egy-kettőnél volt rossz.
Anno Apum akart egy hasonló bakelit digitalizálót venni, de lerövidítettem neki a történetet, mert beszereztem neki az összes lemezét digitálisan, és születésnapjára megkapta egy iPod nanora felrakva a teljes gyűjteményét. Ezt egyébként ajánlom, mert nagyon találó születésnapi ajándéknak szerintem.

Ennek a kütyünek viszont én sem sok értelmét látom, tényleg max saját tartalmak digitalizálására. Viszont akkor már szerintem egyszerűbb szakemberrel digitalizáltatni. És akkor nem marad senkinek a nyakán egy plusz készülék.

(#28) ronson


ronson
őstag

Volt kollegámnak van egy szatyor metál és rock kazettája, ha csak kazetta player van a bérautóba (kisteher) akkor simán hallgatja őket. Igaz nála fm transmitter meg ilyenek nem játszanak, mp3-a sincs, viszont van egy több mint 1000db-os eredeti cd gyűjteménye.

(#29) M@trixfan válasza nvyktor (#26) üzenetére


M@trixfan
addikt

Reaper, Presonus Studio One. Ha jól tudom ezeknek van ingyenes változata. Bár én azt mondanám inkább, hogy egy bizonyos szintig az interface, de leginkább a pontos játék a fontos, a szoftver tökmindegy.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#30) nvyktor válasza M@trixfan (#29) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Köszi, utánanézek. :R

Otthoni hobbi játékra kellene, a szoftver tudása a beszűrődő zajok, zavarok megfelelő szűrése miatt fontos.
Sajnos nincs keret komoly hardveres szűrőket alkalmazni. Utánajártam ennek is, és leesett az arcom az áraktól... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#31) nvyktor válasza M@trixfan (#29) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Utánanéztem.

30, illetve 60 napos próbaverzió elérhető csak hivatalosan.
Crackelt meg nem érdekel, a tiszta megoldást preferálom.

Azért köszi! :R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#32) M@trixfan válasza nvyktor (#31) üzenetére


M@trixfan
addikt

Khmm...Nem igazán javaslom, hogy ilyen zajszűrős irányba induljatok el. El kell menni próbaterembe, olcsóbb stúdióba. Pontosan kell játszani, jól kell felvenni és keverni. Zaj egyszerűen nem kerülhet a felvételre, ez még otthoni szinten is megoldható. Legelső körben a tiszta rögzítéstől lesz valami profi, nem a zajszűréstől. Ezt én is hobbizenészként mondom, de a technikai oldalról már vagyok annyira képben, hogy tudjam mire érdemes költeni és mire nem otthoni szinten. Persze otthon is ki lehet használni pár millió forintos berendezéseket is, igazából alap eszközökre is el lehetne költeni annyit és semmi túlkapás nem lenne benne. A másik oldalról viszont el kell dönteni mivel akar az ember foglalkozni. A világ legjobb stúdiójában sem lesz az ember egy fikarcnyit sem jobb zenész. Ezért javaslom inkább a pontosabb feljátszást és a minél jobb hangszeres tudást, fontosabb mint a cuccok. Sőt, jobb hangszerhez fektetni mindig jó!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#33) nvyktor válasza M@trixfan (#32) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Köszi, ezt nem találtam meg.

De innentől írok privátot, mert már nagyon off-ok vagyunk a topicban... :R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#34) schawo válasza nvyktor (#31) üzenetére


schawo
titán

A Reapert nem kell crackelni, a 30 nap után is tovább működik, nem korlátoz, csak megkér a vásárlásra. Egyébként meg csak 60 usd a privát licensz, annyit bőven megér.

Mit szeretnél, mire kell a szoftver?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) kavboy


kavboy
tag

Milyen hangkartyat ajanlanatok esetleg kazetta digitalizalashoz? Gondolom a laptopomban levonel komolyabb kellene...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#36) macika69


macika69
tag

Arra amire ki lett találva nyilván jó, vagyis a célnak megfelel. Az árán persze lehetne vitatkozni.

(#37) Khelben válasza kavboy (#35) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem egyszerűbb, ha letöltöd? Már ha zenéről van szó.

(#38) macika69 válasza Khelben (#37) üzenetére


macika69
tag

Egy korábbi "magnós korszakból" származó netán családi felvételt igen nehéz lenne letölteni. Bár Ő sem írta konkrétan, hogy mit is szeretne digitalizálni.

(#39) kavboy válasza macika69 (#38) üzenetére


kavboy
tag

Igazatok van, bocsanat, nem irtam eleg infot. Tehat csaladi felveteleket akarok digizni, nem zenekazikat. Valami egyszeru progi kellene, ami tud felvenni es van benne nehany szuro, amivel a hatterzajt tudom szurni, felvetelt javitani lehetoleg gyorsan es egyszeruen.

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#40) ChRiS_RS válasza kavboy (#39) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Audacity

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#41) kavboy válasza ChRiS_RS (#40) üzenetére


kavboy
tag

Koszi, megjott a dekkem, hamarosan kiprobalom, amint megtalalom a kazettakat, amit a legutobbi rendrakasnal valahova elraktam... :DDD

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#42) ChRiS_RS válasza kavboy (#41) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Te is a káosz felett vagy úr? :DDD

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#43) kavboy válasza ChRiS_RS (#42) üzenetére


kavboy
tag

Nekem inkabb ugy tunik a kaosz uralkodik felettem... :DDD
A gaz csak az, hogy mostmar tenyleg rend van de ahhoz hogy megtalaljam fel kell turnom mindent... :W

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.