Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#751) RBJ


RBJ
addikt

Na gondoltam reggel milyen szép idő van felsétálok a gyerekkel a müllerbe veszek helyi kapszulát.
De mondja az asszony vasárnap zárva. :W
MIndegy séta megvolt játszótérre, mondom iszok egy kv t , valamiért a diy kapszulát próbáltam.
Eredmény siralmas. Így gyorsan kuka és gyári espresso. Hát ennek még a lefolyása is elég halvány.
Nem tudjátok euro kaiser be van DG kapszula? Boundi ra nagyon kíváncsi lennék.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#752) gabika1969 válasza RBJ (#751) üzenetére


gabika1969
aktív tag

:DDD
A muanyag kapszulat probaltad? Folyt vagy "ihatatlan" lett vegeredmeny?

Üdv Mindenkinek!

(#753) qqzs válasza RBJ (#751) üzenetére


qqzs
őstag

Neked valami kapszula fetised van? :)
Miert nem csak iszod a gyarit oszt Jovan?

Eladó: GTS450

(#754) doongoo válasza gabika1969 (#739) üzenetére


doongoo
addikt

ritkán használjuk, ezért eddig csak kb. 10 adagot főztem le vele...Nálunk inkább csak afféle tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#755) RBJ válasza gabika1969 (#752) üzenetére


RBJ
addikt

Túl finomra daráltam, hogy legyen crema de csak kínlódást lett.
Amúgy elmentem a kaiser be nuku dg kapszula. Na mondom nem megyek haza üres kézzel átmentem a tesco ba.
Ott lerámolva minden ami volt azok amolyan lityilötyi coffein meg cukor meg egyéb mentes ragasztók voltak.
Egy doboz értelmes dolog volt pont azért mentem az a boundi. :DDD
Nem hagytam ott azt az 1 db ot.

qqzs. Nekem van karos gépem plus graef daráló. ez amolyan bohóckodás a DG vel. :DDD
Amúgy is az asszonyé. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#756) r.levente75


r.levente75
addikt

Mai kávém a Ristretto! :K

(#757) gabika1969 válasza RBJ (#755) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Most a Tesco :K kirabolva...
A karos gép meg kézi kis daráló mellett én azokat a müa. kapszulákat kihajítanám...bár, egy barátomnak is hasonló van és szoktam vele hülyéskedni, reggel 05:00-kor kelsz és 06:30-ra kész is van a presszód?! :DDD

Nekem a drágább utántöltős jó, persze normál darálttal... ,de kifogom próbálni egy jobb Lavazza-val vagy Illy stb. Nagyon kíváncsi vagyok azokkal mit művel? Volt nemrégiben Illy, de egy másik főzővel nem "elpocsékoltam"!
Végül is tényleg elsősorban a gyári kapszulákra van ez kitalálva...

r.levente75:

:C a 11-es erősség odab@sz! :o

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#758) gabika1969 válasza doongoo (#754) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Igen, tulajdonképpen én is egyfajta tartaléknak no meg kis kíváncsiságból rendeltem és azért nem rossz ez...de majd valami "jobb" darálttal!

Üdv Mindenkinek!

(#759) RBJ válasza gabika1969 (#757) üzenetére


RBJ
addikt

Mint említettem az asszonyé a gép, hogy napközben mivel itthon van a gyerekkel ne instant valamit igyon.
Kotyogós sok 1 főre, a karos gépem és darálót nem használja így marad egy normális kapszulás lehetőség.
Nálam a kv zás hétvégi hobbi. Hétközben nincs időm kv ni. Inkább reggelizni szoktam, meg 5 kor még korai a kv zás. Este megint nem kv zok mire beesek itthon, így marad a hétvége.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#760) gabika1969 válasza RBJ (#759) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ez teljesen logikus és nehogy megbántódj, nem azért mondtam, csak vicceltem...bizonyos mértékben irigyellek...a gyerek miatt!! :DDD Az enyém már 25 éves és sajnos nincs már itthon...
Ebben az esetben tényleg a kapszulás a legjobb megoldás... az én feleségem azt mondta, hogy ááá ez nekünk minek! Reggel 06:00-kor meg azt hallom az emeletről, hogy a Lungo-t főzi...a gép rázza a konyhapultot! Előkerült a szifonos tejszínhab (felújítottam) is! Na! Ez is reneszánszát éli!

Üdv Mindenkinek!

(#761) lmno


lmno
őstag

Üdv!

Espresso Caramel-t nem lehet már kapni itthon? Nem nagyon látom most sehol. Ebayen/amazonon van, de jó drágán jönne ki szállítással... :S

(#762) r.levente75 válasza lmno (#761) üzenetére


r.levente75
addikt

Én sem találtam, a neten sikerült vennem aukciós oldalon. Szerintem kifutott típus.

(#763) RBJ válasza lmno (#761) üzenetére


RBJ
addikt

Pont a tescoba láttam a múlt héten.

Csak én vagyok olyan nyomi, hogy még a vízkőmentesítést is el tudom rontani? :DDD
Kicsit bekavart, hogy a 0.8 liter folyadéknak csak a felét nyomta ki. Utána én nem vártam meg a két percet,
és rányomtam a hideg vízes öblítésre habár a következő a meleg lett volna de azt meg nem engedte.
Leírás szerint csak 2 percig villog a vízkőoldós öblítés után, és utána kell tiszta vízzel nyomatni.
Na már most a leírás szerint végig villog míg az egész folyamat végbemegyen mindennel.
Na most akkor csak a vízkőmentesítős folyadék résznél villog vagy végig? :B
Én nekem most teljes zűrzavar.
Valaki részletesen leírhatná hogyan van a valóságba. Mintha nekem a youtubos videó és a gyári pdf nem klappolna. :Y
Videóba fél liter leírásba meg full a lötyi keverési arány.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#764) r.levente75 válasza RBJ (#763) üzenetére


r.levente75
addikt

Ma fogom én is vízköteleníteni a piccolom, három hónap elteltével. Ha sikerült leírom a tapasztalatokat.

(#765) RBJ válasza r.levente75 (#764) üzenetére


RBJ
addikt

Én úgy döntöttem, hogy havonta fogom, nem várok vele míg baj lesz. Igaz én még csak kancsós vízzel járatom, főleg nem kéne vízköves legyen.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#766) Gigi01


Gigi01
őstag

20-30 környékéig melyik gép ajánlott?Próbálkoznék utántöltéssel is,ha megoldható.

(#767) RBJ


RBJ
addikt

Na csapra vertem egy BOundi t. Nagyon finom. Nyerő sőt szerintem a ristretto tól is jobb.
Már csak a tejhabolást kellene valahogy megoldanom.
MIóta megvan a DG nagyon hanyagolva van a karos gépem.
Csak a tejhabkészítés miatt nem fogom bekapcsolni a karost így az elemes habosítóval csinálom de nem az igazi. Nagyon levegős a tejhab így.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#768) Rage47


Rage47
veterán

nem tudom, volt-e már a topikban, de euronics-ban a legolcsóbbak a kapszulák sztem, 1400HUF a 16db-os.
azt írják akciós, de egyébként egész évben ennyi volt tavaly is.

(#769) Muerte68 válasza Rage47 (#768) üzenetére


Muerte68
addikt

karácsony előtt mi is ott vettük-most a tescó-ban akcióban ,de másutt tényleg 1600-1700-egy doboz-még az "olcsó"-good-s ban is.
Jó volna ha annyi maradna :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#771) r.levente75 válasza Rage47 (#768) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálunk van ilyen 100 forintos jellegű bolt, sajnos most nem ugrik be a neve, ott 1350,-/doboz fix áron. Kb 10 fajta mindig van.

(#772) Muerte68 válasza r.levente75 (#771) üzenetére


Muerte68
addikt

Az jó dolog,nálunk a Goods-ban 1690ft akcióban!! :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#773) AndrewBlase válasza r.levente75 (#771) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Eurofamily?

Miért mindig én???

(#774) r.levente75 válasza AndrewBlase (#773) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem esküdnék meg rá, de Azúr drogéria a neve

(#775) r.levente75


r.levente75
addikt

Vízkőmentesítés

Ez a DURGOL fedőnévre hallgató svájci termék, melyet a gép kezelési útmutatójában is ajánlanak.
Gondolom a szertől el lehet térni, természetesen ami kapszulás kávéfőzőkhöz való és javasolt termék.
Valószínű, hogy legközelebb én sem ezt veszem meg az ára miatt. A Média Marktban dolgozó nespressos hölgy is egy másik márkát javasol a nespresso gépekhez, ami köztudottan drágább kategóriák.

Az alábbi leírás és fotósorozat jól szemlélteti a műveleti sorrendet. Remélem hasznos lesz mindenkinek.
Jó kávézást és tiszta készüléket mindenkinek. :R


[/ L]

(#777) RBJ


RBJ
addikt

Megint nekiálltam vízkőmentesítésnek. Nálam a 8 pont után még véletlenül se megyen a leírtak szerint.
Elvileg 8 nál középre áll a kar. Eddig ok. kivárom a 2 percet aminél elvileg abba kellene hagyja a villogást ami szintén nincs így. ezek után a 9 pontban öblítés, tiszta víz stb majd jobbra meleg állásba.
Na nálam ez se megyen csak hidegre engedi a kart ott ereszt egy kicsit.
Csak ezután engedi a meleg vízes öblítést, majd utána a hideget de addigra kifogy a víz ha nem töltöm újra.
Itt elektromos eltérítés van a gépembe. :DDD

Na második most ment le. a tapasztalat, hogy nálam plus programos a gép. :DD
10. pontnál a meleg vizes öblítést nálam nem engedi. csak egy hideg irányú állásban csinál ilyenkor egy rövid hideg öblítést, ezek után engedi a meleget egy teljes tartállyal utána egy hideget egy teljes tartállyal.
Vagyis még az öblítés se megyen le nálam egy tartály vízzel hanem a duplájával.
Na akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#778) RBJ


RBJ
addikt

Most nézem a fenti tájékoztató majdnem stimmel csak a két tartályos oblítés nem.
Én a honlapról letölthető magyar pdf tájékoztatót nézem ott a differencia főleg. :))
Amúgy lild be szokott lenni w5 névem vízkőmentesítő de a sima citromsav is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#779) CptAdamica válasza RBJ (#777) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én amikor csináltam citromsavval, akkor teletöltöttem a tartályt, majd meleg állásban azt teljesen kiürítettem, vártam 2 percet, majd újra feltöltöttem a tartályt, meleg állásban félig kiürítettem, majd a felénél átváltottam a hidegre, azzal kiüresedett a tartály. Utána már nekünk rendesen visszaállt zöld színre a gomb, majd még egy teljes meleg kört letudtam és utána lehet használni.

Megyen!

(#780) r.levente75 válasza RBJ (#777) üzenetére


r.levente75
addikt

A zöld lámpa a teljes művelet végéig villog, amíg ki nem kapcsolod a gépet.

(#781) azbest válasza CptAdamica (#779) üzenetére


azbest
félisten

Neked picolo van, ami manuális, RJB-nek meg mini me, ami automata. -
Néha csak zavaró a képrejtvény, egyszerű tőmondatok helyett :D

Az itt linkelt dia alapján azt gondoltam, hogy eg meleg és egy hideg tisztító kört kell csinálni. S utána átöblíteni sima víttel is mindkét módon. A magyar weblapos videóban és mini me használati útmutatóban viszont 1 meleg vízkőmentesítést ír, aztán egy meleg és egy hideg öblítést, majd utána állítólag visszaáll normál módba idővel.

[ Szerkesztve ]

(#782) r.levente75 válasza azbest (#781) üzenetére


r.levente75
addikt

A képrejtvény alatt vannak a tőmondatok a mini me-hez is.

(#783) RBJ


RBJ
addikt

Azért mondom nem egyértelmű. A honlapról letölthető mini mi tájékoztató szerint nem megyen a folyamat.
Én innen szedtem. [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#784) qqzs


qqzs
őstag

Akkor is kell ez ha szurt vizet hasznalunk? Az lagyit is

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#785) CptAdamica válasza azbest (#781) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ahha, azt hittem mindegyiknek azonos ez a része. :)

Megyen!

(#786) r.levente75 válasza qqzs (#784) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen kell, nálunk is az megy bele alapból, szűrt víz.
Milyen szűrőtök van? Ha van külön a rendszerre kötve vízlágyító, akkor én max évente egyszer csinálnám meg.

(#787) qqzs válasza r.levente75 (#786) üzenetére


qqzs
őstag

Csak egyszeru havi szuros kancso meg a hutobol jon fel eves szuros viz

Eladó: GTS450

(#788) RBJ


RBJ
addikt

Kancsós víz után is van minimális vízkő. GOndolj arra, hogy áll benne a víz mikor nincs használva.
MÁs.. Most csapoltam egy lungo lidl s. Orrán szájján fojt minden. :W
Nem bírta nyomni a kapszulát.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#789) r.levente75 válasza RBJ (#788) üzenetére


r.levente75
addikt

Csodálom a türelmed, én már biztosan feladtam volna az utángyártott kapszulával.

(#790) qqzs válasza RBJ (#788) üzenetére


qqzs
őstag

neked valami a geppel van, en mar vagy 2 fele utangyartott kapszulat probaltam es mindegyik rendesen megy

Eladó: GTS450

(#791) RBJ válasza r.levente75 (#789) üzenetére


RBJ
addikt

Elején bevásároltam, hát elhasználom.
qqzs nem hinném. Gyári sose volt bibis. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#792) lmno válasza qqzs (#790) üzenetére


lmno
őstag

Nekem is kb. az összes utángyártott folyik össze-vissza. Már ahogy kilyukasztja, annak is más hangja van.
Gyárival tökéletes. De eddig nem voltam elájulva egyik utángyártottnak az ízétől sem.
+ sikerült karamellás espressot vennem "az aukciós" oldalról, de nem örülnék ha megszüntetnék, mert az jött be a legjobban az összes espresso közül eddig.

(#793) r.levente75 válasza RBJ (#791) üzenetére


r.levente75
addikt

Októberben vettünk még mi is két doboz mülleres kapszulát, szerencsére egyik sem folyt! Ízvilág miatt mondtunk le róla, azért azt hozzáteszem, hogy hétvégi reggelihez sok tejjel kíváló nedű volt.

(#794) r.levente75 válasza lmno (#792) üzenetére


r.levente75
addikt

A karamellás nekünk is, főleg a páromnak nagy szívfájdalma, hogy nehezen beszerezhető. Abból kevés van itthon, akkor isszuk, ha valamilyen extrára vágyunk. Ilyen a brazil is.

(#795) gabika1969 válasza RBJ (#788) üzenetére


gabika1969
aktív tag

A Nejem is a Lidl Lungo-t issza. Már a második tasakkal megy el, de egyikkel sem volt gond. A Lidl Cappuccino-val sincs probléma. Bár, tényleg más, amikor lukaszt, de a kapszula felépítése sem ugyanaz....
Na ma jött meg a barna műanyagos Ebay kapszula, holnap reggel kipróbálom egy kis darálttal. Úgy nézem tényleg nagy rajta a luk. Félek ez itt sem lesz jó :DDD

Üdv Mindenkinek!

(#797) r.levente75 válasza #45553408 (#796) üzenetére


r.levente75
addikt

De jól néznek ki. :C

(#799) quad406 válasza #45553408 (#796) üzenetére


quad406
csendes tag

Áruló! :) Ezt is a munkahelyedre vetted akkor, jól értettem? MIlyen készüléket és mennyibe került? Mikor jön ki róla a cikk? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.