Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ebbe vajon be tudok fogni egy ceruzát? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) qantum


qantum
senior tag

Jó móka.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#3) Borisz76


Borisz76
veterán

Én egy ilyet használtam....nem zeruzát. :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4) macilaci78 válasza Borisz76 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elemes, akkus kütyüknél volt ennek szerepe. Inkább tekertél 2 percet ceruzával a vonaton, de bírja ki Nyíregyházáig az elem. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) khron78 válasza Borisz76 (#3) üzenetére


khron78
őstag

Ha elmentél otthonról akkor?
Mert a ceruzás visszatekerésnek a lényege pontosan az volt, hogy a walkman elemeit kímélje az ember.

(#6) copass válasza Borisz76 (#3) üzenetére


copass
veterán

útközben?! :U :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Én legtöbbször azt csináltam, hogyha lejárt az egyik oldal, akkor meghallgattam a másikat is. :DDD Olyan nagyon sűrűn azért nem kellett tekergetni, sem elem kímélés, sem más miatt. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

És mi a feladat? Minél gyorsabban végig tekerni, vagy egy megadott álláshoz/számhoz/játékhoz?

(#9) dementor


dementor
senior tag

Ez óriási ! Ezek után jöhet a DVD visszatekerő verseny is. :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) qantum válasza #06658560 (#8) üzenetére


qantum
senior tag

Minél gyorsabban.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11) Borisz76


Borisz76
veterán

Soha nem is volt walkman-em....nem kellett az elemmel spórolnom.

Az első hordozható zenelejátszóm egy 1 GB-os MP3 lejátszó volt.
2 napig ment folyamatosan 1 db AA-s ceruza elemről.
Minden nap egy kicsi zenehallgatás....1 hónapig is bírta az elem.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12) Lacok válasza Sebaj Fóbiás (#7) üzenetére


Lacok
őstag

Ott a pont.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Csupingo


Csupingo
veterán

Sajna néha én is rá voltam kényszerülve a kézi tekerésre, mert a piacon vett 4 ceruzaelemes piros walkman-em hamar lemerült, ha tekergettem is a kazettát. Aztán később el se akartam hinni, hogy a 2 elemes modernebb változatok szinte tovább bírták. Még most is őrzök egy hibátlan példányt a szekrényemben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14) khron78 válasza Borisz76 (#11) üzenetére


khron78
őstag

Chuck, te vagy az?

(#15) Taybore válasza Borisz76 (#11) üzenetére


Taybore
aktív tag

Mert még túl fiatal vagy :DDD

(#16) Borisz76 válasza Taybore (#15) üzenetére


Borisz76
veterán

Azért annyira nem....Commodore 64 -en ezzel sokat játszottam.

Walkman-em meg azért nem volt , mert a minőségi zenehallgatás híve voltam.
Csöndes környezetben, kényelmesen, hatalmas minőségi fülessel....
Nem az utcán "Szokol" rádióval. :DDD

Sőt ilyenem is volt :

Akai GX-4000D

Technics SU-V8 Na ezt imádtam. Nagyon szépen szólt, és hatalmasat is !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17) totron


totron
addikt

DVD-vel neveznék.

(#18) cappa72 válasza Lacok (#12) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont aminek a másik oldalán nem volt semmi... Na akkor viszont kellett a visszatekerő filctoll (a fehér recés tetejú - talán ICO - szerintem az jobb volt, mint a ceruza).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19) opr


opr
veterán

En az annyira lusta fajta voltam, hogy inkabb szivtam vele ket napot, es felvettem a kazit ugy, hogy mindket oldalat imadjam hallgatni, mint hogy kezzel tekergetnem kelljen. Nameg egy ido utan lett tolthato elemem, 4db. Ugyan sokkal hamarabb lemerult, mint a sima, de igy, hogy volt valtas, egy napot siman boven kibirtak meg tekergetessel egyutt is, este meg mentek toltore.
Emlekszem milyen erzes volt, amikor elfelejtettem feltolteni... Armageddon bakker, armageddon. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) blattida


blattida
nagyúr

Nekem csak visszatekerésre is képes walkmanjaim voltak, így ilyesmivel nem nagyon kellett foglalkoznom, viszont volt olyan barátom, akinek unicef walkmanja volt, na, neki kellett tollaznia... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#21) Tamás9x válasza blattida (#20) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az elem miatt tekertük a kazettákat :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#22) #06658560 válasza Borisz76 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, a Sony Sports Walkmanem szerintem elég sokmindent lejátszott a placcról. (Kanadából kapott ajándék termék 1995-ben)

(#23) blattida válasza Tamás9x (#21) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, de nekem nem volt ilyen gondom, egyik gépezet sem fogyasztott túl sokat, így nem kellett kímélnem az erőforrásokat... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A kedvenc piaci kétkazis magnóm az volt amelyiknek a tetején a gombok elég lazák voltak, így ha lejátszás közben nyomtam neki egy stoppot a play gomb szó szerint kilőtt az űrbe :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) E.Kaufmann válasza blattida (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A gyermekjóléti világegylet vókmeneket adott a szegény gyerekeknek? :D Vagy nem inkább Unisef akart lenni? :)
Amúgy nagy átverés volt a piacos walkman, sokra rá volt szitázva, hogy stereo, de csak mono volt. Mondtam is az egyik osztálytársamnak, de nem hitt nekem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) blattida válasza E.Kaufmann (#25) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, adott, de valóban unisef volt az a fehér-fekete féltégla... :B ;]

Látod, a stereo volt a kétcsatornás mono, a sztereó meg a sztereó. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27) vilmose33


vilmose33
őstag

Régi tekergetős idők :D . Emlékszem mekkora megváltás volt amikor tudtam venni egy Mp3 lejátszót ,amivel jól mellé fogtam,nem volt benne rádió ;]

A jövő most van

(#28) Góliát válasza Borisz76 (#3) üzenetére


Góliát
senior tag

Szép darab!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29) Ispy válasza cappa72 (#18) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor 60 perc néma csend, néha jól jönne ma is ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30) totron válasza Dr. Romano (#24) üzenetére


totron
addikt

Népi nevén: High Speed Dubbing. :)

(#31) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Az első wmanem valami noname volt, aztán gondoltam mégis csak a Sony az igazi. Elmentem valahova a Múzeum körútra a Sony üzletbe, volt nagy rökönyödés az árakon. Aztán hazafelé vettem fele annyiból egy Panasonicot. Régi szép idők.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#32) Snoop-y válasza khron78 (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

En ezt megoldottam ugy hogy megforditottam a kazettat ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33) Snoop-y válasza Borisz76 (#11) üzenetére


Snoop-y
veterán

86-ban nem volt annyira elterjedt meg...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34) M5Norbi válasza Snoop-y (#32) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pontosan :))
Mindig szépen összeválogattam a zenéket,és nemigen kellett tekernem. Viszont a Panasonic elég takarékos volt így ha kellett simán tekertem vele.

Írta valaki a Sony-Panasonic párhuzamot...
Nekem volt mindkettő,érdekes mennyire mások voltak.

SONY: full fém,gyönyörű,nehéz,kockaforma(esküszöm a mai Sony telók formavilágához is illene)
Egyszer leejtettem azonnal letört az ajtó de a kazettát fogó rész érintetlen maradt.
Ez egyébként sokkal gyorsabban merült és nem is szólt olyan jól

PANASONIC: sima műanyag,lekerekített sarkokkal,könnyű volt,kevésbé minőségi. Viszont ez sokkal takarékosabban bánt az elemekkel illetve szebben is szólt,szebben adta ki a basszust pl.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#35) #06658560 válasza Dr. Romano (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

FIRST/FIAST vagy International volt?

(#36) Scholes9 válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

;] :DDD :C

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#37) Mezga82 válasza opr (#19) üzenetére


Mezga82
csendes tag

Mint amikor az ARJ-vel csomagolt 30-40 floppys játékból az utolsóra CRC errort dobott. Akkor még volt hajam, amit tudtam tépni ;] :DDD

(#38) opr válasza Mezga82 (#37) üzenetére


opr
veterán

Uhhh, ne is mondd... Mire vegre sikerult havertol athozni (a termeszetesen mar akkor is csak legalis forrasbol beszerzett) Commander Keen, Tyrian, Panzer General, Dyna, One Must Fall: 2097 kollekciot...
Egesz nap oda-vissza rohangaltunk, pedig kb 10 percre lakott tolunk. Nameg a vegere hegyekben allt a gallyrament "hogy a jo eletbe, az elobb meg jo volt" floppyk.
Oh, az aranykor... De rohadtul NEM hianyzik. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) Csupingo válasza Mezga82 (#37) üzenetére


Csupingo
veterán

Abban az időben hullott ki? Be szép is volt. Commodore-on is a vége felé voltak már több lemezes programok. Repkedtem valamivel 5 percet, lezuhantam, mondta hogy tegyem be a 3-as lemezt, töltött 3 percet, majd beadta egy sírkő képét és valami szomorú nótát játszott. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#40) Ispy válasza Csupingo (#39) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem Enterprise 128 volt, kazettás betöltővel, kb. 20-30 perc volt egy játék betöltése és ha sz@rul volt beállítva a magnó feje, akkor a végén kiírta, hogy error :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41) villamos


villamos
őstag

Az ICO 300 -as filctoll volt a legjobb a célra. A ceruza túl vékony volt, a paxtoll meg nagyon csúszkált...

Ez a filc pont olyan vastag volt, mint a kazin a lyuk, jól rászorult, és a levegőben lehetett pörgetni, egyszerre akár három kazit is...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#42) V!ck válasza hokuszla (#31) üzenetére


V!ck
aktív tag

Én egy ilyen Aiwa walkmant kaptam hajdanán keresztapámtól, nagyon szerettem. Tán még valamelyik fiókban most is megvan. Oda-vissza játszós, oda-vissza felvevős, rádiós, mikrofoncsatlakozós, mindent tudós darab volt, egyszerűen imádtam. Gyönyörű szépen vett fel rádióból. 2db AAA elemmel működött, zabálta is mint az állat...

(#41) villamos: így van, a filctoll jött be legjobban nekem is, finoman szorult, nem lötyögött, nem csúszott meg, nagyon jól lehetett vele tekergetni :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#43) hunluki


hunluki
senior tag

Fuu mit kaptam amikor nővérem kazettáira rávettem az én kedvenc számaimat :D

De amúgy filctoll valóban állandó volt a táskában, nagyon hamar zabálta az elemeket a cucc. Főleg ha rátettem a "mega bass" nevezetű okosságot, simán felezte az üzemidőt. De az utána jövő discman generáció se volt gyenge, szerencsére ott már volt aksi, 6 elemmel jártam standard suliba, simán megevett ennyit egy nap alatt.

Utána jöttek az első MP3 lejátszók, asszem még akkor 35 róka volt egy 128 megás cucc, talán MSI volt, valami fehér szörny, fene se emlékszik rá... régi "szép" idők :D

[ Szerkesztve ]

(#44) copass válasza Csupingo (#39) üzenetére


copass
veterán

én azt hogy tudtam utálni!:D az volt még jó amikor beszart a lemez. aztán ne kapjál idegbajt!:D
de most már van szerencsére sd2iec, easyflash aztán lehet csapatni az utántöltősökkel mint a villám!:D battlechess kifejezetten élvezetesebb cartridge-ról.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#45) Dr. Akula válasza V!ck (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez már túl modern. Első walkmanem 89-ben a határnyitás után osztrákiában vett, csak egyirányba lejátszós, 4 elemes. :)

(#46) Dr. Romano válasza totron (#30) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja az a felirat volt ezen is :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) MZperX75 válasza Borisz76 (#16) üzenetére


MZperX75
addikt

Megdobbant a szívem a Technics RS-BX626-től 2002 -ben adtam el,imádtam mondjuk mellette volt még azért AIWA F220 és egy CT506 pioneer is :)

Butaság! Minőségi ,viszonylag jól szóló sétamagnókkal még én is találkoztam pedig.

A kazetta visszatekerést én sem értem ,soha nem tekertem ceruzával .(mellettem viszont tekerték,néztem is)

A kütyüket örökölted? Mert ezek a 80'-as évek vége 90'-elején voltak használatosak.(bár ha 50 éves vagy akkor nem szóltam) jóval fiatalabbnak tűnsz írásod alapján....

Mert én sok ilyet örököltem ,kivétel a 1-2 dolog.(2 bátyám van)

[ Szerkesztve ]

(#48) Borisz76 válasza MZperX75 (#47) üzenetére


Borisz76
veterán

A nicknevemben a 76 a születési évemet jelöli....tehát az 50-től még odébb vagyok :)

A szüleim állandóan zenét hallgattak , innen a zene szeretete.
Ők még a Tesla B 101-s modellt nyüstölték valamint egy lemezjátszót aminek a típusára már nem emlékszem.
A Tesla B 101-s modellben beépített széles sávú hangsugárzó van de lehet rá kötni külön hangfalakat is.

Akkoriban Hajdúszoboszlón csak egy bolt volt : " A Műszaki " ahol az öregem dolgozott.
Ott árultak a csavartól a Babetta-ig mindent.
Onnan hozta haza a különböző hanglemezeket , amiket a Tesla-val szalagra másolt.
Valamint édesanyám a rádióból vett fel zenéket.

Örökölni nem volt kitől mert egy szem öcsém van.
A titok a "Nyári munka" volt....
Életem első fizetéséből egy Technics SL-PG 100-as CD lejátszót vettem.( 19.990 Ft. volt ) A mai napig megvan....sőt az RS-BX626 is megvan még !!!

Később használtam vettem a már említett Technics SU-V8 erősítőt ( Megszerzése külön Blogbejegyzést érdemelne ! ) , az Akai GX 4000D szalagos maagnót majd került hozzám egy Amphiton 50АС-022 típusú , orosz gyártmányú hangfalpár is.
Volt még sok más kütyüm is de nem emlékszem mindre valamint sok van olyan aminek nem tudom a pontos típusát....

Egy idő után eljutottam arra a szintre, hogy építek is magamnak hangfalat.
Arról csak annyit, hogy elkészülte után többször is kölcsönkérték...szabadtéri koncert hangosításához.
Az ismerősöm azzal pótolta ki a keresetét nyaranta, hogy rendezvényeket hangosított.
Nem egy alkalommal kölcsönkérte a motyómat...mondván az övé kevés lesz....

Egy dolgot nagyon-nagyon sajnálok : nincs róla egy fotóm sem emlékbe !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49) zetor2000 válasza Borisz76 (#48) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én az első fizetésemből Gravis Ultrasoundot vettem. Kollegák hülyének is néztek, mert elment rá a kereset :)
Igaz, csak "félhavi" volt, de akkor is. (hónap 15-től dolgoztam)
DX4000 faternak meg tesómnak volt, de neki volt vmi Philips csoda is. Nekem meg a levedlett magnói jutottak, cserébe most a levedlett pc alkatrészeimet használgatja :)

Első walkmenemet odaadta tesóm vmi csajnak, a másodikra nem is emlékszem... volt egy Tensai, aminek volt rádiója, azt elcseréltem egy Blaupunkt autórádióra, csak azt meg 12V hiányában sehol se tudtam használni. Aztán lettek komolyabbak, mindenféle. Az utolsók egyike egy Sharp vagy Seiko (japán óragyártó márka, az tuti), ide-oda játszó, rádiós, felvevős, 6 memóriás csoda lett. Aztán meg mindenféle mp3 játékos.
Most meg okosteló...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50) MZperX75 válasza Borisz76 (#48) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem is nevem utáni 75 jelzi a születésem évét.

1994-ben az első fizetésem kevés volt a Technics Deck-re ,Matávnál dolgoztam netto 20.000Ft volt a fizum 35ezerért vettem a 626-ost.

Régi szép idők!

Bátyámék jó kis cuccokat vettek,viszont zenei ízlésük elég gyatra volt ,Italo disco,Modern Talkink,Alphaville ,Erasure,falra másztam ,no de mindegy a CT 506-ot Deck is örökölt valamikor 87-88-ban kaptam meg,a középsuliban F220-ast 10.000Ft vettem .
Akkoriban építettem erősítőt,és hangládát is.(:) az olyan is volt..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.