Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1201) lmno válasza dik (#1200) üzenetére


lmno
őstag

Dolce Gusto-hoz van elég sok nem-kávé kapszula gyárilag is: pl. forró csoki, kakaó, tejes tea, fekete tea, menta tea, gyümölcsteák stb.

(#1202) dik válasza lmno (#1201) üzenetére


dik
őstag

Ez eddig oké. De BOSCH TASSIMO-ból is van? Nem vágom ezek a neveket amik a kapszula dobozain van.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1203) Cathfaern válasza dik (#1202) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tassimo az külön kapszula típus, én eddig nagyon kevés helyen láttam még csak olyat és eddig csak kávésat láttam. A másik kettő dolce gusto kompatibilis, azok közül mindegy melyik.
Viszont szvsz dolce gusto se a legjobb ilyen célra, van 1-2 márkánál sima kakaó, azon kívül pár fajta tea aztán kifújt. Nespresso-t lehet érdemes még megnézni, abban lehet több fajta van, de azt nem ismerem.

(#1204) dik válasza Cathfaern (#1203) üzenetére


dik
őstag

Igen ehhez a tassimo fajtához errefele se nagyon lehet kapni kapszulát én sem láttam. + nem kostoltam még milyet csinál bár biztosan jó lehet. Ezt a vonalkód dologot sem értem igazán ha kijön új íz akkor ő honnan tudja mi az. Vagy ha nem ismeri fel akkor nem főzi le és még lehetne ragozni bár víz szűrős és egyebek ügyes bár mennyire működőképes egy ilyenben más kérdés. :)
A többi gyártó meg marha drága. A lényeg a forró csoki és 1-2 fajta már bőven elég. Maradnom kell a dolce gustonál nyilván vagy a fene se tudja már mit lenne érdemesebb...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1205) RBJ válasza dik (#1204) üzenetére


RBJ
addikt

Na rájöttem mi az a mellékíz amit érzek a gyári kapszulákon.
Szerintem a védőgáz az amit érzek rajta.
Saját darálás és utántöltősőn nem érzek semmi mellékízt érdekes. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1206) dik válasza RBJ (#1205) üzenetére


dik
őstag

Jó biztosan igazad van, de szerintem ezt nem nekem akartad címezni. :)
Inkább azt mond melyik masinát lenne érdemesebb megvennem!? :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1207) r.levente75 válasza dik (#1206) üzenetére


r.levente75
addikt

Alap picolo bőven elég szvsz

(#1208) dik válasza r.levente75 (#1207) üzenetére


dik
őstag

Vízadagoló nincs rajta akkor nem kell ez a fajta...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1209) r.levente75 válasza dik (#1208) üzenetére


r.levente75
addikt

Először én is hiányoltam mondtam is magamnak akkor ha ez tönkremegy olyant veszek.
Használom már elég régóta ezt és már nem cserélném le másikra.
Itt olyan kávét főzök amilyent akarok hosszra, nyilván ott is. Megszokás kérdése annyi a hátrány hogy itt ennél ott kell mellette álni és megállítani a gépet. Ha ezt nézzük a másik kényelmesebb lehet.
Megszoktam ezt... szvsz jó.

(#1210) dik válasza r.levente75 (#1209) üzenetére


dik
őstag

Megrendeltem ezt a fajtát remélem nem nyúltam mellé! Alza meg nem ismerem majd elválik milyen bolt...

Krups Nescafe Dolce Gusto Drop KP3505

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1211) r.levente75 válasza dik (#1210) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem a Krups-al alapból nem nagyon lehet mellényúlni.
Ha meglesz kérhetünk egy kis beszámolót a gépről.

(#1212) RBJ válasza dik (#1210) üzenetére


RBJ
addikt

Azért kíváncsi lennék, hogy alapgéphez képest a beltartalma más e vagy csak a design t fizeted ki +20e ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1213) dik válasza RBJ (#1212) üzenetére


dik
őstag

Nem volt a gép 20 ezer! És bocs előre mondom biztosan nem fogom szétszetdni meglesni a belét! :D :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1214) Cathfaern válasza RBJ (#1212) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Design + automata vízadagolás. De vannak 100ezres gépek is, ahol telefonnal tudod elindítani a kávéfőzést, aminek nem tudom mi értelme van ha bögrét úgyis muszáj vagy kézzel alátenni :D

(#1215) dik


dik
őstag

Nyilván csak azért lett ez mert alzan akció volt. Persze ujdonság ereje lesz addig lesz használva aztán porfogó lesz. De ajándékba lesz azt annyi. A másik a BOSCH TASSIMO nem találtam egy rendes leírást mi van ha valamiért a vonalkód dolog nem működik, meg lehet-e valahogyan adagolni vele a vizet és egyéb kérdések lettek volna vele. Olcsóbb lett volna 13 rugó, de mostmár mindegy az túl modern már... :)
+ rendeltem hozzá nagy csomagban forró csokit meg a nesquik csodát tesztelésre.
Persze ha valaki tud olcsó helyet vagy(olcsobban az átlagnál) kapszulát beszerezni az kérem jelezze akár priviben is tökéletes lesz. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1216) dik


dik
őstag

Ja igen és jut eszembe valaki esetleg tudna javasolni üzletet ahol olcsón lehetne venni utántölthető kapszulát? Vagy esetleg valakinek ha van új feleslegben beszélhetnénk róla.? Ja igen és ezt a barna műanyag kapszulát hányszor lehet újratölteni? Magyarul mennyire bírja a gyűrődést?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1217) dik


dik
őstag

Megjött a masina minden gond nélkül, első kóstolásra a NESQUIK ihatatlan volt szinte. Azt hittem a cukor is benne van. Ki hogyan szokta elkészíteni ezzel a masinával hogy tökéletes lesz(sokan istenítik mennyire jó nekem elsőre egy kudarc). + a forró csokira is ha van valakinek valami tuti receptúrája jöhetne.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1218) Cathfaern válasza dik (#1217) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Apósék oda vannak érte, nem csinálnak vele semmi extrát, csak egy 2 - 2,5 decis bögrét tele engednek. Meg nyilván tesznek bele cukrot :) (illetve édesítőszert, de az részlet).

(#1219) Cathfaern válasza Cathfaern (#1141) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nah megjöttek az újratölthető kapszuláim (3. generációs), élménybeszámoló :)

Dobozból kivéve és elmosogatva feltűnt, hogy a pöcök ami összetartja a kapszulát meg a lezárókupakot nem néz ki valami tartósnak, de felteszem ha el is törik, még működik a cucc (max. könnyebb lesz elhagyni a tetejét). Használata eléggé adja magát, nyilván macerásabb, mint kivenni egy kapszulát a dobozból, meg ha 2-nél több ember akar inni vele kávét, akkor tuti nem szórakoznék vele (max. ha mindenki megtölti magának :D), de ugye valamit valamiért.

A lejövő kávé azért nem olyan jó, mint egy jobb minőségű kapszulás espresso (pl. dolce gust, illetve nem tudom lidl változtatott-e valamit utóbbi időben, de amennyire rosszakat olvasni róluk neten, nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak vele, szerintem simán hozza az eredeti dolce gustos szintet), nem lesz olyan jó a crema-ja, de egy átlag "full automata" gép, vagy rosszabb minőségű kapszula (pl. spar-os, nekem az nagyon nem jött be) szintjét így is bőven hozza sőt. Mondjuk lehet kicsit jobban lenyomkodva a kávét még jobb lenne...

Tisztítása viszont drasztikusan egyszerűbb, mint számítottam rá, simán csap alatt átöblíti az ember és kész is.

Illetve az eredeti célra (véletlenül vett Cafissimo-s kapszulák elhasználása) tökéletes :) Megjegyzem aki szereti az ilyen desszert kávékat (és van újratölthető kapszulája :) ), annak a kókuszost nagyon ajánlom (málnást még nem kóstoltuk). Persze ahogy ezeknél az ízesített kávéknál általában, csak jó édesen jön ki az íze, szóval tömény feketét kedvelőknek nem való.

(#1220) azbest


azbest
félisten

láttam bestbuy topicban, hogy prima üzlethálózatban lehet 10eft feletti költésnél 6 ezerért elhozni picolót [link]

(#1217) dik
nézd meg hogy milyen az a nesquick, nem lepne meg, ha lenne külön cukros és cukormentes változat is. Nekem cukros van. Vagy esetleg túl sok vizet engedtél rá. 150ml-et ír az adatlap (5 pálcás) és abban 8,7g cukor.[link] Persze a sima tejes nesquick por olcsóbb és jobb, én is csak kíváncsiságból vettem.

[ Szerkesztve ]

(#1221) r.levente75 válasza dik (#1217) üzenetére


r.levente75
addikt

Fiam úgy issza, hogy 2.5 dl pohárba kb félig engedjük a cuccot, majd felöntjük hideg tejjel.

(#1222) Cathfaern válasza azbest (#1220) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nesquik-ből csak egyféle van. Viszont a 8.7g cukor az jórészt a tejporban lévő laktóz, szóval átlag kakaóhoz képest (szerintem) cukrozni kell (150 ml alapján olyan 3-4g laktóz lehet benne, a fenmaradó 4-5g cukor az 1 kiskanál). Pl. a "zacskós" nesquikben adagonként (200ml) 20g cukor van.

(#1223) RBJ válasza Cathfaern (#1219) üzenetére


RBJ
addikt

A lejövő kv minőségen nem az utántöltő kapszula hibája, hanem a gyenge minőségű kv az oka.
Nálam frissen darált és töltött kapszula mindig kiváló eredményt ad.
Lást fentebb a képeket. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1224) Cathfaern válasza RBJ (#1223) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hmm eddig csak Cafissimo-val próbáltuk, megnézem majd akkor rendes kávéval is egyszer :)

(#1225) dik válasza r.levente75 (#1221) üzenetére


dik
őstag

Hmm ez nem is rossz ötlet köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1226) dik válasza Cathfaern (#1219) üzenetére


dik
őstag

Esetleg megkérdezhetem honnan rendelted vagy vetted az újratölthető kapszulát? Link esetleg?
És amúgy az mit jelent 3. generációs? Számít ez valamit ezeknél?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1227) Cathfaern válasza dik (#1226) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Innen: [link]

Elvileg van több verzió, ez a legújabb, nem tudom mennyit számít :)

(#1228) lmno válasza dik (#1217) üzenetére


lmno
őstag

Nálam nincs semmi recept, csak a natúr kapszula. Már amikor forrócsokit iszom, mert amúgy ritkán. A Choccocino jobb szerintem sokkal, mint a Nesquik.
Nekem elég édes alapból is mindkettő, mondjuk én a kávét is feketén iszom, ez közrejátszhat. :)

(#1229) dik válasza lmno (#1228) üzenetére


dik
őstag

Igen azzal egyet értek a choccocino jobb nála sokkal sokkal...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1230) quad406 válasza Cathfaern (#1224) üzenetére


quad406
csendes tag

Darálód van? Kotyogóba szánt gyárilag őrölt kávéval se hiszem, hogy jobb eredményt kapsz majd. Attól finomabbra kellene darálni és kísérletezni, hogy milyen fokozat ad megfelelő crema-t.

OFF: A kókuszos kávét Frei mester tejeskávénak ajánlja, ha jól emlékszem 1/3 rész langyos tejjel, és valóban úgy jön elő igazán az aromája, Bár az övé erősebb mint a Cafissimos. Maga a kávé is meg a kókusz aroma is. Sztem tuti nem természetes akárhogy is bizonygatja. :)

(#1231) Azie válasza azbest (#1220) üzenetére


Azie
őstag

hozzátenném, hogy most van náluk 3+1 akció is, szóval 19.5k-ért jön a gép 12 doboz kapszulával

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1232) Cathfaern válasza quad406 (#1230) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van, majd megpróbálom. De ugye caffisimo kapszulából kiszedett kávé ment eddig bele, az meg finomra van darálva figyelembe véve hogy az is kapszulás kávé. Alapos letömködéssel próbálkoztam, érdemben nem javított a dolgon. Majd hétvégén darálok sajátot, aztán megpróbálom azzal. De annyira sok reményt nem fűzök hozzá, mert szerintem az alapvető gond, hogy az utántölthetős kapszulával sose lesz meg az a nyomásszint ami rendes fóliás kapszulával összejön. De azért kísérletezek majd :)

(#1233) quad406 válasza Azie (#1231) üzenetére


quad406
csendes tag

Online vásárlás esetén is él az akció?

(#1234) Azie válasza quad406 (#1233) üzenetére


Azie
őstag

nem sajnos :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1235) qqzs


qqzs
őstag

Azt miert csinalhatja a gepem hoyg egy ket vonalas eszpresszo fozesekor a felet lefozi aztan leall villog minden majd megszakitja a fozest. Olyan mint amikor elfogy a viz csak ott nem szakad meg hanem ujra toltes utan nyomhatom tovabb mert a kapszulaban marad a vizadagolo de most kiveszi

Eladó: GTS450

(#1236) AndrewBlase válasza qqzs (#1235) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nincs elvízkövesedve a gép?

Miért mindig én???

(#1237) qqzs válasza AndrewBlase (#1236) üzenetére


qqzs
őstag

Csak szurt vizet hasznalunk az meg lagyitja is a vizet

Eladó: GTS450

(#1238) qqzs


qqzs
őstag

es erdekes mert 7 vonalasnal nem all le

Eladó: GTS450

(#1239) r.levente75 válasza qqzs (#1238) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet hogy tönkrement a vízadagoló autómatika?

(#1240) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
Kaptam egy kis használt pingvint az unokatesomtol. Egy ideig nem volt használva. A tartályt a határa helyezve működés nélkül is erősen folyik belole a víz. Egyebkent jol működne, de igy nem merem használni, omlik az alján a víz, ott a vezetek is. Tömítés mehetett tönkre benne? Erdemes ezzel foglalkozni?

(#1241) Azie válasza Ádám16 (#1240) üzenetére


Azie
őstag

tömítés igen. ha használni szeretnéd, akkor igen. Jófej "ajándék". Vajon miért nem volt egy ideig használva...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1242) r.levente75 válasza Ádám16 (#1240) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet hogy csak vízköves...

(#1243) r.levente75


r.levente75
addikt

SPAR 3+1 AKCIÓ!

(#1244) Ádám16 válasza Azie (#1241) üzenetére


Ádám16
addikt

Nézd, fél evig nem volt használva, házépítés utan ideadták, mert vettek egy profi automatat, teljesen jo indulattal. Nem megölni akartak, hidd el.

(#1245) Azie válasza r.levente75 (#1243) üzenetére


Azie
őstag

ty. holnap meglesem, ristrettot még szeretném kipróbálni, az sem cbas, sem tescos akcióban nem volt már sehol.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1246) r.levente75 válasza Azie (#1245) üzenetére


r.levente75
addikt

Ristretto best off a háromban.

(#1247) qqzs válasza r.levente75 (#1246) üzenetére


qqzs
őstag

Mindegyik olyan finom ha csak egy vonalasan fozod le

Eladó: GTS450

(#1248) ro3000 válasza Cathfaern (#1219) üzenetére


ro3000
tag

Az első főzésnél én is kétségbe estem. Aztán kísérleteztem. Tehát! Nagyon nem mindegy milyen kávét teszel bele. És itt most nem csak a kv minősőgére értem. Nagyon fontos, hogy megfelelő szemcse méretre legyen darálva a kv. Nekem az omnia pl. hatalmas csalódás. Kipróbáltam, de nem jó. Másik nagyon fontos dolog, hogy jól le kell tömöríteni a kv-t a kapszullában.

(#1249) Azie válasza ro3000 (#1248) üzenetére


Azie
őstag

és melyik, ami jónak bizonyult? :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1250) Azie válasza r.levente75 (#1243) üzenetére


Azie
őstag

kék itt sem volt, ami új volt számomra a szójás kapucsino és volt ristretto és az piros espresso is az akcióban

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.