Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

(#702) RBJ válasza #45553408 (#701) üzenetére

RBJ
(addikt)

Akkor nem jót vettél mert az aldis is megegyező méret. Dobozos kiszerelésbe van nem is tudom mi a neve.
Aldi ba van vagy 3 fajta verzió is. Aldi s kv főző gép van 2 fajta is vagyis saját márka 2 verzió talán
martello és chic valami ilyesmi.

Linux Mint XFCE / Samsung Galaxy A8 / Honor Band 4

(#703) qqzs válasza RBJ (#699) üzenetére

qqzs
(őstag)

A masodik kepen van a problema , fektetve tarolod oket es igy eldeformalodnak :)

(#705) azbest válasza #45553408 (#701) üzenetére

azbest
(nagyúr)

az első dolog nekem, amit a német amazon kidobott a dolce gusto szavakra, az egy adapter volt, ami többek közt aldis kapszulához is jó (nem tudom hány féle formájút árulnak) [link] :)

Viszont, hogy a káoszt fokozza, azt hiszem ez a másik aldi, nem az ami itthon is jelen van. Hanem az Aldi testvérek másik ága. Németeknél kettévált az örökösök közt két cégre :U

szerk:
így hogy Hofer lett, már könnyű, de nemrég még aldi volt a neve mindkettőnek :D

(#707) RBJ
amit linkeltem az a másik aldi cég féle márka adaptere, szóval nem az ami neked van

[ Szerkesztve ]

(#707) RBJ

RBJ
(addikt)

Aldis gépen nekem is van martello a garázsban. Már pihen mert elég gyengén musikál szegény.
Az a kapszula mini a dg hez képest. Nem is sok mindent lehet belőle kivarázsolni.
De viszont nekem új, hogy dg martelló adapter van. link? vagy akármilyen adapter.
Nem hülyeség mert több a próbálás ízvilágban.
Igaz ahogy elnézem vagy nem jól tudom esetleg a két kapszulás combo DG nél láttam csak.

(#708) Muerte68

Muerte68
(addikt)

Új év új kávé-egy Boundi+egy espresso :D A Boundi jó lessz az bejött a próbánál jóban leszünk :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#709) RBJ

RBJ
(addikt)

Nekem ezzel az adapterrel egy dolog nem tetszik. Ugye a gyári dg kapszulát a gép egész a szélén lyukasztja.
Na már most, ez az adapter koncetrikus, ebbe belerakok egy kisebb kört akkor félő hogy az aldi kapszula műanyag peremét lyukasztaná. Gondolom én. :DDD

(#710) r.levente75 válasza Muerte68 (#708) üzenetére

r.levente75
(őstag)

Ez nálam is két kedvenc, a ristretto és a generoso mellett.

(#711) Muerte68 válasza r.levente75 (#710) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Kezdetnek az espresso intenso-t vettük-az is jó volt elég erős aromás-de a Boundi valahogy simább jobban bejön,még próbálgatom őket de egy kedvenc így már megvan :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#712) r.levente75 válasza Muerte68 (#711) üzenetére

r.levente75
(őstag)

Igazából számomra mind finom, el sem tudom képzelni, hogy az utángyártottak jobbak lennének egy nescafénél. Mondjuk én csak a rövideket szeretem, max. 80ml. A lungot is ekkorára főzöm le, az is nagyon finom.

(#713) fant0mi válasza azbest (#705) üzenetére

fant0mi
(őstag)

Lenyegtelen a topik szempontjabol, de azert javitok.
Aldi marka alatt ket cegcsoportot kell erteni az Aldi Nord es az Aldi Süd. Felosztottak az europai orszagokat egymas kozott. Tersegunkben a Sud van. Hofer nev alatt futnak az Aldik Ausztriaban es Szloveniaban, de a design ugyanaz. Anno az Aldi Sud felvasarolta a Hofert es mar nem akartak valtoztatni a bevalt markaneven. Szoval az osztrak Hoferekben minden Aldis cuccot megtalaltok.

(#714) fant0mi

fant0mi
(őstag)

En anyukam leptem meg karacsonyra egy DG Mini Me felautomata geppel. Kapott hozza egy doboz eredeti DG espressot es egy eredeti DG forro csokit, valamint mind a 4 fajta Aldis utangyartott kapszulat.
Majd vegigprobalgatja. Van olyan kapszulacsomag, ami minden allando DG kapszula kiprobalhato?

[ Szerkesztve ]

(#715) r.levente75 válasza fant0mi (#714) üzenetére

r.levente75
(őstag)

Vegyes csomag nincs.

(#716) quad406 válasza fant0mi (#714) üzenetére

quad406
(csendes tag)

A Müllerben láttam mostanában olyan 4 paszulás válogatást amiben az általuk forgalmazott Café Royal-ból volt Lungo, Grande és Capucino. De inkább nem reklámoznám már a Müllert mert pénteken is ki volt "fosztva". 1 doboz latte meg 1 doboz Capucino árvákodott csak a polcon :( , én meg a Grande-t szeretem. :)
Az Aldis-tól szerintem jobbak a Lidlis kapszulák, legalábbis a Lungo és az Espresszo.

(#717) quad406 válasza Muerte68 (#711) üzenetére

quad406
(csendes tag)

Azt hiszem pont levente75 említette régebben, hogy a Boundi, Intenso és a Ristretto kedvencei. Hát szerintem is ez a 3 a legjobb. Az Espresszó és a Brazil túl gyenge, a Barista meg a Ristreto Ardenza meg kicsit odakozmált :) Persze ez szubjektív. Lehet neked bejön majd más is.

[ Szerkesztve ]

(#718) AndrewBlase válasza quad406 (#717) üzenetére

AndrewBlase
(senior tag)

Érdekes, mennyire más jön be ízügyileg más-más embernek.

Boundi nekem is nagy kedvenc lett, mellette a ristretto-k (bár inkább az ardenza). Számomra a Dallmayr kv-k tünnek odakozmáltnak. A Generoso se jött be igazán. Jónak jó, de nem fogott meg.

Még szerencse, hogy ennyiféle kapszula van! :DD

Miért mindig én???

(#719) RBJ

RBJ
(addikt)

Boundi ra kíváncsi vagyok. Meglesem majd legközelebb. Igaz nekem az 1 fokozatt túl rövid.
Általában mindent 2 fokozaton nyomom vagy a lungo t 3 son.

(#720) quad406 válasza RBJ (#719) üzenetére

quad406
(csendes tag)

Nyomhatod nyugodtan 2-essel.

(#721) RBJ

RBJ
(addikt)

Nyomom is mert nekem úgy jó meg 3 st is elbírja sokszor, látom a lefolyáson, hogy nem hígul annyira, nem vizes löttyi még.
De amúgy én mindig cappuccinot iszok így előtte mindig csinálok tejhabot. vagy a saeco val gyorsba vagy melegítek és az ikea s elemes tejhabosítóval.

(#722) doongoo válasza fant0mi (#714) üzenetére

doongoo
(addikt)

amazonon találsz olyanokat, akik ilyesmi kóstoló csomagokat árulnak. Kb. 30 €+ szállítás

Eladó cuccok: Amazfit Pace okosóra

(#723) qqzs

qqzs
(őstag)

Valaki probalta mar a jeges kavet? van abban valami kulonleges vagy barmelyik hosszukaveba rakok tejet meg jeget es kesz?

(#724) azbest válasza qqzs (#723) üzenetére

azbest
(nagyúr)

a jeges kávé olyan instant porokból van, ami hidegvízben oldódik. Tehát nem a forró, hanem a hideg irányba döntöd a kapcsolót. Csak annyira hideg, mint a tartályban lévő víz, szóval azért ajánlják a jégkockákat.

Ettől függetlenül persze csinálhatsz úgy is jegyeskávét, ahogy írod, de szerintem rövid kávéval, hogy ne legyen a végeredmény meleg.

[ Szerkesztve ]

(#725) RBJ

RBJ
(addikt)

Megjött a 2. generációs utántöltős kapszula.

Jelentem működik. Két eresztést próbálgattam. Hát működik, működik de azért nálam valahogy furi, hogy tűn be víz itt nincs vízterítés mint a gyáriba így ki tudja milyen területen nyomódik át a víz.
Vagyis azért félmegoldás szerű. Jujj jut eszembe, hát a nagyon drága fém kapszulákban ezért van még felső elem benne. Gondolom az lenne a vízterítős funkció mint a karos gépeknél.
Amennyire vártam a tölthetős kapszulát annyira valahogy nem hat meg.
Biztos maradok a gyári kapszuláknál ha DG ni akarok. :DDD

(#726) r.levente75 válasza RBJ (#725) üzenetére

r.levente75
(őstag)

+1 a gyári kapszulákra. :K

(#727) Imy válasza RBJ (#725) üzenetére

Imy
(veterán)

Nekem is folyik, így egyszer lett kipróbálva az utántöltős kapszula.

(#728) andris5

andris5
(tag)

Hi All!

Srácok kérlek nézzetek már rá erre a videóra, mi lehet a géppel.
[link]

Tünet KRUPS Dolce Gusto Me: Azt a felnyitó izét valami akadályozza, egy picit indul felfelé az a "nyitóka" de a forgó szerkezet szerintem nem indul meg. Csak feszegetem. Bekapcsoláskor nem az ismert hangot hallom hanem mintha valami dugulás lenne benne. De miért nem tudom kinyitni?

THX

[ Szerkesztve ]

(#730) azbest válasza andris5 (#728) üzenetére

azbest
(nagyúr)

A neten olyasmit írnak, hogy nagy a nyomás a kapszulában/gépben és azért nem engedi felnyitni. Szóval lehet áramtalanítás után hagyni kell pár órát, hogy magától lecsökkenjen. Ez egybevág azzal, hogy más a hangja. Valami védelem lehet, hogy nyomás alatti gépet ne lehessen felhajtani. Erővel nem hiszem, hogy jót tennél vele, csak eltörnéd azt, ami ilyenkor védelmi okból zárja a fedelet.

Érdemes lehet esetleg a tűt ellenőrizni, hogy nem dugult-e el. Van a gép víztartálya mögött is valami segédeszköz, tű ehhez egyébként. De nemrég linkeltünk videót arról, hogy a tűt tartalmazó korong is könnyen kivehető a megfelelő helyen megnyomva. Persze majd ha sikerült kinyitni a fedelet.

Ha magában a kapszulában nagy a nyomás, akkor a kapszula kifolyó nyílásának benyomásával lehet leengedni. Ha máshogy nem megy, akkor esetleg a kapszula kiszúrásával - alulról valamennyire hozzáférhető. Csak számts rá, hogy lehet spriccel :)

Ha nem nyomás miatt, hanem a kapszula máshogy ragadt be, deformálódott. Akkor van aki azt írja, hogy fejjel lefelé fordítva tudta könnyen kinyitni. Persze víztartály nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#731) doongoo válasza RBJ (#725) üzenetére

doongoo
(addikt)

utántöltősből én ilyet vettem.
Ez már 80%-ban olyan, mint a gyári kapszula. Megfelelő őrleménnyel még egy kis crema is megvan

Eladó cuccok: Amazfit Pace okosóra

(#732) andris5 válasza azbest (#730) üzenetére

andris5
(tag)

Köszi!

A hiba már tegnap este jelentkezett és reggel se tudtam felnyitni a felnyitni valót. Félek a felső, fóliát átszakító tűnél a nyomás ki tudott volna szelelni így lehet más a baja. Ma megpiszkálom a kapszulát és megírom mire jutottam.

Ha javítani, garaiztatni kell akkor hova forduljak szerintetek. Amazonról rendeltem december közepén így hozzájuk vagy magyarországi Nescafe ahova inkább érdemes?

(#733) azbest válasza andris5 (#732) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Ja igen, a magyar dolce gusto oldalon van ingyenesen hívható telszám / kérdezhetőek elektronikusan is, lehet ott is tudnak mondani szakszerű ötletet vagy szerviz javaslatot. [link]

[ Szerkesztve ]

(#734) andris5 válasza azbest (#733) üzenetére

andris5
(tag)

Köszönöm még egyszer!

(#735) Muerte68

Muerte68
(addikt)

Rászántam magam a tesco-s akcióra ez a termés :D
Gondoltam eláll ennyiért inkább most bevásárlok :)

(#736) r.levente75 válasza Muerte68 (#735) üzenetére

r.levente75
(őstag)

De jókat vettél. :C Ma iszok egy Baristát.

(#737) Muerte68 válasza r.levente75 (#736) üzenetére

Muerte68
(addikt)

én ezeket a pressó tipusú kávékat szeretem a hosszú kávé nem az én világom :)
Közben rájöttem hogy ez függőséget okoz :D

(#738) RBJ válasza andris5 (#732) üzenetére

RBJ
(addikt)

Én simán izomból felnyitnám. Nem érzékenykednék vele. Nagy mechanikai dolgok nem szorulhatnak benne.
GÁzt neki nyissaddd!!! :DDD

(#739) gabika1969 válasza doongoo (#731) üzenetére

gabika1969
(aktív tag)

Nekem két napja jött meg ugyanez...teljesen korrekt...sokkal "profibb" mint a fenti műanyagok. Kíváncsi leszek, hogy a szilikon fedél meddig fogja bírni? Valaki használt már ilyet korábban? Nálad mióta működik?

Üdv Mindenkinek!

(#740) RBJ válasza gabika1969 (#739) üzenetére

RBJ
(addikt)

Lehet profibb de annyit nem ér nálam. Majdnem egy fél gép ára a kapszláért. :Y

(#741) gabika1969 válasza RBJ (#740) üzenetére

gabika1969
(aktív tag)

Hát ez sajnos :( igaz, de én csak 1db-ot rendeltem egyelőre és nem a szettet. Egyébként jól működik, talán egy fokkal azért jobban, mint a műanyagok. Most várok olyat is...azért azok jóval olcsóbbak. Volt olyan is, de a lukat megbuheráltam és azután már menthetetlen volt és tényleg orrán-száján jött a "lé". Féltem, hogy a tű nem talál bele... Viszonylag jó krém lesz a tetején, de az alacsonyabb osztályú és olcsóbb kávéból ez sem csinál minőséget. A kapszulás azért még mindig az első... Egy igazi Espresso Intenso illatot és zamatot még tíz perc múlva is érezni :D
Majd azért egy jobb szemest, darálva ki fogok próbálni.

Üdv Mindenkinek!

(#742) Muerte68

Muerte68
(addikt)

ma megvolt az első barista-jó fajta-meg egy cortado-az se rossz maradok a pressóknál de alkalmanként ez is jöhet :K
Jó a latte-is de baromira nem gazdaságos az esetleg alkalmanként de nem fogom erőltetni :N
Ezek a két kapszulás cuccok erősen meggondolandók.

(#743) r.levente75 válasza Muerte68 (#742) üzenetére

r.levente75
(őstag)

Egyforma az ízlésünk, nálunk a párom szereti nagyon a cortadot.

(#744) Muerte68 válasza r.levente75 (#743) üzenetére

Muerte68
(addikt)

hát a cortado-t nem is magamnak vettem igazából hanem ilyen női kávénak a gazdaságtalan latte helyett :D
De azért megkóstoltam és igazából nem rossz,egész korrekt az erőssége is.

holnap szerintem az ardenza-val kezdem a napot :)

[ Szerkesztve ]

(#745) RBJ

RBJ
(addikt)

Pontokért kapott sorjegyek állandóan részt vesznek a promóciókban?
Vagy az akció lejárta után kuka?

(#746) qqzs

qqzs
(őstag)

A tesco akcio 17ikeig tart. Most bementem de ugy le volt rabolva hogy nem volt kedvem vasarolni mert csak egy par volt amit nem ismertem. Fel fogjak ezt tolteni meg 17ig?
Es kistescoba is van ilyen akcio?

[ Szerkesztve ]

(#747) r.levente75 válasza qqzs (#746) üzenetére

r.levente75
(őstag)

Az a tapasztalatom, legalább is nálunk, hogy nem töltik fel. :F

(#748) qqzs válasza r.levente75 (#747) üzenetére

qqzs
(őstag)

Akkor veszem ami meg maradt. Erdekes amirol eddig nem tudtan koffeinmentes cortado meg cukormentes cappuchino. Soha sehol nem lattam ezeket meg dg waboldalon se amazon stb

(#749) quad406 válasza RBJ (#745) üzenetére

quad406
(csendes tag)

Sajnos kuka :(

(#750) quad406 válasza qqzs (#746) üzenetére

quad406
(csendes tag)

Szerintem bolttól függ. Pl. 1x éppen ott volt egy árufeltöltő a DG-s polcnál és a kérésemre elment a raktárba és hozott ki olyat ami éppen nem volt már polcon. Igaz ez nem volt lerabolva, csak éppen az egyik fogyott ki. 1 próbát megér.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.