Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#951) qqzs válasza Muerte68 (#950) üzenetére


qqzs
őstag

Nem hideg tejjel akarom csak az maradt eddig alul merthogy hideg

Eladó: GTS450

(#952) Muerte68 válasza qqzs (#951) üzenetére


Muerte68
addikt

De arra nem birok rajonni hogy a normal 3.5%os tejbol hogy lehet olyan tejet kesziteni amivel nem keveredik a rafozott kave. Azaz hideg tejjel nem keveredik meg erdekes iz elmenyt ad az edes hideg tej alul meleg kave felul de nem az igazi , raadasul egy oraig kell keverni mig a cukor eloldodik a hideg tejben :)

Én ebből indultam ki de végülis mindegy én is úgy csinálom a lattét-hogy tej+cukor habosítás az elemes keverővel-a tetejét kicsit jobban fölhabosítom utána ráfőzöm az általam választott bármilyen kávét-és működik a dolog így nem kell duplapénzért tejkapszulát venni :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#954) Rage47 válasza #45553408 (#953) üzenetére


Rage47
veterán

ugyanilyet csinálok tejhabosítóval :D

(#955) Muerte68 válasza #45553408 (#953) üzenetére


Muerte68
addikt

persze de ha nincs habosító a gépen akkor marad a házi barkács-az elemes habosító :D
Nekem is kínálgatták a habosítós gépeket,de mivel a fapados megvan egyenlőre maradok ennél majd karácsonyra lehet meglepem magam egy komolyabbal :)
Apropó most kaptam az amazontól-elég korrekt ajánlatok vannak benne :K
[link]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#956) qqzs válasza Muerte68 (#955) üzenetére


qqzs
őstag

Kattints ra es azt linkeld

Eladó: GTS450

(#957) Muerte68 válasza qqzs (#956) üzenetére


Muerte68
addikt

Úgy csináltam nekem mutatja-de ez esetleg ennél jobban nem tudom :N [link]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#958) AndrewBlase válasza Muerte68 (#957) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Simán elegendő lett volna ennyi is:
http://www.amazon.de/gp/product/B074Z3CJ7Y ;)

Miért mindig én???

(#959) andris5 válasza Muerte68 (#942) üzenetére


andris5
tag

Én még a tegnapi napon 4+1 akcióban vásároltam a Tescoban a kapszulákat. Nem csak 26-ig tartott az akció. Volt az új 12 kapszulásból is, azt hiszem az nem volt akciós.

Új kapszulák közül fogyasztottam Espresso Perut, semmi extra. Szerintem azért kerül többe mert prégelve és dombor nyomva van a doboza + van valami utalás a környezet védelemre is a dobozon.

(#960) quad406 válasza andris5 (#959) üzenetére


quad406
csendes tag

Láttam én is ezt a Peru-t. Az ára persze nem volt külön kiírva. Ismervén a Tesco hozzáállását elballagtam vele egy árleolvasóhoz. Kiesett a kezemből mikor felvillant az 1700. :) Jó fejek. A DG oldalon egyforma áron van a többivel. :(

(#961) r.levente75


r.levente75
addikt

Megkostóltam ezt a perut és a hondurast. Mindkettő kiváló...

(#962) quad406 válasza r.levente75 (#961) üzenetére


quad406
csendes tag

A Honduras-t nekem is sikerült megkóstolnom. Egész jó volt.

(#963) benvolio


benvolio
őstag

A Sparban akciósan 1500-ért van új Honduras, Colombia és Peru.[link]

(#964) quad406 válasza benvolio (#963) üzenetére


quad406
csendes tag

Köszi az infót! Akkor holnap reggel megcélzok egy Spart. :) A Columbia-ról van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#965) RBJ


RBJ
addikt

Kódfeltöltésnek van értelme? Eddig semmi hasznát nem vettem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#966) r.levente75


r.levente75
addikt

Nem tudom kóstolta e valaki már a lungo intensot? Vettem egy dobozzal hát nagyon nagyon ajánlott kategória részemről. Egy nagyon finom kávé igaz 120ml helyett 50ml főzettel ittam.
A columbia is tervben van kóstolás szempontjából...

(#967) quad406 válasza r.levente75 (#966) üzenetére


quad406
csendes tag

Mind a 3 biokv jó.

(#968) lmno válasza quad406 (#967) üzenetére


lmno
őstag

Én nem estem hanyatt egyiktől sem. Igazából az espressok között szerintem nincs nagy különbség, amire erősebb intenzitást írnak, az általában keserűbb.
Én ellennék kb. életem végéig a Lungo, Espresso, Espresso Caramel + Latte M. Caramel négyessel :)

(#969) quad406 válasza lmno (#968) üzenetére


quad406
csendes tag

Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák! :) Hátast én sem dobtam egyiktől sem, de jók. De ha nem lesznek ezek is 4+1 akcióban, akkor nem valószínű, hogy gyakran fogok ilyeneket vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#970) lmno válasza quad406 (#969) üzenetére


lmno
őstag

Nem rossz egyik se, de nem indokolt a drágább ár szerintem.

(#971) r.levente75 válasza lmno (#970) üzenetére


r.levente75
addikt

Remélem ez az ár csak ezeket a dobozokat érinti és nem egy áremelkedésről beszélünk úgy összességében.
Valóban picit drágák tekintve hogy csak 12 db van benne.

(#972) ro3000


ro3000
tag

Sziasztok!

Egy Krups mini me kávéfőzőt néztem ki magamnak. Van a KP1201 és a KP 1205. Nem tudom mi lehet a különbség, mind a kettő "mini me" néven fut.

Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek. Kizárólag újra tölthetős kapszulával akarom használni. Én nem adok annyi pénzt kávéra, nekem annyit nem ér. Szóval elképzelhető, hogy házilag töltve, tud olyan kávét készíteni mint a jelenlegi szarvasi mini expresso?
Igazából a gyorsasága miatt gondoltam, hogy lecserélem. Meg már öreg is, min. 15 éves. Tehát a kérdés, pariban van e a két kávé, szarvasi-krups. Természetesen ugyan abból a kávéból készítve.

(#973) @rglaaf válasza ro3000 (#972) üzenetére


@rglaaf
veterán

Az újra töltögetéstől mitöl lesz gyorsabb? :U

PSN:BiZzare_0 ️

(#974) ro3000 válasza @rglaaf (#973) üzenetére


ro3000
tag

Mert nem egy kapszulát veszek, hanem vagy 10-et. Előre meg vannak töltve, csak bele kell tenni. Aztán, ha összegyűlik 5-6, újra töltöm. Végül is tök mindegy, hiszen csak a darálós kávéfőzőt nem kell töltögetni. A kotyogóst is ugyan úgy meg kell tölteni, mint a szarvasit. De maga a kávé a kapszulásban pillanatok alatt meg van. Engem csak az érdekel, hogy otthon töltve jó kávét tudok e főzni vele.

(#975) azbest válasza ro3000 (#972) üzenetére


azbest
félisten

A színükben van külöbség, az utolsó karakter valsz a szín kódja.

KP1201 - szürke-fehér

KP1205 - piros-szürke

Nekem jobban tetszett a piros-fekete KP120H :)

Ha visszaolvasol, akkor nagyon nem mindegy, hogy milyen tölthető kapszulát használsz. Legrosszabb esetben visszafolyhat a gép belsejébe is a kávé. A minőségi összehasonlítás erősen szubjektív, nem is tudnék állást foglalni. Főleg, hogy szarvasiból csak egy féle gépből egy félét próbáltam.

Amúgy van, hogy amazon.de-n hasonló árban kapni, mint itthon a manuális pingvint. Csak lehet garis ügyintézés esetén bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

(#976) ro3000 válasza azbest (#975) üzenetére


ro3000
tag

Nekem elég, ha a szarvasi szintet hozza, én nem vagyok kávé szakértő. Én a gyorsaság miatt, és alkalom adtán egy-két csokis íz miatt gondolkodok a kapszulásban. Alapvetően semmi gondom a szarvasival, csak már öregecske, és az a macera amíg az kávét ad. Fel kellene már újítani, minimum a tömítéseket lecserélni, venni hozzá egy pár felszálló csövet, és a burkolata már minden fele görbül....Vagy egy újat venni. Na itt jött a képbe a kapszulás. Gyakorlatilag a készülék egy árban lenne. Mostanában ezen pörgök. Hamarabb tudnék dönteni, ha lenne lehetőségem kipróbálni, de az ugye nincs, ezért maradt a fórum.

[ Szerkesztve ]

(#977) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Glamour napokon 25% kedvezmény a webshop-ban. Kupon kód: 25akcioneked

Megyen!

(#978) benvolio


benvolio
őstag

Mülleres "Colombia" is kapható már: kép

[ Szerkesztve ]

(#979) r.levente75 válasza CptAdamica (#977) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm :R

(#980) szkorhetz válasza CptAdamica (#977) üzenetére


szkorhetz
őstag

Köszi, 8 doboz berendelve. :D

(#981) r.levente75 válasza szkorhetz (#980) üzenetére


r.levente75
addikt

Milyeneket rendeltél?

(#982) @rglaaf válasza szkorhetz (#980) üzenetére


@rglaaf
veterán

Posta költség mennyi?

PSN:BiZzare_0 ️

(#983) r.levente75 válasza @rglaaf (#982) üzenetére


r.levente75
addikt

1200.- a kuponnal azt lehet kb kiütni. Rendelés mennyisségétől függ...

[ Szerkesztve ]

(#984) ro3000


ro3000
tag

Hol van ezekben a kávéfőzőkben 15 bar? Alig "pisil", 15 barnál spriccolna. Nem?

(#985) azbest válasza ro3000 (#984) üzenetére


azbest
félisten

Ha több liter vizet akarsz pár másodpec alatt áttolni 15 barral, akkor valóban spriccel. Egyébként valószínűleg csak arról van szó, hogy 15 bar nyomásig tud magából vizet kipréselni, bele a kapszulába. Nameg szerintem a crema is részben ilyen trükk, hogy beleprésel némi levegőt is a vízbe, így az ahogy kiválik a vízből buborékolva, az hozza létre a habot.

[ Szerkesztve ]

(#986) ro3000


ro3000
tag

A mi "RO" gépünk 20-24 bar-t tud. Na de abban nem semmi szivattyú van. Kizárt, hogy ezek 3 bar-t is tudnak. Itt valami nagy átverés van.

(#987) quad406 válasza ro3000 (#984) üzenetére


quad406
csendes tag

Amit te hiányolsz az a hozam, ami fordítottan arányos a nyomással. A 15 bar az inkább csak reklámfogás. Régebben láttam egy karos kép szivattyújának a karakterisztikáját és el is képedtem mekkora átverés. Ha jól emlékszem 15 barnál gyakorlatilag nem is folyt át víz a szivattyún. Nem tudom mennyi lehet a valós üzemi nyomás. Karos képekkel kapcsolatban olvastam valahol, hogy 9-10 bar körüli..

(#988) ro3000 válasza quad406 (#987) üzenetére


ro3000
tag

Na jó, de akkor mi a 15 bar nyomás? Hol? Hamar be lehetne perelni őket. Kizárt, hogy egy ekkora cég jogászai megengedték volna, hogy minden gépen ezt reklámozzák, holott nem is igaz. Tehát valami nyakatekert megfogalmazás szerint megmagyarázhatják, hogy a 15 bar-t, hogy kell érteni.

(#989) r.levente75 válasza ro3000 (#988) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem megvan az. Elég vékony az a tű. Minnél kisebb a keresztmetszet annál nagyobb a nyomás.

(#990) benvolio válasza benvolio (#978) üzenetére


benvolio
őstag

Eddig ez a legjobb amit ittam, nekem ízre bejött nagyon.

(#991) quad406 válasza benvolio (#990) üzenetére


quad406
csendes tag

Nem rossz! A Lungo-t cserélték le vele, amit jól tettek. :) Hozhatnának már valami eszpresszót is. :(

(#992) r.levente75 válasza quad406 (#991) üzenetére


r.levente75
addikt

Peru?

(#993) quad406 válasza r.levente75 (#992) üzenetére


quad406
csendes tag

A Mülleres Caffé Royal-ról volt szó nem? :) Egyébként igen, Peru! :)

[ Szerkesztve ]

(#994) r.levente75 válasza quad406 (#993) üzenetére


r.levente75
addikt

Oh tényleg :R

(#995) @rglaaf válasza benvolio (#978) üzenetére


@rglaaf
veterán

Ezt hol lehet beszerezni?

PSN:BiZzare_0 ️

(#996) quad406 válasza @rglaaf (#995) üzenetére


quad406
csendes tag

A Müllerben. :)

(#997) ro3000


ro3000
tag

A youtube-on látott gyári kapszula töltést kipróbáltam. Valami borzalmas híg lötty lett. Tény és való, amit a videón látni, hogy "lefő" a kávé igaz, de nem tudni hogy iható e. Van valakinek tapasztalata, mi a trükk?

(#998) gabika1969 válasza ro3000 (#997) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Próbáld meg nagyon apróra darált kávéval. Pld.: Nekem a Lavazza crema e gusto vált be, de pld. a Mattino már nagyon nagy szemcséjű és nem lehet úgy tömöríteni, mint az előbbit. Gyorsan átfolyik a víz és kicsi a crema. stb.
Használj egy fele poharat vagy mást, amivel tömörítesz....

Ez nyilván soha nem lesz olyan, mint a gyári kapszulás italok!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#999) ro3000


ro3000
tag

Nyilván olyan sose lesz mint a gyári, de az eddigi próbálkozásaim borzalmasak voltak. Az is érdekes, hogy a gyári kávé kapszuláiban van egy műanyag hártya, lehet ennek is köze van ahhoz, hogy a gyári nagyon finom kávé lesz. Egyébként nem tudom mi célt szolgálhat, csak a kávés kapszulákban láttam eddig.

(#1000) quad406 válasza ro3000 (#999) üzenetére


quad406
csendes tag

Minden normális utángyártottban is benne van a perforált műanyag "hártya". Az a célja, hogy az őrlemény ne jusson vissza a gépbe. Nem tudom milyen módszerrel töltötted újra a gyári kapszulát, de amit én láttam azt eleve az alja felől kellett tölteni és így a hártya a helyén maradt. 1x én is kipróbáltam anno. Nálam arra kellett inkább vigyázni, hogy ne tömörítsem túl, mert akkor nem jött ki egyáltalán a kv vagy kijött, de visszafelé. Fel is adtam ezt a töltögetős vonalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.